«

»

Sid Meier’s Civilization V: The Complete Edition za 24,60 zł w Voidu

Cena z kodem zniżkowym Voidu15

-86% – Sid Meier’s Civilization V: The Complete Edition – 24,60 zł – Steam

 • Fajnie, ale już dawno wyszła szóstka. IMHO w takiej cenie powinny być nowe kotlety, a wszystkie wcześniejsze gratis przy zakupie.

  • Piątka z dodatkami jest tak grywalna, że już ceny poniżej 40 są zwyczajnie śmieszne.

  • I frytki do tego? Weź się do roboty to Cię będzie stać na nowe gry.

   • a co ty masz do oszczedzania?

    • On nie napisał, że chce oszczędzać, tylko, że wszystkie nowe kotlety powinny kosztować 25 zł co jest absurdem.

    • On dał do zrozumienia, że 600 zł za odgrzewańca podzielonego na kilka kawałków to za dużo 🙂

 • Jesli ktos chce jeszcze bardziej przycebulic to uzyjcie kodu r/AskVoidu/

  Wybierajac zlotowki, uzywajac tego kodu i placac przez Przelewy24 wyszlo 23,74zl.

 • Guimas5009

  Nawet jeżeli nigdy nie graliście w Civkę albo/i jesteście strategicznymi niedorajdami (tak jak ja) to za tę cenę polecam w opór. Gra ma raczej niski próg wejścia i jak już wsiąkniecie to kilkaset godzin macie załatwione. Ciężko to z czymś porównać, gra się w to trochę jak w dobrego RPGa, wybieracie „postać”, powoli rozwijacie cywilizację, koncentrujecie się na określonej ścieżce rozwoju (nauka, militaria, kultura, religia itd.), poniekąd zdobywacie doświadczenie i staracie się wygrać. Nie grałem w multi, ale ukończenie pojedynczej mapki zajmuje od kilkudziesięciu minut do kilkunastu godzin i wcale nie jest powiedziane, że po tym czasie wygracie, więc to może dla niektórych być odstraszające. Kupiłem w ciemno za bodajże 35zł w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki i nie żałuję. Warto też dodać, że Civ V wspiera urządzenia dotykowe, więc możecie za pośrednictwem aplikacji Steam Link streamować grę na telefon z Androidem (Apple dało czerwone światło aplikacji) i, pozostając w tej samej sieci WiFi, grać zdalnie bez żadnych problemów i urządzeń zewnętrznych.
  Pozdrawiam, żółtodziób.

  • To ja już spróbowałeś piątki to spróbuj kiedyś modyfikacji Caveman2Cosmos do czwórki. Zobaczysz co to znaczy, że gra jest bardzo rozbudowana.

   • Guimas5009

    Wspomniałem, że w Civ V można grać praktycznie bez końca a nie, że jest bardzo rozbudowana 🙂 W czwórkę nigdy nie grałem ale słyszałem, ze Civ V jest grą znacznie różniącą się względem poprzednich części. Zmiana formuły miała na celu przyciągnąć nowych graczy i, sądząc po moim przykładzie, zabieg się udał. Czy to dobrze czy źle- nie mnie oceniać, ale widząc ilości graczy i wyniki sprzedaży piątki i szóstki ciężko odmówić sukcesu. A czwórkę kiedyś obadam chociaż obawiam się, że zajęłoby mi masę czasu (którego nie mam zbyt wiele), żeby nauczyć się w to jako tako grać.

    • No wiem, że nic takiego nie napisałeś. Chodzi mi o sam fakt, że jest to naprawdę ogromny mod, chyba największy z jakim miałem do czynienia w różnych grach. Czasu jednak rzeczywiście potrzeba tam bardzo dużo. Skoro piątka go tyle zajmuje to co dopiero mod gdzie drzewko technologiczne liczy sobie grubo ponad 700 technologii, a technologia, jak pewnie wiesz, jest w tych grach podstawą. Drzewko z każdej części cywilizacji to tutaj pikuś. No i ważny jest też procesor. Co prawda autorzy tego moda co jakiś czas optymalizują czas liczenia tur i widać tego efekty, to jednak mile widziany jest wysoko podkręcony Coffee Lake od Intela bo na samym liczeniu tur można stracić kilka godzin w jednej grze bo silnik gry nie potrafi wykorzystać więcej jak jednego wątku. Szóstka chyba tylko dodaje fpsy przy więcej jak jednym wątku, ale nie mam tutaj pewności. Niemniej jednak, dla fana takich gier, ten mod to pozycja obowiązkowa. Co do „formuły” piątki to dla mnie jest na minus. Odbiór piątki jest inny po graniu w czwórkę. Widać też, że jest to tytuł przygotowany dla obecnych czasów. Jeśli innym to pasuje to gra gitara, ja jednak jestem ze starszego pokolenia i wolę stare rozwiązania.

  • gra się długo, bo zasady są rozwlekłe do bólu, lub wcale