width=

The Witcher Enhanced Edition – $2.49 (ok. 8 zł)
The Witcher 2 Assassins of Kings Enhanced Edition – $4.99
(ok. 16 zł)

Oferta ważna przez 4 dni i 17 godzin.

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Seria Wiedźmin taniej w gog.com"

  1. Wszystkie gry na GOGu są DRM Free. Możesz pobrać je z ich strony, ze steamem żadna nie ma nic wspólnego.

   Jeżeli jeszcze nie grałeś, warto. Szczególnie, że te wersje na gogu mają potężną ilość dodatków. Muzyka, figurki, mapy, jakieś komiksy..

  2. A ja sugeruję wstrzymać się jednak do wyprzedaży steamowej bo:

   1. Wiedźmin 2 na steamie patchuje sie automatycznie, a wersja GOGowa to pobierania ~16GB w 13 plikach po każdej aktualizacji.
   2. Wersja steamowa W2 ma karty
   3. Z klucza wersji steamowej i tak można dodać ją do GOGa.
   4. Cena bardzo podobna, a pierwszego Wiedźmina EE wręcz identyczna

  3. A ja radzę kupić wersję na GOG w promocji. Wiele osób donosi, że wersja GOG „Wiedźmina 2” jest lepiej zoptymalizowana i wyciąga większą liczbę fps-ów niż wersje: Steam oraz pudełkowa. 🙂

   Dodam tylko, że wesja GOG zawiera najnowszy build instalki, wersja pudełkowa ma starą wersję installera.

  4. Janek, a ogarniasz że jak masz wersje na steamie to gog Ci doda gre w swojej usludze za free?!

  5. No dla mnie wybór jest oczywisty – za oba Wiedźminy na GOG zapłacisz 23,80 zł (7,48$) a na Steamie 29,66 zł (6,98e), czyli raptem 5,86 zl więcej, a masz dwie wersje do wyboru (steamową i DRM Free na GOG po podaniu klucza) oraz karty, osiągnięcia, integrację ze społecznością, wygodne aktualizacje.
   Osobiście żałuję, że oba Wiedźminy mam tylko w wersji DRM Free na GOGu – tak jakbym ich nie miał przez to i pewnie prędzej czy później kupię je jeszcze raz na Steam.

  6. Na razie na pewno nie – musi być jakaś rozsądna karencja, bo dopiero co 2 czy 3 miesiące temu kupiłem oba w wersji DRM Free i to był błąd. Jak nie są na steamie, to nie czuję że je mam.

 1. nie wiecie czy w wersji GOGowej można sobie wybrać ANG audio i POL napisy?
  (w wieśku drugim)

  1. Możesz wybrać dowolne wersje i dodatkowo bez problemu je przełączać (niezależnie napisy i dialogi).

 2. Ech, w końcu się przełamałem i nabyłem drugą część. Miałem jeszcze nadzieję, że okazyjnie uda mi się nabyć na Allegro kolekcjonerkę, ale dotychczasowe ceny odstraszały (od 400 do 2000 zł…). Obecna promocja bardzo opłacalna – prawdopodobnie wersja GOG-owa bogatsza w dodatki od tej, którą można nabyć na CDP.pl. No a z kolekcjonerki jest praktycznie większość – brakuje jedynie głowy Geralta ;>

 3. Tak się składa, że właśnie jest w promocji na Steamie. 😀 Do tego jeszcze ma karty.

  1. @petras – mi się kiedyś zdarzyło przeczytać o tym, że wydajność Wiedźmina po usunięciu przez dystrybutora wszelkich DRM-ów zauważalnie wzrosła, ale jak to jest w przypadku wersji steam – niestety nie wiem.

  2. Na dobrej maszynie wszystko płynnie chodzi. 😀 A poza tym na Steamie są karty i achievementy. Zawsze można sobie przypisać klucz ze Steama do GOG’a. Jeśli oczywiście ten klucz jest widoczny w bibliotece.

  3. Jeden z uzytkowników forum Gram.pl (Pietro87) dosyć głośno o tym pisał na oficjalnym forum Wiedźmina. Zwracał szczególnie uwagę na kod SecuROM-u w plikach wykonywalnych, który jest powodem spadku wydajności. Sam Pan Kiciński nawet dał mu kluczyk do wesji GOG, by go uciszyć. Wersja GOG zauważalnie poprawiała wydajność gry.

  4. Janek – to co piszesz dotyczy problemów z Securomem w wersji premierowej pudełkowej. Wiedźmin 2 na Steamie jest Steamworks i nigdzie nie ma mowy o securomie. Poza tym mamy 2013 r. a nie początek 2011 r. – ludzie dawno mają sprzęt radzący sobie z Wiedźminem 2 na wysokich ustawieniach w 1920×1080 czy to DRM Free czy z nakładką steamową. Zalety steama pozostają, a jak ktoś chce DRM Free to po prostu aktywuje klucze gry (nie steamowe) na styronie GOG i ma 2in1.

  5. Skąpiradło,

   Powiedz to tym którzy mają gamingowe laptopy. Co więcej, przy patchowaniu ze Steama zawsze może być jakieś przekłamanie w kodzie i plikach wykonywalnych, a na GOG masz zawsze NAJNOWSZY build plików instalacyjnych, i to bez żadnych DRM (sam installer nie zawiera żadnego śladu zabezpieczeń). Pamiętaj, że implementacja Steamworks (acziki, czat oraz inne pomniejsze funkcje) zawsze musi odbić sie nieznacznie na spadku wydajności oraz zmniejszeniu liczby fps-ów. Inny kolega, który porównywał wersje Steamworks i GOG wspominał, że wersja GOG była o wiele brdziej stabilna i wyciągała więcej fps-ów. Wybór jest więc oczywisty. 🙂

  6. Racja jest oczywisty – wersja Steam. 😀 Na pewno w 2013 roku nie odczuwa się różnicy w wydajności.

  7. Nie, nie jest oczywisty. Nie każdy ma wypasionego laptopa czy stacjonarkę za kilka-kilkanaście tys. złotych. Znam kilka osób, którym lepiej chodzi wersja GOG:

   – jest bardziej stabilna

   – wyciąga więcej fps-ów

   – w kodzie źródłowym gry oraz w plikach wykonywalnych NIE MA ŻADNEGO ŚLADU DRM-u (czy to Steamworks czy to SecuROM-u) i dlatego gra chodzi „jak złoto.”

   Dlatego wybór jest oczywisty – wersja DRM-free z GOG! 🙂

   P.S. Petras_36. Można powiedzieć, że były pewne porównania przeprowadzane. Były długie dyskusje na ten temat na forum Widźmina 2. Także na forum Gram.pl. Poczytaj komentarze m.in. Pietro87. Pozdrawiam.

  8. Janku:

   1. Laptop służy do pracy, nie do grania. Choćby ze względu na nierozwiązywalne problemy z chłodzeniem – wieczne przegrzewanie się CPU i GPU w laptopach i odlutowujące się chipsety w czasach lutów bezołowiowych (wspaniały ROHS). Laptopy do grania powinny być przez to IMHO sprzedawane „z ograniczoną przydatnością do użycia” jak kefir itp szybko psujące się produkty :>
   Do grania jest wydajny desktop albo konsola, zresztą desktop też nie jest wolny od problemów z chłodzeniem – po dołożeniu drugiego Radeona temperatura na obu GPU skoczyła mi przy graniu o dobre 15-20 stopni w stosunku do pojedynczego R7870 – może stareńka ale nadal mi pasująca NZXT Trinity Window z 3x 120 mm + 2x 80 mm którą trzymam choćby ze względu na naklejkę licencyjną od OSa szczytem wydajnego chłodzenia nie jest, ale nie ma nawet tego co porównywać z gigantycznymi problemami z chłodzeniem ściśniętych laptopów – ostatnio prawie ugotowałem dysk zostawiając na noc grę do wydropienia kart na laptopie. I tu uwaga uwaga – grę o tak „gigantycznych” wymaganiach jak McPixel (ma 7 kart więc trochę z tym schodzi).

   2. Narzut steam_ui jest pomijalny. A jak ktoś nie ma opowiedniego sprzetu niech lepiej wstrzyma się z drugim Wiedźminem – szkoda psuć sobie przyjemności i marnować czas, którego i tak zawsze jest za mało na granie.

   3. To o czym piszesz dotyczyło bardziej nie problemów z zabezpieczeniami ale kiepskiej optymalizacji gry w wersji premierowej. Poprawiono to z czasem (wydajność w kolejnych patchach i ver 2.0 AKA EE PRZY OKAZJI usuwając SecuROM) , ale ile hejtu na cdp się przez to wylało szkoda mówić. To jest taka miejska legenda – kolega kolegi podobno miał problemy i wolniej działało i o tych żalach z sieci właśnie piszesz. Sporo gier mam w wersjach DRM Free i steamowch i różnicy w wydajności nie widzę żadnej. A jak ktoś jęczy że traci 0,5 FPS bo gra jest steamworks z jej wygodą a w drugiej połowie 2013 r. siedzi na jakimś dwurdzeniowcu z 2-3 GB RAM to sorry, na takim sprzęcie szkoda psuć sobie przyjemność z zabawy w nowe gry. Nextgeny za rogiem (PS4 ma mieć premierę 29.11) więc na PC powoli czas przechodzić z typowej konfiguracji 4 rdzenie + 8 GB RAM w kierunku 8 rdzeni(wątków) i 12-16GB RAM, bo podobne wnętrzności siedzą w obu nowych konsolach i takie niedługo będą wymagania gier do optymalnej wydajności.

   4. NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA: Uparcie nie zauważasz, że kupując wersję steam można aktywować te klucze dodatkowo na GOG i w ten sposób ma się zarówno wersję steamworks jak i drugą kopię DRM Free na GOGu – co komu bardziej pasuje.

  9. Skąpiradło,

   Co do kupna wersji Steam i zdobycia kluczyka GOG pełna zgoda. Ale to i tak drożej niż obecna promocja na GOG.

   Co się zaś tyczy lepszej wydajności wersji GOG od wersji Steam, to słyszałem to z trzech wiarygodnych źródeł. Wszyscy mówili, że gra wyraźnie przyspieszyła w wersji DRM-free. Dwie z trzech wspomnianych osób, miały wyraźnie słabsze komputery od dzisiejszych standardów (4 rdzenie + 8 GB RAM).

   Pozdrawiam i EOT. 🙂

  10. Kupiłem wersję Steamową i porównałem ją z tą z GOG-a oraz pudełkową. Na moim komputerze nie widać różnicy w wydajności. Oczywiście bez uberpróbkowania i SSAO. Reszta opcja maksymalnie jak się da. Mam leciwy Q8300, 6 GB RAM DDR3 oraz AMD 6850 HD.

  11. Problem dotyczy ludzi z troszkę słabszymi konfiguracjami. Informacja z pierwszej ręki od ludzi, którzy doświadczyli wyżej wspomnianych problemów. Tobie się akurat poszczęściło. 🙂 Pozdrawiam.

 4. The Witcher: Enhanced Edition Director’s Cut na STEAM kosztuje 8,45zł
  The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition na STEAM kosztuje 21,18zł

  Moim zdaniem na STEAM bardziej opłaca się kupować a dodatkowo niezależnie jaką wersję gry zakupisz i tak wersję na GOG dostajesz gratis.

  1. Nie ma żadnego kodu. Po zapoznaniu się z problemem i wysłaniem maila do działu technicznego CDP, okazuje się niespodzianie, że Steam nie został uposażony w odpowiednią ilość kodów rejestracyjnych do gry. CDP obiecuje zająć się sprawą, ale problem zostanie prawdopodobnie usunięty na początku przyszłego tygodnia. Aktualnie tłumaczą się brakiem czasu przez Gamecon 2013. Napiszę tylko jedno słowo: żenada.

  2. Nie mogłeś po prostu sforwardować faktury Steam do supportu na oficjalnej stronie „Wiedźmina 2” (Adres email został ukryty przed robotami spamującymi. Włącz JavaScript aby go zobaczyć.)? Pewnie od ręki dostałbys kluczyk redeemowalny na GOG. Ja tak właśnie zrobiłem w zeszłym roku. Szczegóły masz tutaj:

   http://www.gog.com/witcher/backup

   🙂

 5. Próbuję dodać grę z pomocą kodu rejestracyjnego Steam. Na GOG pojawia się komunikat: invalid code. Jakieś pomysły?

  1. Próbowałeś wpisać go na: https://secure.gog.com/redeem lub na http://www.gog.com/witcher/backup ? Jeśli tak i nadal nie daje rady, to napisz do supportu na Adres email został ukryty przed robotami spamującymi. Włącz JavaScript aby go zobaczyć. KONIECZNIE forwardując także maila z fakturą za zakup na Steam. Najpóźniej jutro powinieneś otrzymać nowy kod redeemowalny na GOG. Powodzenia. Pozdrawiam. 🙂

  2. Wszystko działa jak należy. Cała sprawa dotyczyła po prostu lenistwa ze strony ekipy CDP 🙂 Dzięki za wskazówki i pomoc 🙂

 6. Będę zagrywał się w wersję GOG 🙂 Grę na STEAM kupiłem tylko dla możliwości posiadania obu kopii 🙂