Roblox Robux w niskiej cenie. Zbiór najlepszych promocji na 400, 800 i 1000 R$ Roblox

Graczu, jeśli interesuje Cię jak kupić Roblox Robux tanio zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, na czym polega fenomen gry Davida “Buildermana” Baszuckiego oraz jakie benefity zapewnia wspomniana waluta. Jeśli jednak tak nie jest i trafiłeś na ten artykuł przypadkowo, nic straconego – z treści publikacji dowiesz się, czemu w Roblox grają dziennie dziesiątki milionów graczy (w styczniu 2022 r. wartość ta przekroczyła 54,5 miliona), jaka jest cena Robux oraz na co można ją przeznaczyć.

Roblox – co to takiego?

Na samym początku warto zaznaczyć, że nie mówimy tu o typowej grze, a o rozbudowanym systemie, wykorzystywanym do ich tworzenia. Każda osoba może założyć konto Roblox za darmo i przygotować niemalże dowolną „grę”, wykorzystując w tym celu proste narzędzia.

Roblox trafił na rynek w 2006 roku (na 3 lata przed Minecraftem) i początkowo nie cieszył się zbyt dużą popularności. Sytuacja mocno zmieniła się dopiero w ostatnich latach, po części dzięki pandemii koronawirusa. Utrudniona możliwość bezpośredniej interakcji w szkołach i na podwórkach sprawiła, że mnóstwo młodszych osób zaczęło wykorzystywać dostępne gry niczym platformę społecznościową, spotykając się w nich i wspólnie bawiąc. Niemały wpływ na rosnącą bazę graczy miały też streamy na Twitchu oraz filmy na YouTube osiągające miliony wyświetleń.

W Roblox znaleźć można dziesiątki tysięcy produkcji stworzonych przez użytkowników. W bibliotece dostępne są strzelanki, przygodówki, horrory, a nawet „podróbki” znanych tytułów AAA. Nie samo granie jest tu jednak najbardziej ekscytującym elementem…

Platforma ta jest bowiem świetnym miejscem do wykazania się kreatywnością i postawienia pierwszych kroków w gamedevie – tak jak wspominaliśmy, każdy może bowiem własnoręcznie stworzyć grę od zera, poczynając od kreacji świata, na przygotowaniu wyzwań dla innych graczy kończąc. Nie trzeba przy tym wydawać ani grosza. Jeśli dla kogoś cena Robux jest zbyt duża, nie musi wcale wykładać realnej gotówki, by opracować hit, w który będą zagrywały się tysiące osób.


Ile kosztuje 400 Robux do gry Roblox?

Najmniejszy możliwy do zakupu pakiet liczy sobie 400 Robux (440 dla użytkowników z aktywnym kontem Premium). Oficjalna cena Robux w takiej ilości to $4,99, ale w zewnętrznych sklepach często można dostać doładowanie taniej.

Gdzie kupić tanio 800 Roblox Robux?

800 monet wystarczy na wiele ozdób. W sklepie Roblox pakiet wyceniony jest na $9.99, co w przeliczeniu na złotówki, przy obecnych kursach walut, wynosi około 43 PLN. Bez większych problemów, a do tego całkowicie bezpiecznie, można zakupić giftcard dużo taniej.

Jaka jest cena 1000 Roblox Robux?

W sprzedaży są też karty o dużo większych wartościach. W przypadku doładowania oferującego 4500 monet, wycenionego oficjalnie na $49,99 (~246 zł) oszczędności będą spore. Wybraliśmy dla Was najbardziej opłacalne opcje:

Oferty na giftcardy o innych wartościach znajdziecie na stronie GG.deals


Czym są Robux oraz na co można je przeznaczyć?

Robux to wewnętrzna waluta gry. Monety można otrzymać, płacąc realne pieniądze lub zapracować sobie na nie, tworząc własne światy i przedmioty (bez wstępnej inwestycji się jednak nie obejdzie, gdyż wystawienie itemka na rynek kosztuje). Niestety nie ma obecnie możliwości zdobycia Robux za darmo. Co prawda w sieci dostępnych jest wiele poradników na ten temat, jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. „Magiczne generatory” nie istnieją, a korzystanie z takich ofert prędzej skończy się utratą realnych pieniędzy niż jakimikolwiek zyskami.

Możliwości wydania Robuxów jest mnóstwo. Walutę przeznaczyć można na:

  • dostęp do niektórych gier (nie wszystkie są darmowe),
  • tworzenie prywatnych serwerów,
  • personalizację swojego avatara (w sklepie dostępne są stroje, przedmioty, animacje postaci, emotki, twarze, fryzury…),
  • zakup ulepszeń pozwalających na szybszy awans, czy też ułatwiających rozgrywkę, wewnątrz konkretnej gry.
Sklep Roblox

W większości przypadków mikropłatności są opcjonalne. Nie ma potrzeby kupowania elementów kosmetycznych, by dobrze się bawić. Nie ma też potrzeby płacenia za dostęp do gier. Wystarczy chwila, by znaleźć dziesiątki darmowych alternatyw. Największych problemem może być brak możliwości założenia prywatnego serwera, by móc bawić się tylko ze znajomymi. W większości gier usługa ta jest jednak na tyle tania (50-100 monet), że nie uszczupli mocno budżetu. Zwłaszcza gdy doładowania będziemy kupować na przemian z innymi.


Jak aktywować gift card Robux

Aby aktywować kartę podarunkową R$, należy:

  1. Przejść na stronę Roblox redeem, a następnie zalogować się na swoje konto.
  2. Wpisać kod z karty na np. 800 Robux i wcisnąć „Redeem”.
  3. Nacisnąć przycisk „Use Credit”, aby wymienić pieniądze na wirtualną walutę.

Jak myślicie, twórcy powinni wprowadzić możliwość zdobycia Robux za darmo, kosztem innych form monetyzacji, czy też obecny system, polegający przede wszystkim na płaceniu za elementy kosmetyczne jest na tyle mało inwazyjny, że nie macie z nim problemu?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.