X

«

»

Premierowa obniżka na GOGu – Baldur’s Gate: Enhanced Edition I i II

gogcom-logo-white

Baldur’s Gate: Enhanced Edition – 7.99€
Baldur’s Gate II: Enhanced Edition – 9.99€

Oferta ważna przez 3 dni.

 • Zamiast tego dajcie mi obniżkę na klasyczne wersje D:

 • Bez przesady, chętnie bym kupił Baldury w tej wersji ale mogę dać po 3-5 euro i to za wersję steamową..

 • Szczerze powiedziawszy nie polecam tych wydań, lepiej poczekać na przeceny wersji klasycznych i zaaplikować mody które dodają dużo więcej od tych „enhanced edition”.

  • Kupilem na steam za karty kiedyś „Baldur’s Gate: Enhanced Edition” i mi się nie spodobał. Jak może to być wersja odnowiona, jak te same denne animacje poklatkowe są? Cena odstrasza skoro komplet baldura dostane taniej.

 • Kurremkarmerruk

  to ma byc cena po obnizce??:D Chyba ich powalilo ;]

 • chwali18 .

  Lepiej kupić pudełkową wersję Legendy RPG za ok.10 zł i mieć do tego Sage Icewind Dale, Planscape i Baldura oczywiście 🙂

 • Trochę się na gogu zawiodłem, gdyż to jest ewidentny skok na kasę i to nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz. Każdy kto choć trochę się interesował serią wie i słyszał o tej rozszerzonej wersji to wie, że kilka modów do oryginalnego baldura są w stanie zaoferować znacznie więcej niż ten płatny.

  No tak, przecież stare bladury nie działają na nowych windowsach :(. Lepiej się upewnię. A proszę co my tu mamy? Gog oferuje nam gry działające na wszystkich najnowszych windowsach + mac + linux! Zobaczmy jak z rozszerzoną edycją. No tutaj właściciele linuxa nie będą zadowoleni.

  Na obronę dla gog i to dość mocną jest fakt, że ponad 7000 użytkowników goga pofatygowało się, by znaleźć na stronie forum nazwane community wishlist(na stronie głównej gog jest odnośnik na samym dole) zagłosowało, że chciałoby zobaczyć obie wersje rozszerzone.

  Co nie zmienia faktu, że wersji rozszerzonej według mnie nie powinno tu być, tym bardziej że tak naprawdę jest w stanie mniej zaoferować niż oryginalny baldur, dlatego stare wersje powinny być na gogu, a nowe wersje na steamie, bo steam i tak nei wrzuci już starych baldurów. Poza tym jest wiele gier, na które również użytkownicy głosowali i takie gry jak Grim Fandango, seria Homeworld, Blade Runner czy Black & White powinny się znaleźć jak najszybciej w sprzedaży, bo wiele osób na nie czeka, aż w końcu znwou będzie można się w nie zagrywać na nowych systemach bez bawienia się w różne programy.

  • Petersaber

   Kupiłem oba Baldury kilkanaście lat temu, w dniu premiery obu, i obie gry bez modów, prosto z płyt CD, działają na WIndows 7 64-bit którego używam. Osobiście mi EE do szczęścia niepotrzebne 🙂

   • Potwierdzam, wersje sprzed kilkunastu lat działają. Ale: jakbym miał grę dzisiaj kupować po raz pierwszy, to bym brał EE raczej. Jak wydadzą patche do BG2EE, to będzie świetnie. Silnik EE daje oferuje zdecydowanie większe możliwości dla moderów, także w tym momencie scena moderska prawdopodobnie będzie szła w kierunku EE. Następna rozgrywka którą będę toczył w jakiejś przyszłości będzie już na Enhanced Edition 🙂

 • Jedyna zaleta rozszerzonej vs. klasyczna wersja 1 cz. Baldura, to czytelne menu w dużej rozdzielczości. Chcąc zagrać w vanilla BG 1 jedynie w większej podziałce np. 1920×1080, , natrafia się na problem braku modów zmieniających interface na większy i tym samym czytelniejszy, jak to jest np. w Planescape Torment bez odwoływania się do 2 cz. Baldura. Wzrok trzeba wytężać. ew. grać w niższej podziałce, do której nawet jakiś modder z Polski zrobił alternatywne menu lub skorzystać z modów potrzebujących silnik BG 2, no ale to już nie jest zabawa w vanilla BG 1. I to tyle z przewagi BGE. Chyba, że coś powstało do BG 1 i nie korzysta z BG 2 itp. Chętnie dowiem się.

  • Bez użycia modów jest to niemożliwe. Jednak gra na TuTU czy Baldurs Gate Trilogy (który to preferuje) wcale nie psuje przyjemności z grania w jedynkę, wręcz przeciwnie.

   • Wiem, chodzi mi o mody nie korzystające z BG 2, jest jeden taki, jednak rozdzielczość najwyżej podbija (na sztywno ustawione) do 1600×900, jeśli o 16:9 mówić.