Promocja na Civilization VI
  Polecamy

Polecane promocje na strategie na PC - tanie gry strategiczne w cenie do 50 zł (25.10.2021 r.)

Zeszły tydzień trochę zaspaliśmy, przez co zapomnieliśmy przygotować zbiorczy artykuł, w którym opisujemy tanie gry PC, na szczęście w tym tygodniu znaleźliśmy więcej czasu i…. Łowcy, przed Wami lista uwzględniającą polecane promocje na gry strategiczne na PC. W zestawieniu znajdziecie 40 tytułów reprezentujących różne podgatunki startegii. Od gier RTS, przez strategie 4X, aż po tacticsy.

Listę przygotowaliśmy z pomocą serwisu GG.deals, porównywarki i agregatora cen gier pecetowych dostępnych w oficjalnej dystrybucji oraz „kluczykarniach”. Oprócz analizy historii cen poszczególnych gier, strona oferuje również szereg dodatkowych funkcji, takich jak listy życzeń, alerty cenowe, a także uwzględnia informacje o dostępności danych tytułów w usługach abonamentowych (np. EA Play, Xbox Game Pass).

Jeśli jesteście ciekawi jakie pecetowe gry taktyczne do 50 zł umieściliśmy w naszym zestawieniu, zapraszamy do dalszej części wpisu 🙂

Tanie strategie na PC – gry strategiczne do 50 zł

Więcej promocji na pecetowe gry taktyczne znajdziecie na GG.deals.


Najtańsza gra strategiczna zestawienia – Homeworld Remastered Collection

Homeworld Remastered Collection zawiera dwie pierwsze odsłony serii, które pierwotnie zadebiutowały na rynku odpowiednio w 1999 oraz 2003 roku. Wydanie Remastered Collection, jak sama nazwa wskazuje, otrzymało szereg znaczących zmian graficznych, przystosowujących oba klasyczne kosmiczne RTSy do dzisiejszych standardów. Oprócz tekstur w wysokiej rozdzielczości, twórcy remastereów stworzyli od nowa przerywniki filmowe, a także odnowili ścieżkę dźwiękową – co ważne nad projektem audio czuwał kompozytor OST do pierwotnego wydania gry.

Na obie części Homeworld składają się kampanie fabularne dla jednego gracza, które opowiadają o historii ludu Kushan, zamieszkałego na planecie Kharak. Jak na rasowego RTS przystało nie zabrakło także multiplayera, w tym przypadku tryb multiplayer łączy ze sobą obie odsłony serii, bowiem są w nim dostępne jednostki i mapy zarówno z „jedynki”, jak i „dwójki”.

Homeworld Remastered Collection zakupicie już od 4,88 zł.


Najwyżej oceniana gra – Sid Meier’s Civilization V The Complete Edition

Tej gry raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Tym bardziej nie dziwi fakt, że jest najlepiej ocenianą produkcją w zestawieniu gier strategicznych. Podstawowe wydanie Sid Meier’s Civilization V w serwisie Metacritic otrzymało średnią z 70 ocen krytyków rzędu 90/100 punktów Metascore. Chociaż nie jest to najnowsza odsłona serii, wielu graczy nadal uważa „piątkę” za opus magnum Firaxis Games i najlepszą Cywilizację. W naszym zestawieniu umieściliśmy kompletne wydanie gry, zawierające dwa duże dodatki – Brave New World i Gods & Kings – paczki ze scenariuszami oraz nowymi mapami.

Civilization V jest dobrym tytułem do rozpoczęcia swojej przygody ze strategiami 4X. Na start oferuje mnóstwo zawartości, dzięki której mgnieniu oka mogą upłynąć setki (a nawet i tysiące) godzin życia. Grę rekomendujemy głównie osobom narzekającym na zbyt dużo wolnego czasu. 😉

Sid Meier’s Civilization V The Complete Edition zakupicie już od 25,77 zł.


Rekomendacja Redakcji – The Banner Saga

Wybór Redakcji nie jest grą stricte strategiczną, a taktycznym, turowym RPG. W odróżnieniu od piątej Cywilizacji i serii Homeworld, The Banner Saga rozrusza nie tylko Wasze szare komórki, ale także serduszka ^^ Tytuł stawia duży nacisk na wybory moralne i, jako że mamy do czynienia z trylogią, niektóre podjęte decyzje zmienią przebieg historii w kolejnych odsłonach.

The Banner Saga wrzuca gracza do świata inspirowanego mitologią nordycką, w którym pokieruje karawaną złożoną z ocalałych ludzi i olbrzymów, próbujących uciec przed zagładą sprowadzoną na ich świat. Przyszłość cywilizacji leży w naszych rękach, każda potyczka może zmienić losy członków karawany – zarówno zwycięstwa i porażki w taktycznach bataliach wpływają na prowadzoną grupę. Dlatego dobierając strategię i „żołnierzy” należy pamiętać, że nikt nie dostanie tutaj taryfy ulgowej i po niefortunnej śmierci nie powróci magicznie z zaświatów.

Jeśli oczekujecie od gry zarówno strategicznego wyzwania, jak i bardzo dobrego scenariusza wykorzystującego motyw drogi, The Banner Saga jest idealnym, i względnie tanim, wyborem – poszczególne odsłony zakupicie już od 11,40 zł:


Łowcy, jakie możecie polecić tanie gry strategiczne? Podzielcie się swoimi ulubionymi tytułami w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.