X

«

»

Oferta dnia na Steamie – Murdered: Soul Suspect

steam

Murdered: Soul Suspect – 19.99€

Po obniżonej cenie możecie również nabyć:

Forge – Limited Edition Starter Pack – 3.74€

Trwa również weekendowa promocja na serię Orcs Must Die! oraz Transistor.

 • Ale po co informować o takiej „promocji”? Przecież na allegro cena 30zł, a tutaj ponad 80.

  • bo ttutaj nie informujemy o allegro. Btw, tam najtaniej za 26,99 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   • Rozumiem, że nie informujecie o allegro, ale po co informować skoro nawet jeśli nie allegro to choćby w cdp jest taniej. Ktoś nie ogarnie, zobaczy że 50% obniżki i kupi płacąc 3 razy drożej niż można dostać

    • JamesHuntPL

     Chodzi o to, że niektórzy mogą mieć grę ‚za darmo’ lub prawie darmo płacąc za nią kasą z kart. I choćby dlatego warto o takich promocjach informować.

    • just

     Nie, lepiej zapłacić kasą z kart za coś co ma dobrą cenę, taką gdzie nie ma w innym miejscu znacznie taniej. Jeśli gra byłaby trochę droższa to ok, ale lepiej zostawić karty na coś innego. RedFaction za 1€ to dobra cena, 20zł za 4 gry z dodatkiem i Soundtrackiem to była dobra cena, tutaj to żart bo było 20$ to jeszcze…

    • Przecież i tak za kase z kart kupuje się klucze tf2,potem dopiero grę od Rosjanina,Ukraińca czy Brazylijczyka.Wtedy masz kompletnie inną cenę.

    • Kolo

     A co jeśli kogoś interesuje wyłącznie Murdered i w przeciwnym razie kasa będzie się marnować, leżeć odłogiem nieżytkowana miesiącami?

    • Kolo to już jest na siłę kombinowanie. Lepiej już kupić jakąś grę, której cena jest na allegro taka sama, sprzedać ją i kupić tam Murdered. Nie dość, że masz grę to jeszcze 60zł w kieszeni.

  • scx

   Skąd taka niska cena na Allegro? Z historii cen w „Śledź Okazje” wynika, że najkorzystniej można było zakupić tę grę za około 45 zł w Keye i G2A. Ktoś może wyjaśnić w jaki sposób pojawiły się w sprzedaży znacznie tańsze klucze? Chyba sprzedawcy nie dopłacają do interesu, prawda?

 • Torchlight

  gra dosyć przeciętna, nie sprzedaje się, każdy pozbywa się żeby tylko chociaż odzyskać jak najwięcej, nawet chyba studio które robiło tą grę wyprowadziło się ze swojej „drogiej” siedziby do tańszej i zwolniło kilka osób z zespołu, taki hazard z postaci „robimy grę i zarobimy, na pewno się uda” nigdy nie jest dobry dla studia, szkoda,

 • Gra niedoceniana przez recenzentów, za to doceniana przez userów, wystarczy zobaczyć na Steamowe recki i jednak na Metacritica, chociaż tym drugim średnio można się sugerować. Generalnie gra zgarnęła w większości recek sporo bezsensownych minusów, typu „skoro gra jest wydawana na next genach to musi wyglądać obłędnie” mimo, że nikt nie robił z niej nextgena. Sama w sobie jest dosyć sprawnie rozegraną przygodówka, której klimat może się podobać, z tym, że nie jest bardziej złożona. Tak czy siak mi sprawiła trochę frajdy i spokojnie 7/10 dałbym, ale nadal te 20 euro to zdecydowanie zbyt wiele za nią.

  • Kolo

   Steamowymi recenzjami też się nie można sugerować.

   • Można, przynajmniej widać czy ktoś faktycznie w to grał czy wystawia ocenę po czasie gry „20 minut” 😉 tego właśnie na Metakrytyku nie ma.

    • Kolo

     Nie, nie można, licznik to za mało, żeby uwiarygodnić recenzję. Sam fakt, że ktoś spędził nad grą 30 godzin i poleca to za mało by stwierdzić czy jest dobra.

 • Andrzej Mike

  Najśmieszniejsze jest to, że dla nas polaków to duża kasa tak jak i większość promocji na Steam. Śmieszne jest też to, że na początku 2014 walutę własną dostało wiele krajów w tym Ukraina… tak Ukraina. Myślę, że rok 2015 przyniesie nam polskie cebule jako walutę.

  • Myślę, że nie, jesteśmy za małym rynkiem dla Valve.

   • Jack

    Biedni Ukraińcy kupili więcej ? Więcej gier czy więcej wydali bo jedno i drugie to co innego. Jak mają tańsze gry to łatwiej kupić ich więcej, poza tym może klucze rus czy ukr nabijają im statystyki jako ich własne, a są tak naprawdę wykorzystywane przez inne nacje ?

    Poza tym kurs hrywny nie jest bardziej stabilny niż złotówki wręcz odwrotnie, od 2004 leci w dół tak ogólnie.

    „We własnej jednostce będą mogli płacić mieszkańcy Australii, Kanady,
    Indonezji, Japonii, Nowej Zelandii, Malezji, Meksyku, Filipin,
    Singapuru, Korei Południowej, Tajlandii i Ukrainy.”

    Naprawdę mamy tak mały rynek żeby nie być tą 13 walutą ? Bardziej chodzi pewnie o dojenie Polski, o to że może kiedyś wejdziemy do strefy Euro…ale to na 100% nie nastąpi szybciej niż za 10, może 6-7 lat, a na tak długi czas i tak by się opłaciło (dług, brak zgody politycznej, nie spełniamy wymogów itd.). Po prostu Polacy w skali globalnej są za mali żeby np. poprzez brak zakupów Steam miał upaść czy nawet mieć problemy, ale trzeba podejść od strony marketingowej, od zrobienia temu rozgłosu, regularna u długa akcja mogłaby przynajmniej pokazać, że nie dajemy się i widzimy jak nas kantują. Raz, że dolar zawsze był i będzie słabszy niż Euro, a 40 czy 50 dolarów to nie 40 czy 50€, dwa że nie płacimy w złotówkach i za to też ponosimy koszty. Korporacje amerykańskie za dużo sobie na europejczykach używają, ale widać mają zgodę obywateli i ludzi polityków z UE.

    • Dokładnie, wszystko ładnie wyjaśniłeś, właśnie z powodu tego, że Poilacy nie kupują na Steamie nie będzie na nim złotówki, bo to nie jest opłacalne. Nie oszukujmy się, nie znam nikogo kto brał jakąś grę AAA na Steamie na premierę. Ukraińcy natomiast sporo kupują i nie należą do UE, dlatego mają swoją walutę, proste.

     „Protest” także nic nie da, bo Polaków, którzy kupują regularnie na Steamie po prostu nie ma (mowa o zakupach poza promocjami).

     Argument o dojeniu Polaków i innych obywateli Europy przez Valve czy inne korpo z Ameryki jest zabawny. Weź pod uwagę, że niemal w całej Europie jest Euro jak i podatek VAT, dlatego też ceny są większe. Zauważ, że nawet keyshopy (GMG) wycofały się z takich samych cen dla biedniejszej części UE jak i USA, a nawet ludzie, którzy organizują bundle doliczają już podatek VAT (Gala, Blink, Bundlestars).

    • Gość

     Jak widać Polacy czego się by nie chcieli tknąć tam zawsze mają pod górkę 🙂

    • Po prostu Polacy są biedni, dlatego nie mają szans postawić się jakiemuś korpo.

    • Jack

     Ale jak pokazałem cyfrowe premiery na Steamie są droższe od wszystkiego, prawie w każdym państwie Unii czy USA znalazłem lepsze ceny pudełkowe czy cyfrowe. Poza tym Steam może zawsze zmienić licencję, może paść (nie ma firmy, która nie może upaść patrz Nokia i Kodak), a do tego nie odpowiedziałeś na pytanie ile premierowych gier więcej kupują Ukraińcy, czy i o ile więcej kupują gier w ogóle i jakie są u nich ceny, identyczne, niższe, wyższe ?!

    • Ukraińcy kupują więcej premier, ponieważ mają niskie ceny przez co mogą kupiony gry później sprzedać dalej z prowizją, proste. Sam kupuję od wschodnich sąsiadów, bo mają dobre ceny i czasami nawet biorę od nich coś w pre-orderze lub na premierę.

     Nic nie jest wieczne, ludzie, korporacje czy też świat. Myślę, że nikogo nie obchodzi czy Valve i Steam będą istniały za te 30-50 lat. Pudełka w USA jak i UE są droższe niż wydania cyfrowe, być może nie na Steamie, ale zawsze możesz kupić klucz w jakimś keyshopie, niemniej jednak co z tego?

    • Kolo

     Ja kupiłem kilka na premierze na Steamie. Np. L.A. Noire czy Assassin’s Creed 3 (tę ostatnią to nawet z Season Passem za 75 euro). Bo chcę mieć wszystko na Steamie i jestem gotów za to dopłacić. Ale jeśli gra jest domyślnie na Steamie to kupuję ją najczęściej w Polsce, zwykle jest ze 40 % taniej.

    • No i co to potwierdza? Nic, bo jesteś wyjątkiem.

     PS. Nie biorę oczywiście pod uwagę zakupów z pieniędzy „zarobionych” na kartach czy innych itemkach.

  • Kolo

   Ale dzięki temu gry kupione u nas możesz odpalić gdzie chcesz, jak się wyprowadzisz do Niemiec to też będą działać. A ukraińskie wersje? Wątpię.

 • Dla mnie cena jeszcze za wysoka, poczekam az zjedzie ponizej 15 zeta , poki co najbardziej oplaca sie kupic silvera za 50 zeta lub jak ktos nie ma co robic z wolnym czasem i kampic wieczorami przed kompem 😉