X

«

»

Oferta dnia na Steamie – Bound By Flame

steam

Bound By Flame – 9.99€

Trwa także weekendowa promocja na Ryse i gry z serii LEGO.

 • Już dawno kupione i ukończone, w zimowej wyprzedaży po tyle samo chodziło 🙂

 • Ogrywam właśnie na konsoli, i nie jest źle. Szkoda że twórcy nie mieli większego budżetu.

 • Kupiłem na CDP.pl w wersji pudełkowej po 3 dychy. Pograłem z 10 godzin i muszę stwierdzić, że gra świetna. Bardzo lubię gry Spiders i z każdą ich grą widać, że stawiają coraz większe kroki. To mała ekipa z małym budżetem na gry ale wielkim sercem i pasją co widać w każdym ich tytule. Nie wiem jak będzie dalej i czy z czasem nie będzie wytracać klimatu ale jak na razie jest bardzo dobrze.

  • Teraz ma mieszane oceny. Pewnie za jakiś czas, jak wiele innych perełek, ludzie się na grze poznają. Może mieli za duże oczekiwania względem tego tytułu.

   • Pewnie masz rację 🙂
    Inna sprawa, że najwięcej oliwy do ognia dolali recenzenci którzy na siłę grę porównywali do Dragon Age i Dark Souls i stawiali ją w konkurencji z nimi. Prawdopodobnie recenzenci ci nie znali za bardzo się na rynku i wzięli produkt za grę AAA którą Bound By Flame nie jest. Chyba każdy z odrobiną zdrowego rozsądku zrozumie, że mała firma (liczy obecnie 20 osób) z małym budżetem mająca wydawcę opierającego się głównie na przygodówkach (czyli grach które nie sprzedają się tak dobrze jak gry z innych gatunków) nie będzie tak rozległa jak giganci na rynku. Pamiętam jak swojego czasu na Mars War Logs (też tego studia) posypały się negatywne recenzje ponieważ stwierdzono, że nie jest to Wiedźmin i Mass Effect 😛
    Na szczęście studio Spiders ma naprawdę sporą grupkę oddanych fanów którzy wspierają to studio i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Patrząc na to co potrafią zrobić przy minimalnych środkach jestem pewien, że gdyby dostali porządną kasę na dokończenie gry główni gracze na rynku (czyli np. Bioware) mieli by poważnego konkurenta.

    • Szczerze, to i ja spodziewałem się więcej, gdyż jest to kolejna ich produkcja, więc siłą rzeczy nabierając doświadczenia powinni tworzyć lepsze tytuły. Mają ciekawe pomysły, ale brakuje szlifu.

    • Mi się wydaje, że z każdą grą widać wyraźnie, że nabierają doświadczenia i coraz lepiej im to wychodzi. W Mars War Logs bardzo słabo wyszły im rozmowy z towarzyszami, liczba rozmówek była po prostu za mała. W Bound By Flame widzę, że troszkę bardziej się do tego przyłożyli i dzięki temu już więcej rozmawiamy z swoimi towarzyszami a oni sami mają też o wiele większą rolę w fabule, i choć wciąż nie jest to niesamowicie wysoki poziom to widać, że coraz lepiej im to wychodzi.
     AI towarzyszy ciągle jest niedopracowane ale tym razem tak szybko nie padają i mają specjalne zdolności. Tutaj niestety wciąż gra leży ale widać krok w przód 🙂

     Myślę, że naprawdę poważnym problemem w ich przypadku jest brak sensownego budżetu co widać w każdej ich produkcji. W Bound By Flame jest dużo rzeczy z Mars War Logs i nawet nie starali się tego ukryć. Wygląda to tak jakby cięli wszystko co mogą odjąć z kosztów produkcji.
     Ku mojemu zaskoczeniu zmienili niemal całkowicie system walki. Spodziewałem się, że skopiują większość z swojej poprzedniej produkcji a tu proszę, walka wymaga całkowicie innego podejścia co mnie niezmiernie cieszy 🙂

  • +1
   Też grałem w Mars: War Logs i Bound By Flame i obie gry bardzo mi się spodobały, w szczególności właśnie ta druga