Komentarze do "Oferta dnia na Steamie – Kentucky Route Zero"

  1. Grałem w pierwszy epizod, słyszałem że drugi wyszedł. Sama gra to jednak bardziej „doświadczenie” typu Gone Home (mam bardzo negatywną opinię na temat tego produktu) niż de facto gra. Dziwne, abstrakcyjne i przywodzi na myśl dzieła Davida Lyncha. Skończyłem pierwszy epizod jako ciekawostkę, coś dla urozmaicenia od innych gier – było fajnie, ale nie ciągnie mnie to sprawdzenia drugiego epizodu, a przy tej cenie to już w ogóle bym na to nie spojrzał. Ale to moja subiektywna opinia 🙂

   Warto może gdzieś sprawdzić jakiś z dostępnych epizodów aby stwierdzić, czy zawartość będzie interesująca. Inna sprawa, że tempo wydawania tych odcinków jest koszmarne.

  2. Bardzo fajna, klimatyczna przygodówka. Przynajmniej pierwszy epizod. Reszty nie tykałem, bo uznałem że najlepiej będzie wciągnąć wszystkie na jedno posiedzenie. Mechanika nie jest zbyt skomplikowana, w końcu to point and click. Graficznie robi wrażenie, sztuka. Fabularnie jest niesamowicie intrygująca. Za taką cenę jak najbardziej warto.

 1. Ciekawy tytuł, ale:

  1. we wtorek HIB X – nie wiadomo jakie gry inide do niego trafią
  2. póki co trzeci epizod ma dosyć duże opóźnienie a twórcy milczą
  3. chodzą słuchy, że twórcy gry wyczerpali już fundusze z Kickstartera i ze sprzedaży Steam, wobec czego są obawy czy w ogóle kolejne epizody zostaną wydane
  4. brak kasy może tym bardziej ich zachęcić do wzięcia udziału w bundle’u

  Szkoda, że oferta skończy się za 2 dni a nie z końcem wtorku. No nic, jeszcze nie raz będzie w obniżonej cenie.

   1. Czemu? Jest sprzedawane w Humble Store, czyli mają jakiś układ handlowy. No chyba, że się zarzekali, że nigdy do żadnego bundle’a gry nie dadzą.

    A zresztą, nawet gdyby się zarzekali, to nic pewnego. Twórcy FTL też tak pisali a wylądowali w HIB.

    1. Czemu? Bo gra jest za krótko na rynku oraz nie ukazały się jeszcze wszystkie epizody. Kiedyś może, ale na pewno nie teraz.

    2. Za krótko na rynku? Wydana została rok temu, Dead Space 3, który był o wiele większym tytułem trafił do bundle’a 5 miesięcy po premierze.
     Co do epizodów – to, że nie ma wszystkich epizodów nie oznacza że gra nie może trafić do bundle’a. Jeżeli twórcy faktycznie wyczerpali swoje zasoby finansowe, to HIB może być dla nich deską ratunku i porządnym zastrzykiem finansowym aby kontynuować pracę nad kolejnymi epizodami.

    3. Dead Space to żaden argument, to była klapa roku na PC, więc dla EA to nie była żadna strata. No tak, była gra, która jako niekompletna trafiła do bundla, mam na myśli Cognition, i w sumie Kentucky też mogłoby trafić do HB czy gdzie indziej, ale jedynie te epizody, które dotychczas się ukazały.

    4. @lowcygier-a1b63b36ba67b15d2f47da55cdb8018d:disqus od kiedy FEZ jest grą Microsoftu? Jezu, ludzie nauczcie się że jak gra trafia na jakąś platformę cyfrowej dystrybucji (psn/xbla) szybciej niż na inne nie znaczy że producent konsoli staje się jej wydawcą ;/

    5. Mark of the Ninja wydało Microsoft Studios… skalsonPL, interpretuj to jak chcesz, ale to wydało Microsoft od Gier – w czystej postaci. Klei zdyskredytowało Microsoft Studios? MS nie da się zdyskredytować? Ostatnimi czasy MS nie śmierdzi pozycją lidera, więc zgadza się na to, co parę lat temu było nie do pomyślenia. Czy dla HiB wydali tą grę pod szyldem Klei, czy jako studio zagarniające sporą część rynku indyków mają luźne umowy z MS Studios? nie chce mi się tego sprawdzać/dochodzić… Wniosek: to co wydane po szyldem MS Studios może się rządzić prawem developerów. Zaprzeczysz?

    6. Microsoft od gier? 😀 Nie wiem jaka jest umowa pomiędzy Klei, a Microsoftem, ale zasadniczo to już kilka gier, którym patronował Microsoft było już w bundlach, Insanely Twisted Shadow Planet, Orcs Must Die czy też Pinball FX2. Jednakże Twój argument w ogóle jest dziwny, bo Skalson wspomniał tylko, że wydawcą FEZ-a nie jest MS, co jest prawdą.

    7. Naprawdę nie wiem co ma Mark of the Ninja do mojej wypowiedzi, ani Klei do FEZa. Ale twoja wypowiedź, mimo że totalnie nieposkładana nieco mnie zaintrygowała. Pokazuję i objaśniam zatem:
     Tak, Microsoft Studios wydało Mark of the Ninja.
     Nie mam pojęcia co rozumieć przez „Klei zdyskredytowało Microsoft Studios”. Zdyskredytować to znaczy „podważyć wiarygodność”.
     MS to jeden z dwóch liderów na rynku konsolowym i nie sądzę że wypuszczenie Mark of the Ninja do bundla mogło „zdyskredytować” tę firmę w jakikolwiek sposób. Na PC Microsoft Studios przestało się liczyć już dość dawno.
     Rzeczywiście, Klei jest jedym z większych studiów na rynku indyków, ale po pierwsze nic nie zgarniają, po drugie tylko jedna ich gra została wydana przez MS, i było to MotN właśnie. Reszta produkcji tego studia jest całkowicie niezależna od jakichkolwiek wydawców. Rozumiem że przez „luźną umowę” możesz też rozumieć wydanie jakiejś produkcji w ramach Summer of Arcade, ale tutaj kolejny strzał w stopę.bowiem Mark of the Ninja nie uczestniczyło w tej akcji. Premiera tej produkcji na PC miesiąc po XBLA jest zrozumiała, bo MS był wydawcą tej JEDNEJ GRY. Nie ma mowy o „luźnych umowach” Klei z MS w przypadku innych gier (przecież Don’t Starve będzie konsolowym exem dla maszynek Sony).
     Sam powiedziałeś, że nie chce Ci się sprawdzać/dochodzić, więc po co prowokujesz taką średnio kreatywną dyskusję? Wystarczy sprawdzić parę rzeczy, a nie rzucać hasłami o tajnych umowach indie developerów z microsoftem.
     Nie, to co zostało wydane przez MS, rządzi się prawem MS, i to MS musi udzielić zgody na wystąpienie danej gry w jakimś bundlu. Pragnę też zauważyć, że nie zdarza się to specjalnie ciężko, bowiem z „indyków” wydanych przez MS, tylko dwie z sześciu pojawiły się w jakimkolwiek zestawie.
     Więc, podsumowując:
     Tak, zaprzeczę 🙂

    8. FEZ (X360)
     Gatunki gry: logiczna, platformówka

     Wydawca polski: Microsoft

     Wydawca oryginalny: Microsoft Game Studios

     Data wydania polskiego:
     4/2012

     Data wydania oryginału:
     4/2012

     Język gry: angielski

     Dostępna platforma: XBox 360

    9. @Guest Źródło proszę 🙂
     Zarówno na steamie, jak i na GoLu wydawcą jest Trapdoor. Na stronie Polytronu także jak byk jest napisane że wydawcą jest Trapdoor.

    10. Sorry, zasugerowałem się stroną gdzie było jak wół napisane: Microsoft Games Studios. Poryłem głębiej i wydawca oryginalny jest inny.

    11. Disqus nie oferuje wystarczającej ilości zagnieżdżeń w kwestii odpowiedzi na komentarze… Podejrzewam, że przez to całe nieporozumienie w kwestii skierowania mojej wypowiedzi, jednocześnie odpowiedzi.

 2. Poczekam na lepszą promocję, mimo iż jestem fanem przygodówek a ta mnie intryguję, to za tą cenę jej nie kupię

 3. gra jest przednia (pierwszy odcinek – ma byc w sumie 5) ale jak beda wypuszczac jeden rocznie to bedzie slabo.