X

«

»

Oferta dnia na Steamie – Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

steam

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered – 4,49 €

Oferta weekendowa:

Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game – 4,99 €
Fallout: New Vegas – 4,99 €
Fallout: New Vegas Ultimate Edition – 11,99 €
Fallout 2: A Post Nuclear Role Playing Game – 4,99 €
Fallout 3 – 4,99 €
Fallout 3: Game of the Year Edition – 11,99 €
Fallout Classic Collection – 11,99 €
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel – 4,99 €
Football Manager 2015 – 16,99 €
Life is Feudal: Your Own – 17,99 €

 • Pinkiman

  Skończyłem właśnie dzisiaj Fahrenheita. Remaster to słaby, bo szczerze nie wiem, w którym miejscu coś poprawili. Jednak sama gra jest świetna tak bardzo, że nie mogłem się od niej oderwać. Fabularnie jest dużo elementów nadprzyrodzonych, ale nie zauważyłem większych nieścisłości (nie zgubili się w sposobie opowiadania). A nawet jeśli byłyby, to napięcie wynagradza to wszystko. 🙂

  P.S Jeśli ktoś jest uczulony na QTE, to niestety żadna z zalet nie pomoże. 🙂 Tym bardziej że są dość wymagające. 🙂

  • Kamil Dziwota

   Polecam ten tekst – gram .pl/artykul/2015/02/28/david-cage-wizjoner-autor-grafoman.shtml

   • Faktycznie, dobry tekst.Fajnie że ktoś jeszcze pisze takie teksty na growych portalach, a nie tylko pieje nad grafiką i gameplayem w nowym Wiedźminie czy innej grze AAA. Tym bardziej warto się zastanowić nad Fahrenheitem (wersja boxowa odrzuciła mnie w 2005 r. właśnie po tym jak zaczęły z normalnego śledztwa robić się te nie-wiadomo-co cuda).
    O ile 6,17 zł na Nuvem za wątpliwej jakości remaster można było jeszcze dać, tak ~20 zł w Steam Store już nie jestem taki pewny.

   • W sumie dobry tekst! Omikrona bardzo chętnie ogram, tak samo jak Outcasta ale to gry, które przyjmę albo w bundlu, ze względu na wiek, albo w remasterze. Niestety nie zanosi się na żadne z nich. A więc Cage’a teraz kojarzę. To najwyraźniej człowiek z syndromem Molyneuxa 🙂 Też miałem mieszane odczucia po Fahrenheicie. Jedna z najlepszych i najgorszych gier jakie znam. Porównanie do Eda Wooda jest jednak naciągane. Strasznie naciągane! Autor zdaje się trochę cierpieć na syndrom Berlina. Pisze ciekawie ale czepialsko. Dobrze byłoby wiedzieć co uznaje za kanon, na którym mucha nie siada.

    • Kamil Dziwota

     Berlin raczej nie napisałby w komentarzach (chyba, że się zmienił ostatnio albo ja się mylę) jak pstraghi (bo to chyba nick autora tekstu – Tomasza Pstrągowskiego – na forum):

     „(…)Dziękuję za miłe słowa. Zależało mi by się w artykule nie znęcać nad Cage, tylko spróbować zrozumieć jego twórczość”.

     forum.gram .pl/forum_post.asp?tid=99341&pid=19

     Jeśli chodzi o to, co on uznaje za dobre fabuły w grach, to jeśli dobrze pamiętam (chyba z podcastów), to np. Planescape Torment.

     Mówił jeszcze, że lubi np. Wiedźmina 2 (nie wiem jeszcze jak z 3), Enslaved: Odyssey to the West, Bastion, Braid (chociaż raczej nie za te raczej słabo napisane teksty, a bardziej to co opowiada rozgrywką) i pewnie jeszcze wiele innych gier – podaję tylko przykłady i to też niekoniecznie znaczy, że uważa fabułę w nich za wybitną – to może zależeć od przykładu etc. i ja też nie wszystko pamiętam.

   • Pinkiman

    Przeczytałem. Bardzo interesujący tekst, który otworzył mi oczy na kilka rzeczy. 🙂 Może fabularnie jest to absurdalny tytuł, ale nie da mu się odmówić napięcia. 🙂 Czekam teraz żeby stworzyli remaster Heavy Raina na PS4.

  • Dobre ostrzeżenie. Gra wyleciała z listy życzeń.

 • Mogli się szarpnąć na lepszą promocję na Fallouty biorąc pod uwagę, że zapowiedzieli czwórkę, a tu jakieś -40, -50% :/

  • Też tak uważam. Miałem ochotę powtórzyć sobie poprzednie części przed premierą czwartej, ale płacić 50 zł za subskrypcję 7-letniej gry… podziękuję, i tak mam w co grać.

  • Przecież „za rogiem” czai się Steam Summer Sale. Poczekasz 2 tygodnie na 66%.

 • Jak tak ma wyglądać SSS to będzie porażka. Dwa lata temu kupiłem Fallouta NV bez dodatków za 2,50€ (z dodatkami był za 5€), rok później płakałem, że zmarnowałem okazję i musiałem kupić NV:UE za 5€ (podstawki nie dostałem drugi raz). A teraz patrzę i dowalili 12€. To nie jest CoD :/ Ta gra ma 5 lat i wcale nie naprawili bugów. Prawda, genialna gra, ale jednak nie jest doskonała technicznie. Wciąż. Cena powinna spadać.

  I dlaczego nie dodali teraz kart do tej gry? Tracę nadzieję, że będę mógł sobie odznakę z niej zrobić.

  • Czy DLC jest dodawane do podstawowej wersji w przypadku zakupu Ultimate Edition? Pytam, bo czytałem, że niektórzy mieli trochę problemów (zdublowane pozycje na steamie, bugi po aktualizacji do UE).

   • Nie jestem pewny, czy mam to od momentu zakupu podstawki, czy dodatków, ale sklep nie do końca widzi, że mam tę grę. Tzn. nie mogę napisać recenzji (bo nie grałem wymaganych 5 minut… podczas gdy mam już ponad 60 godzin). I tyle, jedyna niedogodność.

    • Bo F:NV RHCP ma inne appid niż pozagettowa wersja zachodnia – sklep nie widzi że masz normalną, tylko upośledzoną kupioną za pałną cenę zachodniej.

   • Jeśli kupowałeś obie bezpośrednio w Steam Store to tak – doda po prostu taczkę dodatków jako DLC (spora częśc występuje po 3 razy jako RHCP, PL, CZ) a Steam Store przy zakupie przypomina że masz grę i nie dostaniesz drugiej kopii. Jeśli kupowałeś F:NV w sklepach na zachodzie i dodałeś klucz do konta, to dostaniesz Ultimate Edition RHCP z innym appid jako osobną pozycję w bibliotece wraz z DLC (tak samo jak z Falloutem 3 i GOTY RHCP).

  • Robiłem dokładnie tak samo i też kląłem, ale wersja Ultimate kosztowała po prostu mniej niż suma dodatków do tego Fallouta. Z Borderlands 2 GOTY i SR III Full Package było to samo – dymają nas bez mydła jak zwykle.

   A co do starych CoDów – własnie zastanawiam się czy warto dać 25 zł za boxową wersję pierwszego Black Ops. O steam store w przypadku CODów nawet nie ma co mówić, ale z tego co pamiętam Muve sprzedawało najpier za 15 zł tylko wersję na MACa, która nie jest Steamplay, a ostatnio nawet to podnieśli do 30 zł na tej ich niby wyprzedaży. Chora sprawa – gra zalega w sklepach za 30 zł, a taniej niż na „promocji” za 25 zł jej nie widzę :/

 • Patrząc na ostatnie promocje na steam kompletnie ze mnie zszedł hype na Summer Sale. Gry coraz starsze, a ceny coraz wyższe.

  • Dodatkowo jak już kupisz po tych paskarskich cenach to lepiej trzymać pod ręką coś na serce, gdy to potem zobaczy się w bundlu za 1 – 4$.
   Jak większość ludzi dostałem ataku ciężkiej ku*cy widząc parę miesięcy temu SquareEnix2 Bundle …z którego wszystko się miało i do tego nawet nie było czasu zagrać. Teraz to samo z CoH i Warhammerami za grosze w Relic Bundle – nawet nie chcę liczyć ile wywaliłem niepotrzebnie na steamie za CoH2 a potem za wszystkie dostępne fabularne dodatki do niego 🙁

 • Jak myślicie, czy na 11 czerwca będzie lepsza promocja na Life is Feudal?