«

»

Oferta dnia na Steamie – EVE Online Starter Bundle

-46% – EVE Online Starter Bundle – 41,18 zł

Promocja potrwa 2 dni.

 • Wytłumaczy mi ktoś może, jak wyglądają tu płatności za grę? Ile płaci się żeby grać? Bo szczerze to na steam widzę masę rzeczy do kupowania, tu jest abonament i trzeba kupować jakieś dodatki? Pytam bo szukam jakiegoś MMO a nie mogę znaleźć nic ciekawego do pykania.

  • Gra jest darmowa. Nie wiem jak teraz, ale przed przejściem na F2P sytuacja wyglądała tak: „musisz opłacić abonament na pierwsze 2/3 miesiące, po tym czasie będziesz zarabiał wystarczającą ilość ISK [waluta w Eve] żeby opłacać abonament za kasę z gry”. Teraz pewnie grając za darmo da się zarobić na abonament, ale prawdopodobnie znudzi Cię takie granie. A abonament jest niezbędny (nie ma co wymieniać korzyści – po prostu jak chcesz grać – musi być, czy to za kasę z gry, czy za prawdziwe pieniądze).

   Tak poza tym nie musisz nic kupować.

   Do tego parę porad – wszelkie promocje są do 5 czerwca, więc przetestuj sobie grę za darmo (nie ma co wydawać pieniędzy jak sam koncept będzie dla Ciebie kiepski).

   – pamiętaj, że to gra PVP – dość istotna sprawa – nie należy się zniechęcać. Plus nie należy latać statkami, które jest Ci żal stracić – zawsze bądź gotów na śmierć

   – jest to gra opierająca się na społecznościach, granie samemu nie ma sensu.

   To są informacje które kiedyś wyszukałem odnośnie Eve, sam nigdy nie grałem 🙂

   • Dzięki za tak obszerne wyjaśnienie sprawy. 🙂 Ciekawe czy dużo polaków gra w to. Ogólnie mój angielski jest tak 4/10 (mocno zardzewiał, 90% rozumiem co kto do mnie pisze, gorzej z „płynną” rozmową w drugą stronę :/ „. Bo ogólnie szukam jakiegoś ciekawego mmo i nic nie mogę znaleźć ciekawego. A do wow’a jakoś nie chce mi się wracać, a na pewno nie przed tym jak legion nie trafi do battle chest’a. 😛

    • Bardzo dużo Polaków gra w Eve, ale to bardzo specyficzna gra gdzie średni wiek gracza to 30+ lat, i gra jest bardzo nastawiona na grę drużynową, gdzie będąc w ekipie 100+ osób walczysz przeciwko innej „średniej” grupie.. dlaczego piszę średniej przy ponad stu osobach? – ponieważ zdarzają się bitwy z ponad 12 tysiącami graczy na raz…. nie, nie jest to pomyłką, słownie ponad dwanaście tysięcy graczy na raz gdzie straty szacowane są często na ponad 200.000 – 300.000+ tysięcy dolarów w większej wojnie – jeśli chciałbyś kupić walutę w grze za prawdziwe pieniądze i wykupić stracone dobra..
     Gra jest trudna na początku, ale gdy poznasz podstawy jest niesamowicie wciągająca, jeśli rozumiesz Angielski to wystarczy w zupełności zanim nie będziesz dowodził grupą graczy, to jedna z najlepszych gier to szlifowania wymowy po angielsku bo będziesz miał masę okazji jeśli będziesz chciał…. w tej grze grają prawie sami dorośli z rodzinami więc są bardzo wyrozumiali i zdają sobie sprawę że nie każdy mówi płynnie po angielsku 🙂

  • Teoretycznie nie musisz nic płacić – w praktyce lepiej zapłacić przez kilka miesięcy zanim będzie cię stać kupować za walutę w grze.

 • Kurcze wiadomo, czy beda jakies obnizki na PUGB-a ? kurcze kupil bym ale troche szkoda 73ziko 🙂