Komentarze do "Oferta dnia na GOGu – Reus"

  1. Pomysł jest ok – zabawa w boga w skali mikro. Oprawa bardzo ładna. Gameplay przeciętny – na początku wszystko wydaje się łatwe i przyjemne, ale potem trzeba przysiąść i nauczyć się „współzależności” między poszczególnymi elementami środowiska. Ja odpadłem po paru godzinach, ale na pewno warto sprawdzić i wyrobić sobie własną opinię.

   1. Dzięki. Parę godzin dobrej zabawy – nie brzmi źle za tę cenę.
    Podobno to bardziej puzzle niż god-game?

   2. Nie, nie, nie. Żadna „zabawa w boga”, ta gra nie ma nic wspólnego z tak zwanymi „god game” aka Populus, Dungeon Keeper czy inne takie.
    Reus to gra logiczna/puzzle, gdzie trzeba dopasować elementy teren/surowce/budynki by osiągnąć pożądane rezultaty. Zasadniczo rozwiązania można zobaczyć na YT czy innym poradniku, grać tak samo i osiągnie się to samo – co oznacza wypełnienie zadań. W grze nie ma żadnego AI, a cała rozgrywka polega na wiedzy gracza odnośnie tego co obok czego i na czym wybudować.
    Ps. Niestety wiedza ta jest zdobywana metodą prób i błędów. Grałem w to parę godzin i nie ma szans by dowiedzieć się na przykład jak uzyskać szalonego naukowca. Buduje się więc „na próbę” jedno obok drugiego by zobaczyć co z tego wyjdzie i czasami wychodzi, a czasami nie i trzeba zaczynać od początku. Do niektórych rozwiązań można więc nigdy samemu nie dojść.