«

»

Oferta dnia na Chrono.gg – Stardew Valley

-27% – Stardew Valley – $11.00 (40,59 zł) – Steam
-33% – Stardew Valley 2-Pack – $20.00 (73,80 zł) – Steam
-37% – Stardew Valley 4-Pack – $38.00 (140,22 zł) – Steam

Promocja potrwa 24 godziny.

 • Pograłem dwie/trzy godzinki i jakoś mnie nie porwało… rozkręca się to potem? Grałem trochę na NDS w Harvest Moona i też mnie nie porwał, więc bardzo możliwe, że to po prostu nie mój „gatunek” 😛

  • Też mnie jakoś początek odrzucił. Dalej trzymam zainstalowane, żeby wrócić, ale coś się zebrać nie mogę.

  • silver_crow

   Ja mam 73 godziny grania, zostało mi jeszcze parę poziomów do dna kopalń, trzy pomieszczenia w City Hall do odrestaurowania, dopiero co odblokował mi się rejon z pustynią i mam jednego dzieciaka ale jeszcze w kojcu, stwierdzam, że jeszcze sporo do ogrania mi zostało.

   • Kondiq

    Mam 77 godzin, ale chwila ze znajomym w becie, więc czasowo pewnie mamy dosyć podobnie. Kopalnię dawno dokończyłem, ledwo zacząłem pustynię i nadal mam kilka rzeczy w Community Center do zrobienia i kilka miejsc do odblokowania. Nowa aktualizacja dodaje podobno też nową zawartość więc będzie co robić.

    Gra nie jest dla wszystkich, ale jak ktoś lubi relaks w takiej formie, można w niej spędzić mnóstwo godzin.

    • silver_crow

     mnie boli tylko brak mozliwości zapisu w wybranym momencie, przez to gra cierpi na poważny syndrom „jeszcze jednego dnia”.

     Jak wygląda multiplayer? Wszyscy mieszkaja na jednej farmie w jednym domu czy każdy ma swoją farmę?

    • Kondiq

     Jedna farma, host ma główny domek, pozostali gracze swoje kabiny. Na początku można wybrać ile kabin ma być na farmie, później można dobudować kolejne (tanio). Max 3 kabiny, czyli multi na 4 graczy (są mody które dają nieskończoną liczbę graczy i większą mapę, ale gra stabilna jest chyba do max 10 graczy).

     Nie jestem pewien co jest wspólne, bo podczas bety zmieniało się to kilka razy, a nie grałem w kilka ostatnich wersji. Jak testowaliśmy, gotówka była wspólna, misje każdy wykonywał swoje – znajomy zebrał wszystkie rzepy (czy co tam na początku było) i musiałem zasadzić kolejne żeby zrobić pierwszego questa. Ekwipunek każdy ma swój, ale gdy gracz który dołączył wyjdzie z gry, host ma dostęp do ekwipunku znajomego z poziomu skrzynki w kabinie tego znajomego. Z racji na dzielony ekwipunek, każdy ulepsza swoje narzędzia osobno.
     Wcześniej po przechodzeniu na kolejne poziomy kopalni tylko jedna osoba mogła zabrać nagrodę ze skrzynki co te chyba 10 poziomów, ale mieli to zmienić żeby każdy gracz dostawał nagrodę (nie śledziłem na tyle żeby potwierdzić). Każdy z graczy może poślubić postać NPC i są śluby między graczami (nie testowałem, w multi grałem krótko).

 • za dzieciaka harvest mooon ogrywalem dosyc dlugo, tutaj bardzo podobnie swietna gra na odstresowanie dla starych wyjadaczy „podstawki” polecam 😉

 • Paffcio

  Kiedyś kupiłem tą grę po tańszej cenie na wyprzedaży Steam, bodajże w grudniu zeszłego roku, po godzinie grania zwróciłem ją. Jakoś mi się szybko nudziła. Domyślam się że po przegraniu paręnastu albo parędziesięciu godzin odblokujemy coś co zmieni trochę rozgrywkę. Łowienie czy kopalnie to fajne urozmaicenie w pewnym etapie gry ale nie na tym gra polega. Kiedyś się jeszcze na niej skupie i ją nabędę ostatecznie. Po co mam kupić coś, skoro i tak na razie nie będę w to grał. Gra ma potencjał, jest fajna – lubię pseudopiksele.

  • Kondiq

   To nie jest gra dla wszystkich. Lubię ją odpalić żeby odstresować się po ciężkim dniu czy po porażkach w grach sieciowych.

   Oprócz czynności związanych z zarabianiem, polecam rozwijać relacje z mieszkańcami. Przy bliższym poznaniu dowiadujemy się o nich ciekawych rzeczy, odblokowujemy cutscenki związane z poszczególnymi postaciami, dostajemy od nich prezenty.

   Dochodzi do tego wszystkiego rozbudowa farmy – nowe budynki, hodowla zwierząt, nowe formy przetwarzania naszych wyrobów.

   Rozwijając Community Center odblokowujemy też nowe lokacje i inne udogodnienia, chociażby szybką podróż po mieście.