X

«

»

Obniżka na Company of Heroes 2 w Game Digital

Company of Heroes 2 – £8.16 – Steam

 • Kamil

  Nie kupować, chłam!

  • Jak nie umiesz grać w strategie to się nie odzywaj .Gra jest godnym następcą COH 1 ,w którego grałem oj wiele czasu 😉 Polecam …

   • Kamil

    Strategia to np. Civ, ta gra to raczej zabawa typu ‚kto szybciej klika i przewija po ekranie’.

    • Taki urok RTSów, strategie to nie tylko turówki 🙂

    • Gratuluję porównywania gry RTS z TBS… wracaj na choinkę…

    • Kamil

     Napisałem, co dla mnie jest strategią. Poluzuj sobie berecik.

  • A grałeś w ogóle czy opierasz się na opiniach innych ?

   • Kamil

    Po dobrej pierwszej części ta gra to zwykła nawalanka dla hamburgerów. Grałem i nadal gram, żeby się upewnić w swojej opinii.

  • jest free weekend na steamie każdy może sam ocenić
   ja trochę pograłem i bawiłem się raczej średnio

 • Jestem fanem CoH, ale ta gra niestety nie dorównuje poprzednim odsłonom. Zbyt mało znaczących zmian, prowadzenie za rękę, gorsza optymalizacja i przestarzały silnik z kilkoma poprawkami – oto, co dostaniecie. Nie jestem jakimś fanatykiem super hd grafiki, ale ta gra nawet na ultra wygląda przeciętnie. Polecam zapoznać się z grą przez darmowy weekend na Steamie – ja pograłem parę godzin i już wiem, że nie kupię. Tragicznie nie jest, ale oczekiwałem o wiele więcej, a to po prostu wygląda jak kolejne DLC do części pierwszej.

 • Gra jest świetna, zwłaszcza jak się ma z kim grać w coopie. Od premiery gram z dwoma kolegami, 2v2, 3v3, i bawimy się dobrze. To co jest najlepszą rzeczą w porównaniu z jedynką, to fakt, że dwójka jest dużo bardziej dynamiczna. Większość tego typu rozgrywek w części pierwszej kończyła się zabunkrowaniem obu stron, i wymianą ognia z Panzerwerferów czy innych artylerii, co było piekielnie denerwujące i psujące przyjemność z rozgrywki. Tu na szczęście jeszcze tego nie ma, i miejmy nadzieję że nigdy nie będzie.

  Czy gra jest kiepsko zoptymalizowana? Możliwe. Czy wygląda kiepsko na ultra? Wątpię, wygląda obłędnie (nie żeby to miało jakieś znaczenie). W tej grze oko cieszy każdy mały drobny detal. Widok Sdkfz 222 driftującego po zamarzniętej rzece – bezcenny.

  Mało znaczących zmian? Po co znacząco zmieniać coś co jest już świetne? CoH2 to ewolucja, nie rewolucja. A już za znaczącą zmianę można uznać opisane przeze mnie zdynamizowanie rozgrywki.

  Także osobiście serdecznie polecam. (ugrane 181 godzin, ~95% na multi.)

  • Co do coopa – jak tu nie „dziękować” SEGA, że po wydaniu CoH2 wyłaczono serwery do multi całego CoH1 i dodatków 🙁 N chyba że w „steam new version” multi nadal działa – sprawdzałem tylko na wersji z premierowych boxów PL.

   Jeśli chodzi o indywidualny odbiór CoH2 mnie właśnie najbardziej w becie i teraz Free Weekend odrzuciło tempo rozgrywki polegające na jak najszybszym klikaniu myszą i przemieszczaniu jednostek jak wesołe króliki. Nie lubię czegoś takiego. Owszem w strategie zaczynałem od pierwszej Civilization i Panzer General, a t są turówki gdzie można spokojnie przemyśleć decyzję a nie klikać myszą na czas, ale nawet tempo rozgrywki w pierwszym CoH z dodatkami i C&C do Red Alert 2 mi odpowiadało. Od kiedy w Red Alert 3 RTSy zaczęto portować na konsole i sprowadza się to do fajerwerków „byle na ekranie jak najwięcej się działo jak w CoDach” i klikania na czas nie mogę przekonać się do tych nowszych RTSów – robią się z tego IMHO parazręcznościówki.

   A co do wspaniałej Krasnejj Armii – polecam dość ciekawy dokument dostępny na Youtube – Największe bitwy pancerne – Bitwa Pod Kurskiem (pierwsza część, nie Prochorovka – trzeba sobie samemu wyszukać na Youtube, bo przez ten automat moderujący nie można podać linku).

   Występują tam trzej weterani – jeden Niemiec i 2 Rosjan. O ile Niemiec (Georg Bose) i jeden z Rosjan są jak najbardziej rzeczowi, tak drugi Rosjanin (Vasili Bolotin – ten dziadek z piersią pełną orderów, zrebrnymi zębami i brakiem jedynek) pokazuje najlepiej ówczesną mentalność Armii Czerwonej – opowieści jak to dotrzymali słowa danego Stalinowi i ginęli bezsensownie ale nie zrobili ani kroku wstecz, zabijali faszystów ewakuujących się z uszkodzonych czołgów i opowieści jak to w pierwszych godzinach Unternehmen Zitadelle na każdej „puszcze” jechało po 20 pijanych jak bela faszystów” – tia, w Wehrmachcie z jego standardami w chwili strategicznego ataku decydującego o losach kampanii wschodniej. Przerażające co ci ludzie mają w głowach i jak ich zniszczyła sowiecka maszyna do prania mózgów, a siedzi to w nich po tylu latach od zakończenia wojny i stalinizmu. Niemcy przynajmniej (poza nielicznymi neofaszystowskimi idiotami) odcięli się od nazizmu. W Rosji w stosunku do stalinizmu tego nie ma. Bardzo polecam ten dokument właśnie ze względu na występujących tam weteranów z obu stron. Ciarki przechodzą po plecach, że ludzie o takiej mentalności mieli potem do dyspozycji broń termonuklearną zdolną usunąć większość żywych organizmów z powierzchni planety!
   warto zauważyć, że to jest przecież czołgista po przejściu z sukcesem całego szlaku bojowego, który musiał przejść przeszkolenie wojskowe zanim oddano mu do dowodzenia czołg, a nie piechociarz z poboru transportowany Wołgą jak mięso armatnie, czasem nawet praktycznie bez przeszkolenia wojskowego!

   To daje inny pogląd na sprawę zaniżonej oceny CoH2 przez Rosjan i „ustawek” na jak najniższe metascore. Ten naród w większości po prostu nigdy nie odciął się od stalinizmu, tak jak Niemcy od nazizmu. Smutne 🙁

   • Multi w CoH1 Steam New Version działa, grałem. Nawet jakieś patche ostatnio wydali, więc akurat można powiedzieć że Sega/Relic wyjątkowo dbają o swoje dziecko 😉

    Szczerze mówiąc nie widzę różnicy w prędkości klikania między CoH1 a CoH2, jak dla mnie jedno i to samo.

    A co do tego co piszesz o Rosjanach… no niestety tak właśnie sprawa wygląda. Dokument obejrzę jak znajdę czas.

    • O dziękuję za info w/s Steam New Version – bardzo dobra wiadomość i jednak Steam to porządna firma – sprawa multi wygląda podobnie jak z Borderlands 1 boxowym i na Steamie 🙂

     Postaram się przysiąść jeszcze dziś trochę dłużej nad CoH2 przy free weekendzie, bo przez zaległą „robotę” w piątek odpaliłem tylko na trochę i mam głównie doświadczenia z bety, która mnie zniechęciła. Z samym kupnem chyba jednak wstrzymam się aż podstawka spadnie do poziomu ~5-7 euro, a Collector’s Edition do ~10-12e. Tak się właśnie zastanawiam czy warto kupować Colector’s Edition (lub upgrade) biorąc pod uwagę że wszystkie CoH1 z dodatkami mam w premierowych boxach i chyba po SN mogę je dodać do steama, więc to że CE CoH2 zawiera całą jedynkę jest dla mnie w gruncie rzeczy obojętne.

    • Generalnie moje pierwsze wrażenia po odpaleniu po raz pierwszy CoH2 były w najlepszym razie mieszane, nie pamiętam już z jakiego powodu. Jednak po jakimś czasie się przyzwyczaiłem, i rozgrywka to była już sama przyjemność 😉