Next-genowe GTA 5 już dostępne. Cena Grand Theft Auto V na PS5 wynosi 42,25 zł, zaś wersja na XSX kosztuje 84,50 zł (akt.)

Studio Rockstar potwierdziło, że Grand Theft Auto 5 nie otrzyma darmowej aktualizacji dla konsol PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Wszyscy posiadacze edycji na poprzednią generację będą więc musieli zakupić grę ponownie, aby uzyskać dostęp do zapowiedzianych usprawnień.

W ofercie sklepów PlayStation Store i Microsoft Store dostępna jest już w przedsprzedaży ulepszona wersja tytułu. Cena next-genowego GTA 5 na PS5 została ustalona na 42,25 zł (-75% od ceny detalicznej). Gracze z konsolami Xbox zapłacą 84,50 zł. Promocja obowiązuje do 14 czerwca.

Tani pre-order Grand Theft Auto 5 na PS5 i XS:

  • PlayStation Store: Grand Theft Auto 5 (PS5) – 42,25 zł (75% taniej do 14 czerwca) – oferta dostępna tylko z poziomu konsoli PS5
  • Microsoft Store: Grand Theft Auto 5 (XSX / XSS) – 84,50 zł (50% taniej do 14 czerwca)

Premiera next-genowego GTA V została zapowiedziana na 15 marca 2022 roku.

W rozwinięciu wpisu znajdziecie więcej szczegółów na temat ulepszonej wersji gry.

Aktualizacja

Promocja na next-genowe Grand Theft Auto V obowiązuje jeszcze tylko przez dwa tygodnie.

Next-genowe GTA 5 zaoferuje graczom trzy tryby rozgrywki:

  • Fidelity Mode – zapewni natywną rozdzielczość 4K, stałe 30 klatek na sekundę oraz Ray Tracing na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X.
  • Performance Mode – zagwarantuje 60FPS w upscalowanej rozdzielczości 4K. W przypadku konsoli XSS będzie to natywne FHD.
  • Performance RT Mode – będzie dostępny wyłącznie na PS5 i XSX. Stanowi połączenie dwóch poprzednich trybów i umożliwię rozgrywkę z Ray Tracingiem w 60 FPSach.

Poza tym poprawie ulegnie jakość tekstur, światła, cieni i antyaliasingu. Zwiększone zostaną także ruch uliczny, bujność roślinności oraz szczegółowość efektów eksplozji i ognia. Całość dopełni implementacja opcji HDR oraz obsługi haptycznych wibracji i adaptacyjnych spustów w przypadku konsol PS5.

Wszyscy posiadacze past-genowego GTA 5 otrzymają jednorazową możliwość przeniesienia postępów w trybie fabularnym i sieciowym za pośrednictwem Rockstar Games Social Club. W dniu premiery na rynku pojawi się także samodzielna wersja GTA Online na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Tytuł ten będzie dostępny za darmo, przez trzy miesiące, dla posiadaczy konsol PS5.


Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.