X

«

»

[Akt. 15.09] Milion graczy jednocześnie gra właśnie w PUBG! Z tej okazji – przegląd ofert!
[Akt. 15.09] Milion graczy jednocześnie gra właśnie w PUBG! Z tej okazji – przegląd ofert!
PC

Polecamy [Akt. 15.09] Milion graczy jednocześnie gra właśnie w PUBG! Z tej okazji – przegląd ofert!

Jako że PlayerUnknown’s Battlegrounds bije rekordy popularności, postanowiliśmy pomóc osobom, które jeszcze szukają swojej kopii i przygotowaliśmy krótki przegląd ofert:

 • cdkeys – 24,03 Euro (102,75 zł) – należy zmienić walutę + użyć kodu na 5% rabatu z Facebooka.
 • SCDkey – 24,49 Euro (104,72 zł)
 • Kinguin – 101,09 zł z kodem zniżkowym LOWCYGIER (105,61 zł uwzględniając prowizję za płatność przez Paypal)
 • Wingamestore – $29.95 (107,00 zł) oficjalna dystrybucja
 • Instant-gaming – 110,35 zł
 • HRK – 114,35 zł + losowa gra (do ostatecznej ceny dochodzi prowizja za płatność)
 • Digdonk

  Wydawać tyle hajsu na gre w EA…

  • Jakie to ma znaczenie, że gra jest w EA? Milion graczy świetnie się bawi. Zanim gra opuści wczesny dostęp to już może wyjść coś lepszego-nowego albo coś się popsuje i już nie będzie się opłacało kupować.

   • No nie wiem może to że nie każdy ma ochotę grać w grę która wygląda jak z 2005 roku, optymalizacja leży, animacje są znacznie bardziej drętwe niż w Gothicu, a powiedzieć o fizyce, że jest umowna to ogromny dla niej komplement? 😀 Innymi słowy nie każdy lubi, ani ma ochotę grać w wersje alpha, i jeszcze płacić za to niemałe wcale pieniądze.

    • I co z tego? Niemal 10 milionów grę jednak kupiło, mimo wielu wad, więc gameplay musi być bardzo dobry, a ostatecznie to się najbardziej liczy w każdej grze.

    • To z tego, że nie każdy ma ochotę na ogrywanie wersji roboczej(najprawdopodobniej wiecznej, jak niemal każdy Early Access), i jeszcze za to płacić, jak już wyżej napisałem. Chcesz, kupuj, nie ma problemu, ale jak ktoś się pyta zdziwiony, że co za problem, no to pozwoliłem sobie wyjaśnić? No i nie płaczcie potem proszę, jak twórcy za jakiś czas stwierdzą, że jednak olewają ten build, bo coś tam, i wydadzą płatny rzecz jasna osobno sequel, też rzecz jasna w Early Acces 🙂 .
     A argument że X osób gra i im się podoba to dla mnie żaden argument, każdy ma swój gust i lubi co innego, i to, że większość uważa tak czy inaczej nie ma tutaj dla mnie żadnego znaczenia.

    • No, ale przecież każdego dnia ogrywasz wersje robocze gier, bo przecież większość tego co dziś wychodzi to bety. Bawi mnie demonizowanie EA, zwłaszcza w przypadku takiej gry jak PUBG.

    • Ta jasne… Podaj chociaż 5 przykładowych gier AAA od znanych wydawców które do dziś są w takim stanie. Jakichś z ostatnich lat które już są po premierze, w sensie, że nie kiedyś tam na premierę odwalili kaszane i potem łatali, bo tego rzecz jasna nie neguję, zdarzało się czasami, ale takie które po patchowaniu dalej wyglądają jak wersja robocza/alpha. Nie kojarzę ani jednej takiej, ok Andromeda miała zepsute animacje twarzy(i ma dalej), Dishonored 2 położoną całkowicie optymalizację itd. ale nigdy chyba żadna cała duża gra AAA nie wyglądała jak późny prototyp/wczesna alpha tak jak obecnie PUBG.

    • Emisariusz

     nie czaję twojego problemu – gra ma coś w sobie, i raczej nie chodzi tu o grafikę a o gameplay 😉 jakoś Crysis 3 z świetną grafiką nie przyjął się 😛 mnie PUBG nudzi po 3-5 meczach ale co jakiś czas do niego wracam za to masa gier jest, że po 15 minutach wylatuje z dysku

    • Ja nie mam żadnego problemu, Remike napisał, że nie wie jakie to ma znaczenie, że EA toteż napisałem jak to moim zdaniem wygląda. I teraz powoli tego żałuję, bo już(który to już raz…) kilku geniuszów na mnie naskoczyło, i próbuje mi wmówić coś czego wcale nie powiedziałem, bo olaboga jak mogłem obrazić ich ulubioną giereczkę… I na siłę próbują mnie przekonać, że jednak ta gra powinna mi się spodobać, a co najśmieszniejsze nigdzie o grze jako takiej się nie wypowiedziałem, czy mi się podoba czy nie itd. tylko wymieniłem problemy jakie wiążą się z Early Accessem, w przypadku tej konkretnej produkcji. No ale co ja tam wiem, oni lepiej wiedzą co miałem na myśli 😀 . Jak to Crysis 3 się nie przyjął? Fakt może nie sprzedał się oszałamiająco, ale też tragedii nie było, grę docenili raczej wszyscy, i jeszcze nawet do dziś często służy do testowania sprzętu. Raczej ciężko powiedzieć, że był nieudany.

    • PUBG nie wygląda jak wczesna alpha, grałeś w ogóle w tą grę? Pewnie nie. A co do gierek AAA, które nadal są skopane to proszę bardzo: Homefront Revolution (gra generalnie jest popsuta, od mechaniki po system cieniowania), AC Syndicate (skopana optymalizacja), Fallout 4 (zepsuta fizyka świata i mnóstwo gliczy graficznych), Black Flag (brak optymalizacji i wręcz rozpadający się silnik, na którym działa gra), FF XIII-2 (słaba jakość portu). Wszystkie te gry dziś wyglądają jakby wczoraj weszły w fazę alpha.

    • Jeśli chodzi o alphe to nawet nie specjalnie chce mi się po raz kolejny pisać to samo także pozwolę sobie zacytować kolegę Pajfu(jego koment znajdziesz poniżej w razie jakbyś zarzucał mi manipulację czy coś)
     „Nie jest naprawiona ale gracze odkryli sposoby jak sobie z niedociągnięciami radzić. Używanie taba by wczytały się tekstury podczas spadania czy zmienianie wartości w plikach konfiguracyjnych by zyskać fpsy kosztem niczego i inne tego typu przypadki. Chociaż trzeba przyznać, że działa lepiej niż parę tygodni temu.”
     Chyba musiałem zapomnieć, że grając ostatnio w GTA czy Wiedźmina musiałem sobie ręcznie modyfikować pliki, czy wciskać TAB żeby doczytać tekstury. Czujesz teraz różnicę?
     To samo tyczy się gier które wymieniasz, w praktycznie każdej problem jest z jednym danym aspektem, który jest niedopracowywany(i bynajmniej nie bronię tych produkcji, takie problemy w grach za które twórcy biorą spore pieniądze nie powinny mieć miejsca), ponadto w większości te rzeczy poprawione są w patchach(choć rzecz jasna wiem, że nie zawsze). Ale niech będzie, do każdej się w miarę odniosę:
     Homefront Revolution – to, że nie podoba Ci się mechanika nie znaczy, że ona jest popsuta taki mieli pomysł twórcy i tyle, a z cieniami nie wiem o co chodzi, u mnie było dobrze, ale nawet jeśli są jakieś problemy to i tak jest to tylko jedna rzecz, a nie praktycznie cała strona techniczna od optymalizacji, po animację na fizyce kończąc.
     AC Syndicate, i BF- nie mam pojęcia o czym Ty piszesz, ani jeden ani drugi wcale nie ma skopanej optymalizacji. To, że nie chce działać płynnie na 10 letnim sprzęcie to nie jest skopana optymalizacja, bo obie gry w swoim czasie wyglądały bardzo ładnie, toteż wysokie wymagania sprzętowe były uzasadnione. Z optymalizacją jedynie były problemy na premierę Unity, teraz już z resztą dawno naprawione, a i tam mam trochę wrażenie, że raczej było to związane ze zwiększonymi wymaganiami sprzętowymi, a nie optymalizacją bo gra nawet dziś wygląda ślicznie. Ale nawet niech będzie, że i ta optymalizacja leży(co IMO wcale nie jest prawdą), to poza tym te gry są całkiem dopracowane, fizyka jest porządna, grafika jak na swój czas co najmniej bardzo ładna, animacje wyglądają dobrze itd.
     Fallout 4 – nie grałem co prawda, ale tu myślę, że po części masz trochę racji, faktycznie ta gra wygląda na mocno niedorobioną, i toporną.
     FF XIII-2 – gry nie znam zupełnie, ale jeśli tylko są problemy z optymalizacją to w zasadzie to samo co wcześniej. Problem jest z jednym aspektem, a nie z prawie całą warstwą techniczną 😉 .
     Jeśli „te gry wyglądają jakby wczoraj weszły w fazę alpha” to jak się do tego ma wtedy PUBG? Wczesny prototyp, czy co? 😉

    • Problem z teksturami występuje tylko na słabych konfiguracjach, gdzie na pewno GTA czy Wiesław na pełnych detalach też miałyby problem. Trzeba mieć kompletnego złoma żeby nie uciągnąć PUBG. Zresztą czepiasz się optymalizacji w pubie, pisząc później, że przecież to nic jeżeli leży tylko jeden aspekt gry.
     Unity to była złota gra prod względem optymalizacji, wygląda lepiej niż Syndicate i na moim pececie (6700k, 1080ti) bez problemu mogę ją odpalić w 4k/60fps, gdzie kolejna część niestety mocno się dławi. Black Flag to była totalna masakra, ciągłe krasze, glicze, błędy animacji. Nie potrafię nadal zrozumieć jakim cudem IV cieszy się taką estymą wśród graczy.
     Reszty mi się nie chce nawet opisywać, bo w żadną z pozostałych gier nie grałeś. Zresztą w PUBG też nie grałeś, więc o czym my w ogóle mówimy.

    • Tylko, że W3, czy GTA V(również Assassiny) jeszcze w stosunku do tych wymagań odpowiednio wyglądają, a PUBG bynajmniej nie. Tu tkwi różnica. Co do wymagań to nie tak dawno temu widziałem testy wydajności(dziwnym trafem większość testów jest przeprowadzana na LOW, ciekawe czemu xD ), i w stosunku do tego co ta gra graficznie oferuje to wyglądało to bardzo słabo. Rzecz jasna to jest EA to możliwe, że z czasem będzie lepiej, ale nigdy nic nie wiadomo, toteż może zostać jak jest.
     Co do tego, że tylko 1 aspekt to wyraźnie zaznaczyłem, że po pierwsze, nijak to nie usprawiedliwia twórców, a po drugie w przypadku gdy cała reszta trzyma poziom to marną optymalizację można przeboleć(o ile sprzęt na to pozwoli 😀 ), a w PUBG kuleje praktycznie cała strona techniczna(fizyka, animacje itp.), a broni się co najwyżej gameplay. Tu tkwi różnica.

     Co do Assassinów to z Unity były problemy chyba tylko niedługo po premierze, obecnie to już jest od dawna poprawione. Syndicate chodził raczej dobrze(u mnie w sumie podobnie co Unity), i nie słyszałem za bardzo o jakichś problemach więc być może tylko w 4K są takie problemy, nie wiem w 4K nie grałem 😛 . Co nie zmienia faktu, że poza optymalizacją Sydicate jednak świetnie wygląda, jest dopracowany, ma ładne animacje itd. czego o PUBG nawet mimo szczerych chęci powiedzieć nie można. Z BF pierwsze słyszę o tym co mówisz, może coś Ci builda źle pobrało, czy jakiś program blokował, w sumie nie wiem.

     No i co to ma do rzeczy, że nie grałem? Zauważ, że nigdzie ani słowem o gampelayu się nie wypowiadam, bo tego faktycznie nie można ocenić bez grania. Ale czy grafiki, optymalizacji, fizyki itd. nie można ocenić na podstawie screenów/gampelayu/tesów? No chyba odpowiedź jest oczywista. Czy muszę się przejechać Multiplą by stwierdzić, że jest paskudna? No nie muszę, bo to nie ma nic do rzeczy, nie mogę natomiast powiedzieć, że marnie się prowadzi, bo tego nie da się już ocenić bez przejechania się, i tutaj jest sytuacja analogiczna.

    • Tak. Produkt sztucznie napompowany przez „miszczow jutubowych” A reszta leci owczym pedem za nimi. Tak samo jak i hurtworld. Kupa jaich malo. A jednak …

    • Że co? Jak można w ogóle PUBG porównywać do Hurtworlda?

    • Dimbar

     No bait 2/10, bo odpisałem.

    • No bait taki, że podałem sensowne argumenty, z którymi ciężko Ci polemizować, to piszesz, że bait, bo nie masz już nic do powiedzenia…

    • Dimbar

     Jak polemizować ze stwierdzeniami „gra wygląda jak z 2005 roku”, kiedy to zwykły przykład sentymentalnego przeinaczenia starych tytułów? To samo o się tyczy animacji, które akurat trzymają poziom jeśli się uwzględni możliwości silnika. Nie grałeś w grę, mimo, że jest odblokowana na steam family share i sobie racjonalizujesz narzekanie na nią.

     PS. A fizyka broni jest zajebista, łącznie z tym, że kule wylatują z lufy, a nie z głowy.

    • Dobra niech będzie, że z 2007, faktycznie z tym 2005 trochę przesadziłem, tylko co to ma tak na prawdę do rzeczy? W stosunku do obecnych standardów gra wygląda nędznie i tyle.

     A no tak animacje są do niczego, ale wynika to z ograniczeń silnika, więc już są spoko? No nie, nie są fajne, wyglądają tak bardzo drewniano jak to tylko jest możliwe. Podaj mi jakąkolwiek dużą grę AAA z ostatnich lat która ma takie animacje(Andromeda, i gry PB się nie liczą 😀 ).

     Żeby ocenić grafikę, animację czy mniej więcej fizykę nie trzeba w grę zagrać, wystarczy obejrzeć dowolny gameplay.
     Co do fizyki miałem na myśli głownie fizykę pojazdów, system kolizji itp.
     Ot przykładowy gif z cudowną fizyką tej gry:
     https://uploads.disquscdn.com/images/48fb45bcf2af8054bd04494b4b08b3f9bd7aff55e2eb8f9cfe19d320425ade50.gif
     Widziałem kiedyś jeszcze lepszy, gdzie było widać koziołkujący motocykl ale teraz coś nie mogę znaleźć, jak znajdę to wrzucę.

    • Velveteen Bastion

     Ale ty masz ból dolnej części ciała.

     Twój komentarz: A argument że X osób gra i im się podoba to dla mnie żaden argument, każdy ma swój gust i lubi co innego, i to, że większość uważa tak czy inaczej nie ma tutaj dla mnie żadnego znaczenia.

     To po jakiego grzyba wyrażasz swoją opinię i krytykujesz opinię innych użytkowników, skoro używasz najmniej użytecznego argumentu? ” Każdy ma swój gust i lubi co innego”.

    • Że co? xD Remike pytał jakie to ma znaczenie to udzieliłem odpowiedzi jak to wygląda z perspektywy osoby dla której właśnie ma to znaczenie. Ból tyłka to chyba macie wy wszyscy, że kupiliście, a jednak nie okazało się takie fajne jak na streamach u waszych ulubionych youtuberków, bo inaczej nie mogę wytłumaczyć waszego problemu z tym, że ktoś może mieć inne zdanie i nie mieć ochoty płacić ~25 Eurosów za grę w fazie prototypu/wersji alpha.

     No widzisz, uczepiłeś się tylko mojej wypowiedzi na temat że każdy ma inny gust, a już argument, że gra technicznie leży, i kilka przykładów na to, pozwoliłeś sobie całkiem pominąć, bo z nim byłoby już ciężko polemizować, prawda?

     Wyrażam swoją opinię, bo o to najwyraźniej prosił Remike w swoim komentarzu? O takie zdał pytanie „Jakie to ma znaczenie, że gra jest w EA?”, więc odpowiedziałem 🙂 . Komentarze właśnie są po to żeby wyrazić swoją opinię. Nigdzie nie krytykuję niczyjej opinii jeśli jest poparta jakimiś argumentami i ma sens. Jeśli uważasz inaczej to proszę o cytat.

     BTW: Z wami to naprawdę zwariować idzie. Co napiszę jakąkolwiek własną opinię nie zgodną z większością(w przypadku Overwatcha, i kilku innych kwestii pamiętam ten sam cyrk), to drama na kilkanaście postów, i zaczepki fanów, że ja kto jak śmiem mieć inne zdanie, i jeszcze publicznie je wygłaszać. Ano śmiem, bo mam w przeciwieństwie do niektórych posługujących się koronnym argumentem „miliony nie mogą się mylić” SWOJE zdanie.

     Tak widzę komentarze większości z was:
     https://uploads.disquscdn.com/images/7a9b719a3a43f72a9625e174348d4bed247d2453c964115c3bb08018862414d1.jpg
     Żadnych sensownych argumentów, żadnych kontrargumentów, tylko obrażanie, wybieranie sobie tylko tych wygodnych, i łatwych argumentów do odparcia, a olewanie wszystkich pozostałych, i eskalujące z każdym postem chamstwo.

    • Dimbar

     Khem, ja to pytanie potraktowałem jako retoryczne XD

    • A nie no jak tak to moje zdanie w tej kwestii nie ma znaczenia, i wszystkie argumenty nie mają sensu, już usuwam wszystkie posty 😉 .

    • Velveteen Bastion

     Przechodzisz okres liceum, gdzie zaczyna się pisać rozprawki min. 250 słów? Po co te felietony piszesz? Po co ktoś ma odpisywać na twoje argumenty, gdzie ludzie wiedzą o wadach tej gry, ale i tak w nią ciągle grają, bo im się podoba? Są te twoje dramy, bo nie możesz pojąć, że ludzie grają w coś, bo chcą, a nie bo myślą, że ta gra reprezentuje arcydzieło w danym gatunku.

    • To po diabła w ogóle do mnie piszesz, jeśli nie interesuje cię jakakolwiek sensowna dyskusja? Widać właśnie kto tutaj jest niedojrzały, i szuka zaczepki, i pretekstu do kolejnej g***o burzy. Nie ze mną te numery, pyskówki to sobie prowadź w tym swoim liceum z kolegami, ja w takiej błazenadzie nie zamierzam brać udziału. Dziękuję, dobranoc.

    • Dimbar

     Nie wiem co masz z tą grafiką, nikt z kim wcześniej nie rozmawiał nie stwierdził złego słowa, nawet chwalili, że mimo minimalnych to wygląda naprawdę przyzwoicie. Porównujesz animacje PUBGa do gier AAA które przy premierze chodzą po 200zł [tak, na PC też]. Faktycznie są drewniane. Jeśli komuś to bardzo przeszkadza, to na E3 są próbki tego nad czym pracują. Jeśli to za mało, to cóż – są gusta i priorytety na które ludzie zwracają uwagę.

    • No chyba żartujesz z tą grafiką. Tak to wygląda na minimalnych:
     https://uploads.disquscdn.com/images/5b37fb9e0572f6fce761c11c664c1d36c6e34c3bf7bf39ccf4b67445e59e84d1.jpg
     A przynajmniej tak wyglądało jeszcze kilkanaście dni temu.
     Jak to jest przyzwoicie, to ja nie wiem w co wy innego gracie xD .

     No porównuję do gier AAA bo czemu by nie? To gry AAA, i AA wyznaczają standardy graficzne, a PUBG też jakoś bardzo tani nie jest chyba przyznasz, więc w pewnym sensie właśnie z nimi konkuruje? 😀

     Co do animacji, i tak ogólnie to się zgadzam, że jednemu to przeszkadza, a innemu nie, z resztą już wcześniej pisałem. Remike pytał jakie ma znaczenie to, że to jest EA toteż odpowiedziałem z perspektywy kogoś dla kogo strona techniczna(i również to czy kiedykolwiek będzie jakaś poprawa w tej materii)ma to znaczenie.

    • r007

     PUBG jest tani, w sumie to nawet zarobiłem na nim już 2 razy tyle ile kosztował.

    • No nie bardzo tani jak w tej cenie można mieć sporo całkiem świeżych gier AAA, które są już dopracowane, i skończone w wersji finalnej, a nie jakimś Early Access z którego nikt nie wie kiedy(i czy w ogóle) ta gra wyjdzie. Co zarobiłeś, i w jaki sposób to ja nie wiem, ale raczej większość graczy kupuje gry żeby zagrać a nie na nich zarabiać, toteż im się raczej nie zwróci 😉 .

    • Zaraz, zaraz ty tutaj piszesz tyle złego na tą grę, że książkę można by było napisać, a nawet w nią nie grałeś?

    • Zaraz, zaraz Ty tutaj twierdzisz, że strony technicznej gry tj. grafiki, fizyki, optymalizacji, czy ogólnej toporności, i dopracowania nie można ocenić na podstawie screenów/gameplayu/testów wydajności? 😉

    • Twierdzę że warto samemu sprawdzić bo film nie oddaje emocji które towarzyszą przy graniu samemu, chyba że masz takiego pc, że slajdy byś oglądał, ja świetnie się bawiłem przy modzie do ARMA III , a PUBG w porównaniu do tego to majstersztyk

    • A może ja nie mam ochoty płacić za testowanie wczesnej wersji? Nigdzie nie napisałem, że gampelay jest do bani, bo tego nie jestem w stanie ocenić na podstawie gampelayów/screenów/testów. Pisałem tylko, że od strony technicznej wygląda to fatalnie, a mnie to już zupełnie zniechęca, jak i fakt, że nie ma absolutnie żadnej pewności, że to się zmieni. Płacić niemałych pieniędzy, za to by móc testować wczesną wersje, to ja nie zamierzam. Za testowanie to powinien producent płacić, a konsument otrzymywać dopracowany, gotowy produkt(tym bardziej w takiej cenie). BTW: sam pomysł na gameplay też mnie jakoś specjalnie nie zainteresował(stąd nie zamierzam tej gry w ogóle kupować), ale mniejsza o to, wyjaśniałem tylko dlaczego fakt, że to że to jest Early access ma znaczenie, i zdecydowanie może być istotne.

     Co do mojego sprzętu to niestety, ale pudło. Config mam na tyle mocny, że niemal wszystko co obecnie jest na rynku mogę odpalić w ultra przy 60fps. Także to nie ma tu nic do rzeczy.

    • Może warto raz złamać swoje reguły, może akurat ci się spodoba, gtra nie jest szczególnie droga a z doświadczenia po tym jak wyjdzie z earlyacces, a są takie plany oficjalnie zapowiedziane dużo zdrożeje, zawsze mozesz grę zwrócić . W końcu ma w sobie coś że pobija wszelkie rekordy

    • Tzn. ja ogólnie raczej nie jestem fanem gier online(chociaż rzecz jasna jest kilka wyjątków), a same założenia gameplayowe PUBG raczej wydają mi się frustrujące, i nudnawe. Na początku sporo czasu się traci na zbieranie gratów, zanim mapa się wystarczająco zacieśni, i dojdzie w ogóle do jakieś akcji, a w późniejszej fazie pewnie wszyscy srogo kampią. Także to mnie również zniechęca(ot z opisu, i gameplayów gra nie wygląda na coś co by mogło mi się spodobać). Chociaż muszę przyznać, że, to, że jest to wczesna, mocno niedopracowana, wersja jest tutaj faktem dominującym jeśli chodzi o decyzje o kupnie bądź nie. Z zasady za bycie testerem płacić nie zamierzam, i już. Jakby był jakiś free weekend to pewnie z czystej ciekawości bym sprawdził czym ten milion graczy się zachwyca, ale płacić za to raczej nie zamierzam, bo już na niejednym wielkim hicie wielbionym przez miliony się srogo zawiodłem 😉 . A w żadne refundy nie chcę się bawić, bo już raz na support Steama mnie paskudnie potraktował, i zwyczajnie więcej im nie zaufam(tj. miałbym spore obawy, czy tego refunda w ogóle dostane). Jeśli chodzi o to czy gra jest droga czy nie, to tutaj bym polemizował, bo IMO cena nie jest niska. Fakt, niższa niż większości gier na premierę, ale jednak trzeba przyznać, że gry na premierę są znacznie bardziej dopracowane, doszlifowane itd. niż w przypadku tego akurat Early Accessa.

    • Przecież płacisz za gree a nie testowanie, do testowania są serwery testowe, a zwrócić grę czasem latwiej niż kupić, oczywiście trzeba mieć mniej niz 2h na liczniku ale tyle myślę że w takiej grze wystarczy, zwróciłem już dziesiątki gier , czekasz z 3 dni i kase masz w portfelu steam czy na paypal z potworem

    • Miałem na myśli, że gra jest w tak wczesnej fazie, że ma się wrażenie, że to wersja testowa, toteż odczucia towarzyszące grze są takowe 😀 . Ja wiem jak w teorii refund wygląda, po prostu nie mam już zaufania do Valve, i wiem, że w razie jakichkolwiek problemów zostanę z ręką w nocniku, także nie zamierzam na ich platformie podejmować żadnych ryzykownych kroków(a refund jest dość ryzykowny, bo w razie jak coś nie wypali nie dostanę kasy z powrotem).

    • Co zrobisz ? Nic nie zrobisz , życzę miłego czekania aż gra wyjdzie z EA, niby początek 2018. (To nie złośliwe , po prostu życzę fajnych tytułów do ogrania )

    • Tzn. ja raczej na tę grę nie będę czekać, nie moje klimaty zupełnie. Jak będzie free weekend to pewnie z ciekawości sprawdzę, ale kupować nie zamierzam, bo nie wygląda na coś w moim guście.

    • Ehh zamiast nic nie odpisywac albo podziękować ten dalej swoje, powtarzasz się

    • Ostatnie słowo zawsze należy do mnie 😉 . Swoje napisałem, bo zarzucasz mi, że niby mam czekać do premiery, to i odpisałem, że nie czekam bo nie moje kilmaty, i tyle 😉 .

    • Nie tym razem, 3 raz to samo piszesz.

    • Zawsze. 😉

    • Nie zawsze.

    • Zawsze xD

    • NIE.

    • Ależ oczywiście, że tak 😀 .

    • Muszę Cię rozczarować, bo tym razem nie ;).

    • Tym razem również. Za każdym razem, zawsze, i wszędzie xD

    • Nie zawsze, musisz się z tym pogodzić.

    • Nigdy! Tym razem, i w każdej innej dyskusji, pod każdym komentarzem, o każdej porze dnia i nocy ostatnie słowo zawsze należy do mnie 😀 .

    • r007

     przy okazji grania można bez problemu sprzedać itemy z gry które się po prostu dostaje, gdyby mi się gra nie podobała to bym nie grał. Ta gra zamiata większość AAA bo nie jest co rocznym odciętym kuponem.

    • Tak podejrzewałem, że pewnie o jakieś itemy chodzi. Chodziło mi o to, że większość kupuje gry żeby czerpać przyjemność z gry, a nie z myślą o jakimś potencjalnym zysku, nigdzie nie negowałem, że Ci się może podobać.
     Grami z EA interesuję się, ale tylko na tej zasadzie, że wiem mniej więcej co wychodzi, jakie jest itd.(powiedzmy, że śledzę biernie) i nie zaprzeczam, że mogą tam być gry z potencjałem. Nie zmienia to faktu, że nigdy nie zamierzam płacić(jak wyjdą już w wersji finalnej to i owszem, ale nigdy w fazie EA), za testowanie wczesnej wersji gry(to twórcy powinni płacić testerom za takie rzeczy, a gracze otrzymywać kompletny, dopracowany produkt), co do której nie ma absolutnie żadnej pewności, czy w ogóle kiedykolwiek zostanie skończona, i czy w ostatecznej wersji będzie fajna, a nie nagle twórcy sobie zmienią całkowicie wizję, i przeprojektują grę od postaw, tudzież projekt porzucą kosztem sequela – rzecz jasna też w EA, i płatnego zupełnie osobno :).

    • r007

     Przecież nie kupowałem tej gry dla zysku, wtedy kiedy kupiłem nawet nie było o tym mowy, to był tylko argument na Twoją wysoką cenę, jak komuś się chce to może po prostu bez wysiłku te pieniądze odzyskać przy okazji czerpiąc przyjemność z gry. Nie ważne czy kiedykolwiek skończą to grę czy nie, cieszę się że jest już teraz i mogę w nią grać i nie muszę czekać na finalny produkt , mam już ponad 300h na liczniku a nadal mnie bawi, nawet gdyby jej nie wydali finalnie albo wyłączyli już teraz serwery i podziękowali za grę to bym nie żałował ani chwili spędzonej przy tym produkcie.

    • No i spoko, czy ja mam z tym jakiś problem? Podoba Ci się, uważasz, że warto, ok, fajnie. Ja napisałem natomiast dlaczego ktoś może nie mieć ochoty jej kupować(tj. niedopracowana warstwa techniczna, i brak jakiejkolwiek pewności, że to się zmieni), a cena jest dość wysoka, to że Ty po 250h wyfarmiłeś tyle skrzynek, że Ci się zwróciło(bądź nie) nie znaczy, że kogoś innego na tyle zatrzyma, a nie odpuści po iluś tam h, i co za tym idzie dla niego te ~25Euro to będzie cena ostateczna. Ja tam nie mam ochoty być testerem wczesnych wersji gier, i jeszcze za to płacić, ale jak ktoś lubi to jego sprawa. Ot i cała historia.

  • Jackk Bauer

   Tak w ogóle to chyba żaden symulator chodzenia na steamie nie wyszedł z EA xD

   • W ogóle mało która gra wyszła z EA, to są chyba pojedyncze przypadki 😀 .

    • BleakMatter

     Darkest Dungeon, State of Decay, Sunless Sea, Don’t Starve, Dungeon of the Endless, Xenonauts… jest tego sporo więcej, choć lista gier, które nie opuściły EA, ma podobną długość.

    • Ok, nie znam tematu aż tak dokładnie, ale sam przyznałeś przecież, że tych co nie opuściły jest wcale nie mniej 😀 .

    • Velveteen Bastion

     Nie znam tematu, ale i tak się wypowiem, a jak się potem okaże, że coś tam sensownego powiedziałem, to aż sobie emotikonę wstawię ku samozachwytu.

    • Znam na tyle, żeby wiedzieć jak wiele gier z EA nie wyszło, i nigdy nie wyjdzie(spora część już została porzucona…), i to w zupełności wystarcza. Ponadto tak jak wcześniej pisałem gry które z EA jednak wyszły(również te które wymienił BleakMatter) w dniu premiery w Early Access były jednak znacznie bardziej zaawansowane technicznie, i dopracowane. Ani Ark, ani DD, ani Xenonauts, ani Sunless Sea, czy Don’t Starve nie wyglądały aż tak amatorsko, i „pierwotnie” jak PUBG, czy te wszystkie survival zombie games pozostające do dziś w EA, i do dziś wyglądające niewiele lepiej niż w dniu premiery w EA(tj. od debiutu w Early Acces praktycznie żadnych postępów w kwestiach technicznych). Czepiasz się aby się czepiać, i tyle.

    • Verdun, Insurgency, Killing Floor 2, Day of Infamy, UnderRail, Betrayer, Prison Architect, Planetary Annihilation, Plague Inc: Evolved, Nuclear Throne, Blade Symphony, SpeedRunners

  • [h+]

   Wole wydac tyle na gre w EA, niz na kolejnego „triple eja” za 60 euro i drugie tyle season pass + mikrotransakcje.

 • Michał

  poczekam aż będzie przecena na steam o 50% 🙂

  • Michał Petryka

   Czyli gdzieś w połowie 2020 🙂

  • Dołączasz do ludzi, którzy czekają aż CS:GO będzie miał ponownie zniżkę 80% na Steamie 😀 Powodzenia!

   • Gdzieś się można zapisać do tej grupy ludzi 😛 CSGO 🙂

   • Tylko csgo taką obniżkę faktycznie miał :V

    • Pajfu

     W czasach gdy skiny i skrzynki były dopiero nowością a gra powoli umierała. To tak jakbyś czekał na obniżke Minecrafta w javie bo w wersji beta kosztował 18zł

    • A czy ja napisałem, że czekam na taką obniżkę? Anie mnie ten pubg ziębi, ani grzeje.

    • Czyli chyba nie ma co liczyć że bedzie PUBG za 90zł skoro skrzynki już działają trza qpic za 101zł :/

    • nobodyISperfect

     Niedawno PUBG był właśnie za około 90zł

    • piękne czasy, 2,74 euro

    • Czy ja wiem, ja wolałem za 1,99 😉

    • takich czasow na steamie nie pamietam 😛

    • Podobno grę zalała przy okazji fala oszustów.

  • Miłosz Master

   ja tez ale to malo prawdopodobne

 • to ten moment kiedy pownni zacząć ją naprawiać xd

  • jest naprawiona :>

   • Pajfu

    Nie jest naprawiona ale gracze odkryli sposoby jak sobie z niedociągnięciami radzić. Używanie taba by wczytały się tekstury podczas spadania czy zmienianie wartości w plikach konfiguracyjnych by zyskać fpsy kosztem niczego i inne tego typu przypadki. Chociaż trzeba przyznać, że działa lepiej niż parę tygodni temu.

    • Mi na gtx 1060 działa w 60 na wysokich 😛 Dużo łatek było. wcześniej łaziłoby na 30 ale teraz jest ok

    • eragon30971

     A jaki procek?

    • i5 6500

    • eragon30971

     Ja mam i7 7700hq myślicie, że da rade?

    • a karta?

    • eragon30971

     Gtx 1060

    • da rade

    • Ja kupiłem własnie gtx 1060 ale jak qpie PUBG zaraz sprawdze jak mi pojdzie na i7-7700k z R9 270 2GB 😀

    • w tej grze wieksza role odgrywa procek niz grafika

    • Dimbar

     GTX 770 i średnie na 50-60fps. Brak problemów z wczytywaniem tekstur. Raz na dwadzieścia gier crash – ale jest system ponownego dołączania do gier, więc nie boli specjalnie.

     Gra przeszła naprawdę długą drogę optymalizacyjną, wcześniej na niskich miałem problem utrzymać 30fps.

    • ten system ponownego dolaczania naprawde robi dobra robote zgadzam sie

    • co z tym tabem? trzeba mashować go czy raz wystarczy wcisnąć? bo nie ukrywam, że mam z tym problem 😀

    • Dimbar

     Raz naciskasz – i podczas freeze’a doczytuje Ci tekstury.
     Jeden ze znajomych poleca metodę z defragmentacją dysku, jeśli masz na HDD PUBGa.

    • co jeszcze trzeba zrobić żeby dało się grać w grę, za którą zapłaciło się 100 zł? xd

    • Pajfu

     To bardziej problemy ludzi z prockiem gorszym od tego rekomendowanego.

    • Dimbar

     Cóż, czasem trzeba pokombinować by odpaliło Ci grę na 1GB GPU ;]

    • u mnie nic nie działało z tych sposobów nawet przy wszystkim na low
     Jak upgradowałem ram do 16 gb wszystko śmiga na ultra, mega dziwne ale jestem teraz zadowolony
     a gierka rzeczywiście mega miodna i nigdy żadnego streama nie oglądałem przed zakupem (to taka infa dla gimbazy nazywających innych gimbazą)

 • Limpopo

  Byłem przeciwny temu tytułowi przed zakupem. Wyglądało to jak giereczka dla gimbusków i ich idiotycznych streamerów. A teraz to każdy wieczór ogrywany jest przy tym tytule i spędzone ponad +100h. Do tego gra w połowie zwróciła mi się ze skrzynek więc naprawdę warto.

 • raz

  Ok w takim razie wchodzę w Dote 2 może uda się nam przegonić tą kopie h1z1 w EA 😀

  • Aeon of Strife to kopia Doty (nawet tej pierwszej bo AoS był jako mod do Starcrafta a dopiero potem Dota do W3) 😀

   • raz

    Dla mnie to bez znaczenia jaki był początek ale to dota jest bardziej dopracowana i ona się przyjęła jako pierwowzór. Uwielbiam dote za poziom trudności jaki serwuje nigdy nie możesz w niej się czuć pewnie zawsze możesz zostać skontrowanym wymaga wielu godzin aby nauczyć się grać i to mnie satysfakcjonuje. W pubga raczej nie zagram cena mnie odstrasza, grafika wcale nie powala masa bugów bo to EA no i pewnie dzieciarnia cała masa gimbów napędzona popmowanym balonikiem na yt.

    • Arma3:Battleroyal, H1Z1 i popularny Playerunknow’s Battleground.
     Tych wszystkich dwóch gier (do Army mod) twórcą jest Brendan “Playerunknown” Green – Człowiek który stworzył Battleroyal, wymyślił, opracował, sprzedał pomysł Sony do H1Z1 i współpracując z nimi pracował przy grze aby się wybić. Odszedł i w końcu zrobił swoją pełnoprawną grę, PUBG. O jakiej kopii mowa skoro ten człowiek to sam wymyślił? Nie masz pojęcia a odzywasz sie na forum, akysz stąd miernoto.

     PS. H1Z1 jest dalej w EA. I nie porównuj tego papkogówno-grafikowego ścierwa gdzie gra polega tylko na typowym deatchmatchu i skakaniu jak pierd***y szympans z szotgunem.
     Bitch pls…

    • raz

     a nie wiem mnie takie giery nie kręcą 😀 ale nie gadaj bo swojego czasu była mocno popmowana przez yt i twitch a ciekawi mnie jaka moze byc srednia wieku gracza 😉

    • Nie wiem jaka jest srednia, ja z kolegami mamy po 25-27 lat i swietnie sie bawimy juz ponad 200h. Najlepsza gra EA od lat.

    • raz

     najlepsza gra EA było Besiege w moim przekonaniu 🙂

    • raz

     i w sumie jedyne EA, które kupiłem

 • bylem jednym z tych miliona ludkow o/

 • GMG wysyła co jakiś czas kody na mejla -27% i wychodzi takie 90zl+

 • Pajfu

  Gra ma całą masę wad. Pojazdy się bugują, optymalizacja ssie, ludzie drą japy na voipie jak się z nimi strzelasz, nie ma killcama itd. Ale nawet pomimo tego bawię się świetnie. Coś w tym jest gdy skradasz się za ziomkiem i czekasz jak idiota przez minute pod drzwiami licząc, że akurat z tej strony wyjdzie. Jak dla mnie 100% warta tych 100zł, które i tak w jakimś stopniu się zwrócą z skrzynek i innego barachła.

 • ino gimby w to grajo

  • Piszesz jak ten gimb co nie stać go na grę za 100zł. Gra jest naprawdę fajna. Nawet solo jest fajnie. A co do piero w dobrej ekipie.

   • Sam nie lubię strzelanek, ale co raz bardziej mnie kusi ta gra. Plus cena nie odstrasza jak przy większości niedorobionych AAA z ostatniego czasu.

  • Limpopo

   Akurat nie każdy ogląda tą bandę nierobów i pasożytów. Gdyby Black Hole aż tak nie pompował w nich kasy to gra nie zdobyłaby takiego rozgłosu. Nie zmienia to faktu, że gra jest bardzo przyjemna ale sporo przed twórcami do poprawienia.

  • też tak myślałem, ale potem zagrałem i zobaczyłem, że coś w tym jest.

  • O widzę, że chyba mój pomysł(wcześniej nie widziałem, żeby ktoś na Łowcach wklejał) na użycie tego obrazka w komciach się przyjął 😀 .

   • Widziałem ten obrazek na łowcach chyba z rok temu.

    • A jak tak to przepraszam. Już piszę usprawiedliwienie nieobecności na Łowcach w tamtym czasie. Musi być od lekarza, czy wystarczy od rodziców? 😉

 • za 100zł nie dziękuje kupiłem gta v na steam za 170zł. za te 100zł to bym wolał kupić wieśka 3 goty na steam. Poczekam jak stanieje do 50

 • Checol

  Poczekam aż będzie za darmo

  • Będzie za darmo jak zamkną serwery.

   • Gryzłold

    będzie f2p jak każde inne multiplayerowe g…o, które ludzie przestają kupować i tfurcom pozostaje tylko łowienie jeleni na mikrotransakcjach.

    • Limpopo

     Z tego co kojarzę to zapowiedzieli po wyjściu z EA skrzynki tylko na klucze. Polityka ściągnięta z cs:go. A wszyscy wiemy jak cs dobrze sie trzyma.

    • nobodyISperfect

     czyli będzie za 30-50 zł? 😉

 • jestem jednym z miliona graczy xD

 • Jackk Bauer

  cs:go lepszy xD

 • Nie dla mnie, tak samo jak cs mnie nie interesuje taka gra online:P Ale niech sobie grają.

 • Niech zejdzie poniżej 90 😛

 • Ja biorę z bratem, takiego fenomenu aż żal nie spróbować 🙂

 • Gra może i fajna, ale płacenie za granie w niedorobioną i niedokończoną wersję produktu to frajerstwo.

  • Jakby w branży gier nie było dostatecznie wielu dowodów, że większość graczy to frajerzy heh :E

  • 10 milionów osób uważa, że nie grać w tę grę już teraz, to frajerstwo.

   • 10 milionów osób to debile którzy płacą za bycie testerami.

    • Debil to ktoś, kto uważa tych ludzi za debili. Właściwie debil do kwadratu.

  • Sławomir Szczęsny

   Chyba Bartoszowi płacą za bronienie tytułu w komentarzach.

 • Mam pytanie, system celowania to do jakiej gry jest najbliższy oraz jaki jest system dropu?

  • do army 3, a co do dropu to spada co jakiś czas randomowo

   • Michał

    Ile w tygodniu dropi? Np średnio za ile w tyg CI dropi?
    Niestety nie mam army 3, grałes w h1z1 king of the hill?

 • Wingamestore to na 100% oficjalny dystrybutor?

  • tak

   • Wzięty egzemplarz właśnie z tego sklepu. Dzięki Remike!

   • Mam jeszcze prośbę o wytłumaczenie o co w tym chodzi. „Game not eligible for returns. Sale is final”

    • Frytek

     nie będziesz w stanie oddać tej gry

 • Hubert Marciniak

  Kupiłem z oficjalnej dystrybucji karta mbanku 113 zł :/, już taniej wyszło by paypalem :/.

  • Revolut albo kantor walutowy Aliora.

  • Emisariusz

   mbank bierze 2% za przewalutowanie + kurs mastercard/visa. polecam getibank 😉

 • nobodyISperfect

  chyba poczekam aż zejdzie do 60zł

  • Tooooooo seeeeeeeeeeeee poczekasz

   • nobodyISperfect

    nie spieszy mi się 🙂 za 3 miechy będzie po 6 dyszek 😉

    • Uważaj bo za 3 miechy może wyjść z EA i wtedy to będziesz płacił 30dyszki euro, może więcej

    • nobodyISperfect

     nie mam ciśnienia 🙂

    • chciałeś powiedzieć za rok 🙂

    • nobodyISperfect

     co za różnica? 🙂

 • Gra jest drewniana w porównaniu do BF1 pod względem grafiki, fizyki i efektów, to prawda. Optymalizacja słaba (chyba) – dopiero nowe sterowniki i optymalizacja nVidia experience pomogła na freeze przy wejściu w inwentarz dla i5, 16GB i 970gtx. Czy gralbym w to sam – możliwe, ale nie dłużej niż w BF1. Czy gram w to z kumplami? Każdego wieczoru, najczęściej we 3-4. Gra zastąpiła nam w kolejności: csgo, R6 siege, Division. Nie wiem, czy wyjdzie z EA, ale nagram się w nią do bólu. Kupiłem w promocji PayPal, a 7Euro już ze skrzynek wróciło. Tylko tyle, bo strzelam jak noob i jestem ślepy, jak kret.

 • gra spojona i całkiem niezła choć droga.

 • Mam nadzieję, że dzięki temu CS, Dota i TF2 upadną i Valve weźmie się do roboty i zacznie znowu robić dobre gry… 😛

  • I kto niby ma te gry robić jak już wszyscy utalentowani pracownicy odeszli dawno z tego studia? 😀 Valve jako twórcy gier jest dead(nie licząc jakiegoś onlineowego badziewia), i najwyższy czas się z tym pogodzić.

   • Heinz Dundersztyc

    Masz całkowitą rację. Są w tym temacie już martwi. Dlatego zapowiedzieli właśnie karciarkę w uniwersum DOTA 2…

    • Ale posty to Ty czytaj całe może, co? Wyraźnie napisałem „nie licząc jakiegoś onlineowego badziewia”. Karcianka w uniwersum Doty, murowany hit, powrót Valve w glorii i chwale, pomysł tak dobry, że nawet fani Doty w czasie zapowiedzi zawyli z zawodu 😀 .

    • Heinz Dundersztyc

     „nawet fani Doty w czasie zapowiedzi zawyli z zawodu :D”

     Wow- i co z tego. Nie wszyscy fani. Na dodatek ludzie, którzy nie grają w DOTĘ 2 są zainteresowani. BA! Nawet ja, który nie gram w DOTĘ 2 a gram w LoL’a jestem zainteresowany. I co?

     A co będzie z karciarką, to zobaczymy – jakiś czas temu karcianki dostały swoje 5 minut, z których najbardziej skorzystał Blizzard i kosi na swoim Hearthstonie $$$ aż miło. Czemu Valve nie ma spróbować? Może im się nie udać – wtedy będzie blamaż. Ale jak im się uda i to z przytupem – to będzie hit.

    • No pewnie to z tego, że świadczy to jak bardzo potrzebna, i pożądana jest ta gra, jak nawet społeczność fanów DOTY(a więc coby nie było główny target) nie jest nią zainteresowana. 🙂
     A no jak Ty(czy bliżej nieokreślona i sprecyzowana grupa nie-fanów DOTY), jesteś zainteresowany, to nie ma o czym mówić, na pewno murowany sukces. XD

     Jeśli chodzi ogólnie o całość to tak: Nosterex w powyższym poście wyraźnie nie miał na myśli onlineowych gier(a już na pewno popierdółek w tylu karcianki) jak napisał wprost że liczy na upadek CS’a, czy TF2. Co za tym idzie logicznym jest, że miał na myśli powrót Valve takiego jakie gracze pokochali, czyli to z czasów HL, i Portala, a nie TF2 czy CS:GO. Z tym też wiązała się moja odpowiedź. Kto ma robić te dobre gry(zdaniem moim i Nosterexa onlinówki się do tego nie zaliczają) jak już dawno wszyscy scenarzyści z tej firmy odeszli, tak samo jak i spora część ludzi odpowiedzialnych za stare dobre hity Valve. O to chodziło w naszych postach.

     A to czy na karciance zarobią czy nie, to mnie to w ogóle nie interesuje. Tak samo jak cała obecna działalność tej firmy opierająca się obecnie na wydawaniu tylko onlinowych gier i badziewia do nich(skiny, czapki itd.) które mnie zupełnie nie interesuje. Ale, że Tobie najwyraźniej trzeba wszystko tłumaczyć dosłownie to masz. Valve jako twórcy ów dobrych gier zdaniem wielu(a więc nie onlneowego badziewia, które ani mnie ani Nosterex’a nie interesuje) jest dead. Jako twórcy g******** contentu do gier online, i prostych onlineówek, nie. Pasuje teraz? 😀

    • Heinz Dundersztyc

     Eh…
     Po przeczytaniu twojej odpowiedzi mam tylko jedno pytanie – ile ty masz lat? Serio.

     ” jak nawet społeczność fanów DOTY(a więc coby nie było główny target) nie jest nią zainteresowana. :)”

     Jak duża jest ta nie zainteresowana społeczność? 100%? 805? 25%? Bo piszesz tak, jakby WSZYSCY gracze Dota 2 mieli na tą karciankę wy#ebane. A tak nie jest.

     Poza tym tak na logikę – ta, na pewno gracze DOTA woleliby jakąś strzelarkę w innym uniwersum Half-life, niż karciankę w uniwersum ich ulubionego DOTA 2. Tak…

     „A no jak Ty(czy bliżej nieokreślona i sprecyzowana grupa nie-fanów DOTY), jesteś zainteresowany, to nie ma o czym mówić, na pewno murowany sukces. XD” Nie no, pewnie – Valve chce tylko przyciągnąć graczy DOTA 2 – inni ludzie (potencjalni gracze/klienci) są zbędni, a nawet niepożądani („murowany sukces. XD”). Co ty bierzesz?

     „A to czy na karciance zarobią czy nie, to mnie to w ogóle nie interesuje”

     Mam nadzieję, że masz tylko takie zdanie o tej karciance, której już przed premierą nie lubisz. Bo jeśli to takie twoje ogólne zdanie to pozazdrościć – nie wiem w co grasz, ale jeśli cięta kwestia całkowicie nie interesuje, to nie bądź oburzony, jak twój ulubiony tytuł/tytuły padną, lub zostaną zamknięte. Bo gry to biznes, a biznes to $$$

     „Tak samo jak cała obecna działalność tej firmy opierająca się obecnie na wydawaniu tylko onlinowych gier i badziewia do nich(skiny, czapki itd.) które mnie zupełnie nie interesuje.”

     A no tak – ciebie nie interesuje. Ale ty, to nie cały „growy” świat. A jakoś to badziewie trzęsie rynkiem, ludzie cudaczne sumy płacą za jakieś tam skiny do CS’a GO… Jakoś to innych interesuje(i to wielu), pomimo tego, że ciebie to nie interesuje… ALE JAK TOl :O

     Oh – jakby tylko ktoś spróbował pomyśleć w jakie „bagno” Valve wpakowało się z tym swoim „SteamOS” czy jakoś tak i z tymi swoimi „Steam machines” czy jakoś tak… I jaki to mógł być potencjalny hamulec do wyprodukowania kontynuacji kultowych marek… Bo jak wszyscy widzą Valve szuka kasy gdzie się da i kosi kasę że ho ho, także…. No ale- to tylko moje gdybania.

    • Gracze DOTY woleli by pewnie jakiś content do DOTY, może jakąś nową część, a nie karciankę 😀 . Co do ilości chętnych, wśród fanów, czy nie, to wystarczy spojrzeć na like/disslike ratio od oficjalnego trailera. Chyba tylko przy trailerze CODa IW stosunek był podobny. To wybitnie świadczy, że chyba jednak z tym pomysłem coś jest nie halo 😀 . Z reszt mniejsza o to, dla mnie to i DOTA, i ta karcianka i wszystko z nimi związane może w ogóle nie istnieć. Tak samo jak Valve jako twórcy gier już mnie w ogóle nie interesują. Wszystko co wydają od czasu Orange boxa to jest IMO totalny syf stargetowany na dzieci, i napinaczy zza naszej wschodniej granicy(a przynajmniej tak to wygląda na chacie), tudzież pod e-sport, więc również coś zupełnie poza moim kręgiem zainteresowań. Innymi słowy dla mnie, czy niemal każdego fana starych gier Valve w których liczył się przede wszystkim świetny single, ta firma jest dead i tylko o to chodziło.

     I co z tego, że ta gra jest przed premierą? Gatunek karcianek w ogóle mnie nie interesuje, tak samo jak wszystkie MOBY, point and clicki, i jeszcze kilka innych. Nawet jeśli ta gra będzie jako karcianka wybitna, to mnie i tak nie interesuje, rozumiesz teraz? Co do reszty tego akapitu, mimo szczerych chęci nie mam zielonego pojęcia o co Tobie chodziło. Jaka kwestia mnie nie intersuje, jakie moje ulubione tytuły padną? WTF?

     No i co z tego? Mnie nie interesuje, więc jest to dla mnie badziewie(a bardzo często i wstrętne uzależnianie dzieci od hazardu, czym gardzę z całego serca), i gry z mojej perspektywy zupełnie nie grywalne, nudne, nijakie, przepełnione bzdurnymi mikro-transakcjami, ze skrajnie toksycznym fandomem itd. toteż zupełnie mnie nie interesujące. Ja mam swoje zdanie, i własny gust, i mam gdzieś to co większość, i to co inni. Co to w ogóle za bzdurny argument? Jak to się dzieciom tłumaczy: jak wszyscy skoczą z mostu, to też skoczysz?

     Co do ostatniego akapitu też nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy? No zmarnowali kupę kasy na coś co w ogóle się nie przyjęło, ale co z tego? Czy ja pisałem, że to były dobre pomysły? Nie rozumiem w ogóle po co to napisałeś. A, że obecnie oni patrzą tylko na pieniądze(od dłuższego czasu firma znacznie bardziej anty-konsumencka od znienawidzonego EA, czy Acti, i chyba tylko i wyłącznie dzięki Steam-sale jeszcze jako tako utrzymują względny szacunek u sporej grupy graczy) , lejąc zupełnie na wiernych fanów, to wiadomo nie od dziś, tylko niby dlaczego mam tego nie krytykować?

     Co do prywatnych wycieczek, i prostactwa się nie zamierzam rzecz jasna odnosić, bo i po co. Jak w następnych postach się nie uspokoisz z tym chamstwem i błazenadą, to na tym zakończę dyskusję, bo na poziomie ściekowym ja dyskutować nie zamierzam.

   • „onlineowe badziewie”, ohoho

  • Valve też zarabia dobrze i na PUBG 😉

 • Heinz Dundersztyc

  Nie tylko tam… Trust me.

 • Zakup na Steamie choć droższy, ma jedną zasadniczą zaletę – bezproblemowy zwrot pieniędzy. Sam nie byłem przekonany, czy gra mi podejdzie, ale uległem hajpowi i się skusiłem. No i nie podeszła, ale w tym przypadku nie straciłem ani grosza.

  • eragon30971

   A jakby ci podeszła to też zwracasz i kupujesz na cdkeys na przykład 😉

  • Samemu po kilkunastu partiach powtarzalna, lecz z znajomymi bardzo przyjemna frajda po ciężkim dniu 😉 PS Dodam, że bardzo szybko możesz odzyskać wydane pieniądze poprzez sprzedawanie paczek.

 • RohanPL

  zarobili ponad 100 milionów na grze ja pierdzielę to się nazywa 😀

  • Już koło miliarda, bo 100milionów to na raz grało 🙂

   • Że niby co? 100 milionów graczy na raz? Hahaha tam jest milion lekko ponad, ja nie wiem skąd wziąłeś tak kosmiczną liczbę jak 100 milionów 😛

    • Chodziło mi o 100milionów złotych, postawiłem ludzi za pieniądze

 • nobodyISperfect

  miodnie

 • Kłaczek

  Kupiłem PUGB-a na HRK, dostałem darmowa grę dodatkową, a głównego zakupu ani vidu ani słychu. Ktoś wie o co chodzi? Płacone karta kredytowa, powinno być delivery instant.

  • Kłaczek

   Ciągle jest to samo. Jedyna odpowiedź z ich strony to: ‚We apologize it seems that we ran out of stock for this game.’ i ‚Rest assured that I already sent a request to our team to restock it.’ i tak od soboty. A ja ciągle jestem bez gry.

   To jakaś parodia.

 • Sławomir Szczęsny

  Pamiętajcie że to ciągle early access… problemy z serwerami, interfejsem, rejestracją hitów, optymalizacją, i wieeele innych.

  • I prawie w niczym to nie przeszkadza, bo praktycznie tego nie czuć (poza optymalizacją).

   • Sławomir Szczęsny

    Oczywiście że przeszkadza. W szczególności w sytuacjach, gdzie pakujesz cały magazynek w gościa stojącego 2 metry od ciebie, a serwer postanawia nie zaliczyć twoich hitów.

    • mam 34 h i nigdy tak nie miałem

    • Sławomir Szczęsny

     Mam 40h i zdarza się co 2 mecz. Na reddicie pełno tematów z tym związanych.

    • 200h i może 5 przypadków. Może wiele rzeczy obecnie jest po stronie klienta, może coś nie tak po twojej stronie?

    • Raz na 100 przypadków. No na pewno, już rezygnuję z grania z tego powodu.

 • [h+]

  Brawo Seba!

 • Wszędzie 😉 Zawsze tak jest, jak jest na coś hype. A tak gigantyczny hype = gigantyczny ból tyłka.

 • można wygrać nie zabijając nikogo, ale musiałoby się na to złożyć dużo czynników 😛

  • Pewnie, że tak! Można też grać z trójką przyjaciół mieć wysoki ping i postanowić iść w inną stronę mapy, aby im nie przeszkadzać i pod koniec rozgrywki zlikwidować im „plecy” 😉 Za to lubię tę grę. PS Jak dobrze, że do AKM amunicja pasuje z pistoletu 😉

 • nobodyISperfect

  Z ciekawości – ile razy bym nie próbował to w cdkeys cena ZAWSZE wychodzi powyżej 110 zł;
  Jakim cudem schodzi się z ceną do 101zł? nie do zrobienia przy płatności paypalem.

  • Gdybym miał brać przez PP, to mi wychodzi, że by pobrało 105,51 zł.
   Do 101 nie zejdziesz, bo to, co masz tutaj podane to kurs „gugla”, czyli przybliżony, bez opłat za przewalutowanie, marży banku i takie tam.

 • Kupiłem na steamie, ale musiał pierwszy raz skorzystać ze zwrotu, bo niestety mój laptop nie daje rady i gra się wysypuje jak zaczyna lecieć samolot 🙁

  Intel Core i7-6500U
  Microsoft Windows 10 Home
  GPU: GeForce940M i Intel HD Graphics 520
  RAM: 8GB

  • Mam to samo tylko i5-5200U i u mnie działa bez poblemu… Na początku też troche cieło. Dodałem w opcjach uruchamiania „CFG: -USEALLAVAILABLECORES -malloc=system -sm4” i chodzi lepiej. Poszukaj na necie rozwiązania 😀

 • Adrian Zalewski

  100 ziko „dużo hajsu na grę” XD co może ma 5 ziko kosztować? XD

 • No i? Ja nie twierdzę, że nie ma problemu, tylko że nie u każdego występuje częściej, niż sporadycznie. Swoją drogą, każdy wiedzieć powinien, na co się pisze kupując grę w EA. Ja się bawię świetnie, bo większość problemów u mnie nie występuje, ale rozumiem, że ktoś może się zniechęcić przez ciągłe problemy psujące mu grę. Ale narzekać można będzie wtedy, kiedy gra opuści Early i te problemy pozostaną.

  • Sławomir Szczęsny

   A teraz przeczytaj mój pierwszy post. 😁

   • 😀 Nie no spoko, już wypadłem z dyskusji przez podgląd Disqusowy. Jak pisałem, że może coś po twojej stronie, miałem też na myśli fakt, że wiele elementów jest „client-side” a nie „server-side”, więc może jakość połączenia int. ma wpływ na takie cuda 🙂 Ale fakt, zakręciłem się trochę, przepraszam! 😀

    • Sławomir Szczęsny

     Spoko. 😘