Metro 2033 za dychę

Być może ktoś nie załapał się na Humble THQ Bundle lub darmowe klucze z Facebooka, więc może być to dla niego znośna oferta. Dokładna cena to 9.99 zł w CDP.PL. W ofercie są także ebooki z uniwesum Metro 2033, lecz niestety nie doczekały się one promocji.

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Metro 2033 za dychę"

 1. Ja tylko przypominam, że ebook Metro 2033 jest do pobrania za darmo ze strony http://metro2033.pl/ Legalnie oczywiście. Jedna wada: pdf only. Ale calibre całkiem ładnie dało sobie z nim radę.

 2. Może w końcu zabiorę się do e-booka, 2 dni temu ukończyłem grę, według mnie o wiele lepsza niż stalkery, może dlatego, że stalker ma dużo elementów sandboksa gdzie trzeba łazić po 2 kilometry a ja wolę „liniówki” z dobrą fabułą, może z wyjątkiem borderlands. Miałem te standardowe, nieoświecone zakończenie, ale drugi raz gry już mi się nie chce przechodzić, nie wiem czy zdzierże te etapy na powierzchni z irytującym dzwiękiem oddychania przez maskę, no i jeszcze bug w zajezdni ze znikającym tłem, najciekawsze, że dzięki innemu bugowi – stworek przyczepił się do drezyny, nie mógł się odczepić i był nieśmiertelny- mogłem grać dalej, bo inne tricki podane w necie nie działały.

  1. A mnie dla odmiany, podobały się etapy na powierzchni – strzelanie naziolom w maskę dawało kupę frajdy 🙂 .

  2. Też tak miałem. Autor w książce Metro 2033 skupia się na środowisku i atmosferze metra. Nie oznacza to że niema tam akcji , ale nie jest ona w niej najważniejsza.
   Wg mnie Metro 2034 i kolejne książki z Uniwersum lepiej nadają się do adaptacji na fps-a.

  3. Co do etapów na powierzchni nic nie mam, po prostu bardzo mnie denerwuje dzwięk oddychania przez maskę, a że w grach zazwyczaj biegam to Artem co 10 sekund dyszał jak stuletni dziadek. Do stalkera nie używałem modów, jestem starszym graczem, stara grafika mnie nie razi, a grę gram w taką jaką dał wydawca, zastanawiałem się nad priboyem do stalkera ale na tym się skończyło.

 3. A modów do Stalkera używałeś poprawiających grafikę, błędy i inne rzeczy? Są dwie paczki – http://www.moddb.com/mods/stalker-complete-2009/page/11#comments

  i ponoć z jeszcze lepszą grafiką i innymi usprawnieniami (np. sztucznej inteligencji) tutaj – http://www.moddb.com/news/stalker-shadow-of-chernobyl-mod-pack-2013

  Można zainstalować TYLKO JEDNĄ paczkę modów jednocześnie. Tam w komentarzach pod tym drugim linkiem możecie przeczytać czym się różni od tego moda z pierwszego linka (szukajcie przez ctrl+f mojego nicka kamil950).

  1. Jeżeli odnosisz się do tigritrona to on pisał, że nie podobały mu się elementy sandbox’owe. Oferowane przez Ciebie mody nic w tej kwestii nie zmieniają (bo po co?).

   Jeżeli chodzi o duże paczki to zdecydowanie polecam Stalker Complete – jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie.

  2. Potwierdzam. Stalker Complete 2009/2012 dla wszystkich części Stalkera (SoC, CS, CoP) to kawał dobrej roboty. Wreszcie grafika na Xray wygląda tak jak powinna wyglądać. Jedna sugestia – nie podchodzić bez karty wspierającej DX11 z AA w wymaganej rozdzielczości. To chyba jedyny tytuł na którym na pierwszy rzut oka widać różnicę pomiędzy DX 10.1 a DX11. Stalker CS na 2x R4850 w CF wyglądał po prostu kiepsko w DX10.1, W DX11 na R7870 wygląda świetnie.
   Co do klimatu nie wypowiadam się, bo jest po prostu świetny. Najlepsze jest to, że ze 3 lata temu w wakacje zrobiłem ładne parę tys. km po Ukrainie i zwłaszcza w biedniejszej części południowo zachodniej takie rozpadające się ruiny budynków, bazy i stare zakłady przemysłowe zamknięte na przerdzewiały łańcuch – jakby żywcem wyjęte ze Stalkera, są na porządku dziennym. Widać że developerzy (studio ukraińskie) nie wymyślali prochu, tylko sporo jest wzięte z otoczenia i tylko trochę podrasowane – nawet wałęsające się wszędzie psy z fantastycznie skołtunioną sierścią wyglądają prawie jak zmutowane 😉