«

»

Kingdom Come: Deliverance za 87,50 zł w cdkeys

Kingdom Come: Deliverance PC – £18.04 (87,50 zł) – Steam

Aby uzyskać powyższą cenę:

 • Zmieńcie walutę na GBP w prawym dolnym rogu ekranu
 • Wykorzystajcie kod na 5% rabatu za polubienie fanpage’a cdkeys na Facebooku. Kod działa tylko dla zalogowanych na stronie sklepu.
 • Warto za tą cenę? Świat wygląda na ciekawy, tylko ten system walki wydaje się pochłaniać masę czasu. Czy faktycznie walki są drętwe, czy może wymagają odpowiedniej wprawy oby wyglądały ciekawie?

  • warto 🙂 ,choć jak chcesz, to czekaj jeszcze z rok, a może i 2 lata…

   • Adrian

    Jest tyle dobrych gier, w które nie ma czasu zagrać, że można poczekać 1-2 lata i kupić za kilka złotych spatchowaną wersję z dodatkami 🙂

  • Świat, OST i coś koło 3/4 fabuły to majstersztyk.
   Walka niestety jest płytka i jednak to jest część najsłabiej przemyślana, bo szybko staje się monotonna z powodu braku urozmaicenia. Starali się walkę jakoś wzbogacić combo, ale one są kompletnie bezużyteczne, bo strasznie ciężkie do zrobienia, głównie z powodu tego, że jak przeciwnik zablokuje twój atak to combo musisz zaczynać od początku. A przeciwnik lubi blokować bardzo często i lepiej wyjdziesz na tym, jak po prostu będziesz walił mieczem niż się szczypał w jakieś kombinacje. Przez to właśnie, że AI jest niedopracowane, to walki mogą trwać długo. U mnie rekord to był dzień w grze, bo miecz często nie zadawał obrażeń, a przeciwnik był w pełnym rynsztunku z tarczą, a jak go osłabiłem, to zaczął uciekać i potem znowu walczyć – irytujące i to niestety tylko wierzchołek góry. Błędów co nie miara i zawstydza nawet bugthesde. Od postaci, które w trakcie gadania potrafią sobie odejść albo po prostu pójść „umrzyć” i zablokować progres gry, po zamknięte ważne drzwi, które powinny być otwarte, a nie są, bo tak, i musisz łazić w tę i z powrotem, aż gra w końcu zajarzy, że powinny być otwarte. Optymalizacja jak grałem to była tragedia, ale teraz ponoć poprawili, choć trudno mi w to uwierzyć.

   Od coś koło 17 zadania MQ fabuła zaczyna lecieć na łeb na szyję jakościowo, szczególnie, jak rzucają na ciebie „rewelacje”, o których już wiesz i sam się domyśliłeś już na początku gry. Są momenty, gdzie błyszczy, ale to nie blask i magia, jaką uświadczysz na początku. Do tego brak zakończenia, tylko bezczelny cliffhanger.

   Do minusów jeszcze trochę mało sprzętu jest, bo tylko kilka zbroi, mieczy i toporów. Do tego w tej grze szybko i łatwo można dostać najlepszy sprzęt, a hajsu tyle, że nie będziesz mieć na co wydawać.
   Po prostu tej grze zabrakło dopracowania, przemyślenia i tego czegoś – system głodu jest, ale ogólnie jest bezużyteczny. To samo ze spaniem. I obrażeniami. I zapisem gry (przez całą grę wypiłem 2 flaszki do zapisu, z czego jedną przez przypadek). Bardzo szybko to nie ma wpływu na nic i jest bardziej bezsensownym zawracaniem gitary, bo nic nie wnosi.
   Jeśli jesteś cierpliwy i masz wysoką tolerancję na bugi i masz świadomość, że przez nie będziesz musiał nadrabiać godzinę albo dwie gry i cię to nie zniechęca, to bierz.
   Ja kupiłem za 62 zł i jakoś bardzo nie żałowałem. Takie 6-7/10, co trochę smuci, bo gra mogła być wybitna, gdyby bardziej dopracowali.

  • Sssteve

   Dobra poczekajka na Mount and blade 2

 • Dzisiaj właśnie skończyłem. Fantastyczna gra, mega klimat, świat, realizm. Walka na początku dziwna i trudna, później już akceptowalna a potem sama frajda.

  80 zł za Fallouta 4 GOTY vs 80 zł za KCD to niebo a ziemia za to co się dostaje. Porównanie może i nieco z czapy, ale akurat grałem jedno po drugim.

  Nie spotkałem zbyt wielu bugów a już na pewno nie poważnych.

  • Ile godzin przechodziles?

   • Według licznika mam 73h na koncie, to razem z tym DLC z Przybysławicami. W sumie 74 misje, aczkolwiek w pewnym momencie zacząłem omijać te związane z kradzieżami i łowami bo trąciło grindowaniem.

    Wielokrotnie podczas przemierzania konno czy na piechotę rejonów od zamku do wsi, od wsi do miast byłem zachwycony odtworzeniem tych krajobrazów, a to w tego typu grach u mnie ma bardzo duże znaczenie bo robi większość klimatu. Momentami podobało mi się bardziej niż w Wiedźminie, dawno już nie wsiąkłem tak w świat jakiejś gry.

    Brakowało mi tylko czeskiego dubbingu. Oczywiście było jeszcze kilka niespójności i o kilku wadach można by wspomnieć, ale podczas grania w końcu zrozumiałem czemu ludzie tak się tym zachwycali (i to pomimo błędów, ja grałem w najnowszą wersję).

  • Sssteve

   Walka jest słaba i przekombinowana. Kupiłem na premierę i przeszedłem grę tylko z łukiem. Podchodzisz do przeciwnika, celujesz w głowę i koniec, a jak miałbym mieczem machać to pięć lata by zajęła każda walka.

   • Na początku też tak uważałem. Fakt, więcej frajdy mi sprawiało strzelanie z łuku, ale później na bardziej oblachowanych wojaków lepsza okazywała się buława.

 • Zaczekam aż będzie w tej cenie w wersji GOTY – wtedy chętnie kupię:)

 • MDA

  Chętnie zagram z HB Monthly czy coś podobnego.

 • Szkoda że kod działa tylko na pierwsze trzy zakupy.