«

»

Gry cyfrowe od 2K i Rockstara przecenione w Muve

5% zwrotu na kolejne zamówienia.

-78% – Borderlands 2 Game of The Year Edition (PC) DIGITAL – 37,82 zł
-65% – Bully Scholarship Edition (PC) DIGITAL – Klucz Steam ANG – 15,01 zł
-70% – Grand Theft Auto IV Complete Edition (PC) DIGITAL – Klucz Steam ANG – 38,67 zł
-70% – Grand Theft Auto The Trilogy (PC) DIGITAL – Klucz Steam ANG – 25,77 zł
-67% – Grand Theft Auto V (PC) PL DIGITAL – 85,11 zł
-65% – Max Payne 3 (PC) PL DIGITAL – Klucz Steam – 30,06 zł
-75% – WWE 2K18 (PC) DIGITAL – 53,72 zł
-67% – XCOM 2 (PC/MAC/LX) PL DIGITAL – 70,92 zł


Pełna listę obniżek znajdziecie w dalszej części wpisu.

Tytuł gryDRMObniżkaCena
BioShock: The Collection (PC) DIGITAL67%85,11 zł
Borderlands: The Pre-Sequel Season Pass (PC) DIGITAL50%64,45 zł
Borderlands 2 Game of The Year Edition (PC) DIGITAL78%37,82 zł
Borderlands Game of the Year (PC) DIGITAL75%32,22 zł
Borderlands The Pre-Sequel (PC) DIGITAL70%51,54 zł
Bully Scholarship Edition (PC) DIGITAL - Klucz Steam ANG65%15,01 zł
Grand Theft Auto III (PC) DIGITAL65%15,01 zł
Grand Theft Auto III (PC) DIGITAL - Klucz Steam ANG65%15,01 zł
Grand Theft Auto IV (PC) DIGITAL - Klucz Steam ANG65%30,06 zł
Grand Theft Auto IV Complete Edition (PC) DIGITAL - Klucz Steam ANG70%38,67 zł
Grand Theft Auto Online: Criminal Enterprise Starter Pack (PC) PL DIGITAL40%113,40 zł
Grand Theft Auto The Trilogy (PC) DIGITAL - Klucz Steam ANG70%25,77 zł
Grand Theft Auto V (PC) PL DIGITAL67%85,11 zł
Grand Theft Auto V + Criminal Enterprise Starter Pack (PC) PL DIGITAL60%147,81 zł
Grand Theft Auto V + Criminal Enterprise Starter Pack + Great White Shark Card (PC) PL DIGITAL53%193,15 zł
Grand Theft Auto V + Criminal Enterprise Starter Pack + Megalodon Shark Card (PC) PL DIGITAL48%290,65 zł
Grand Theft Auto V + Criminal Enterprise Starter Pack + Whale Shark Card (PC) PL DIGITAL52%225,55 zł
Grand Theft Auto V + Great White Shark Card (PC) PL DIGITAL61%118,91 zł
Kerbal Space Program: Making History (PC/MAC/LX) DIGITAL20%50,32 zł
Kerbal Space Program (PC/MAC/LX) DIGITAL48%85,95 zł
L.A. Noire (PC) DIGITAL - Klucz Steam ANG65%45,11 zł
L.A. Noire The Complete Edition (PC) DIGITAL - Klucz Steam ANG70%38,67 zł
Mafia III (PC) PL DIGITAL60%55,96 zł
Mafia III Digital Deluxe (PC) PL DIGITAL60%83,96 zł
Max Payne 3 (PC) PL DIGITAL - Klucz Steam65%30,06 zł
Max Payne 3 Complete (PC) PL DIGITAL - Klucz Steam70%45,27 zł
NBA 2K18 (PC) DIGITAL50%99,95 zł
NBA 2K18 Legend Edition (PC) DIGITAL50%189,95 zł
NBA 2K18 Legend Edition Gold (PC) DIGITAL50%294,95 zł
Sid Meier's Civilization V (PC) PL DIGITAL75%32,22 zł
Sid Meier’s Civilization VI (PC) PL DIGITAL48%128,95 zł
Sid Meier’s Civilization VI Digital Deluxe (PC) PL DIGITAL49%171,95 zł
WWE 2K18 (PC) DIGITAL75%53,72 zł
WWE 2K18 Digital Deluxe Edition (PC) DIGITAL75%80,72 zł
XCOM 2: War of the Chosen DLC (PC/MAC/LX) PL DIGITAL25%127,49 zł
XCOM 2 (PC/MAC/LX) PL DIGITAL67%70,92 zł
XCOM 2 Digital Deluxe Edition (PC) PL DIGITAL67%92,37 zł

 • Kaz

  Ktoś mi powie czemu GTA 4 jest w każdej promocji za tyle samo? Nie chcą tego sprzedać?

  • Chcą sprzedać, nie chcą rozdać. 30 zł za grę z absolutnie najwyższej półki, ciągle grywalną, albo 38 za wersję z kompletem DLC, to po prostu uczciwa cena. I od jakichś dwóch lat typowa na promocjach we wszystkich sklepach (od 7 euro za podstawkę i 9 za complete).

   • Kaz

    Nie mogę się z tobą zgodzić. GTA 5 jest dużo nowszą grą, dużo lepszym portem na peceta, gra w nie wciąż masa ludzi i właśnie patrzę na cenę – 54 zł. W dodatku wiele lat temu czwórka była na Steam za kilka Euro, tylko się sfrajerowałem i wziąłem same dodatki zamiast całego pakietu. A przepłacać nie lubię, wolę narzekać na łowcach 🙂

    • To najwyraźniej wybiórczo patrzysz, bo GTA5 kosztuje 85 zł i w innych oficjalnych sklepach jeśli bywa taniej, to niewiele.

    • Kaz

     Wpisz sobie w wyszukiwarkę na łowcach i zobacz jeśli nie wierzysz.

    • Przecież napisałem wyraźnie, w oficjalnej dystrybucji, więc co mi z jakimś „2game” wyjeżdżasz. Ale jeśli się upierasz że „keyshopy są super”, to sprawdźmy ile kosztuje GTA4 Complete w tym samym keyshopie w którym za GTA5 wołają te 13 funtów. Otóż wołają 9, więc pewnie nawet drożej niż w muve.

    • Kaz

     Muve to nie taki sam keyshop jak GMG?

    • Muve to z tego co wiem zupełnie oficjalny sklep, niczego „spod lady” nie sprzedają, co się GMG zdarza.

    • Każda z tych 2 firm ma za uszami sprzedaż również kluczy niepochodzących wprost od wydawcy. Muve wielokrotnie sprzedawało zużyte klucze Borderlands 1 co oznacza że nie wszystko pochodzi z oficjalnej dystrybucji, bo przecież wydawca by nie sprzedawał zużytego klucza. GMG z kolei sprzedał mi np dodatek do gry który nie kupiłem więc pewnie też jakieś szemrane źródło. Jeśli miałbym wybierać który ma mniej za uszami wybrałbym GMG ponieważ przy każdej grze jest podane „Source” i przeważnie jest tam wydawca co sugeruje że każdy klucz jest prosto od wydawcy. „GMG now saying they will name the source of every key it sells”
     Muve nie podaje takich danych i kupujesz w ciemno.

    • „Source” podaje GMG od s*itstormu na redditach i w innych wpływowych źródłach gdy CDP Red ujawnił, że klucze Wiedźmina 3 które sprzedaje GMG nie pochodzą bezpośrednio od nich, tylko zostały wydarte z jakichś tanich regionów. Nie sądzę żeby Muve, które jest w końcu własnym sklepem oficjalnego dystrybutora wielu wydawców na nasz region mogłoby sobie na coś takiego pozwolić. Zużyte klucze do jednej gry to mógł być jakiś błąd po stronie samego wydawcy czy skutek wycieku.

    • To co napisałeś o Source udowadnia jedynie że poprawili się i jeśli przy source jest wydawca oznacza że prosto od wydawcy. Borderlands 1 to nie jedyny przypadek, napisałem o nim bo wielu się skarżyło. Ja np miałem też zużyty klucz do Total War Rome 2.

    • Przebiję Cię i napiszę, że zużyty klucz miałem w zafoliowanym pudełku. Nie zafoliowanym zgrzewarką w sklepie, tylko takim z niebieską „banderolą” z napisem „CD Projekt”. Jest wiele etapów na których ktoś może się pomylić i sprzedać czy nawet najwyraźniej wydrukować ten sam klucz więcej niż raz. Muve sprzedaje też chyba pod paroma innymi markami, więc może tam coś zaszwankowało. Zwłaszcza że piszesz przecież raczej o starej już wtedy grze, pierwszy Borderlands zaczął być sprzedawany w wersji steamowej poza samym steamem chyba lata po premierze.

     GMG się „poprawił” bo nie mieli wyjścia, jak ich zaczęli banować na porównywarkach cen z oficjalnej dystrybucji i trafili do kategorii „keyshopy”.

    • Tak z ciekawości, co zrobiłeś z tym pudełkiem? Olałeś czy reklamowałeś? I co odpowiedzieli?

    • To było w czasach gdy jeszcze wystarczyło wysłać steamowemu supportowi zdjęcie pudełka z kluczem i paragonu i na tej podstawie aktywowali. Potem to chyba zmienili i teraz reklamować trzeba u sprzedawcy pudełka albo klucza.

    • Zaznaczmy to wyraźnie – absolutnie wszystkie nasze klucze pochodzą od wydawców lub hurtowni, żadnych nie sprzedajemy „spod lady”. Jeżeli klucze nie działają, kontaktujemy się z wystawcą i wymieniamy na działające – niestety zdarzają się sytuacje, gdy sam wydawca się pomyli (ludzka rzecz) i podeśle klucze już wykorzystane.

    • Nie, sprzedajemy wyłącznie klucze pochodzące z oficjalnej, w pełni legalnej dystrybucji. G2A to tzw. „marketplace”, gdzie klucze sprzedawane są przez niezależnych sprzedawców. My sprzedajemy klucze tylko samodzielnie. Mówiąc prościej – to dwa totalnie różne modele sprzedaży.

    • jesu

     2game to keyshop?

    • Nie, przypadkiem mają cenę na GTA5 o 40% niższą niż legalna konkurencja.

    • jesu

     No nie wiem… 2game jest oficjalnym resellerem np. segi i ubisoftu, wszędzie gdzie nie spojrzałem podawany jest jako legitne źródło (są też na r/gamedeals czy itadzie), do tego podobna cena pojawia się aktualnie w paru innych miejscach, też raczej nie uznawanych powszechnie za keyshopy (gamebillet, dlgamer), więc to nie jest ich oferta na wyłączność.

    • Greenmangaming dokładnie tak samo. Tyle że w pewnym momencie zaczęli podkładać też kluczyki z innego źródła, przecież nawet jeśli mają z danym wydawcą umowę i ileś tam kluczy od nich wezmą nie znaczy, że części, albo i większości nie mają z takich samych źródeł jak keyshopy. Gamebillet i Dlgamer to typowe keyshopy. Chyba że podobnie jak ŁG za keyshopy uważasz tylko te miejsca które keyshopami wcale nie są, bo są zwykłymi frontendami marketów na których wystawiać może po prostu każdy i cokolwiek, jak Kinguin, G2A i ich klony.

    • jesu

     Oczywiście, że gdyby 2game zażądało ode mnie fotki dowodu, to z miejsca bym ich skreślił, ale nic takiego nie miało miejsca. Kogoś o coś takiego prosili?
     Na dzień dzisiejszy ufam stronom linkowanym w r/gamedeals i itadzie, tamta społeczność wydaje się mocno pilnować i weryfikować legalność źródeł. Ale kto wie, może masz rację i niebawem okaże się, że oferowany przez nich GTAV jest lewy. Do tego czasu jednak są dla mnie wiarygodni. Dzięki za rozmowę.

    • Wśród „nie keyshopów” wymieniłeś gamebillet, który jest znany z tego że żąda takich potwierdzeń. To że ciągle jest śledzony na r/gamedeals czy itad znaczy tyle, że widać dość powierzchownie skanują tam sklepy pod względem źródła kluczy i czepiają się dopiero jak wina jest ewidentna, jak było z aferą wiedźminową na gmg.

    • jesu

     Na r/gamedeals udziela się przedstawiciel gamebillet, który zapewnia, że są autoryzowanym sprzedawcą i że klucze otrzymują bezpośrednio od wydawców, cytuję: „We are indeed an authorized store. All the games comes directly from the publishers and when I say from publishers, I mean only digital codes no scan codes”.
     Przejrzałem komentarze pod paroma poprzednimi ofertami gamebillet publikowanymi na Łowcach i nie widzę żadnego, który potwierdzałby to co piszesz. Może po prostu nie trafiłem? Jedyne zastrzeżenia to to, że nie mają płatności paypalem, tylko kartą i ludzie boją się przekazywać sklepowi dane. O tym również przedstawiciel gamebillet piszę na reddicie: „Also, we use Stripe for card payments just like Humble Bundle. We do not(will never) have access to your payment information.”.
     Poważnie, albo popadasz w paranoję, albo ja jestem wyjątkowo naiwny, ale zwyczajnie nie widzę powodu dla którego nie miałbym im wierzyć.

    • A jakich deklaracji się spodziewasz po przedstawicielu sklepu? Oczywiście że każdy będzie szedł w zaparte, były już takie dyskusje na ŁG choćby chyba przy okazji tej afery z GMG i wtedy też r/gamedeals zareagował tylko dlatego że się wydawca gry oficjalnie postawił, choć ewidentnie działalnością „keyshopową” parali się dużo wcześniej, sprzedając choćby pojedyncze tytuły Activision czy Ubisoftu. GMG wprowadził te swoje śmieszne „source”, ale i tak nie napisał nigdy skąd pochodzą te „drugie” klucze, posługiwał się jakimś żałosnym eufemizmem w rodzaju „oficjalny dystrybutor” (tak jakby ktokolwiek zarzucał im że te klucze sami w keygenie produkują, oczywiście że są od oficjalnego dystrybutora, tyle że dystrybutora na inny region, a rozprowadzając je w Europie czy Ameryce Północnej łamali licencję).
     Poważnie, to możesz to nazywać paranoją, z mojej strony ten sam argument nosi nazwę „cudów nie ma”. Nie można mieć na promocji ceny lepszej o 40% niż na swoich promocjach ma legalna konkurencja, bo jak wiemy te przeceny organizuje nikt inny tylko wydawca gier (inaczej trzeba by założyć, że przed większą część roku gdy gry nie są na przecenach o 66% czy mocnejszych, sklep końcowy sprzedający klucz tylko ułamek z tej ceny mniejszy niż 30% oddaje wydawcy, więc zarabia kilka razy lepiej od niego) i jedyne z czego może zejść sklep, to z części własnej prowizji (a i to pewnie nie zawsze, wszyscy pamiętają chyba jak się wydawca PUBGa nie godził na żadne obniżki swego czasu). Jeśli to samo GTA5 w większości sklepów kosztuje na promocjach około 85 zł, a w jednym 54, czyli prawie 40% taniej, to znaczy, że albo:
     1. Sklepy nawet na promocjach mają marżę (liczoną od ceny sprzedaży) rzędu 50%, czyli zarabiają na każdej kopii co najmniej tyle co wydawca gry, i tylko jeden 2game się „wychyla” rezygnując z większej części swojego zarobku, albo
     2. 2game sprzedaje klucze nie przeznaczone na dany region, czyli jest keyshopem.

    • Też nie mogę teraz znaleźć niczego konkretnego na gamebillet, może pomyliłem ich z innym sklepem, ale z jakiegoś powodu już dawno wyrzuciłem ich z mojej waitlisty na itad. Co do 2gtame, to jak się zastanowiłem to i w cenie gta5 niczego specjalnie dziwnego u nich nie ma, skoro oferują te same 66% off co inne sklepy, a różnica w cenie wynika z tego że bazową cenę mają w funtach, gdzie zwykle jest po prostu sporo taniej (40GBP vs 60€), a po drugie oferują ekstra 15% zniżki voucherem. Czyli gwnianej cenie GTA5 w Muve winne jest samo Muve, że nie potrafią wynegocjować bazowej ceny choćby porównywalnej ze sklepami brytyjskimi, a do tego nie oferują żadnych dodatkowych zniżek ze swojej marży, co zrobiło 2game i co często robi gmg, oferując dodatkowe vouchery w czasie promocji.
     Ale to wszystko nie ma nic wspólnego z tematem tej dyskusji, czyli czemu stare części GTA (i wiele innych gier) nie są tak tanie jak były parę lat temu.

    • Ja za grosze GTA4 z dodtkami na humble bundle wyrwałem parę lat temu ładnych i tylko nie mów, że humble nie ma gier z oficjalnej dystrybucji bo się ośmieszysz.

    • Captain Obvious uświadomił wszystkich że kiedyś gry były tańsze. Dziękujemy!
     Przypominamy, że dyskusja dotyczy aktualnych cen, to że kiedyś było taniej nie tylko w keyshopach, ale wszędzie, wszyscy doskonale wiedzą. Ja swojego GTA4 kupiłem na steamie rok po premierze gry, w grudniu 2009 za 7,5 euro, czyli 30 zł, dokładnie tyle ile kosztuje teraz. Później bywał nawet jeszcze o połowę tańszy (3,75 euro bodajże), a w wersji z dodatkami chyba za 5 euro. To se ne vrati!

    • A kapitan idiota pierdzi o teraz, że drożej co jest nielogiczne.

    • Co tam znowu wyrzygałeś? To że jest drożej niż było z 5+ lat temu, gdy gry taniały jak szalone osiągając ceny rzędu 10 zł nawet na steamie, i że drożej już pozostanie to fakt, o czym każdy tu wie i co nawet autor tego wątku przyznał w drugim swoim poscie.

    • Jest jedno naukowe określenie istot takich jak ty: debil.

    • Fabiopirat

     Dying Light sredniak? No to wtedy takie GTA to ponizej sredniej. Btw. widze, ze w szkole kamieniami sie nap…? Nie uczyli, ze jak podaz duza, to i cena odpowiednia? To nie jest tak, ze jak cos sprzedaje sie w duzych ilosciach, to tanieje. Jest wrecz odwrotnie. I nie ma znaczenia czy cos jest nowe czy stare

    • Nie chce mi się znowu dyskutować na temat Dying Light, ale tak, moim zdaniem to nawet nie jest poziom typowych gier AAA z tego samego okresu i o analogicznej „konstrukcji” (Far Cry 4), a porównywanie go z absolutnie najwyższą półką, czyli grami takimi jak GTA 5 czy GTA 4. Tak, pamiętam że pecetowy port czwórki nie był idealny (pewnie głównie przez to że wtedy większość graczy ciągle miała core2duo), ale gra mimo to była genialna i nawet graficznie robiła wtedy znacznie większe wrażenie niż Dying Light w dniu swojej premiery.

    • Fabiopirat

     Rzygam już jak słyszę o Wiedźminie 3. Tak, DL to najwyższa półka. Bo Far Cry 3 to nic innego jak DLC do Far Cry 3.

    • Najwyższa półka, tuż powyżej CI Games, obok Spiders.
     Fascynujący argument z tym DLC. Jakby Dying Light nie było DRUGIM dlc do Dead Island po Riptide to może nawet bym się uśmiechnął. Różnica taka, że już Far Cry 3 wyglądał (grafika, animacje) jak gry aktualnej generacji, a FC4 jest tylko ładniejszy. W Dying Light animacje (zwłaszcza mimika postaci) robią wrażenie takiej samej amatorszczyzny jak Dead Island. Na szczęście dó dwójki zatrudnili fachowców, więc pewnie i do tego aspektu się przyłożą i gra będzie wreszcie na poziomie AAA nie tylko w oczach fanbojów.

    • Fabiopirat

     No, gdyby nie błędy w ostatnim SGW3 to by też była najwyższa półka. A pierwsze Dead Island to jedyna gra, którą przeszedłem 5 razy (60lvl), tak była wciągająca…

    • Miło że przyznajesz „bez bicia” że jesteś fanbojem gierek Techlandu, ale obawiam się że to dość wyjątkowe do nich podejście, dla większości ludzi Dead Island staje się nudny pewnie w połowie i lecą by ją jak najszybciej skończyć, albo odkładają na wieczyste „później”.

    • Fabiopirat

     Nie, nie jestem zadnym fanbojem. Po prostu lubie dobre gry. A jeszcze najwazniejsze – budzet. To mniej wiecej tak jakby porownywac Twojego fanbojskiego wieska 1 i 3. Widzisz, ci co nie graja, nie wiedza nawet, ze DI ma dobra fabule a w polaczeniu z DLC (jedno z lepszych jakiekiedykolwiek wyszlo do gier w ogole) to juz maly majstersztyk.

    • Chcesz powiedzieć że gra może być droga (za droga), bo (to ciekawy chwyt) choć jest słabsza niż tańsza i lepsza (wyżej oceniana) konkurencja, to i tak powinna być uznawana za lepszą grę, bo wyprodukowano ją za mniejszy budżet, a skoro w ten sposób jest lepsza, to może być i droższa? Gdzie w tym logika? Budżet DL stawia go właśnie na półce z Hellblade, który bez wątpienia jest grą lepiej wykonaną, na poziomie najlepszych AAA, ale wyceniona była od początku przez pół dlatego, że nie jest grą ogromną.

     „Fanbojskiego wieśka 1 i 3”? Nigdzie nie pisałem że Wiedźmin 1 to świetna gra, wręcz przeciwnie, uważam go za grę bardzo przeciętną, żeby ne powiedzieć słabą. Zwłaszcza w porównaniu do genialnych sequeli.

     Co jak co, ale fabułę w DL i DI to chwalą wyłącznie fanboje.

    • Fabiopirat

     A, i jeszcze cos. Hellblade to „gra” na 4.5h i nie ma sensu przechodzenia jej po raz kolejny, wiec cena adekwatna do zawartosci

    • Kaz muszę Ci uświadomić jedno. Uważasz w takim razie, że z każdym rokiem mają sprzedawać grę coraz taniej, aż do momentu, gdy dojdą do poziomu w którym będą rozdawać grę za darmo? Rockstar doszłedł do wniosku, że taka cena (bazowa jak i czasami/często [nie jestem pewien] w promocjach jest określana przez wydawcę) to najniższa za dany tytuł, a jak popatrzysz na inne ich tytuły, to zobaczysz, że Rockstar się ceni (wciąż nie tak wysoko jak Blizzard). Czasami w jakiejś promocji, albo jakiś sklep postanowi zaszaleć wybijając się z tłumu ustalając niezłą zniżkę i tyle.

     Poza tym jak chcesz ponarzekać popatrz na 2k. Po oficjalnym zapowiedzeniu, że Borderlands 3 jest w produkcji, to cena bazowa pozostałych borderów została już chyba dwukrotnie zwiększana (taki b2 GOTY był po 28 przez długi czas, potem 32, a teraz 37, a b1 goty przez długi czas był poniżej 10 zł….).

    • Kaz

     Hmm no skoro robisz kilkanaście razy w roku promocję na daną grę, to znaczy że chcesz na niej zarobić. Ale nie da się w nieskończoność sprzedawać produkt w tej samej cenie, bo już tylko garstka ludzi rzuci się na dwudziestą z kolei taką samą ofertę.

     Mnie bardziej boli jak mała różnica jest w cenie między podstawką a edycją GOTY. 30 zł to śmieszne pieniądze za taką grę, ale jak sobie przypomnę ile kosztowało kilka lat temu GTA 4, to nie w smak mi płacić za grę 3x drożej niż w dawnych czasach. Najwyżej zagram we wstecznej kompatybilności jak dorobię się Xboksa i nie dam zarobić naciągaczom z muve/Rockstara (sorry, ale tak to widzę).

    • „Mnie bardziej boli jak mała różnica jest w cenie między podstawką a edycją GOTY”

     Przecież wiele wydawców stosuje taką taktykę, która jest wymierzona szczególnie w fanów kupujących gry blisko premiery (zanim wyjdzie edycja kompletna), aby ich dodatkowo wydoić. Gdy istnieje complete nie ma sensu kupować podstawki, więc zazwyczaj ona jest tylko jako „atrapa” do porównywania cenowo z complete, bądź „uświadamiania”, że nie warto kompletować dlc tylko, że lepiej jest po prostu kupić drugi raz grę, tym razem w wersji complete (bo tak zazwyczaj bywa szczególnie, gdy gra ma wiele dlc), a zauważ, że na steamie jak kupisz tą samą grę, lecz jako complete to albo ci podmienia grę, albo tylko dodaję ci wszystkie dlc. Nie masz na liście dwóch tych samych gier (są wyjątki), nie dostajesz też kopi jako przedmiot w inventory. Oczywiście na rynku jest mnóstwo wydawców i rożnie to bywa (zwłaszcza, gdy gra zawiera season passa zawierającego wszystkie dlc), ale istnienie nieopłacalnej podstawki to częsta strategia (taka sama, jak np. podwyższanie ceny przed wyprzedażą, aby były większe liczby przy % zniżki ;p)

    • Obiektywnie patrząc, GTA IV i GTA V są bardzo różnymi częściami tej samej serii. GTA V jako single nie ma startu do poprzedniej części, która oferuje więcej zabawy i na dobrym sprzęcie nadal wygląda całkiem nieźle. Z kolei GTA V wymiata większym obszarem oraz nowościami takimi jak tryb FPS i gra z przełączaniem się między postaciami (bo rozwój różnych skill’i był już w genialnym San Andreas). Patrząc na to jak R* leje na ludzi w online i tylko wyciska z nich ile się da, to multi (do którego i tak najlepiej dla nich żebyśmy czasem/często dopłacali) nie jest żadnym argumentem. Data wydania gry też, bo GTA IV ma współczesne wymagania 😀

 • Te „promocje” to chyba tylko tak dla jaj sobie w Muve robią, bo z roku na rok ceny coraz starszych gier mają coraz wyższe…

  • Ceny są zależne od cen zakupu, które otrzymujemy od wydawcy. Staramy się, by cena końcowa dla Was była jak najniższa (mówiąc prościej: nie szarżujemy na marży), ale nie zmienia to faktu, że tak, wiemy – niektóre gry są w obecnej promocji droższe niż w poprzednich.

 • Ale drogi XCOM2 😱

 • Powymieniałem gry z budżetem, który usprawiedliwia w tych grach kategorię cenową AAA, bo umożliwia osiągnięcie jakości tam gdzie u innych jest bylejakość. Skoro Techland tego nie potrafił osiągnąć z budżetem jaki na grę miał albo przeznaczył, to znaczy że nie powinien się z nią pchać na cenową półkę AAA. Ninja Theory udowodniło, że poza indie i AAA jest jeszcze środkowa półka i na nią wycenił swoją najnowszą grę, choć mógł też się idiotycznie tłumaczyć że przecież osiągnęli jakość grafiki a zwłaszcza animacji nieosiągalną prawie nigdzie nawet w AAA, więc mimo iż gra jest krótka, to też będzie kosztować 60. Ten „przereklamowany samograj” jest nie tylko lepiej wykonany, ale i o wiele oryginalniejszy niż odgrzewany kotlet Dead Island 1.5 czyli Dying Light. Ninja Theory jest studiem o dekadę młodszym od Techlandu, widać lepiej było robić mniej a lepiej, a nie klepać gwniane samochodówki i coraz słabsze shootery z serii Chrome czy Call of Juarez, to byś nie musiał narzekać że są mało znani na świecie, bo przynajmniej ta ostatnia seria została zauważona.

  • Fabiopirat

   Mysle, ze ta dyskusja donikad prowadzi, skoro uwazasz, ze CoJ czy Chrome to slabe shootery. Dla mnie Dead Island a już w ogóle Daying Light to normalna gra AAA, jedna z lepszych o zombiakach.