X

«

»

Evolve przechodzi na model free 2 play

Evolve-Logo[1]

Już dzisiaj (między godz. 18 i 21) na Steamie zadebiutuje Evolve Stage 2 – darmowa wersja gry Evolve.

Wszyscy dotychczasowi posiadacze otrzymają „Founders Status”. Będą oni mieli dostęp do ekskluzywnych skinów, etykiet i innych drobnych itemów. Otrzymają też 3000 srebrnych kluczy.

Więcej informacji nt. zmian poczytacie w ogłoszeniach Steam tu i tu.

 • Dla zainteresowanych super sprawa lecz Ja nawet na free w to nie zagram ;). Turtle Rock zabłysło Left 4 Deadem lecz szybko zgasiło się Evolvem….

 • Buzzer

  O zawsze chciałem w to to zagrać. Będzie okazja 😉

 • kupiłem i nigdy nie zagrałem, więc wszystko jedno mi :d

 • raz

  Dobre posunięcie patrząc na to jak evolve powoli umierał. Tryb free to play przynajmniej na początku moze pobudzić grę ale w dalszej fazie może znowu nie być tak kolorowo.

 • Izzi Pizzi

  Battleborn w kolejce.

  • MutedVideo

   W Battleborna w modelu F2P chętnie bym zagrał.

 • Zagrałem i fakt, wybitna kupa. Znaczy pomysł fajny, ale realizacja nie wyszła – gra była nudna jak flaki z olejem. No i polityka cenowa z DLC na czele skutecznie dobiła tytuł.

 • Ha, a wczoraj zastanawiałem się czy nie kupić tej gry na G2A, a tutaj taki myk 😀

 • Czyli za tydzień będzie w bundlu za dolara. Nie żeby mnie jakoś jarała.

  • Raczej nie będzie, ponieważ już nie można kupić Evolve na steamie.

   • To, że danej gry nie można kupić nie przekreśla możliwości jej aktywowania. Przecież gdzieś w świecie walają się jeszcze pudełka a nie wszystkie sklepy ściągnęły tytuł ze Store.

    • No to jest oczywiste, tylko jaki ma związek z bundlami? Do bundli nikt nie pakuje kluczy z pudełek ani z puli ze sklepów internetowych.

    • Ty tak na poważnie? Ech, wydawało mi się, że nie jest trudno dodać jedno do drugiego, ale Internet po raz kolejny mnie zaskoczył.

     Po pierwsze, Humble, Gala, Stars i reszta to sklepy jak każdy inny i bundle też jest na dobrą sprawę ofertą promocyjną, choć może mieć jakieś cechy wyróżniające go od innych przecen (np. samodzielne ustalenie cen czy zmienność tychże). Więc z tą pulą sklepów internetowych to z lekka zbociłeś.

     Po drugie, i do tego odnosiła się moja poprzednia wypowiedź, kody do gry nie straciły swojej ważności. Dalej aktywują grę z tą różnicą, że teraz to pewnie jakiś Evolve Stage 2 – Founder Pack czy coś w tym stylu.

     I teraz magia: deweloper bierze te uprzednio wygenerowane kody do pełnopłatnej wersji gry i wysyła je do Humbla czy innego One More jako Evolve Stage 2: Founder Pack, by umieścili go w jakiejś paczce w tier 1. I voila – masz Evolve w bundlu za dolara.

     Nie oszukujmy się, przejście na model F2P miał uratować ten tytuł przed niechybnym zgonem, bo żadna nieźle sprzedająca się gra nie przechodzi na darmochę po niecałym 1,5 roku bytności. Twórcy więc liczą się z faktem, że wiele na niej już nie zarobią (czy wręcz nic, skoro „Cała zawartość w grze jest dostępna i można ją odblokować poprzez grę, bezpłatnie.”), ale może przedłużą nieco agonię. Taka akcja byłaby więc dobrą okazją na ponowne wypromowanie tytułu i jakiś tam zysk przy minimalnych, by nie rzec zerowych kosztach – wszak Valve wygeneruje devom tyle kodów ile zapragną darmo.

    • Gratuluję pierwszego akapitu, już, już, koniecznie starasz się kogoś obrazić tylko dlatego, że piszesz o bundlu na founders packa czy też innych boostów do Evolve które znając życie się pojawią, gdzie ja po prostu napisałem, że nie widzę powodu pojawienia się Evolve w bundlu, gdy ta staje się darmowa. Ale cóż, skoro takie odzywki wkraczają w dyskusję, to ja za takową już podziękuję i pozdrawiam 🙂

    • Ależ skąd! Wręcz przeciwnie, założyłem, że jesteś inteligentny i sam rozwikłasz mój niezbyt zawiły tok rozumowania. Najwyraźniej jednak nie zrozumiałeś mnie i zadałeś, sam musisz przyznać, głupie w kontekście tematu pytanie. Jeśli ktoś choćby jako tako interesuje się wyprzedażami gier – a skoro jesteś zarejestrowany na Łowcach, to zakładam, iż wpisujesz się w ten schemat – i nie urodził się wczoraj, to wie, że dodawanie różnych pakietów do darmowych gier w bundlach nie jest niczym niezwykłym. A ogólną kondycję sieciowych shooterów, które nie wyszły spod klawiatur wielkich tuzów branży po roku od premiery znają niemal wszyscy.

     Teraz stawiasz się w roli ofiary mojej „napaści” i próbujesz odwracać kota ogonem. Ale niestety to, że gry nie można kupić w Store nie jest tożsame z faktem, że stała się darmowa, a właśnie próbowałeś mi wmówić, że pisząc jedno miałeś na myśli to drugie. Jeśli miałeś, to pierwsza wypowiedź była zbyt niekonkretna.

     Ludzie inteligentni potrafią przyznać się do błędu, a skoro do takiego grona aspirujesz, to przyjmij swoją małą porażkę. Miłego dnia 🙂

    • Abyron

     Fable 3 rip 🙁

 • juz jest! mozna sciagac