X

«

»

Brothers: A Tale of Two Sons za niecałe 15 złotych

gmg3

Brothers: A Tale of Two Sons – £2.72 – Steam

Cena z kodem zniżkowym VBHGBM-JS2VN9-0J5OFM.

Oferta ważna jeszcze tylko przez 4 godziny.

 • Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą grą? Opinie na steamie są całkiem niezłe, a na gmg mam kredyty, z którymi nie mam co robić. Polecacie, czy raczej odradzacie?

  • Hmm wszędzie tą grą sie zachwycali, kupiłem na amazonie, bodajze za 8 zł. I ogólnie nie wiem czy dałbym 2x tyle:) Gra trwa chyba z 3/3.5h z czego ja odpadłem po połowie z tego. Cholernie nudna i sterowanie jest okropne. No ale poczekaj na więcej opinii, może wyjść, że sie nie znam:D

   • Rad Ek

    Nie powiedziałbym, ze się nie znasz, ale moje zdanie jest inne.
    Sterowanie jest świetne, ale MUSISZ mieć gamepada, bo do klawiatury masz co najmniej o jedną rękę za mało. Na gamepadzie jest dużo bardziej intuicyjnie. Nie mogłem z początku zsynchronizować ruchu obu braci, ale potem było coraz lepiej.Chyba, że grałeś z gamepada, ale wtedy nie wiem z czym miałbyś problem.
    A nuda to rzecz subiektywna, ja się nie nudziłem ani na chwilę i jak na „tylko” 3 godziny to dużo w tej grze przeżyłem. 🙂

  • Rad Ek

   Nie pamiętam czy na Steam nie kupiłem tego taniej przypadkiem…

   Ale jeżeli chodzi o samą grę to zależy co lubisz i czego poszukujesz. Temu tytułowi najbliżej do The Walking Dead w wersji Indie. Naturalnie bez zombie i w świecie Fantasy, ale chodzi o sposób prowadzenia opowieści. O ile The Walking Dead było interaktywnym dramatem, Brothers jest interaktywną bajką fantasy Gracz ogólnie ma w tym tytule niewiele do roboty. Cały gameplay skupia się przeżywaniu przez gracza przygody. Zagadki są dość proste, więc poszukiwanie przejścia na drugą planszę nie trwa zbyt długo. Największą innowacją jest sterowanie – bez gamepada nie ma co do tej gry podchodzić, gdyż każdym analogiem steruje się jednym z braci, osobno, przez całą grę.
   Tytuł jest krótki, może nawet bardzo – skończenie całości zajmuje jakieś 3 godziny, zrobienie osiągnięć godzinę więcej. Do tego gra jest całkowicie liniowa, więc prędko do niej nie wrócisz.

   Pomimo wszystko jednak warto ją przejść, jeśli poszukujesz przygody w świecie fantasy, jeśli chcesz spędzić odrobinę czasu przy czymś innym niż latanie z wywieszonym jęzorem w towarzystwie arsenału broni na plecach. Ta „gra” jest oryginalna, inna.
   Jak dla mnie – było warto. Ale nie mogę powiedzieć czy podzielisz to zdanie. Twój wybór.

  • Przeszedłem na gamepadzie. Warto nawet dla samej muzyki, świetna jest jak dla mnie. Taka gra na raz. Jak nie masz w co zagrać, to możesz spróbować, raczej nie pożałujesz.

   • Na gamepadzie co jest zalecane już w opisie gry na Steam. Na klawiaturze gra jest niegrywalna. Gra tak naprawdę jest nudna i krótsza niż najkrótszy single w COD. Niepolecam tego czegoś. Postacie mówią jakimś dziwnym dialektem, a napisów objaśniających do nich nie ma. Za tą cene myślę że warto wziąć, ale jest to gra na jedną noc. Lepiej znaleźć kogoś kto udostepni nam ta grę w steam sharing.

  • Ta gra jest trochę jak film, ogląda się od początku do końca i albo opowiedziana historia w jakiś sposób porusza i skłania do refleksji, albo jesteś zawiedzionym i znudzonym bo nie było cycków, szybkich samochodów i strzelanin. Pomysł samej gry jak i sterowanie są bardzo oryginalne. Strona graficzna i muzyczna na wysokim poziomie. Gra nie wymaga znajomości żadnego języka. Gra jest dość krótka, ale wystarczająca do opowiedzenia tej historii. Jak chodzi o samą rozgrywkę to jest kilka zagadek nad którymi trzeba czasem chwilkę się zastanowić ale raczej nie da się utknąć. Jest to samograj taki jak walking dead, czy nawet inne call of duty(w single player)^^ Fajna, oryginalna gra, aczkolwiek pomimo baśniowej stylistyki raczej dla dojrzałego odbiorcy.

   • Ciężko coś dopisać do słów Vipera, zgadzam się z nim w 100%. Ja grą jestem oczarowany, grałem na klawiaturze i spokojnie dałem rady, bez większego bólu zadka. Na początku nie rozumiałem wielu rzeczy, dziwiło mnie że głosy są w języku niezrozumiałym, ale z czasem okazało się to bardzo ciekawe i oryginalne. Dla mnie jest to jedna z najlepszych gier jakie miałem okazje przejść i wbiłem 100% achivmentów (co nie było trudne). Jednak czytając komentarze tutaj podpisane utwierdzam się w przeświadczeniu że za stary już jestem, albo mam zbyt koślawy gust 😛

 • Guest

  dwa vouchery -20% na gmg
  VBHGBM-JS2VN9-0J5OFM
  VBHGBM-JS2VN9-0J5OFM

  nmzc

 • Menixus

  voucher -20% na gmg
  VBHGBM-JS2VN9-0J5OFM
  nmzc