Przegląd Hogwarts Legacy: premiera, edycje, cena. Sprawdź gdzie kupić najtaniej Dziedzictwo Hogwartu (akt.)

Premiera Hogwarts Legacy na PC i konsolach nowej generacji odbyła się 10 lutego. Posiadacze PS4 i Xbox One musieli poczekać nieco dłużej. Produkcja zadebiutowała na poprzedniej generacji konsol 5 maja. Największymi pokładami cierpliwości muszą się natomiast wykazać fani Nintendo Switch. Jeśli podobnie jak my czekaliście na Dziedzictwo Hogwartu, zapewne ucieszy Was fakt, że w polskich sklepach możecie już kupić pudełkowe wydanie. Po pierwszych recenzjach i opiniach graczy zapotrzebowanie na Hogwart jest ogromne, zwłaszcza pośród fanów uniwersum Harrego Pottera.

Jeżeli interesuje Was cena Hogwarts Legacy, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Aktualizacja #25

Zaktualizowaliśmy artykuł pod kątem cen i dostępności poszczególnych wydań Hogwarts Legacy.

Wszystko co wiemy o Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy (Dziedzictwo Hogwartu) to open-world RPG, osadzone w świecie stworzonym przez J.K Rowling. Jeśli jesteście fanami młodego czarodzieja, musimy Was zmartwić. Hogwarts Legacy to nieco inna gra. Harry Potter nie będzie odgrywał w niej głównej roli, gdyż akcja rozpoczyna się kilkaset lat przed jego urodzeniem.

W tytule stworzymy własnego studenta Hogwartu, który włada tajemniczą, niezrozumiałą nawet dla nauczycieli, starożytną magią. W ramach gry będziemy musieli zmierzyć się z nieubłaganie nadciągającym zagrożeniem dot. świata czarodziejów – buntem goblinów, które na dodatek zawiązały przymierze z czarnoksiężnikami. Naszym celem będzie zarówno prowadzenie śledztwa, które pozwoli zapobiec zagrożeniu, jak i również kontynuacja edukacji w murach legendarnej uczelni.


Recenzje Hogwarts Legacy zwiastują hit!

Pierwsze recenzje Hogwarts Legacy pojawiły się już w sieci. Wszystkie opinie wypowiadają się o grze Avalanche Software w bardzo pozytywnym tonie. W serwisie Metacritic Hogwarts Legacy może się pochwalić obecnie średnią 87/100 punktów Metascore zebraną z blisko 30 ocen. Świetnie prezentuje się też wypadkowa z recenzji skompletowanych przez portal Opencritic. Jakby tego było mało, aż 92% krytyków mających styczność z grą Avalanche Software przed jej premierą, rekomenduje zapoznanie się z tytułem.


Zawartość Edycji Kolekcjonerskiej Hogwarts Legacy (Dziedzictwa Hogwartu)

Do sprzedaży trafią trzy edycje Hogwarts Legacy – podstawowa, Deluxe oraz Edycja Kolekcjonerska. Osoby, które zdecydują się nabyć drugą z tych edycji, uzyskają dostęp do zestawu cyfrowych dodatków, ale także będą mogły uruchomić grę 72 godziny przed premierą 🙂

Kolekcjonerka Hogwarts Legacy wyceniona została na 1399 zł i zawierać będzie:

  • steelbook,
  • wcześniejszy dostęp do gry Dziedzictwo Hogwartu,
  • pakiet przedmiotów kosmetycznych (w grze) – Dark Arts Cosmetic Pack,
  • Arenę Mrocznych Sztuk (w grze) – Dark Arts Battle Arena,
  • kapelusz (w grze) – Dark Arts Garrison Hat,
  • szatę Kelpie (w grze),
  • lewitującą replikę różdżki z księgą, jako podstawą.

Cena Hogwarts Legacy na PlayStation 4 i PS5

Ceny Hogwarts Legacy na PS5 zaczynają się od 252 zł, a wersja na PlayStation 4 dostępna jest w pre-orderze już od 228,99 zł:

Cena Hogwarts Legacy na PS5 w przypadku Edycji Kolekcjonerskiej wynosi:

Łowcy, cenę cyfrowego wydania gry w PlayStation Store możecie znacząco obniżyć wykorzystując tanie doładowania PSN:


Pre-order Hogwarts Legacy na Xbox Series i Xbox One

Cena Dziedzictwo Hogwartu na konsole Xbox One i Xbox Series zaczyna się od 228,48 zł:

Edycja kolekcjonerska Hogwarts Legacy na konsole Xbox dostępna jest w:

Promocje na Dziedzictwo Hogwartu na Nintendo Switch

25 lipca 2023 r. Dziedzictwo Hogwartu trafi też na japońskiego handhelda. Wbrew powszechnym obawom nie będzie to wersja w chmurze, a pełnoprawny port. Preordery już ruszyły:

Tani Hogwarts Legacy na PC (klucz Steam)

Wersję PC Hogwarts Legacy możecie kupić już za 164,83 zł:


Co prawda Dziedzictwo Hogwartu nie jest grą o Harrym Potterze ani Dumbledorze, niemniej tytuł okazał się sporym sukcesem 🙂 Co myślicie o grze po jej premierze? Dajcie znać w komentarzach.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.