Sonic Frontiers: premiera, cena, gdzie kupić najtaniej grę na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch (akt.)

Już dziś na rynek trafi kolejna duża gra traktująca o tytułowym niebieskim jeżu. Produkcja zadebiutuje na PC i wszystkich większych konsolach, dzięki czemu z grą zapozna się szerokie grono odbiorców. W dalszej części wpisu dowiecie się jaka jest cena Sonic Frontiers na poszczególnych platformach.

Gdzie kupić tanio Sonic Frontiers

Nawet w dniu premiery można sporo zaoszczędzić na kupnie najnowszego Sonica. Szczególnie dobrze pod tym względem mają gracze pecetowi, którzy kupią Sonic Frontiers za kilkadziesiąt złotych mniej niż wynosi jego cena sugerowana.

Aktualizacja 6

Premiera Sonic Frontiers już dziś. Cena i dostępność poszczególnych wydań Sonic Frontiers zostały zaktualizowane.

Promocje na Sonic Frontiers na PC

W poniższej tabelce znajdziecie wszystkie aktualne oferty na pecetowy pre-order Sonic Frontiers:

Cena Sonic Frontiers na PlayStation

Cena Sonica na konsole japońskiej korporacji zaczyna się od 210 zł za pudełko. Posiadacze PlayStation 5 Digital będą musieli zapłacić 259 zł za wydanie cyfrowe.

Darmowa dostawa w elektromarketach.

Promocje na Sonic Frontiers na Xbox

Pudełkowe wydanie Sonica na konsole Xbox kupicie już od 213 zł. W cyfrowej dystrybucji gra jest dostępna w cenie 259 zł.

Darmowa dostawa w elektromarketach.

Cena Sonic Frontiers na Nintendo Switch

Posiadacze Switcha mogą zaoszczędzić ponad 80 złotych kupując pudełkową wersję Sonic Frontiers, której cena zaczyna się od 218 zł. W Nintendo eShop gra kosztuje aż 299 zł.

Darmowa dostawa w elektromarketach.


Sonic Frontiers – co wiemy o grze

Niebieski jeż z rozpędu wbiega na zielony przestwór królestwa Hyrule… Nie, Sonic Frontiers nie jest częścią uniwersum The Legend of Zelda, chociaż gołym okiem widać inspiracje przygodami Linka z Breath of the Wild. SEGA wrzuca tym razem jeża do w pełni otwartego świata. Starfall Islands zapewnia graczom ogromną przestrzeń złożoną z pięciu różnych wysp, których eksploracja doprowadzi tytułowego bohatera do Eggmana. Szalony doktor po raz kolejny eksperymentuje z Szmaragrami Chaosu, próbując uzyskać władzę nad światem.

Całą grę oglądamy z perspektywy trzeciej osoby, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad Soniciem w trzech wymiarach. Jeż może pochwalić się wachlarzem umiejętności znanym z poprzednich gier z serii – ponownie skaczemy po platformach, biegamy po ścianach czy jeździmy na zawieszonych w powietrzu szynach. Oprócz zagadek środowiskowych i elementów platformowych na swojej drodze spotkamy mnóstwo innych zagrożeń, między innymi wrogo nastawione roboty Eggmana, do których pokania użyjemy zbudowanego od podstaw modelu walki.

Data premiery Sonic Frontiers zaplanowana jest na 8 listopada. Warto podkreślić, że w Sonic Frontiers zagramy w rodzimym języku, z uwagi na zaimplementowanie polskich napisów.


Wymagania sprzętowe Sonic Frontiers na PC

Minimalne wymagania Sonic Frontiers (30 klatek na sekundę na niskich ustawieniach, 720p):

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-3470 or AMD Ryzen 5 1400
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660, 2 GB albo AMD Radeon HD 7870, 2 GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe (60 klatek na sekundę na wysokich ustawieniach, Full HD):

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-6600 or AMD Ryzen 5 2600
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070, 8 GB albo AMD Radeon RX Vega 56, 8 GB
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

Recenzje Sonic Frontiers

Pojawiły się pierwsze recenzje Sonic Frontiers. Zgodnie z oczekiwaniami, SEGA dostarczyła nam solidną, acz niepozbawioną błędów i niedociągnięć, produkcję. Oceniający doceniają zgrabne połączenie wielu mechanik, wspominając przy tym, że jest to jedna z najlepszych platformówek z otwartym światem. Satysfakcjonująca jest także eksploracja i walka. Do minusów zaliczyć można natomiast komentarze dotyczące niewzbudzającej zachwytu oprawy graficznej, nieco monotonnego gameplayu i mało interesujących misji pobocznych.

W serwisie Metacritic przygody niebieskiego jeża w wersji na konsole PS5 zdobyły 76/100 punktów Metascore. Średnia ta została wyciągnięta z 22 opinii branżowych krytyków. Na platformie Opencritic natomiast osiągnęła rezultat 74/10. Tytuł poleca 66% oceniających.


Łowcy, skusicie się na Sonica przedpremierowo, czy czekacie na pierwsze opinie krytyków branżowych? Jak podoba się Wam przeniesienie jeża do otwartego świata rodem z Breath of the Wild?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.