Promocje na Alan Wake 2

Przegląd ofert na Alan Wake 2: cena, premiera, preorder. Gdzie kupić kontynuację historii słynnego pisarza?

Minęła ponad dekada od premiery ostatnich przygód Alana Wake’a. Pisarz horrorów powraca jednak mroczniejszy niż kiedykolwiek i już niedługo wyląduje na naszych dyskach. Tytuł zadebiutuje bowiem już 27 października na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Przygotowaliśmy dla was krótki przegląd ofert przedpremierowych, z którego dowiecie się, jaka jest najniższa cena Alan Wake 2, a także czy istnieje szansa na pudełkowe wydanie Alan Wake 2.

Alan Wake wraca do Bright Falls po 13 latach nieobecności

Alan Wake 2 to survival horror, który ponownie zabierze nas do Bright Falls w stanie Waszyngton. W tym pozornie spokojnym miasteczku nieznany sprawca dokonuje szeregu zbrodni na tle rytualnym. Na miejsce zostaje wysłana profiler Saga Anderson, której zostaje powierzone zadanie rozwiązania tajemniczej sprawy. W trakcie swojego śledztwa odkrywa ona strony maszynopisu, które wpływają na rzeczywistość. Co więcej, ich autorem jest zaginiony przed 13 laty pisarz Alan Wake. Bohater znany graczom z pierwszej części spędził ten czas, próbując wyrwać się z więzienia Leża Mroku i walcząc o zachowanie zdrowego rozsądku. Poznając historię, przyjdzie nam zwiedzić górskie miasteczko oraz jego okolice, a także samo Leże, które przybiera postać wypaczonego Nowego Jorku. W trakcie rozgrywki będziemy eksplorować te miejsca, zbierać ważne przedmioty, rozwiązywać zagadki środowiskowe, a także walczyć z przeciwnikami. Tego ostatniego elementu ma być w tytule mniej, a główne założenia pojedynków pozostaną bez zmian. Ponownie naszym najlepszym przyjacielem jest latarka, która pozwala osłabić oponentów i umożliwi zadanie im ran naszą bronią. Warto również dodać, że każdy z bohaterów tytułu dostał swój własny wątek fabularny, pomiędzy którymi gracze mogą przełączać się w dowolnym momencie.

Data premiery Alan Wake 2 w Polsce zaplanowana jest na 27 października 2023 r.

Cena Alan Wake 2 – wersja cyfrowa

W sklepie PlayStation tytuł wyceniony został na 259 zł. Cenę możecie obniżyć dodatkowo o 20 zł korzystając z giftcardów.

Alan Wake 2 PS5
Alan Wake 2 PS5
PlayStation Storepłatność giftcardami 2x 100 PLN + 50 PLN + dopłata 9 zł
229,03 zł
PlayStation Storecena bez kart podarunkowych
259 zł
Alan Wake 2 Deluxe Edition PS5
Alan Wake 2 Deluxe Edition PS5
PlayStation Storepłatność giftcardami 3x 100 PLN + dopłata 44 zł
304,37 zł
PlayStation Storecena bez kart podarunkowych
344 zł

Poniżej zamieściliśmy dla was oferty na karty podarunkowe o wartości 50 i 100 PLN, które możecie wykorzystać do kupienia gry. Jeśli nie mieliście dotąd okazji używać giftcardów w trakcie zakupów w PlayStation Store, skorzystajcie z naszego poradnika jak aktywować karty podarunkowe w PlayStation Store.

Również na konsole Xbox możecie kupić preorder Alan Wake 2. Tytuł na sprzęt Microsoftu dostępny jest od 257,99 zł. Również tutaj cena Alan Wake 2 może zostać obniżona z wykorzystaniem tanich kart podarunkowych.

Alan Wake 2 XSX
Alan Wake 2 XSX
Xbox Storepłatność 2x 100 PLN + 50 PLN +dopłata 7,99 zł
251,60 zł
Xbox Storecena bez kart podarunkowych
257,99 zł
Alan Wake 2 Deluxe Edition XSX
Alan Wake 2 Deluxe Edition XSX
Xbox Storepłatność 3x 100 PLN + dopłata 43,99
334,42 zł
Xbox Storecena bez kart podarunkowych
343,99 zł

Niżej znajdziecie oferty na giftcardy do Microsoft Store o wartości 50 i 100 PLN, które możecie wykorzystać, kupując preorder Alan Wake 2. Jeśli nie korzystaliście wcześniej z tej metody płatności, sprawdźcie nasz poradnik jak aktywować kartę podarunkową w Xbox Store?

Na PC nie pojawiły się niestety jeszcze żadne promocje na Alan Wake 2. Tytuł dostępny jest jedynie w Epic Games Store za 214,99 zł.

Czy jest szansa na pudełkowe wydanie Alan Wake 2?

Łowcy, wiemy, że wielu z Was było rozczarowanych informacją, że najnowsza odsłona serii Remedy Entertainment nie będzie dostępna w wersji fizycznej. Możliwe, że nie wszystko jednak stracone. THQ Nordic (wydawca pudełkowej wersji Alan Wake na PC) poinformowało, że bardzo chętnie wyda również Alan Wake 2 w tej formie. Teraz piłeczka leży po stronie Remedy, które jeszcze nie ustosunkowało się do tej propozycji. Premiera Alan Wake 2 zaplanowana jest na koniec października, więc czasu jest coraz mniej. Nawet jeśli nie dojdzie do porozumienia między firmami, Alan Wake 2 w pudełku może kiedyś stać się rzeczywistością, chociażby wydany przez Limited Run Games.

Zawartość Alan Wake 2 Deluxe Edition

Preorder Alan Wake 2 dostępny jest w dwóch wydaniach – podstawowym i Deluxe Edition. W skład tego drugiego wchodzą:

  • cyfrowa wersja gry,
  • przepustka sezonowa,
  • dodatek „Night Springs” (dodatkowa zawartość fabularna),
  • dodatek „Lake House” (dodatkowa zawartość fabularna),
  • skórka Nordycka strzelba dla Sagi,
  • karmazynowa wiatrówka dla Sagi,
  • garnitur celebryty dla Alana,
  • skórka Strzelba „Parliament” dla Alana,
  • amulet-latarnia dla Sagi (daje dodatkową baterię do latarki),
  • sweter „Oh Deer Diner”.

Łowcy, zaznaczyliście powrót do Bright Falls w waszym kalendarzu? Czekacie na pierwsze promocje na Alan Wake 2, a może liczycie na to, że Alan Wake 2 w pudełku się jednak ukaże?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.