Premiera The Legend of Zelda Tears of the Kingdom za nami: cena, edycje. Gdzie kupić najtaniej grę Nintendo Switch?

Premiera The Legend of Zelda Tears of the Kingdom już dzisiaj. Najnowszy tytuł ekskluzywny dla konsoli Nintendo Switch zadebiutuje na rynku 12 maja 2023 roku. Wielokrotnie pisaliśmy już o pre-orderach przygód Linka, a także wielu akcesoriów związanych z Tears of the Kingdom. Jednak ze względu na szaloną wręcz popularność serii The Legend of Zelda, przygotowaliśmy dla Was specjalne zestawienie najlepszych ofert w przedsprzedaży. W polskich sklepach cena Tears of the Kingdom zaczyna się od 257,98 zł.

Aktualizacja #8

Zaktualizowaliśmy wpis pod kątem cen oraz dostępności poszczególnych pozycji. Dodaliśmy również informację o recenzjach na portalu Opencritic.

Jakie nowości przyniesie Tears of the Kingdom względem Breath of the Wild

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom stanowi bezpośrednią kontynuację wydanego w 2017 roku Breath of the Wild. Zgodnie z zapowiedziami twórców, tytuł pozostaje przygodową grą akcji, umiejscowioną w otwartym świecie. Całość największy nacisk kłądzie na swobodną eksplorację, którą ogranicza jedynie wyobraźnia graczy. Tym razem Link będzie musiał obronić królestwo Hyrule przez niebezpieczeństwem zrodzonym w wyniku działania Krwawego Księżyca. Opinie w sieci jasno wskazują, że wierni fani poprzedniczki oczekują po prostu The Legend of Zelda Breath of the Wild 2. Zaprezentowane do tej pory materiały nie wskazują, aby miało być inaczej.

Według przedstawicieli Nintendo, nowa odsłona przygód Linka wykorzystuje wiele rozwiązań, dla których miejsca zabrakło w poprzedniczce. Największą nowością, która rzuca się w oczy przy pierwszym kontakcie z materiałami promocyjnymi, jest dodanie podniebnych wysp, przypominających to co mogliśmy zobaczyć już w Skyward Sword. Rozbudowany zostanie również crafting, pozwalający na łączenie ze sobą poszczególnych przedmiotów. Do gry wprowadzona zostanie także całkowicie nowa mechanika, pozwalająca konstruować maszyny napędzane siłą wiatru. Dzięki niemej gracze otrzymają możliwość sprawniejszego poruszania się po lądzie, wodzie, a nawet w powietrzu. Przemieszczanie się po świecie gry ułatwi także nowa umiejętność Linka, pozwalająca mu na swobodne ślizganie się po szynach. Przypominamy, że premiera Tears of the Kingdom została zaplanowana na 12 maja 2023 roku.

Cena The Legend of Zelda Tears of the Kingdom na Nintendo Switch

Cena The Legend of Zelda Tears of the Kingdom w ofercie polskich sklepów zaczyna się od 258,98 zł. Tytułu w większości przypadków dostępny jest z darmową dostawą. Najlepsze aktualnie promocje na The Legend of Zelda znajdziecie na liście poniżej:


Zawartość edycji kolekcjonerskiej The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

W sprzedaży dostępne jest także limitowane wydanie gry, które zadebiutuje na rynku w ograniczonej liczbie sztuk. Premiera The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Collector’s Edition została zaplanowana na 12 maja 2023 r., zaś cena tej kolekcjonerki wynosi 518/519 zł:

Pre-order The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Collector's Edition

Edycja kolekcjonerska The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zawiera:

  • pełną wersję The Legend of Zelda Tears of the Kingdom na kartridżu,
  • steelbook,
  • artbook,
  • zestaw 4 pinów,
  • metalowy plakat,
  • pudełko edycji kolekcjonerskiej.

Recenzje The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zapowiadają najlepszą grę 2023 roku

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje nowej Zeldy. Tak jak się spodziewaliśmy, Nintendo ma w portfolio kolejny hit. Średnia ocen 98/100 i 100% rekomendacji na portalu Opencritic zdecydowanie o tym świadczy. Recenzenci zwracają uwagę między innymi na rozbudowanie i poprawienie tego, co otrzymaliśmy w kapitalnym The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Cena Nintendo Switch OLED Model Tears of the Kingdom Edition w polskich sklepach

Data premiery Nintendo Switch OLED Tears of the Kingdom Edition miała miejsce 28 kwietnia 2023 r. Najnowsza rewizja konsoli, w odróżnieniu do Nintendo Switch V2 (2019), posiada lepszej jakości ekran, wykonany w technologii OLED. Jednocześnie, mimo zachowania rozdzielczości 720p, jego powierzchnia została zwiększona do 7”. Dodatkowo urządzenie wyposażono w nowym model głośników oraz większą ilość wbudowanej pamięci (64 GB).

Cena Nintendo Switch OLED The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Edition w polskich sklepach zaczyna się od 1749 zł:


Oferty na Amiibo oraz Pro Controller The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

W sprzedaży, oprócz specjalnej wersji konsoli Switch OLED, pojawiło się też wiele innych akcesoriów inspirowanych The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Nintendo, wykorzystując ogromną popularność serii, przygotowało dla fanów limitowane wydania pada Pro Controller, etui na konsolę oraz figurek Amiibo, przedstawiających Linka. Premiera gadżetów związanych z najnowszą odsłoną cyklu The Legend of Zelda została zaplanowana na 12 maja 2023 roku.

Na poniższej liście znajdziecie najlepsze aktualnie promocje na Switch Pro Controller Tears of the Kingdom Edition:

W przedsprzedaży cena etui z Tears of the Kingdom zaczyna się od 119 zł:

Jeśli zastanawiacie się gdzie kupić najtaniej Amiibo Tears of the Kingdom, to poniżej znajdziecie aktualne oferty na kolekcjonerskie figurki Linka:

Nintendo Switch to hybrydowa konsolka, która szybko zdobyła serca milionów graczy. Uwielbiasz Zeldy oraz Mariany, stań się częścią naszej facebookowej grupyŁowcy Gier Nintendo Switch.

Łowcy, premiera Tears of the Kingdom już jutro. Jakie są Wasze oczekiwania wobec tego tytułu? Sądzicie, że będzie to pewniak do miana GOTY 2023, a może po prostu to „tylko” The Legend of Zelda Breath of the Wild 2? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.