«

»

Metro: Exodus – Przegląd ofert przedpremierowych
Metro: Exodus – Przegląd ofert przedpremierowych
PCPlaystation 4Xbox One

Metro: Exodus – Przegląd ofert przedpremierowych

Już wkrótce będziemy mieli możliwość ponownego przeniesienia się do postapokaliptycznej Rosji. Tym razem znacznie więcej czasu spędzimy na powierzchni, a urozmaiceniem eksploracji mają być zmienne warunki atmosferyczne oraz pory roku – wydarzenia będziemy obserwować na przestrzeni 12 miesięcy. W kontynuacji ponownie wcielimy się w Artema, bohatera poprzednich części. Rozgrywka będzie przypominać to, co znamy z poprzedniczek i nadal łączy elementy pierwszoosobowej strzelanki i survival-horroru ze skradaniem i eksploracją lokacji w poszukiwaniu cennych zapasów.

Metro: Exodus zadebiutuje już 15 lutego. Gra dostępna będzie na PC (Epic Games Store), PlayStation 4 i Xboksie One.

Metro: Exodus – edycja standardowa

PC – wersja cyfrowa

Uwaga: 15 lutego gra trafi na pecety wyłącznie w sklepie Epic Games Store. Wersja Steam zadebiutuje dopiero w roku 2020. Osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na grę Metro: Exodus w sklepie Steam przed ogłoszeniem o przejściu gry na platformę Epic Games Store otrzymają wersję Steam już teraz. 

Najniższą cenę wersji cyfrowej znajdziecie w Gamivo.com. Za grę zapłacicie tutaj 184,67 zł. Do końcowej kwoty dochodzi jeszcze prowizja za płatność. 

Podobną cenę ma też sklep Eneba.com – tu zapłacicie 188,28 zł

Możecie zdecydować się też na zakup w Cdkeys.com. Standardowa cena tutaj to 197,69 zł, ale możecie obniżyć ją o 3% korzystając z kodu rabatowego dostępnego na FB sklepu. Jego użycie obniża cenę do 191,75 zł

Korzystnie wypada również oferta polskiego Muve.pl – za grę zapłacicie tutaj 199,99 zł, 5% wartości zamówienia wróci na Wasze konto (tę kwotę będziecie mogli wykorzystać do obniżenia ceny kolejnych zakupów), a do zamówienia otrzymacie też bonus w postaci e-booka Metro 2035.

PC – wydanie pudełkowe

Uwaga: wydanie pudełkowe zawiera klucze do Epic Games Store.

Najniższą cenę znajdziecie w elektromarketach Electro.pl i Mediaexpert.pl. Każdy z tych sklepów oferuje grę w cenie 185 zł z darmową wysyłką, plakatem i kompasem. W tym drugim możecie obniżyć cenę o 10 zł wykorzystując kod za zapis do newslettera (jeden raz na konto). 

W Euro.com.pl i Oleole.pl zapłacicie 189 zł, również z darmową przesyłką kurierem. 

Możecie skorzystać też z propozycji CDP.pl i Merlin.pl194,99 zł z darmową dostawą do kiosków Ruchu. 

Atrakcyjnie wypada też oferta Muve.pl – gra jest tu droższa i kosztuje 199,90 zł, ale do zamówienia otrzymacie również e-booka Metro 2035 i plakat z grafiką z gry. Wysyłka do kiosków Ruchu jest bezpłatna, a 5% wartości zamówienia wróci na Wasze konto – kwotę tę będziecie mogli wykorzystać w trakcie kolejnych zakupów.

PlayStation 4 – wersja cyfrowa

Grę znajdziecie w PlayStation Store w cenie 289 zł. Do zamówień przedpremierowych dodawany jest dynamiczny motyw dla konsoli PlayStation 4.

PlayStation 4 – wydanie pudełkowe

Najniższą cenę znajdziecie w sklepie Gramtanio.pl – za grę zapłacicie tutaj 200 zł, a koszty wysyłki zaczynają się od 5 zł.

Korzystnie wypada też oferta brytyjskiego sklepu Base.com, w którym Metro: Exodus możecie nabyć w cenie 40,85 funtów (200,95 zł). Wysyłka do Polski kosztuje 1,49 funtów (7,33 zł).

W sklepie 3kropki.pl za grę zapłacicie 219 zł z darmową dostawą oraz bonusowym plakatem. W Sklep.gry-online.pl zapłacicie zaś 217,90 zł za grę z bonusowym plakatem oraz latarką. Wysyłka od 7,99 zł. Podobną cenowo ofertę ma też Konsoleigry.pl 219,99 zł za wersję z plakatem. Koszty wysyłki zaczynają się od 9,99 zł

Możecie skorzystać z propozycji popularnych sieci – w Electro.pl, Euro.com.pl, Mediaexpert.pl, Oleole.pl oraz X-kom.pl za grę zapłacicie 229 zł. Każdy z tych sklepów oferuje też darmową dostawę kurierem. 

Ciekawą ofertę ma też Muve.pl – za 234,90 zł dostaniecie tu grę Metro: Exodus z bonusowym plakatem, darmową dostawę do kiosków Ruchu oraz zwrot 5% wartości zamówienia na kolejne zakupy.

Xbox One – wersja cyfrowa

Wersję cyfrową na Xboksa One kupicie najtaniej w Cdkeys.com. Cena gry tutaj to 217,99 zł, a kwotę tę obniżycie dodatkowo o 3% wykorzystując kod rabatowy z FB sklepu. Po jego użyciu zapłacicie 211,45 zł.

Możecie też kupić grę bezpośrednio w sklepie Microsoftu. Jej cena tu to 239,99 zł, a do zamówień przedpremierowych dokładany jest bonus w postaci gry Metro 2033 Redux – odświeżonej wersji pierwszej części serii.

Xbox One – wydanie pudełkowe

Ponownie najmniej zapłacicie w Gramtanio.pl200 zł za grę, a koszt dostawy zaczyna się od 5 zł.

Podobnie cenowo wypada oferta brytyjskiego Base.com 40,85 funtów (200,95 zł) za Metro: Exodus. Koszt wysyłki do Polski wynosi 1,49 funtów, czyli ok. 7,33 zł

Sklep 3kropki.pl oferuje grę za 219 zł z darmową dostawą i bonusowym plakatem. W Sklep.gry-online.pl zapłacicie 217,90 zł, również za wersję z plakatem. Wysyłka zaczyna się od 7,99 zł. Możecie zdecydować się też na podobną ofertę Konsoleigry.pl 219,99 zł z grę i plakat, z dostawą od 9,99 zł.

W popularnych elektromarketach – Electro.pl, Euro.com.pl, Mediaexpert.pl, Oleole.pl i X-kom.pl zapłacicie 229 zł. Każdy ze sklepów oferuje bezpłatną wysyłkę kurierem.

Atrakcyjnie wypada też oferta Muve.pl 234,90 zł za grę i plakat. Wysyłka do kiosków Ruchu jest darmowa, a 5% wartości zamówienia wróci na Wasze konto.


Metro: Exodus – edycja Aurora

W sprzedaży dostępne jet też limitowane wydanie – edycja Aurora. Zawiera ono grę, przepustkę sezonową, ekskluzywny steelbook, metalowe, tłoczone pudełko zewnętrzne oraz artbook.

PlayStation 4 – edycja Aurora

Najniższą cenę tego wydania znajdziecie w Shopgracz.pl. Cena tej edycji to 340 zł, a koszty dostawy zaczynają się od 9,99 zł

Edycja ta jest dostępna też w Electro.pl w cenie 399 zł z darmową dostawą kurierem, bonusowym plakatem i kompasem. Dostawa jest darmowa. 

Możecie zdecydować się też na zakup w Muve.pl399,90 zł z darmową dostawą do kiosków Ruchu oraz dwoma bonusami – plakatem i e-bookiem Metro 2035. 5% wartości zamówienia wróci na Wasze konto. 

Xbox One – edycja Aurora

Wersję na Xboksa One kupicie najtaniej w Konsoleigry.pl. Edycja ta kosztuje tutaj 319,99 zł, a koszty wysyłki zaczynają się od 9,99 zł

W Muve.pl zapłacicie 399,90 zł z darmową dostawą do kiosków Ruchu, plakatem i e-bookiem. Na Wasze konto wróci też 5% wartości zamówienia.

 • No epic, no b… aa, to jest na epic.
  Eee… No Kartridge, no buy! O!

  • niby tak ale w sumie nie
   ZŁY STEAM ZABIERA 30% O NIE, MUSIMY ZMIENIĆ LAUNCHERA

   ZŁY MICROSOFT/SONY ZABIERA 30% O NIE, NIC NIE MAMY DO GADANIA, BO KONSOLA TO MONOPOL ALE PRZECIEŻ MIELIŚMY WALCZYĆ Z MONOPOLEM ? Z ZEMSTY NIE WYDAMY KOLEJNEJ GRY NA PC, ŻEBY MICROSOFT/SONY ZAROBIŁO WIĘCEJ Z TYCH 30%

   • Dominik W (Dominik1030s)

    Ile to zmienić launchera, a ile to wyprodukować nową konsolę

    • czyli wolisz monopol niż konkurencje ?

    • Jeśli mam zapłacić taniej to czemu nie ?

    • w przypadku konsol i tak deweloper płaci 30% i ceny są wyższe a podobno jest to główny argument w walce z monopolem steamowym
     a w ogóle na epicu i na steamie cena za metro była taka sama, no to zapłaciłeś taniej po byku

    • tyle że w przypadku konsol wydawca nie zrzuci winy na piratów za słabą sprzedaż, co z pewnością uczyni gdy sprzedaż na PC będzie słaba.

    • Darx

     Jak zapłacisz mniej jak bd miał monopol? japd …

    • Nie widze aby gry na epicu były tańsze, bądź co bądź to producenci ustalają ceny gier, nie steam, o ile konkurencyjność jest dobra o tyle epic robi dobrze developerom a nie samym konsumentom, więc dla mnie jako klienta, kija warta ich walka ze steamem. Zamiast kupić sobie przychylność graczy dobrym sklepem, to kupią sobie exclusiva, odbierając tym prawo wyboru, czym to jest jak nie monopolizowaniem rynku?

    • Fabiopirat

     A gdzie jest taniej?

    • Fabiopirat

     a ta konkurencja gdzie? ceny te same

    • Arc

     i nie ma możliwości kupna kluczy poza epic shit store 🙂

    • Konkurencja jest dobra, o ile jest zdrowa… A tutaj chyba nie jest na JEDNEJ platformie czyli PC, jest jeszcze podział kto ma mieć grę w ofercie najpierw…

    • sirrah777

     Zmiana launchera to zrobienie sobie śmietnika na liście gier.

    • To jest TA SAMA platforma czyli PC. Więc po co dodatkowe podziały?? Wystarczy mi Steam, Uplay, Origin, GOG i więcej nie potrzeba mi.

   • Karol Niecik

    No to niech otworzą własny sklep i sprzedają klucze steam z 100% profitu dla siebie (jak square) i wszyscy będą zadowoleni. Rozwiązanie które wybrali jest komicznie tragiczne

   • Fabiopirat

    Ale to jest nic, EPIC miał być taki cudowny. Dziś pobieram grę (w sumie to kupuję za 0 zł) a tam identyczna krauzula przedzakupowa jak na Steamie – czyli 14 dni, 2h… ble ble ble i tekst „Mieszkańcy Unii Europejskiej mają z mocy prawa zagwarantowaną możliwość od zakupu treści cyfrowych bez podania przyczyny w okresie 14 dni od doknaniua zakupu. Tym niemniej, w celu realizacji zamówienia, jednoznacznie zrzekam się prawa do odstopięnia od dokonywanego zakupu i przyjmuję do wiadomości, że zgadzając się na niniejsze zrzecznie, utracę prawo do pobrania oprogramowania i korzystaniu z gry przez 2 godziny”. LOL!

   • Steam ma wyższą marżę, ale za to jest lepszej jakości od Epicu. Wydawca Metro chciał zaoszczędzić, ale jak to mówią… chciwy dwa razy traci. 🙂

  • Malin

   A ja kupię pudełko na ps4 i po przejściu odzyskam że 180zl hehe

   • Arc

    FPS na konsoli to tragedia. Wyścigi, platformówki, space-simy ok. Zawsze do FPS-ów, które nie są exclusivami wybieram PC. Nie mogę się doczekać kupna oficjalnej klawy do Xboxa bo nie cierpię kontrolera.
    PS. Nie stać cię na porządną platformę do FPS to się misiu ciesz z wykastrowanych doznań na konsoli. lol.

    • 21 wiek, a ludzie dalej myślą, że nie można na konsoli grać mysz+klawiatura.

    • a można? Pytam tak poważnie jako pecetuch, bo sposób sterowania to w sumie jeden z głównych powodów, dla których unikam konsol

    • Przynajmniej na Xone można. Nie jestem pewien czy we wszystko i każdym sprzętem. Gram w Strange Brigade i jest fajnie.
     Można na ten temat w necie znaleźć sporo.

 • Słyszę, że coś nadchodzi. To chyba hatestorm.

  • kokonmaster

   Raczej shitstorm 😀

   • To okreslenie jest juz passe, a do tego hatestorm lepiej pasuje do tekstów z tego tematu.

 • Kaz

  Nie kupię bo Epic!!!!!1 Twórcy niech przymierają głodem, a ja lecę kupić kolejne survival mmo early access na Steam. Przynajmniej poradniki i karty są.

  • Halosha

   yikes

  • zapomniałeś, że na epicu jest taniej

   • co?

    • Panie, całe Pińć polskich złotych taniej.

   • a nie prawda bo na innych platformach jest taniej bo 0zł

   • Na torrentach pewnie też, ale nie polecam korzystać.

   • Fabiopirat

    Nie jest taniej – na Steam gra była po 214 zł. Tyle samo kosztuje w EPIC Store.

   • Arc

    buhaha. nie wiedzieć nic i gadać głupoty. epic jest tak żałosny, że jeszcze do niedawna nie miał sercza a nie wiem czy i teraz już ma. bo po co na te kilka gierek. nie mówiąc o tym, że dla gracza nie ma tam nic – ani profili, ani kart, ani ocen, ani forów, ani streamingu, ani modów, ani poradników. Są za to chinole z tecenta raportujące innym chinolom rządzącym tym krajem, który jest po prostu dyktaturą. thx no.

  • koksalbaba

   dzieci do zeszytów!

 • A ja zamówiłem se nowe wydanie książki (trylogii) za ponad dwa razy mniej. Jeszcze 3 tygodnie poczekam…

  • MDA

   Gdzie za tyle?

   • Z tego co wiem to będzie tylko na wyłączność do nabycia w Empiku, za 89,99zł, lub taniej jak się ma jakieś zniżki. Rzekomo limited edyszyn.Ale ładne wydanie, w twardej oprawie. 27 lutego ma być wydana.

    • iyaa

     Dopisek „Wydanie limitowane EXODUS” jest chyba dla łosi, których wydawnictwo chce przyciągnąć przy okazji premiery gry. Książki z serii walają się po empikach, bo nikt ich nie chce kupować. Albo inaczej – ci co chcieli już dawno kupili.

     Ja chyba się przejdę do Empiku, zobaczę czy okładka nie brudzi rąk, jak w ostatnio wydawanych przez Insignis książkach z serii.

  • pokłony dla Ciebie, już od dawna czaiłem się żeby zakupić trylogię, czekałem na jakieś promo standardowego wydania, a za 90zl nie pożałuję ani złotówki na wydanie w twardej oprawie 🙂 ave m/

 • ziemniak

  I ten Steam na obrazkach. He, he

 • Dominik W (Dominik1030s)

  Ja kupuje na ps4 i mam wyje#*ne na wasze problemy z epic store i denuvo

  • Karol Niecik

   To już wolę grać z lewym luncherem niż padem w fps-a (sic). Jak ostatnio podsumował to Gggmanlives „using a controller to play FPS game is like trying to paint Mna Lisa with dog turn, it’s just not good”

   • Chyba Gggmanlives.

    • Karol Niecik

     Dzięki, literówka.

    • Nosacz Sundajski

     XYZwomandies

   • Dominik W (Dominik1030s)

    Jak ktoś gra na konsoli od małego to nie ma problemu, ja nawet wolę grać na konsoli w fps, na pc gram tylko w R6siege

   • Jakiś typ z internetu będzie mi mówił jak mam grać w gry. xD

    • Karol Niecik

     Też go nie lubię, ale zaraz, tu chyba był taki gość co mówił jak woli grać. Czasem człowiek słyszy co chce usłyszeć, ale nie martw się, jest od tego lekarz.

    • Ten lekarz to pewnie o ginekologa chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    • Karol Niecik

     Niczego nie obiecuję, ale można spróbować. Chyba gorzej nie będzie, nie nazywałby się lekarzem.

    • Ale żart, do Familiady jak znalazł. Boli pupka, że się odzywasz?

    • Kolega proktolog, że interesuje się moim zadkiem?!

    • Masz jakąś manię związaną z lekarzami?

    • Nie, a ty jakąś z tyłkami?

    • Obawiam się, że nie istnieje specjalista, który może ci pomóc.

    • Masz racje. Mam nadzieje, że moderator mi pomoże bo nie mam chęci użerać się z kolejnym typem, który uczepił się mnie jak rzep do psiego ogona.

    • Nic o swoim zadku nie napisałeś? Dziwne

    • Fabiopirat

     Dokładnie!

    • Wygrales internet dzisiaj kolego.
     Bol dupy 12 latkow ktorzy maja problem ze ktos gra na padzie w gre single player…

   • Fabiopirat

    No jak ktoś ma dwie lewe i nie potrafi ogarnąć pada w strzelankach… no cóż, co niektórzy zapomnieli jak wyglądało granie na PC wiele lat temu.

   • Nosacz Sundajski

    Mam nadzieję kolego, że nigdy nie będziesz w ręku trzymał AK47, M4 czy Glocka, sam miałem taką przyjemność. Bo zaraz będziesz krzyczał, że strzela się trudniej niż na myszce xD

    • Karol Niecik

     Chciałby tylko zauważyć, że „łatwość” i „trudność” nie ma to nic do rzeczy 🙂 Chodzi bardziej o kontrolę. Na padzie (a ograłem sporo fps-ów w ten sposób, serious sam next encounter, darknes, bad company 1, cod 3, killzone HD, darkwatch, resistance i pewnie drugie lub trzecie tyle, no i sporo nadgryzłem żeby sprawdzić jak to jest) po prostu nie czujesz że TY kontrolujesz co się dzieje na ekranie, coś jakbyś orientacyjnie kierował kimś kto strzela (co w gruncie rzeczy jest prawdziwe, ale chyba nie o to chodzi w grach), co pozbawia satysfakcji z cyfrowych wymian ognia, niemal całkowicie. Jeżeli auto aim sam przyklei Ci celownik do przeciwnika to jaki to ma cel? Jaka w tym mechanika? LT>RT, LT>RT…. i tak w kółko. Ewentualnie jakieś chaotyczne ciśnięcie spustu na krótkie dystanse w nadziejo, że kule jakoś same skręcą gdzie trzeba z biodra. (Lepiej jest w starych fpsach gdzie nie ma przycelowania i chociaż orientacyjnie trzeba najechać na przeciwnikach, ale w tych nowych to umarł w butach)

     Jeżeli chodzi o broń palną to mam tylko przerobioną w Norwegi wiatrówkę do odstraszania wron i okazjonalnej zabawy do w strzelanie do celu z znajomymi a z ostrej amunicji strzelałem raz na studiach, ale nie mogę Ci już powiedzieć jakie to były modele. Jedno jest pewne, to nie ma nic do rzeczy. W grze chcę poczuć kontrolę i satysfakcji z własnoręcznie oddanych strzałów, na padzie te dwie rzeczy są znikome więc staram się unikać takich metod sterowania w fps-ach.

    • Nosacz Sundajski

     Też strzelałem z wiatrówki i to jest nie do porównania z AK47 lol. A co do autoaimu to go zazwyczaj można wyłączyć

    • Karol Niecik

     Nikt tu tego nie robi, strzelałem też z ostrej, może nie doczytałeś, nawet z automatu. Niestety nie mogę nic powiedzieć ponad to, strzelałem i tyle, nie mam żadnych przemyśleń bo uważam, że nie wnosi to nic do tematu. Możesz wyłączyć, z tym że nic to nie zmieni oprócz podkręcenia poziomu trudności i frustracji wynikającego z braku kontroli. Gra została zaprojektowana pod autoaim podczas korzystania z kontrolera.

  • FPS na padzie, a cóż to za zezwierzęcenie?! 😛

   • Dominik W (Dominik1030s)

    Prawdziwy gracz potrafi grać na wszystkim

    • Nawet na surowym śledziu? 😉

    • Zgodnie ze słowami Prezydenta Komorowskiego, polski pilot potrafi latać nawet na drzwiach od stodoły, więc polski gracz poradzi sobie również i na żywym śledziu.

    • Dominik W (Dominik1030s)

     A co ty na śledziu grać nie potrafisz? Z czym do ludzi…

    • No, ze śledziem.

    • o ile śledźik jest odsolony to tak 😉

   • amigib

    Zapomniałeś dodać że 30 fps

 • krew na śniegu jest taka słodka ;d

 • A ja mam wywalone, kupione na steamie. Wal sie Tencent, nie zobaczysz moich pieniędzy

 • widziałem trochę taniej

 • bezpośrednio na epic-u jest za 16,99 USD za wersje standardową i 24,99 USD za gold

 • Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na dziwnych decyzjach wydawcy ucierpi (prawdopodobnie) świetna gra. Miałem nadzieję, że po tym jak THQ Nordic wykupiło Koch Media/Deep Silver, to zapanuje tam porządek, tymczasem możliwe że właśnie patrzymy jak umiera kolejna marka.

  • Szymon Cichawoda

   Proszę cię, głównie liczą na kasę z konsol, plus Epic im zapłacił, plus masa osób preorderowała na Steam. Nie umrze to tak łatwo.

   • Metro to seria głównie popularna na PC a nie konsolach, wyjątek taki

   • Skąd masz informację, że liczą głównie na kasę z konsol? I skąd pewność, że pieniądze które uzyskali od Epic pokryją „straty” jakie gra poniesie z powodu ogólnego hejtu? Na pewno jak ktoś sobie to wcześniej liczył, to mu wyjdzie że ostatecznie będą na plus, ale sądząc po ich zachowaniu to nie spodziewali się takiego hejtu.

    Gry na premierę są sprzedawane głównie z powodu hype’u, a Metro jest mocno hejcone za decyzję wydawcy. Takie rzeczy odbijają się na całościowej sprzedaży, a nie tylko na tej której sprawa dotyczy.

    • Szymon Cichawoda

     Dlatego trzeba poczekać i zobaczyć. Jakby patrzyć na hype ludzie z internetów i ich opinie, to Fortnight i FIFA zbankrutowałyby.

     Koniec końców, może się okazać, że ludziom zwisa czy w pudełkowym wydaniu będzie klucz steam czy epic. Trza czekać i zobaczyć.

 • Prze Mo

  Ja trafiłem Aurorę za 279zł 😛

  • gdzie taka cena ?

   • W konsoleigry było, ale rozeszło się bodajże parę dobrych miesięcy temu. W x-kom było za 299zł (w obu przypadkach mowa tu o wersji na PC) Domyślam się, że będą jeszcze momenty kiedy będzie dostępne, bo ludzie mogą rezygnować z kupna, więc trzeba obserwować.

 • A mnie ciekawi ile im sypnął ochłapów Epic, ze tak się rzucili na ten launcher. Dla takiego Tencentu to mogły być resztki z obiadowego stołu, ale wydawca Metro chyba na takie pieniążki nawet nie liczył xD

  • Pewnie dostali 100% ze sprzedaży plus 10-15 milionów zielonych.

   • Chciałbym kiedyś mieć takie możliwości by jedną decyzją wkurzyć tysiące ludzi i jeszcze potencjalnie na tym zarobić, marzenia 😀

    • 10mln$ od epic/tencent – 88/12 z każdej sprzedaży bo prowizja. Steam 70/30, przy sprzedaży powyżej 16 tysięcy kopii 80/20

    • zostań urzędnikiem

    • Zostań politykiem albo pracownikiem ZUSu.

 • Mam nadzieje ze gracze sie przerzuca na apex legends i epic bedzie sralo po gaciach(brak graczy, hajsy wydane na metro ..)

 • Sztuczne problemu gimbusów.
  10 lat temu każda gra miała swój launcher i nikt nie narzekał.
  A dziś płacz że nie Steam.
  Jak małe dzieci.

  • 10 lat temu każda gra miała swój launcher? No chyba nie, ale widać jesteś zbyt młody żeby o tym pamiętać.

   • Artur

    launcher 🙂 miała każda, za to nie było Platform 😛

    • Mniej wiecej 10 lat temu odpalilem ostatnia gre z „launcherem”.

   • pl w nicku zobowiązuje

  • Artur

   tak……:P ale nie musiałeś do każdej gry instalować oddzielnej Platformy ..i do każdej pamiętać hasła….ilość, różnorodność jest bardzo dobra sęk w tym żeby samemu móc zdecydować gdzie wolę grać.

  • to Cie poniosła gówniakowa fantazja 😀
   „jestę studętę, gimbusy szukajo problemów”

  • Arc

   buhahahah. 10 lat temu to miała skrót z pulpitu a nie launcher typu epic.

 • Rzadko to mówię ale konsolowcy mają fajnie

  • to kup sobie konsole i też będziesz miał fajnie

  • Arc

   Nie. Raz pod wozem raz na wozie. Multiplatformy wolę na PC.

 • poczekam na wersje skidrow, nie ma bata żebym instalował coś od twórców fortnight

 • O, to ten plakat z logiem Steam? 😀

  • *grafika reklamowa
   bo sam plakat jest bez loga steam

 • kokonmaster

  Wątpię by go coś bolało. Pc’towiec nie odsprzeda gry. No chyba, że z kontem. Także konsolowca przejście gry będzie kosztować około 40zł (po odsprzedaży). Czy pc’towiec kupi Metro na premierę taniej niż za 40zł? Wątpię 😉

  • Procton

   Nie, ale zobaczy te 60 klatek :]

   • jeśli ma sprzęt droższy niż konsola

  • Po tej rocznej przerwie? Po zamieszaniu na forach? Bardzo możliwe. Ale czy tak będzie?

 • „Uwaga: wydanie pudełkowe zawiera klucze do Epic Games Store.”. Trochę chamskie posunięcie, skoro zamówiłem grę jeszcze przed ogłoszeniem o aktywacji tylko na Epic. Kupiłem przecież ze świadomością, że grę aktywuję w wersji na Steam. Choć może się mylę w kwestii aktywacji.

  • Niestety sam wydawca potwierdził żę w pudełku bedą epiki . . . .

   • Arc

    Na twitterze Metro i dopiero po pytaniach graczy co do statusu preoderów pudełkowych. żałosne.

    • Sam przez to anulowałem Aurorę. Nie odwala się takich cyrków na ostatnią chwilę.

  • Haz3L

   Nie było informacji, że w pudełku będzie klucz Steam więc nie wiem o co masz pretensje.

   • W sklepach internetowych (np. w sklepie gry-online .pl) było podane, że będzie klucz steam.

 • Czekam na wyniki sprzedaży. Pewnie nie podadzą, ale zobaczy się po spadku ceny może

  • jakim spadku cen, epic i zniżki?!

   • bardziej miałem na myśli klucze z pudełkowych wersji na cdkeys xD

  • Wiesz, zakładając, że dostali jednak sporo kasy za ten cały cyrk, to możliwe, że są już na plusie.

 • Arc

  bez hajpu. polskie gry traktuję jak każdą inną.

 • Nosacz Sundajski

  Osoby, które chcą kupić wersję PC. Poczekajcie miesiąc, pewnie będzie 50% taniej 🙂 Niech wydawca gry ma nauczkę 🙂

  • Artur

   dokładnie

  • -50% i EPIC? Przcież oni dopłącą żeby tej zniżki nie było XD

 • Kurcze kupiłem wcześniej pudełko , a teraz mógłbym kupić 10 zł taniej i do tego dostać świetny , najwyższej jakości kompas 🙁

  • Pośpiech nie popłaca hehe.

 • sirrah777

  Po co reklamować grę której premiera będzie dopiero za rok? 😛

  • Haz3L

   Premiera jest teraz, a nie za rok.

   • Artur

    zależy dla kogo 😛

    • Dla graczy 15 lutego. Dla fanów Steam to rzeczywiście za rok.

    • Artur

     Tu nie chodzi o Steam, tylko moją wygodę …..
     co poradzę na to że Steam był pierwszy, mam u nich największą bibliotekę i nie chce mi się instalować innych platform ?

    • DGD

     „i nie chce mi się instalować innych platform” ale oprogramowanie takie jak DX, net framework, visual c++, physx, kodeki do dźwięku i Bóg wie co jeszcze to instalujesz z każdą grą i nie płaczesz więc WTF?

    • Artur

     nie muszę pamiętać do nich haseł …….lol ale podałeś przykład, zanim coś napiszesz pomyśl.

    • DGD

     To jak masz problemy z pamięcią polecam mały notes na hasła, lub 1 hasło do wszystkiego. Które to hasło raz na ruski rok jest potrzebne, faktycznie roboty z tym jak w kopalni.

    • Artur

     ale jesteś „mądry” WOW…
     Jeszcze raz zacytuję bo widzę że ty DGD jak i Smerf jesteście
     chyba ? „”lekko upośledzeni”” i czytać nie potraficie…. nie chcę nikogo obrażać ale czytajcie to co ktoś napisze.

     „””Tu nie chodzi o Steam, tylko moją wygodę …..
     co poradzę na to że Steam był pierwszy, mam u nich największą bibliotekę i nie chce mi się instalować innych platform ?”””

     Wyraźnie napisałem że chodzi o moją wygodę.
     Ale jak ma się wodę w mózgu co zrobić …lepiej swoje racje innym na siłę wciskać …..
     Panowie myślenie naprawdę nie boli.

    • Jedno hasło do wszystkiego, w tym Epica słnącego z tego jak kolejny raz (wcześniej była afera z Fortnie na Androida, gdy nie widziało się im płacić za obecność gry w oficjalnym sklepie Google) narazili swoich klientów na wyciek danych, to doprawdy przedni pomysł. Szczerze mówiąc tego chińskiego gwna („epic launchera”) ze względów bezpieczeństwa nawet nie zainstalowałbym na komputerze czy innym urządzeniu na którym mam np. dostęp do bankowości internetowej albo innych ważnych danych. Cholera wie co zbiera i gdzie wysyła.

    • DGD.. co się dziwisz.. są tacy, którym sprawia trudność kliknięcie ikonki gry na pulpicie…
     ..oczywiście jeśli ikonka gry uruchamia steama, to co innego..
     …w taką jakoś tak łatwiej kliknąć, palec się mniej męczy 😛

    • Doprawdy, instalujesz tyle rzeczy z każdą grą? Musisz mieś chyba jakieś petabajty dysków żeby to wszystko zmieścić.
     Nie, nie instaluje się tego co piszesz z każdą grą. Instaluje się raz, jeśli masz najnowsze wersje DirectX, PhysX, .NET to nawet jeśli steam przy pierwszym uruchomieniu gry zainicjuje ich instalację i jej nie przerwiesz (bo nie jest potrzebna), to nic się nowego nie doinstaluje. Kodeków do dźwięku to gry zwyczajnie nie instalują, może kiedyś, w czasach winxp instalowały się jakieś kodeki do filmików (ale zwykle odpowiedni dll był w folderze z grą i tyle).

     Instalowanie innej platformy która jest skazana na porzucenie gdy zdechnie jedyna złota kura która tę „platformę” utrzymuje jest zwyczajnie głupie, skoro można tę samą grę mieć albo na konsoli, albo po odczekaniu roku (o ile złota kura nie zdechnie wcześniej, bo wtedy nawet szybciej) na steamie.

    • Jestem fanem steam i grę będę miał dostępną 15 lutego tego roku 😛 wiec nie wrzucaj wszystkich do jednego wora 🙂 https://uploads.disquscdn.com/images/8d2f3f7537f6e04d4fa6576121ee74b2181597843a31b3dade7badd6f61d41e0.jpg

   • sirrah777

    Na innych platformach i między innymi na tej której używam będzie za rok.

 • Fabiopirat

  Ale nadal to była klawiatura (i to miałem na myśli). A Quake już miał góra / dół, bez myszki nawet. I ten okres o którym wspominasz to jakieś… 7 lat. A pamiętasz jak pierwszy raz zacząłeś używać myszki? Jak to wyglądało? A jak to było po miesiącu? No właśnie. Tak samo jest z padem. Ale jak ktoś go używa raz na ruski rok, to zawsze będzie miał problem. Natomiast jak gra non-stop to jego skill wcale nie będzie ustępował tym grającym myszką. Wystarczy zobaczyć jak ludzie wymiatają np. w BO4.

 • Haz3L

  Będzie tak samo jak z ww3

  • co ma być to samo? to jest gra do singla a nie do multi jak ww3

 • Dzień Dobry
  Tutaj wydawca gry Metro: Exodus, widząc nienawiść w komentarzach całkowicie rezygnujemy z wydania gry na PC, i wracamy potulnie płacić Sony/Microsoftowi 30% bo to nie są monopoliście tak jak ten zgniły *pluje na niego* steam
  Pozdrawiamy
  Chińska Republika Ludowa reprezentowana przez Tencent

 • Miałem brać na pc, ale jednak poczekam sobie na używki na ps4 🙂

 • Jaram się jak nie powiem kto

  • a ja sie nie jaram, dlaczego? A no po słabym get even podchodzę z w luj wielkim dystansem do tej gry

 • Ehh kupiłem na PS4 za 399zl a mogłem to olać i kupić około 160 butelek Żubra 😀

 • Wojciech Olczyk

  Chyba piraci. Ja tracę na sprzedaży używek średnio 40zl. Gdzie na premierze kupię cyfrówkę za 40zl?

 • Ja korzystam obecnie z steam,uplay,gog,origin i jeszcze ten 5 karakan zwany Epick;p

 • Wytłumaczy mi ktoś, jakim trzeba byś durniem i debilem żeby płacić więcej kasy za cyfrową wersję niż za pudełkową ?

  • Ponczek

   Na konsolach kupując cyfrę mogą w nią grać dwie osoby przez co można podzielić koszty i wychodzi taniej.

 • Bareq
 • Zazatrixx

  Wiecie może czy jeszcze dostępny jest jakiś preorder pudełkia na pc z dodatkami typu latarka/kompas?

 • Teraz jeżeli chodzi o konsole to w Mediaexpert cena wyjściowa podstawowej wersji + brelok to 219 – 10 pln za newsletter wiec 209. Darmowa dostawa do sklepów.
  Wróć zabrali ten brelok pewnie dla tego niższa cena. :p

 • Cyt. z recenzji z Gry-Online: „Pewnie wielu z Was nadal jest obrażonych na 4A Games
  i (zwłaszcza) Deep Silver za tę całą awanturę z Epic Games
  Store’em. Nie dziwię się. Ale pomyślcie o tym w ten sposób:
  jeśli wypniecie się na ten ostatni – czy też jeden z ostatnich,
  bo istnieje jeszcze Wolfenstein – bastion napędzanych fabułą
  poważnych strzelanek dla jednego gracza, to być może za kilka lat
  obudzicie się w świecie, w którym istnieją już tylko mdłe,
  pstrokate Far Crye i legion sieciowych shooterów (z kroczącym
  dumnie na jego czele, niepomnym na własne korzenie Call of Duty).
  Nie wiem jak Wy, ale ja nie chcę przyczynić się do nadejścia
  takiego świata. Dlatego kończę już ten wywód, żegnam Was i lecę
  do sklepu po swoją kopię Metra – czytamy w recenzji.”

 • Michał Herbert

  Ku przestrodze.
  Jak ktoś będzie brodził w ofertach keyshopów to odradzam GVGMall.