Gdzie kupić najtaniej pre-order A Plague Tale: Requiem? Cena, data premiery i dostępność wersji PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series (akt.)

Wielkimi krokami zbliża się premiera A Plague Tale: Requiem. Kontynuacja historii Amicii i Hugo zadebiutuje na rynku już w połowie października. Z tej okazji stworzyliśmy przegląd, dzięki któremu dowiecie się w których sklepach kupicie tanio pre-order A Plague Tale: Requiem. Cena pudełkowego wydania na konsole PS5 i Xbox Series X zaczyna się od 219 zł.

A Plague Tale, czyli „The Last of Us w średniowieczu”

Pierwsza odsłona serii, A Plague Tale: Innocence, z początku zyskała rozgłos dzięki porównaniom do gry Naughty Dog. Historia francuskiego rodzeństwa była określana mianem „The Last of Us w średniowieczu” z uwagi na relacje między głównymi bohaterami.

Gracz wciela się w Amicię De Rune, która na skutek panującej epidemii i plagi szczurów musiała – razem z pięcioletnim Hugo – uciekać z rodzinnego domu. Przemierzając XIV-wieczną Francję rodzeństwo szuka schronienia przed tropiącą Hugo Inkwizycją. Na przestrzeni całej przygody jesteśmy świadkami dorastania obu bohaterów i wytwarzających się między nimi więzi, podobnie jak miało to miejsce z Joelem i Ellie w The Last of Us. A Plague Tale: Requiem jest bezpośrednią kontynuacją „jedynki”, w której dowiemy się znacznie więcej o tajemniczej chorobie Hugo, przez którą dzieci są zmuszone do ucieczki przed Inkwizytorami.

Gra Asobo Studio to w głównej mierze narracyjna skradanka. Jeśli akurat nie śledzimy wyreżyserowanych dialogów i scenek, to jesteśmy zmuszeni do dyskretnej walki o życie i opieki nad Hugo. 15-letnia Amicia z racji swojej aparycji nie masz szans w bezpośredniej walce z zakutymi w pełne zbroje Inkwizytorami, dlatego musi się zdać na swój spryt. I procę. Najważniejszym narzędziem francuskiej nastolatki jest jej proca, umożliwiająca skuteczne eliminowanie zarówno rycerzy, jak i hord szczurów opanowujących tereny całego kraju. Druga odsłona zaoferuje bardziej rozbudowany ekwipunek, ze oficjalnych zapowiedzi wynika, że Amicia tym razem będzie uzbrojona także w kuszę.

Premiera A Plague Tale: Requiem odbędzie się 18 października 2022 roku.

Aktualizacja 2

Premiera A Plague Take: Requiem już jutro (18 października). Zaktualizowaliśmy ceny oraz dostępność pre-orderów.


Gdzie kupić A Plague Tale: Requiem tanio na PS5?

Aktualizacja 2

Ceny i dostępność A Plague Tale: Requiem zostały zaktualizowane.

A Plague Tale: Requiem na PS5 kupicie najtaniej w sieci sklepów Media Expert, gdzie pudełkowe wydanie gry na konsole Sony kosztuje 219 zł. Dla osób posiadających PS5 Digital cyfrowa wersja została wyceniona w PlayStation Store na 259 zł.

Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatów InPost w elektromarketach.


Cena A Plague Tale: Requiem na Xbox Series X|S

W polskich sklepach pre-order A Plague Tale: Requiem na konsolę Xbox Series X kupicie już od 228 zł. Cyfrowe wydanie na XSX i Xbox Series S jest dostępne w cenie 259,99 zł.

Darmowa dostawa kurierem lub do Paczkomatów InPost w elektromarketach.

Tani klucz Steam A Plague Tale: Requiem

Dzięki poniższej tabelce dowiecie się gdzie kupić tanio A Plague Tale: Requiem (klucz Steam):


A Plague Tale: Requiem w Xbox Game Pass

Od dnia swojej premiery A Plague Tale: Requiem trafi do Xbox Game Pass. Druga odsłona przygód Amicii i Hugo zawita do usługi Microsoftu już 18 października. Nowi i wybrani powracający subskrybenci mogą kupić miesiąc XGP Ultimate za jedyne 4 złote. Promocję można wykorzystać do kupna abonamentu na znacznie dłuższy okres. Po dokładną instrukcję odsyłamy do artykułu: Tani Xbox Game Pass Ultimate! 5 miesięcy za 55 zł, 9 miesięcy za 104,31 zł, 13 miesięcy za 152 zł, 17 miesięcy za 199,94 zł.

Na TaniGamePass.pl poznacie więcej sposobów zaoszczędzenia na Xbox Game Pass.


Łowcy, wrócicie do toczonej zarazą XIV-wiecznej Francji, przy okazji premiery A Plague Tale: Requiem w Xbox Game Pass? A może pierwsza część jest jeszcze przed Wami? Podzielcie się w komentarzach swoi zdaniem na temat produkcji Asobo Studio. 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.