FIFA 22 - duży obrazek

FIFA 22 - preordery, ceny, edycje. Wszystko co wiemy o najnowszej odsłonie piłki nożnej od Electronic Arts (akt.)

Premiera FIFA 22 zbliża się wielkimi krokami: gra trafi na sklepowe półki już 1 października (27 września zagrają posiadacze Edycji Ultimate), warto więc zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje na jej temat oraz… najlepsze oferty na zakup tej produkcji w przedsprzedaży!

Tegoroczna odsłona sztandarowej serii gier EA zaoferuje szereg zmian i poprawek, które mają zagwarantować jeszcze lepsze doświadczenia dla wszystkich miłośników wirtualnej piłki nożnej. Za realizm i płynność animacji odpowiadać będzie system Hypermotion, nie zabraknie też usprawnień tak w grze ofensywnej, jak i defensywnej – szczegółowy opis nowości znajdziecie w rozwinięciu tego tekstu, tuż przed ofertami na pre-ordery FIFA 22. Oczywiście w grze znajdą się też znane i lubiane tryby rozgrywki, gwarantujące setki lub nawet tysiące godzin dobrej zabawy, w tym kariera oraz FIFA Ultimate Team.

Brzmi dobrze? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią wpisu 🙂

Aktualizacja #4 (30.09)

Ceny FIFA 22 zostały zaktualizowane. Dodaliśmy też akapit poświęcony ocenom gry w branżowych mediach.

Recenzje gry

Pierwsze recenzje FIFA 22 nie zaskakują: w dalszym ciągu mamy do czynienia z bardzo udaną produkcją. Krytycy chwalą drobne zmiany i jeszcze większy realizm, więc fani serii powinni być zadowoleni 🙂

Aktualny wynik gry w serwisie Opencritic to 81/100 na podstawie 29 wystawionych ocen.

Zmiany i nowości w FIFA 22

Rozgrywka z FIFA 22 zaoferuje sporo usprawnień, wśród których bez wątpienia największą będzie technologia o nazwie Hypermotion, obecna wyłącznie w wersji dostępnej na konsolach nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X|S).

Twórcy wykorzystali stroje Xsens, by zarejestrować ruchy dwudziestu dwóch profesjonalnych zawodników. Pozyskane w ten sposób dane zostały następnie przetworzone przez algorytm uczenia maszynowego i wykorzystane do stworzenia ponad 4000 nowych, realistycznych animacji. Mają one sprawić, by rozgrywka w jeszcze większym niż wcześniej stopniu przypominała prawdziwe mecze piłki nożnej.

Dużo uwagi poświęcono również samej piłce. W opisie na oficjalnej stronie wspomniano o dostosowaniu parametrów, takich jak jej prędkość, rotacja, tarcie, a nawet… opór powietrza. Dzięki temu ma ona zachowywać się dokładnie tak, jak w rzeczywistości.

Listę zmian dopełniają usprawnienia w grze defensywnej (m.in. nowy system zachowania bramkarzy) oraz ofensywnej (różne style gry na swojej połowie i połowie przeciwnika). Oczywiście nie zabraknie też bardziej przyziemnych zmian w postaci zaktualizowanych składów: uwzględniony został m.in. niedawny i bardzo głośny w mediach transfer Leo Messiego do Paris Saint-Germain. Warto także wspomnieć o polskim akcentem: jedną z Legend FUT został Jerzy Dudek 🙂

Edycje FIFA 22

Najnowsze dzieło EA Sports trafi na rynek w dwóch edycjach – standardowej oraz Ultimate. To drugie wydanie zawierać będzie dodatkową zawartość cyfrową:

  • wcześniejszy o 4 dni dostęp (od 27 września 2021 roku),
  • 4600 FIFA Points,
  • piłkarz „Obiecujące transfery” FUT,
  • piłkarz z TOTW 1,
  • Kylian Mbappe na wypożyczeniu,
  • ambasador FUT na wypożyczeniu,
  • miejscowy talent w trybie kariery.

Gra będzie wyglądać inaczej w zależności od platformy, na której ją uruchomicie. Hypermotion obecne będzie wyłącznie na PlayStation 5 i Xboksie Series X|S. Na Nintendo Switch ponownie trafi wydanie z podtytułem Legacy Edition, które mimo że pozbawione zostanie większych zmian, zaoferuje zaktualizowane składy zespołów.


Cena FIFA 22 na PC

Jeśli interesuje Was zakup gry w wersji cyfrowej:

Aktualnie najciekawsze promocje na fizyczne wydanie FIFA 22 na PC (platforma Origin) oferują:


Promocje na FIFA 22 na PlayStation 4

Aby kupić grę w wersji cyfrowej, trzeba odwiedzić PS Store:

Cenę cyfrowej wersji gry możecie dodatkowo obniżyć korzystając z doładowań PlayStation Store:

Pudełkowe wydanie FIFA 22 tanio dostępne są w:


Oferty na FIFA 22 na PlayStation 5 – pudełkowe wydanie od 249 zł

Podobnie jak w przypadku wersji na PS4, aby cieszyć się cyfrową FIFA 22 na PlayStation 5, należy skorzystać z PlayStation Store:

Wydanie pudełkowe next-genowego symulatora drużyny piłkarskiej w najlepszych cenach znajdziecie w:


Tania FIFA 22 na Xbox One

Aktualnie jedynym miejscem, w którym można zakupić cyfrowe wydanie gry na Xboksach jest Sklep Microsoftu:

W JAKI SPOSÓB ZAKUPIĆ TANIO FIFA 22 W BRAZYLIJSKIM REGIONIE MICROSOFT STORE?

Krok 1. Kupujecie doładowania do brazylijskiego regionu Sklepu Microsoftu:
–  Eneba: odpowiednią liczbę doładowań (w zależności od wybranej wersji) 50 BRL za 8,92 euro – ok. 41,33 zł lub  100 BRL za 17,85 euro – ok. 82,62 zł z kodem LOWCYGIER każde lub
– G2A: odpowiednią liczbę doładowań (w zależności od wybranej wersji) 50 BRL za 40,92 zł lub  100 BRL za 79,95 zł każde albo
– CDKeys: odpowiednią liczbę doładowań (w zależności od wybranej wersji) 50 BRL za 40,69 zł lub 100 BRL za 78,69 zł każde.

Krok 2. Podajecie dowolny brazylijski adres (np. znaleziony w Google), w ustawieniach swojego profilu w Microsoft Store.

Krok 3. Zakupu FIFA 22 dokonujecie przez przeglądarkę. Wystarczy tylko kliknąć przycisk „Encomendar”. Kartę z doładowaniem aktywujecie w momencie dokonywania płatności.

Do zakupów w brazylijskim regionie MS Store nie trzeba używać VPNów!

Promocje na pudełkowe wydania FIFA 22:


Cena FIFA 22 na Xbox Series – pudełkowe wydanie od 249 zł

Różne regiony Sklepu Microsoftu oferują grę w różnych cenach:

Fani konsoli Xbox Series X najtaniej kupią wydanie pudełkowe w:


FIFA 22 tanio na Nintendo Switch

Aby cieszyć się cyfrową FIFA 22 na NS należy zajrzeć do Nintendo eShop:

Kartridże z grą w dobrych cenach dostępna są w:Łowcy, co sądzicie o dotychczas zaprezentowanych gameplay’ach? Czy FIFA 22 zagości w tym roku na Waszych pecetach / konsolach? Jeśli tak, to która z planowanych nowości najbardziej Was przekonuje?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.