«

»

Fallout 76 – Przegląd ofert przedpremierowych
Fallout 76 – Przegląd ofert przedpremierowych
PCPlaystation 4Xbox One

Fallout 76 – Przegląd ofert przedpremierowych

Fallout 76 to nowa produkcja od Bethesdy, która ponownie przeniesie graczy do postapokaliptycznych Stanów Zjednoczonych. Tym razem nie otrzymamy jednak gry RPG, a sieciową produkcję nastawioną przede wszystkim na survival oraz rozbudowę baz. Oczywiście nie zabraknie tu również pewnych charakterystycznych dla tej serii elementów, takich jak Pip-Boy czy też zmodyfikowana wersja systemu VATS. Na uwagę zasługuje też rozmiar świata – ma on być ponad czterokrotnie większy niż ten, który zwiedzaliśmy w grze Fallout 4.

Fallout 76 zadebiutuje 14 listopada. Gra dostępna będzie na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

PC – wersja cyfrowa

Najniższą cenę cyfrowej wersji gry znajdziecie w Gamivo.com. Z kodem ALLKEYSHOP3 zapłacicie tu 149,69 zł. Podobną cenę znajdziecie też w Gamingdragons.com149,95 zł

Zbliżoną ofertę przygotowało też Cdkeys.com. Standardowa cena gry tutaj to 31,49 funtów, a więc ok. 155 zł (zakup w tej walucie jest korzystniejszy, zmienicie ją w stopce strony). Z kodem z FB sklepu zapłacicie 3% mniej – 30,54 funtów, czyli około 150,30 zł.

Możecie też zdecydować się na zakup w Hrkgame.com z ceną 158,87 zł, z bonusem w formie losowej gry na Steam lub Instant-gaming.com, gdzie zapłacicie 38,49 euro – około 165,13 zł

PC – wydanie pudełkowe

Najkorzystniejszą ofertę zakupu gry Fallout 76 znajdziecie w sklepach Electro.pl i Mediaexpert.pl. W obu jej cena to 179 zł, a wysyłka kurierem jest bezpłatna.

Tyle samo zapłacicie też w X-kom.pl z darmowym odbiorem osobistym w jednym z salonów sieci. Koszt wysyłki w tym przypadku zaczyna się od 9,90 zł.

W sklepach CDP.pl i Merlin.pl cena gry to 184,99 zł z darmową dostawą do kiosków Ruchu. 

Możecie zdecydować się na zakup w Konsoleigry.pl w cenie 179 zł z dostawą od 7,99 zł

Warte rozważenia są też propozycje Euro.com.pl z ceną 189 zł i darmową przesyłką kurierską oraz Muve.pl189,99 zł z darmową dostawą do kiosków Ruchu i zwrotem 5% wartości zamówienia.

PlayStation 4 

Najmniej zapłacicie w brytyjskim sklepie Base.com, gdzie gra kosztuje 43,85 funtów, czyli ok. 216,30 zł. Koszt wysyłki do Polski to 1,49 funtów – ok. 7,35 zł.

Wśród ofert polskich sklepów najkorzystniej wypada ta z Ultima.pl – zapłacicie tutaj 219,90 zł za grę, a wysyłka to koszt 9,99 zł

W Morele.pl zapłacicie 238 zł z darmowym odbiorem osobistym w jednym z salonów tej sieci, a w Konsoleigry.pl 239 zł z dostawą od 7,99 zł

Możecie też zdecydować się na zakup w Electro.pl, Euro.com.pl lub Mediaexpert.pl z ceną 249 zł i darmową dostawą kurierem lub X-kom.pl – również za 249 zł z bezpłatnym odbiorem osobistym w salonach tej sieci. 

Zbliżoną cenę znajdziecie też w CDP.pl i Merlin.pl 249,99 zł z bezpłatną dostawą do kiosków Ruchu. Tyle samo zapłacicie również w Powerplay.com.pl249,99 zł, tutaj z darmową dostawą listem poleconym ekonomicznym.

Z uwagi na zwrot 5% wartości zamówienia i darmową dostawę do kiosków Ruchu warto zwrócić też uwagę na propozycje Muve.pl z ceną 259,90 zł

Xbox One

Najniższą cenę wersji na Xboksa One również znajdziecie w Base.com. Cena gry to 43,85 funtów – około 216,30 zł. Za wysyłkę do Polski zapłacicie 1,49 funtów, a więc ok. 7,35 zł.

Jeżeli chodzi o sklepy Polski to najniższą cenę ma Ultima.pl219,90 zł z wysyłką za 9,99 zł

Możecie zdecydować się także na zakup w Morele.pl z ceną 238 zł i darmowym odbiorem osobistym lub Konsoleigry.pl239 zł z dostawą od 7,99 zł.

Ciekawe oferty znajdziecie też w elektromarketach – w Electro.pl, Euro.com.pl, Mediaexpert.pl zapłacicie 249 zł z dostawą kurierem do domu, a w X-kom.pl – także 249 zł, ale z bezpłatnym odbiorem osobistym.

Minimalnie więcej zapłacicie w CDP.pl, Merlin.pl i Powerplay.com.pl. W każdym z tych sklepów zapłacicie 249,99 zł. W przypadku dwóch pierwszych sklepów możecie liczyć na darmową dostawę do kiosków Ruchu, w trzecim zaś – bezpłatną wysyłkę listem poleconym ekonomicznym. 

Alternatywą może być zakup w Muve.pl. Cena jest tu wyższa i wynosi 259,90 zł, ale wysyłka do kiosków Ruchu jest bezpłatna, a 5% wartości zamówienia wróci na wasze konto. 

 • XD

 • Kogokolwiek?

  • Mnie – jestem ciekawy jak wielką klapą okaże się ten „produkt” i jakie będą recenzje. Mam nadzieję, że nawet fanboye zagłosują portfelami i seria wróci na dobre tory. Dlaczego nie można zrobić fallouta z rzutem izometrycznym tak jak to jest w przypadku divinity sin 2, nie czaje… tylko pchają się w to g**** coraz głębiej.

   • Już nawet nie chodzi o rzut izometryczny, już nawet nie chodzi o to że rozgrywka została spłycona do granic możliwości by byle casual nie zgubił się w samouczku, ale o to, że technicznie ta gra jest gorsza niż połowa produkcji w Early Access, bo jej silnik pamięta poprzednią dekadę xD

    • Shozou

     Dwie dekady i dwa lata. 🙂

    • Creation Engine ma zaledwie 10 lat i zastąpił wcześniej używane Gamebryo, wygląda jak shit, ale wciąż jest nowszy niż 20 lat 😛

    • Shozou

     Creation Engine to nakładka na Gamebryo. Tu nie ma mowy o żadnym zastąpieniu. 😉

    • Unreal Engine, Source czy IdTech są jeszcze starsze i co z tego?

    • Wiem, że jesteś mega fanboy’em Fallouta od Bethesdy, ale błagam, gdzie Ty porównujesz takie perełki jak UE czy Source (id Tech jest świetny od numerku 6) do tego trupa jakim jest Creation Engine… Pierwszy z brzegu przykład to fakt, że silnik ten nie umie się skalować i w grze upływ czasu jest zmienny wraz z FPS-ami, co sprawia, że ktoś kto ma.więcej klatek na sekundę ma przewagę nad kimś kto ma mniej, nie ze względu na komfort tylko na czysto gameplay’owe korzyści. Haha a co na toto Twoja ulubiona firma? Po co się wysilać i coś z tym zrobić, myk poleci cap na 60 FPS, który niczego nie naprawia. Przecież to nawet nie jesy już śmieszne, to żałosne jak oni robię te kolejne techniczne potworki xD

    • DreamerDream
    • Nosacz Sundajski

     Znając ich gry już 5 minut po premierze ktoś w pliku z configiem zdejmie tego capa xD

    • DreamerDream

     Z tego co widzę da się FoV zmienić (bo z poziomu gry się nie da), ale fps są jakoś w bezpośrednio w silniku podane czy coś takiego więc nici z edytowania plików. Możesz se na google o tym poczytać.

    • Nosacz Sundajski

     A co w sytuacji gdy ktoś nie będzie miał wydajnego kompa i np. będzie grał w 30fps? Będzie miał wolniejsze animacje?

    • DreamerDream

     Nie chce skłamać, bo nie grałem w poprzednie części, ale z tego co czytam na google, to silnik na którym jest fallout nie radzi sobie ze zbyt wysokimi fps, stąd ta blokada, a że przeciętna osoba ma monitor 60Hz to postanowili walnąć troszkę ponad 60 fps zapewne, aby było lekkie pole manewru dla v-synca. Na niższych gra działa normalnie.

    • 63? Co to za dziwna liczba. Jak się tak rozdrabniają, to od razu 76 było dać. Przynajmniej do nazwy by nawiązywało. O co chodzi, o ten ich śmieszny silnik co zależny jest od framerate’u? xD

    • DreamerDream

     Wstaw kropki.
     www pcgamer com/the-fallout-76-beta-now-locks-the-fov-and-caps-framerate-at-63-fps/

    • Zaznaczam. Klikam szukaj i pierwszy link od góry. Co ja z kropkami się będę bawił.

     Nietypowym ograniczeniem próbują zamaskować microstuttering. Dobry silnik lepiej się skaluje.

    • Grimmer

     No tak, bo np. UE4 jest tylko chamską nadbudówką do UDK i wcale nie przebudowali mnóstwa rzeczy (kismet a blueprint, revamp obsługi paczek, przebudowa kluczowego kodu itd. itd.) UE3 xD.
     O przebudowie idTech nie chce mi się nawet rozpisywać.

    • Nie no jasne, bo już w Morrowindzie był dx11, 64bit binarki, volumetric lightning, ssao, fxaa, dof czy fizyka na havoku. O zmianie w skryptach czy w ogóle tego co jesteś w stanie osiągnąć w rozwiązaniach czysto gameplayowych (system dialogów, udźwiękowienie, cykl dnia/nocy, companiony, jakieś skrypty sortujące, zmiana UI itd.), w creation kitach/geckach to już nawet nie wspomnę bo to jakie mody można było tworzyć w morrowindzie a w takich F4 jest przepaść co oczywiście świadczy nie tyle o zdolności modderów (oczywiście nikomu nie ujmując, bo są naprawdę genialne mody, z nierzadko lepszymi rozwiązaniami niż vanilla) ale też i o możliwości samego silnika. Jasne to w dalszym ciągu engine w którym lokacje są oddzielnymi cellami, które połączone są za pomocą teleportów ale przynajmniej obiekt wyrzuony na ziemię jest w dalszym ciągu obiektem, na który można wbiec i go przesunąć, a nie jak w wiedźminach że nie jesteś w stanie wyrzyucić czegoś na ziemię.

    • Tomasz Zagórski

     serio „…by byle casual nie zgubił się w samouczku”? 1 i 2 mi się grało super (nawet po Angielsku) a tu mam problem z samouczkiem, jestem aż tak dziwny?

   • bloodwolwo

    bo to nie orginala firma od fallouta oni maja swoja wersje fallouta black ice swoja i to do nich trza zrobic petycje van baurer czy akos tak byl robiony. a czekam na fllout tactics rework i 2 🙂

    • Czytać się nie da tego co wypisujesz.
     1. Black Isle a raczej Interplay sprzedał całe IP Fallouta Bethesdzie, więc nie, nie mają swojej wersji. Ani prawa do zrobienia czegokolwiek na licencji Fallouta bez zgody Bethesdy.
     2. Van Buren był tylko demem technicznym i niczym więcej. Nie było gry.
     3. Reworka się nie doczekasz do momentu jak Bethesda nie zobaczy w tym pieniędzy. A nie zobaczy bo nie po to zaczęli kreować wersję FPP żeby promować znowu rzut izometryczny.

    • bloodwolwo

     1 to nie znaczy ze moga zrobic pod inna marka i nazwa gre, 2 byl skonczony w 70% z tego co czytalem 3 daj zyc nadzieja!

 • Ten twór, bo nazwanie tego grą obraziłoby wiele bardzo dobrych gier, to jakiś nieśmieszny żart i może co najwyżej budzić politowanie. Widziałem betę i zważywszy na fakt, że robią grę korzystając w większości z asset’ów Fallouta 4, a to nadal wygląda i działa tragicznie, to świadczy o tym jak leniwym i słabym studiem jest Bethesda, ale i tak znając życie ten gniot sprzeda się w milionach sztuk. Pozostaje tylko uśmiechnąć się pogardliwie i napisać XD

  • Jeszcze zapomniałeś wspomnieć ze później samym sobie dadzą GOTY XD

  • Kurcze, no co zrobić, no. Ta zła i niedobra ciotka Beth znów robi złe gry, których i tak nikt nie kupi.

   • Vex

    Jak nikt tego nie kupi to jeszcze pół biedy…

 • mhm to czy nowe diablo… hmmmm

  • Wolałbym przepić tę kasę xD

  • bloodwolwo

   hmm chcesz zabijac demony, doom, inq martyr i inne stufy na steam sa. chcesz multi v1 polecam v2 tez mozna z frendami popykac

   • no ale nowe diablo = nowa jakość
    przecież każdy ma telefon hehe

    • Zwłaszcza taki żeby to dobrze grało… ja np. mam jeszcze stareńkiego Samsunga Galaxy S5… do wszystkiego mi starcza, dobry wyświetlacz, akceptowalny aparat, czytnik kart, linii papilarnych, latarka, chodzi całkiem ok. Jedyny problem słaba wydajność w nowych „superprodukcjach”. Zresztą telefon mam do dzwonienia i pisania, wieczorem jakiś film na nim zobaczę przed snem, pogram w gry pokroju Rucoy Online, BIt heroes, do innych gier mam PC i psp. 🙂

    • Jak można oglądać filmy na telefonie?

    • Trixie B Lulamoon

     jak kogos nie stac na tv cx

    • bloodwolwo

     no mam tel ale dialbo na nim nie odpali i nie nie mam zamaru go zmieniac orange esli nawet o jedna zlotowke mi podniosa rachunek 😛

 • Betonowy

  #nikogo

  • #amebyumysłowe

  • Trixie B Lulamoon

   #ciebieboskomentowales

 • Będę wielce zaskoczony jeśli ktoś wyda kasę na ten crap 😀 dawno nie widziałem takiej wtopy przy premierze gry AAA 😀

  • Llewelyn_MT

   Ale to nie jest ich pierwsza gra. 😉

 • mrvalgard

  poczekam na f2p xD

 • enteriusz

  PS Następny fallout będzie tylko na mobile:D:P.

 • Heniu

  13 listopada wychodzi Hitman 2. Nikt nie będzie miał czasu na tego crapa 😀

  • Już wyszedł, gram se nawet i mogę stwierdzić, że je w pytę.

   • od 2 czy od zera bo no ja lece od zera (od misji z jedynki)

 • Ja czekam i jaram się że 13go wychodzi Spyro a nie jakiś tam Fallout. Tylko nieco wkurzyłem się że RTV Euro AGD dostarczy mi Spyro dopiero na 14go więc 14go pogram dopiero 🙂 Ale jeden dzień w sumie to nic. 🙂

 • Lol, nie ma nawet takiej możliwości bym to kupił.

 • Biere

 • Nosacz Sundajski

  Nie mogę się doczekać tej gry. Nie dlatego, że chce ją kupić tylko liczę na dobre memy xD.

 • Co, nikt nie pisze, że Bethesda dobre studio, i w tym przypadku można śmiało preorderować, bo „pewniak”? Zawiodłem się na Was preorderowicze 🙁

  xDDD
  https://uploads.disquscdn.com/images/63e435ea2a91dd150747b49592d3b4cffa10070bbab23a4a7751ec9e0459f0b6.png

  • Becia co najwyżej poczciwym wydawcą jest, ale preordera nie kupiłbym od nikogo, nawet od Rockstara.

   • „ale preordera nie kupiłbym od nikogo, nawet od Rockstara”
    I to się chwali 🙂

    Ale dlaczego „nawet od Rockstarara”, to ja nie rozumiem, jak właśnie to przede wszystkim od Rockstara nie powinno się ich brać po tym co odwalili z IV na PC. xD

    • Już tłumaczę. Gdyż największa masa graczy, ta która dyktuje warunki, podejrzewam, że jest najmłodszą częścią całości i nie pamiętają co się stało z 4. R* jest i pewnie będzie ciągle podawanym przykładem najlepszych devów.

    • Możesz mieć rację 😉

    • Po 8 latach wyszedł patch, który w końcu naprawił tę grę haha czyli w porównaniu do Bethesdy wciąż i tak są lepsi, bo sami naprawiają swoje produkcje xD

    • Wyszedł patch który nie poprawił praktycznie niczego. Jak optymalizacja była całkowicie skopana, tak dalej jest. Wszelkiej maści błędy z celowaniem, czy doczytywaniem tekstur również są wciąż w grze obecne. Ten patch chyba tylko tyle zmienił, że limit VRAM zniósł, który chyba jakieś tam opcje graficzne blokował(?) ale to i tak wcześniej się dało obejść jakimś fixem, więc jakoś bardzo pilne nie było.

 • Czy ludzie sa tacy głupi czy ślepi? Na youtube jest tona informacji o tym jak zabugowana/zryta ta gra jest…

 • Każdy prawie po tej grze jedzie ale tak naprawdę to jak sądzicie ile czasu zajmie grze pobicie rekordu sprzedaży gry z napisem fallout?

 • Proponuje najpierw poczytać jak to łatwo czitować w tej grze. Dane są na naszej maszynie a nie na serwerze, wiec droga do oszukiwana gotowa. Kto by chciał w to grac?

 • Szczerze powiedziawszy Fallout 76 jest to jedna z gier, gdzie najbardziej twórcom wyszło dobór piosenki tytułowej od Johna Denvera, gdzie reszta leży.

 • Zieeeew

 • Pamiętacie jak swego czasu na łowcach był post z możliwością zakupu klucza do zamkniętej Bety na kinguin za ok. 10 zł? Kupiłem tego typu klucz i brałem udział w zamkniętej Becie na PS4.

  Ta gra jest kopią Fallouta 4 i równie dobrze mogłaby być trybem wieloosobowym do tej właśnie gry. Co więcej jest w niej naprawdę sporo błędów (np. brak odtwarzanego dźwięku holotaśm czy dialogów z robotami, z którymi musimy rozmawiać żeby zaliczyć dane zadanie) i znając Bethesdę nie naprawi ona ich do 14 listopada.

  W dodatku inni gracze nie kwapią się specjalnie ani do kooperacji ani do wybijania się nawzajem tylko wolą samotnie lub ze swoim przyjacielem odkrywać świat, więc na dzień dzisiejszy Fallout 4 jest o wiele bardziej „dopracowaną” grą o ile w ogóle można tak to określić. 😉

 • Drejkol

  „Zamówiłem” fizycznie w Mediamarkt poprzez zakup pudełka preoderowego. W pudełku był klucz do bety, a dodatkowo w dniu premiery miałem udać się do sklepu, w którym kupiłem ów box w celu otrzymania koszulki + zakupu normalnej gry w niższej cenie.

  Zadzwoniłem do MM w celu potwierdzenia możliwości zakupu gry w dniu premiery i… dowiedziałem się, że nie mogą niczego obiecać. Nie mogą potwierdzić jak wiele sztuk trafi do sklepów oraz czy wszystkie sklepy otrzymają grę. Nie mogą nawet potwierdzić, czy gra będzie dostępna już w środę bo jak się dowiedziałem, powinna być dostępna do zakupu, do końca tygodnia. Dlatego podziękowałem i kupiłem grę na PSN. 249zł i będzie można grać już od północy.