Pre-order Forspoken

Data premiery i cena Forspoken na PlayStation 5 i PC. Gdzie kupić grę najtaniej? (akt.)

Premiera Forspoken na PlayStation 5 i PC już w tym miesiącu. Najnowsza produkcja wydawana przez Square Enix zadebiutuje na rynku 24 stycznia 2023 roku. Ze względu na duże zainteresowanie nową marką, stworzyliśmy dla Was specjalny wpis poświęcony grze studia Luminous Productions. W artykule znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące tytułu, wymagania sprzętowe na PC oraz dowiecie się gdzie kupić Forspoken tanio w przedsprzedaży. Pudełkowe wydanie gry dostępne będzie wyłącznie na konsolę PS5.

Aktualizacja #2

Pojawiły się pierwsze recenzje Forspokent. Dodaliśmy stosowny akapit oraz zaktualizowaliśmy ceny w artykule..

Co wiemy o Forspoken?

Forspoken to najnowsza produkcja studia Luminous Productions, odpowiedzialnego do tej pory za powstanie Final Fantasy XV. Nowa marka od Square Enix jest przygodową grą akcji z otwartym światem i elementami RPG. Gracze wcielają się w niej w postać Alfre „Frey” Holland. Pochodząca ze współczesnego Nowego Jorku młoda kobieta w niewyjaśnionych okolicznościach trafia do do fantastycznego świata Athii.

Produkcja dała się pierwotnie poznać światu pod roboczą nazwą „Project Athia”. Stanowiąca główne miejsce akcji, tytułowa kraina była niegdyś wspaniałym miejscem rządzonym przez władczynie nazywane Tantami. Niestety wszystko zostało zrujnowane przez zarazę, która w grze nosi nazwę The Break. Choroba sprawiła, że zamieszkujący Athię ludzie oraz zwierzęta zostali zamienieni w przerażające potwory. Pod jej wpływem, majestatyczne niegdyś Tanty stały się zdeprawowanymi tyranami.

Kierując losami odpornej na działanie zarazy Frey, musimy odnaleźć drogę powrotną do domu. Pomoże nam w tym owinięta wokół ramienia bohaterki inteligentna bransoletka. Wygadana biżuteria zapewnia protagonistce magiczne moce. Szybko jednak okaże się, że aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, trzeba będzie zmierzyć się z sama zarazą oraz wyzwolić Athię spod rządów spaczonych przez chorobę Tant.

Jako Frey’a gracze mogą swobodnie przemierzać krainę Athii przy pomocy „magicznego parkouru”. Tak właśnie twórcy gry określają sposób poruszania się bohaterki, która dzięki magicznym mocom bransolety może pokonywać w mgnieniu oka ogromne odległości, bez względu na wszelkie przeszkody terenowe. Ważnym elementem zabawy są również walki oparte na refleksie gracza. Mając do dyspozycji magiczne ataki bazujące na różnych żywiołach, musimy wykazać się sprytem i zręcznością, aby łączyć czary precyzyjne i obszarowe w mordercze kombinacje. Oczywiście, jak w każdej grze z elementami RPG, tak i tutaj znalazł się system rozwoju naszej protagonistki. Wraz z postępami będziemy odblokowywać nowe umiejętności, a także podnosić statystyki postaci. Ciekawym wydaje się również system wzorów na paznokciach bohaterki, dzięki którym zyskamy dostęp do unikatowych zdolności.

Całość powstała przy wykorzystaniu technologii Luminous Engine. Twórcy zapowiadają, że Forspoken wykrzesać ma z ich silnika pełen potencjał, dzięki któremu stworzona oprawa graficzna będzie bogata w detale. Ponadto tytuł zaoferuje świetnie animowane, pełne szczegółów modele postaci oraz zapierające dech w piersi plenery. W tym miejscu warto również dodać, że w rolę głównej bohaterki gry wciela się aktorka Ella Balinska.


Gdzie kupić pre-order Forspoken najtaniej?

Łowcy, przed Wami zestawienie zawierające promocje na Forspoken. Najnowsza gra od Square Enix dostępna jest w przedsprzedaży w wersjach na konsolę PlayStation 5 oraz komputery osobiste. W wybranych sklepach, do zamówienia na pudełkowe wydanie na PS5 otrzymacie dodatkowo limitowany steelbook. W cyfrowej dystrybucji dostępna jest również edycja Deluxe, zawierająca miniścieżkę dźwiękową, minialbum graficzny oraz dodatek In Tanta We Trust – premiera Prequel Story DLC zaplanowana została na lato 2023 roku. Do każdego pre-ordera gry dodawane są także wyjątkowe przedmioty kosmetyczne. Cena Forspoken w przedsprzedaży zaczyna się już od 229 zł w wersji na PC (klucz Steam). Przypominamy, że premiera Forspoken już za nieco ponad dwa tygodnie, 24 stycznia 2023 roku.

Cena Forspoken na PlayStation 5

Cena Forspoken na PlayStation 5 zaczyna się od 293,80 zł. Niektóre z polskich sklepów oferują do zamówień w przedsprzedaży limitowany steelbook oraz pakiet 3 kart z gry. Pre-order zawierający bonusy dostępny jest już od 309 zł:

Data premiery Forspoken na PS5 została zaplanowana na 24 stycznia 2023 roku.

Promocje na Forspoken na PC

Jeśli chcielibyście zakupić Forspoken tanio, to najlepszą aktualnie ofertę na ten tytuł znajdziecie w sklepie Kinguin. Po wykorzystaniu specjalnego kodu zniżkowego, za klucz Steam z grą zapłacicie 240,25 zł. Cena Forspoken na PC w oficjalnej dystrybucji zaczyna się natomiast od 339 zł w sklepach Steam oraz Epic Games Store:

Data premiery Forspoken na PC została wyznaczona na 24 stycznia 2023 roku.


Recenzje Forspoken na PS5

Do Sieci trafiły już pierwsze recenzje Forspoken. Wstępne opinie krytyków branżowych lekko ostudziły nadzieje osób, które wyczekiwały nowej gry z portfolio Amy Hennig (scenarzystki i reżyserki serii Legacy of Kain oraz Uncharted). W serwisie Metacritic gra otrzymała średnią rzędu 65/100 punktów Metascore, która została wyciągnięta z 34 recenzji. Na Opencritic wynik jest nieznacznie wyższy, tam gra otrzymała 68/100 punktów na podstawie 46 opinii.


Wymagania sprzętowe Forspoken na PC

Wymagania sprzętowe Forspoken na PC zostały właśnie opublikowane. Twórcy ze studia Luminous Productions podzielili się z graczami minimalną oraz zalecaną konfigurację. Przedstawili także listę podzespołów niezbędnych do zabawy na najwyższych ustawieniach. Biorąc pod uwagę fakt, że tytuł pojawi się równocześnie jedynie na konsole nowej generacji, spodziewaliśmy się, że będą one stosunkowo wysokie, ale… nie aż tak 😮

Wymagania minimalne (720p, 30fps):

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit / Windows 11 64-bit
 • Procesor: AMD Ryzen 5 1600 (3.7GHz) / Intel Core i7-3770 (3.7GHz)
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5500 XT 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 150 GB

Wymagania zalecane (1440p, 30fps):

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit) / Windows 11 (64-bit)
 • Procesor: AMD Ryzen 5 3600 (3.7 GHz) / Intel Core i7-8700K (3.7GHz)
 • Pamięć: 24 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 6700 XT 12GB / NVIDIA GeForce RTX 3070 8 GB
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 150 GB (SSD)

Wymagania rekomendowane do najwyższych ustawień (2160p, 60fps):

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit) / Windows 11 (64-bit)
 • Procesor: AMD Ryzen 5 5800X (3.8 GHz) / Intel Core i7-12700K (3.8GHz)
 • Pamięć: 32 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 6800 XT 16GB / NVIDIA GeForce RTX 4080 16 GB
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 150 GB (NvMe SSD)
Wymagania sprzętowe Forspoken na PC

Zagraj w demo Forspoken na PS5 przed premierą

Przed zakupem gry możecie wypróbować bezpłatne demo Forspoken dostępne wyłącznie na konsole PlayStation 5. W przypadku premier gier AAA jest to więc aktualnie sytuacja bezprecedensowa, gdyż niezwykle rzadko zdarza się, by duży wydawca pozwolił graczom wypróbować swój produkt przed premierą:


Czy premiera Forspoken na Xbox Series X|S jest realna?

Czy Forspoken zadebiutuje na urządzeniach Microsoftu? Posiadacze konsol Xbox Series X|S zastanawiają się pewnie czy tytuł ukaże się także na ich sprzętach. Niestety, póki co data premiery Forspoken na XSX i XSS pozostaje nieznana. Warto jednak zwrócić uwagę, że najnowsza gra od Square Enix będzie tytułem ekskluzywnym na PS5 jedynie przez 2 lata od debiutu na rynku. Oznacza to, że wersji na konsole „zielonych” powinniśmy się spodziewać na początku 2025 roku.


Łowcy, na premierę Forspoken? Macie jakieś oczekiwania co do nowej marki od Square Enix? Co sądzicie o czasowej ekskluzywności tytułu na konsolę PS5? Graliście może już w demo Forspoken? Napiszcie w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.