Premiera Octopath Traveler II

Cena i data premiery Octopath Traveler II na Nintendo Switch, PlayStation i PC. Sprawdź gdzie kupić grę najtaniej

Już w lutym na rynku zadebiutuje druga odsłona nowej serii jRPG-ów od Square Enix. Premiera Octopath Traveler II na Nintendo Switch, konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz PC została zaplanowana na 24 lutego 2023 roku. Ze względu na sporą popularność poprzednich gier z cyklu HD-2D, postanowiliśmy stworzyć dla Was specjalny wpis poświęcony grze studia Acquire. W artykule znajdziecie informacje dotyczące tytułu, wymagania sprzętowe na PC oraz dowiecie się jaka prezentuje się cena Octopath Traveler II w przedsprzedaży.

Co wiemy o Octopath Traveler II

Octopath Traveler II to druga odsłona serii zapoczątkowanej w 2018 roku oraz trzecia gra z cyklu HD-2D, charakteryzującego się unikalnym połączeniem retro pixel artu z generowaną komputerowo grafiką 3D. Kwintesencją tego stylu jest jednoczesne wykorzystanie 16-bitowych sprite’ów oraz trójwymiarowego otoczenia. Całość wzbogacone jest o szereg nowoczesnych rozwiązań graficznych, takich jak dynamiczne oświetlenie.

Tym razem tytuł zabiera nas do położonej na dwóch kontynentach krainy Solistia. Steampunkowe uniwersum będziemy przemierzać w skórze jednego z ośmiu bohaterów, których różni praktycznie wszystko, począwszy od pochodzenia, a skończywszy na kierujących nimi motywacjach. Cała zabawa zaczyna się więc od wyboru naszego protagonisty. Sercem zabawy są tutaj walki toczone w trybie turowym, w trakcie których musimy mądrze wykorzystywać unikalne umiejętności poszczególnych bohaterów. W trakcie potyczek będziemy mogli skorzystać również z systemu Boost Points, który pozwala wzmocnić wybrane zdolności, zarówno defensywne, jak i ofensywne.

Podróżując przez najróżniejsze zakątki krainy Solistia będziemy rozwijać wybraną ścieżkę fabularną, wykonywać zlecone zadania i napotkamy pozostałych bohaterów, którzy dołączą do naszej drużyny. Podobnie jak w poprzedniczce, tutaj też mamy do czynienia z mechaniką Path Actions, przypisującą unikatowe specjalizację do poszczególnych postaci. Tym razem jednak ich wykorzystanie będzie uzależnione od aktualnej pory dnia w grze. Kolejną nowością jest wskaźnik Latent Power, którego wypełnienie pozwoli nam na wykorzystanie w walce potężnych umiejętności.

Gdzie kupić najtaniej Octopath Traveler II – cena na Nintendo Switch, PlayStation i PC

Łowcy, w kolejnych akapitach znajdziecie aktualne promocje na Octopath Traveler II. W przedsprzedaży możecie zakupić pudełkowe oraz cyfrowe wydania produkcji. Do każdego zamówionego pre-ordera tytułu otrzymacie bonus w postaci zestawu Travel Provisions, zawierające cyfrowe przedmioty do wykorzystania w grze. Data premiery Octopath Traveler II została wyznaczona na 23 lutego 2023 roku.

Aktualizacja #1

Ceny i dostępność Octopath Traveler II zostały zaktualizowane.

Promocja na Octopath Traveler II na Nintendo Switch

Cena Octopath Traveler II na Nintendo Switch zaczyna się od 229,99 zł. Pudełkowe wydanie tytułu dostępne jest w wielu popularnych polskich sklepach:

Cena Octopath Traveler II na PlayStation 4

Cena Octopath Traveler II na PlayStation 4 zaczyna się już od 228 zł. Za tytuł w wersji cyfrowej zapłacicie natomiast 259 zł:

Promocja na Octopath Traveler II na PS5

Podobne promocje na Octopath Traveler II dostępne są także na wersję PlayStation 5. Wydanie to możecie zakupić w przedsprzedaży za 229,99 zł:

Cena Octopath Traveler II na PC

Jeśli chcielibyście kupić Octopath Traveler II tanio na PC, to szczególną uwagę powinniście zwrócić na ofertę sklepu Instant Gaming. Klucz Steam dostępny jest w nim już od 206,65 zł:

Przypominamy, że data premiery Octopath Traveler II  na PC, w przeciwieństwie do poprzedniczki, jest taka sama jak na innych platformach i tytuł pojawi się na Steam 24 lutego 2023 roku.

Wymagania sprzętowe Octopath Traveler II na PC

Nie poznaliśmy jeszcze wymagań sprzętowych Octopath Traveler II na PC. Gdy tylko na platformie Steam pojawią się minimalna oraz zalecana konfigurację, to zaktualizujemy nasz wpis o stosowną informację. Zważywszy jednak na wymagania poprzedniczki oraz specyfikę oprawy graficznej, to nie powinny być one specjalnie wysokie 🙂

Czy Octopath Traveler II trafi na konsole Xbox?

W przypadku Octopath Traveler II mamy do czynienia z dość specyficzną i ciekawą sytuacją. Pierwsza odsłona serii ukazała się pierwotnie 13 lipca 2018 roku wyłącznie na konsoli Nintendo Switch. W późniejszym czasie gra trafiła także na PC oraz po prawie 3 latach (25 marca 2021 roku) także na urządzenia Microsoftu. Nigdy jednak nie zadebiutowała na konsolach Sony. W przypadku drugiej części mamy jednoczesną premierę na PC, Switchu oraz PlayStation 4 i PS5, bez żadnej zapowiedzi wersji na Xbox One i Xbox Series X|S… Fani sprzętu od „zielonych” muszą więc liczyć na uśmiech losu i powtórkę sytuacji z pierwszym Octopath Traveler.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.