Battlefield 2042 logo
  Polecamy

Battlefield 2042 zapowiedziany! Podsumowanie Battlefield Livestream oraz polskie ceny pre-orderów (akt.)

Po wielu tygodniach oczekiwania w końcu ujrzeliśmy trailer Battlefield 2042 i poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące zbliżającej się wielkimi krokami strzelanki od Electronic Arts. Tworzony przez szwedzkie studio DICE FPS przeniesie nas do 2042 roku i przedstawi fikcyjny konflikt pomiędzy USA i Rosją. Gra pojawi się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series, a także na konsolach minionej już generacji 22 października.

Poznaliśmy też polskie ceny pre-orderów Battlefield 2042. Pudełkowe wydanie BF 2042 na PC kosztuje 219 zł, zaś ceny wersji konsolowych wynoszą odpowiednio 279 zł za wersję na PlayStation 5 i Xbox Series i 249 zł za odsłonę na starsze generacje. Zamówienia przedpremierowe na Battlefield 2042 można już składać w sklepie RTV Euro AGD.

W rozwinięciu wpisu znajdziecie więcej informacji na temat pre-orderów, gorący jeszcze trailer Battlefield 2042 oraz krótkie podsumowanie tego, co wiadomo już na temat gry.

Aktualizacja

Zaktualizowaliśmy ceny oraz dorzuciliśmy kilka nowych screenshotów.

Pierwsze informacje i trailer Battlefield 2042

Battlefield 2042 na start zaoferuje 7 map przeznaczonych dla 128 graczy (w przypadku konsol Xbox One i PlayStation 4 wprowadzone zostanie ograniczenie do maksymalnie 64 osób). Wśród lokacji znajdziemy m.in. miejskie tereny w okolicach Seulu i pustynne bezdroża w Egipcie. Sporym szokiem dla fanów może okazać się rezygnacja ze standardowych klas postaci. Zostaną one zastąpione przez wyposażonych w unikalne umiejętności specjalistów-najemników, których ekwipunek będzie w pełni konfigurowalny. W walkach korzystać będzie można z licznych gadżetów, a szczególną rolę odegrają roboty, wingsuit oraz linka z hakiem, ułatwiająca wspinaczkę na wysokie budynki. Ogromny wpływ na rozgrywkę mają mieć także dynamiczna pogoda i katastrofy naturalne.

Warto też zaznaczyć, że Battlefield 2042 nie zaoferuje kampanii dla jednego gracza. Nie znajdziemy tam też trybu Battle Royale. W grze pojawi się coś na kształt Battle Passa, ale w ramach jego płatnej wersji pojawią się wyłącznie elementy kosmetyczne. Wszystkie mapy i bronie będą dostępne bez dodatkowych opłat i będzie je można odblokować, grając.


Pre-ordery Battlefield 2042 w RTV Euro AGD

W sklepie Euro RTV AGD ruszyła przedsprzedaż Battlefield 2042:

Osoby, które złożą zamówienie na Battlefield 2042 przed premierą mogą liczyć na dodatkowe bonusy:

  • Wcześniejszy dostęp do bety (możliwość gry od 15 października)
  • PAN GRYZAK – epicką zawieszkę na broń
  • BAKU ACB-90 – epicki nóż do eliminacji w walce wręcz
  • Tło karty gracza LĄDOWANIE i nieśmiertelnik STARA GWARDIA

Łowcy, jak podoba Wam się zapowiedź nowego Battlefielda? Zamierzacie dać serii kolejną szansę i składacie pre-order czy wolicie poczekać na pierwsze gameplaye lub premierę?

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.