Steamgifts.com – co to jest?

Darmowe gry na Steamgifts

Steamgifts, giveawaye, gifty – wiele zapożyczonych terminów nagminnie powtarza się w naszych newsach oraz dyskusjach z użytkownikami. Dla tych, którzy nie zdążyli zaprzyjaźnić się jeszcze z rozdawnictwem gier za pomocą steamgifts przygotowaliśmy małą sekcję FAQ oraz poradnik korzystania z portalu.

Steamgifts – najcześciej zadawane pytania

Steamgifts.com – co to jest? Jest to specjalna strona, która pozwala użytkownikom rozdać swoje klucze Steam pomiędzy inne osoby korzystające z platformy.

W jaki sposób można wygrać grę? Wystarczy zarejestrować się, używając swojego konta Steam (spokojnie, to całkowicie bezpieczne), by móc brać udział w losowaniach gier wystawionych przez innych użytkowników. Jest to całkowicie darmowe i nie ma żadnych haczyków.

Czy ofiarodawcy coś z tego mają? Prawie nic, oprócz satysfakcji. Steamgifts to miejsce do pozbywania się kluczy gier, w które nie planujemy grać. Jedyną korzyścią jest możliwość wzięcia udziału w większej ilości losowań zawężonych do grona hojnych użytkowników.

Co to jest giveaway? Giveaway to, innymi słowy, rozdawnictwo, prezent. Najczęściej organizowany jest w formie losowania, wśród osób, które zgłoszą swój udział.

Jak wybierany jest zwycięzca gry? Zupełnie losowo, przez system steamgifts. Możesz zawęzić losowanie do specjalnej grupy osób, ale sam proces wybierania zwycięzcy jest zawsze przypadkowy.

Jak zacząć? Poniżej znajdziecie specjalny poradnik, stworzony przez jednego z naszych byłych moderatorów, Caine’a, zaktualizowany przez redakcję we wrześniu 2020 r.

Steamgifts.com – poradnik

Prawdziwy Łowca Gier wie, jak zaoszczędzić na zakupie interesujących go tytułów. Pójdźmy jednak o krok dalej. Istnieje sposób na zdobycie gier, niewymagający od użytkownika wydania nawet złotówki! Wielu z Was słyszało już zapewne o Steamgifts.com. W jaki sposób korzystać z tej strony, by zdobywać darmowe gry?

Chcąc zacząć swoją przygodę ze steamgifts.com, należy posiadać odrobinę czasu i gry o wartości $100 na swoim koncie Steam. Wartość profilu jest automatycznie sprawdzana na początku rejestracji. Oczywiście, promocje na gry pozwolą znacznie obniżyć ilość koniecznej do wydania gotówki. Osoby, które wykażą się większą cierpliwością, mogą uzbierać odpowiednia ilość tytułów z darmowych rozdawnictw na innych portalach.

Jak dołączyć do giveawaya?

Do udziału w losowaniu wykorzystuje się punkty, które generują się automatycznie. Ich ilość wyświetlana jest w prawym górnym rogu ekranu, tuż koło avatara.

Maksymalnie można posiadać 400 punktów. Są one generowane w następujący sposób. Za każdy stworzony przez innych użytkowników giveaway dostaje się 5% wartości gry w punktach. Przykładowo, przy grze o wartości $50 wszyscy użytkownicy oprócz jego twórcy dostają po 2.5 punkta.

Widzisz interesującą Cię grę i chcesz wejść do losowania? W takim wypadku trzeba jedynie kliknąć jej tytuł i na stronie gry wcisnąć zielony przycisk „Enter Giveaway”.

Darmowe gry na steamgifts

Na przycisku widnieje także informacja, ile punktów musimy mieć, by wziąć udział w losowaniu. Jeśli nie posiadamy niezbędnej ich ilości, trzeba czekać, aż się naładują. Poniżej „Enter to Win!” znajduje się licznik osób biorących udział w losowaniu. Im jest ich więcej, tym mniejsza szansa na zwycięstwo. Warto także zwrócić uwagę na czas trwania rozdawnictwa. Informację o tym znajdziemy na prawo od obrazka reprezentującego grę.

Po losowaniu nie otrzymujemy zwrotu punktów, których użyliśmy do wejścia.

W razie zwycięstwa, na adres e-mailowy podawany przy rejestracji przychodzi wiadomość z informacją, stosowny obrazek pojawia się także po wejściu na stronę główną Steamgifs.

Twórca losowania ma 7 dni na wysłanie gry w postaci klucza Steam lub giftu. Koniecznie jednak należy przeczytać opis rozdawnictwa, gdyż może się tam pojawić informacja o tym, że to zwycięzca powinien skontaktować się z rozdającym za pomocą wiadomości na Steam.

Zakazane praktyki

Wygrany klucz należy koniecznie aktywować na swoim koncie Steam. W przeciwnym wypadku możemy spodziewać się uderzenia Ban hammera od administracji Steamgifts

Ban na Steamgifts

Co jeszcze jest zakazane?

  • Wystawianie gier pod innym tytułem
  • Żebranie o klucze
  • Tworzenie dodatkowych reguł w losowaniach
  • Dołączanie do losowania DLC do gier, których nie posiadamy
  • Tworzenie multikont (nawet, gdy posiadamy kilka kont Steam)
  • Tworzenie losowań kont Steam
  • Wystawianie gier na inne platformy

Co prawda dziękowanie za klucze nie jest obowiązkowe i nie spotkają nas żadne konsekwencje, gdy tego nie zrobimy, niemniej jednak w dobrym tonie jest napisanie kilku ciepłych słów rozdającemu, w przypadku, gdy wygramy grę.

Jak zdobywać poziomy steamgifts – Contributor Level

Contributor Level to łączna wartość gier, które użytkownik rozdał na stronie steamgifts.com. W niektórych losowaniach twórcy giveawaya zastrzegają sobie, że chcą, aby dany tytuł trafił wyłącznie do użytkownika znajdującego się na odpowiednim poziomie, zależnym właśnie od wskaźnika Contributor Level. Warto więc rozdawać wiele gier, aby cały czas podnosić swój poziom, co pozwoli uzyskać dostęp do lepszych giveawayów. Oprócz tego, że wśród gier rozdawanych dla użytkowników, którzy dali coś od siebie, znajdują się zazwyczaj lepsze tytuły, to w losowaniach bierze udział mniej osób.

Reguła otrzymywania punktów za dodane gry jest bardzo prosta. Każdy tytuł, który udostępnimy w formie giveawaya przypisze do naszego konta tyle punktów Contributor Value, ile wynosi jego wartość w dolarach na Steam. Warto pamiętać, że w przypadku, gdy wystawiamy większą ilość kluczy do jednej gry, punkty otrzymamy jedynie za 5 wystawionych ofert na dany tytuł. Żeby poziom Contributor Value został zwiększony, w losowaniu musi wziąć udział co najmniej 5 osób.

Specjalne zasady obowiązują dla gier udostępnionych w bundlach. Tytuły te oznaczone są na liście charakterystyczną gwiazdką:

Rozdawanie gier na Steamgifts

Tego typu klucze przyznają nam punkty Contributor Value w wysokości 15% ich pełnej wartości. Przykładowo, jeśli gra jest warta $45, ale była rozdawana w bundlach, otrzymamy za nią jedynie 6,75 punktu poziomu.

Aktualne progi punktowe dla danych poziomów oraz liczbę osób na każdym levelu, sprawdzicie na forum steamgifts.

Jak stworzyć giveaway?

Chcąc wystawić grę do losowania, należy:

  • W lewym górnym rogu ekranu znaleźć przycisk o nazwie „Giveaways”, kliknąć znajdującą się przy nim strzałkę i z menu wybrać opcję „Create a New Giveaway”
Tworzenie giveawaya na Steamgifts
  • Wybrać parametry losowania, w tym: jaką grę chcemy wystawić, liczbę kopii, czas trwania losowania, kto może wejść do danego losowania (giveaway dla grupy lub otwarty dla każdego), poziom contributor level, jaką musi mieć potencjalny szczęściarz oraz opcjonalnie dodać opis giveawaya.
  • Sprawdzić i potwierdzić wszystkie ustawione dane. Jeśli nie ma żadnych pomyłek, voila, gotowe!

Jeśli mimo wszystko popełniliśmy jakiś błąd, można zgłosić giveaway do skasowania, podając odpowiedni powód. Osobom, które biorą udział w skasowanym losowaniu, zostaną zwrócone punkty wydane do wejścia.

Po zakończeniu losowania nagradzamy szczęśliwca kluczem i zaznaczamy w odpowiednim polu, że wysłaliśmy gifta. Punkty „contribution” otrzymamy wówczas, gdy wygrany potwierdzi odebranie gry.

W sytuacji, gdy zwycięzca okaże się oszustem (posiada już daną grę, lub nie aktywuje wygranych kopii) należy zgłosić go do administracji i wylosować kolejnego szczęściarza.


To chyba tyle, jeśli chodzi o ważniejsze sprawy związane z użytkowaniem strony steamgifts.com. Życzymy wygrywania wielu wspaniałych gier i radości płynącej z rozdawania innym fajnych tytułów. W razie jakichkolwiek pytań nie krępujcie się, służymy pomocą 😉

W tym miejscu pragniemy jeszcze raz podziękować użytkownikowi Caine, który stworzył pierwszą wersję tego poradnika, na której bazie opracowane zostało to, co właśnie przeczytaliście 😉

Redakcja Lowcygier.pl