Jak kupować gry w amerykańskim Xbox Store?

Przygotowaliśmy specjalny poradnik jak kupować gry w amerykańskim Xbox Store z uwagi na fakt, że niektóre produkcje są dostępne znacznie taniej za Atlantykiem, niż w polskiej wersji sklepu. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób najłatwiej odbyć wycieczkę do do stanu Montana.

Dokonywanie zakupów w amerykańskim Xbox Store

Łowco, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją, żeby kupić zacząć oszczędzać na grach za pośrednictwem Xbox Store USA. W tych kilku prostych krokach sprawisz, że w Twoim portfelu zostanie nawet kilkaset złotych więcej.

Krok 0. Dopisz amerykański adres rozliczeniowy do swojego konta Microsoftu

Aby Sklep Xbox pozwolił na kupowanie cyfrowych gier w amerykańskim regionie, musisz dodać do konta Microsoftu adres rozliczeniowy jednego ze stanów USA, w którym obowiązuje 0% podatku

Stany USA z podatkiem 0%:

  • Alaska,
  • Delaware,
  • Montana,
  • New Hampshire,
  • Oregon

Dokładny adres można odszukać między innymi za pośrednictwem Google Maps.

Krok 1. Zakup karty podarunkowe do amerykańskiego Xbox Store

Niestety, polskie karty płatnicze nie są przyjmowane przez amerykański region sklepu. W Xbox Store USA płatności dokonacie wyłącznie doładowaniami.

Aktualne oferty na karty podarunkowe do amerykańskiego MS Store znajdziecie w tabelkach:

Krok 2. Zmień region konta Microsoftu na Stany Zjednoczone

Zaloguj się do swojego konta Microsoft za pośrednictwem PC z systemem Windows. Przejdź do Ustawień Systemu, a następnie wybierz zakładki Czas i Język oraz Język i Region. Teraz należy zmienić region systemu z Polski na Stany Zjednoczone, dzięki czemu będzie można aktywować karty podarunkowe z dolarami. Zmiana jest tymczasowa i po całym procesie będziecie mogli przywrócić ustawienia domyślne.

Krok 3. Aktywuj karty podarunkowe

Uruchom aplikację Microsoft Store i kliknij na avatar swojego profilu w prawym górnym rogu okienka sklepu. Następnie wybierz opcję Zrealizuj kod lub karty upominkowe. Teraz wystarczy aktywować zakupione karty podarunkowe.

Krok 4. Kup wybraną grę w amerykańskim MS Store używając doładowanego salda

Odszukaj wybraną przez siebie grę w amerykańskim Microsoft Store i dokonaj zakupu wykorzystując doładowane saldo portfela. Po finalizacji zamówienia możesz przestawić region konta Windows z powrotem na Polskę. Zmiany regionu nie niosą ze sobą żadnych konsekwencji.

Voilà, pozostaje cieszyć się z nowej gry w bibliotece. Microsoft Store nie ma blokad regionalnych, więc produkcje kupione w Xbox Store USA będą bez problemu działały na polskich kontach i dodatkowo zaoferują polski język (o ile wydawca przygotował tłumaczenie).