Jak anulować Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold?

Zastanawiasz się jak anulować Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold? Oferta XGP nie spełnia Twoich oczekiwań? A może kupka wstydu jest tak duża, że nie masz czasu na gry z abonamentu? Zresztą, powód nie jest ważny! Spokojnie, już przychodzimy z pomocą. W tym artykule znajdziesz dokładną instrukcję zrezygnowania z abonamentów amerykańskiej korporacji.

Jak anulować Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold

Jak anulować Xbox Game Pass lub XGP Ultimate

Aby anulować Xbox Game Pass, XGP Ultimate lub Xbox Live Gold postępuj zgodnie z poniższą instrukcją przeprowadzającą przez ten proces w sześciu szybkich krokach.

Krok 1. Udaj się na stronę Xbox.com, po czym, naciskając przycisk w prawym górnym rogu strony, zaloguj się na konto z aktywnym abonamentem.

Logowanie w Xbox.com

Krok 2. Wyświetl szczegóły swojego konta, klikając obrazek profilowy w prawym górnym rogu strony. Następnie naciśnij „Moje konto Microsoft”:

Krok 3. Na głównym ekranie konta odnajdź kategorię „Subskrypcje” i naciśnij niebieski napis „Wyświetl wszystkie subskrypcje”:

Jak anulować Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold
Wyświetl wszystkie subskrypcje

Krok 4. Odszukaj abonament Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold, z którego chcesz zrezygnować i wciśnij przycisk „Zarządzaj”:

Jak anulować Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold
Zarządzaj abonamentem

Krok 5. W wyświetlonych szczegółach abonamentu naciśnij przycisk „Anuluj subskrypcję”.

Uwaga!

Anulując abonament utracisz dostęp do korzyści płynących z Xbox Game Pass i Xbox Live Gold. Jeśli chcesz jedynie upewnić się, że Microsoft nie pobierze dodatkowych opłat po wygaśnięciu aktualnego abonamentu, odsyłamy do poradnika jak wyłączyć automatyczne odnawianie XGP?.

Jak anulować Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold

Krok 6. Microsoft woli się upewnić, że użytkownik wie, co robi. Na nowootwartej podstronie należy potwierdzić anulowanie Xbox Game Pass, klikając niebieski przycisk.

Jeśli wybierzesz pozycję „Anuluj subskrypcję” i kwalifikujesz się do zwrotu kosztów, otrzymasz dwie opcje. Nie naliczaj opłaty w dniu (data następnego odnowienia) oraz Anuluj natychmiast i uzyskaj zwrot pieniędzy. Kliknięcie pierwszej opcji sprawi, że konto zachowa benefity płynące z abonamentu aż do wygaśnięcia aktualnej subskrypcji. Natomiast druga pozbawi konto dostępu do usługi natychmiastowo, a na przypisany do konta rachunek zostanie dokonany zwrot pieniędzy za ostatni zakupiony kod. Jeśli nabiłeś sobie dłuższy okres kodami i dokonałeś konwersji kupując XGPU w MS Store, wrócą do Ciebie wyłącznie pieniądze wydane na abonament Ultimate, cała reszta przepadnie.

Jak anulować Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold

Jak anulować Xbox Live Gold

Proces zrezygnowania z abonamentu Microsoftu wygląda w każdym przypadku tak samo, dlatego rekomendujemy skorzystanie z powyższej instrukcji. 🙂 Jedyną znaczącą różnicą jest nazwa usługi, którą należy wybrać w Kroku 4. Zamiast Xbox Game Pass wyszukujemy Xbox Live Gold.

To wszystko. Zapoznając się z poszczególnymi krokami instrukcji, nie będziesz musiał się już więcej zastanawiać, jak anulować Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold i w mgnieniu oka otrzymasz zwrot środków za zakupioną subskrypcję.