Jak kupować gry cyfrowe w tureckim PlayStation Store?

Poradnik – jak kupować gry cyfrowe w tureckim PlayStation Store?

W ciągu ostatnich tygodni mogliście zauważyć u nas wpisy informujące o promocjach w tureckim PlayStation Store. Wszystko za sprawą cen w tym regionie, które często są nawet o kilkadziesiąt procent niższe. Sprawia to, że zakupy tam są bardzo atrakcyjne – szczególnie, że zakupione gry możecie bez problemów uruchomić na swoim głównym, polskim koncie – bez korzystania z VPN.

Również sposób dokonania zakupów w tureckim PlayStation Store jest bardzo prosty – potrzebujecie jedynie kilku minut na założenie konta oraz karty Revolut, która pozwoli Wam bezproblemowo opłacić zamówienie, bez dodatkowych kosztów.

Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie nowego konta na Turcję przy pomocy Waszej konsoli. W tym celu musicie wylogować się z głównego konta i stworzyć nowy profil, a następnie wybrać utworzyć nowe konto PlayStation Network.

W pierwszej kolejności musicie uzupełnić wymagane pola – wybieracie region (Turcja), język (turecki lub angielski – z oczywistych powodów proponujemy zdecydować się na tę drugą opcję) oraz datę urodzenia. Musicie podać również adres (istotny jest przede wszystkim kod pocztowy – możecie wybrać dowolny, turecki z Google), e-mail (inny niż w przypadku głównego konta – jeśli go nie posiadacie to konieczne będzie założenie nowej skrzynki) oraz hasło o długości co najmniej ośmiu znaków. Na sam koniec pozostaje już tylko wybór PSN ID, wpisanie imienia i nazwiska, potwierdzenie danych i kliknięcie w link, który otrzymacie na swoją skrzynkę pocztową.

Po założeniu konta możecie wybrać się już na zakupy. Przy realizowaniu zamówienia będziecie musieli wybrać sposób płatności – tutaj z pomocą przychodzi karta Revolut, którą możecie otrzymać za darmo dzięki naszej promocji. Karta działa na zasadzie prepaid – doładowujecie ją odpowiednią kwotą, którą następnie możecie wykorzystać np. przy opłacaniu gier kupionych w tureckim Playstation Store. Korzystanie z tej metody płatności nie jest obarczone żadnymi dodatkowymi opłatami.

Po sfinalizowaniu transakcji możecie już rozpocząć pobieranie gry na koncie ustawionym na Turcję. Gdy już je rozpoczniecie to możecie wrócić na swój główny profil. W momencie, gdy gra zostanie ściągnięta możecie ją uruchomić i rozpocząć zabawę. Wszelkie postępy i zdobyte trofea wpadać będą na Wasze główne, polskie konto.

Uwagi

Powyższy sposób działa na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4. Posiadacze przenośnej konsoli PlayStation Vita muszą obejść się smakiem – handheld nie pozwala bowiem na korzystanie z więcej niż jednego profilu użytkownika.

Zakupy w tureckim PlayStation Store nie wykluczają korzystania z DLC. Te muszą pochodzić jednak z tego samego regionu, z którego pochodzi gra. Jeśli więc kupiliście grę w Turcji, to też tam musicie dokupić interesujący Was dodatek.