Jak kupować gry cyfrowe w tureckim PlayStation Store?

Promocje w tureckim PlayStation Store coraz częściej przyciągają uwagę posiadaczy konsol Sony. Wszystko za sprawą cen w tym regionie, które często są nawet o kilkadziesiąt procent niższe. Sprawia to, że zakupy tam są bardzo atrakcyjne – szczególnie, że zakupione gry możecie bez problemów uruchomić na swoim głównym, polskim koncie – bez korzystania z VPN.

Poradnik – jak kupować gry cyfrowe w tureckim PlayStation Store?

Sposób dokonania zakupów w tureckim PlayStation Store jest bardzo prosty – potrzebujecie jedynie kilku minut na założenie konta wielowalutowego Cinkciarz.pl, które pozwoli Wam bezproblemowo opłacić zamówienie. Niestety, karty Revolut przestały być akceptowane w tureckim Sklepie PlayStation. Aktualnie jedyną możliwością dokonania zakupów tym regionie jest właśnie Cinkciarz.

Jeśli posiadacie już aktywną kartę Cinkciarza, kolejnym krokiem jest oczywiście założenie nowego konta PSN na Turcję przy pomocy Waszej konsoli PS5 (lub PS4). W tym celu musicie wylogować się z głównego konta, „Dodać użytkownika”, po czym nacisnąć „Zaczynajmy”, a następnie wybrać „Utwórz konto” na dole strony.

Zdjęcia w poradniku przedstawiają proces zakładania konta na PS5, jednak poszczególne kroki wyglądają praktycznie identycznie w przypadku konsoli PlayStation 4.

Na kolejnym ekranie w pierwszej kolejności musicie uzupełnić wymagane pola – wybieracie region (Turcja / Turkey), język (turecki lub angielski – z oczywistych powodów proponujemy zdecydować się na tę drugą opcję) oraz datę urodzenia. Musicie podać również turecki adres (istotny jest przede wszystkim kod pocztowy – możecie wybrać dowolny adres z Google Maps), e-mail (inny niż w przypadku głównego, polskiego konta – jeśli go nie posiadacie to konieczne będzie założenie nowej skrzynki) oraz hasło o długości co najmniej ośmiu znaków. Na sam koniec pozostaje już tylko wybór PSN ID, wpisanie imienia i nazwiska, potwierdzenie danych i kliknięcie w link aktywacyjny, który otrzymacie na swoją skrzynkę pocztową.

Po założeniu konta możecie wybrać się już na zakupy. Przy realizowaniu zamówienia będziecie musieli wybrać sposób płatności – tutaj z pomocą przychodzi karta Cinkciarz, którą możecie otrzymać zakładając konto na Cinkciarz.pl. Przy dodawaniu karty należy podać wszystkie swoje polskie dane, łącznie z adresem zamieszkania. Kraj karty będzie ustawiony na sztywno jako „Turcja”, bez możliwości zmiany, jednak nie ma to żadnego znaczenia, bowiem konsola i tak zaakceptuje polski adres.

Cinkciarz.pl działa na zasadzie prepaid – doładowujecie konto odpowiednią kwotą, którą następnie możecie wykorzystać np. przy opłacaniu gier kupionych w tureckim Playstation Store.

Po sfinalizowaniu transakcji możecie już rozpocząć pobieranie gry na koncie ustawionym na Turcję. Gdy już je rozpoczniecie to możecie wrócić na swój główny profil – o ile podczas logowania konta ustawiliście swoją konsolę jako podstawową. Jeśli nie, stosowną opcję znajdzicie w ustawieniach konta na Waszej konsoli. W momencie, gdy gra zostanie ściągnięta możecie ją uruchomić i rozpocząć zabawę. Wszelkie postępy i zdobyte trofea wpadać będą na Wasze główne, polskie konto.


Uwagi

Powyższy sposób działa na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Proces zakładania konta odrobinę różni się w zależności od konsoli, jednak wystarczy postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie, aby z powodzeniem założyć konto. Kluczowym punktem, o którym należy pamiętać podczas wypełniania danych, jest wybranie Turcji jako miejsca za mieszkania. Pozostałe informacje, łącznie z kodem pocztowym, powinny być zgodne z naszym polskim adresem.

Zakupy w tureckim PlayStation Store nie wykluczają korzystania z DLC. Dodatki z tureckiego PS Store muszą posiadać taki sam kod produktu jak w polskiej witrynie sklepu. Jeśli kupiliścię grę na swoim głównym, polskim koncie i zamierzacie dokupić dodatek w Turcji, musicie wyszukać dane DLC w obu wersjach sklepu i porównać adres strony w przeglądarce – dodatek zadziała, o ile w polskim i tureckim sklepie link jest identyczny. Jako przykład posłuży nam Assassin’s Creed Origins Season Pass, który jest kompatybilny z podstawową wersją gry zakupioną w polskim PlayStation Store:

Sprawdzanie kompatybilności DLC z Turcji z grą z polskiego konta