Jak zarabiać na kartach Steam?
Wiele osób zastanawia się, jak zarabiać na Steam i czy to w ogóle możliwe. Jak najbardziej! Przybliżymy sobie dzisiaj temat Kart kolekcjonerskich Steam, które to, zaraz obok osiągnięć, są jednym z głównych powodów, dla których gracze decydują się na zakup gier na platformie Valve. Co poniektórzy zbierają je tylko dlatego, że lubią kolekcjonować różne przedmioty, inni wymieniają na odznaki, zwiększając poziom swojego konta, a jeszcze inni sprzedają. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu ostatniemu zagadnieniu i sprawdźmy, jak zarabiać na kartach na Steam.
Karty kolekcjonerskie Steam – co to jest?
Grając w gry na Steamie, można otrzymać za nie karty kolekcjonerskie Steam, powiązane tematycznie z danym tytułem. Karty przeznaczone są do ich zbierania oraz wymiany/sprzedaży. Na razie nie ma innych korzyści z ich posiadania.
Istnieją dwa rodzaje kart:
- Zwykłe karty kolekcjonerskie Steam
- Foliowane karty kolekcjonerskie Steam
O ile zwykłe karty trafiają się dość często, tak foliowane karty kolekcjonerskie są bardzo rzadkie. Przekłada się to oczywiście na ich wartość na rynku. Niektóre „folie” są warte nawet kilkanaście złotych, więc bardzo łatwo można dzięki nim zarabiać na Steam.

Jak zdobyć karty Steam?
Karty Steam zdobywa się, grając w gry, które je posiadają. W trakcie rozgrywki, co kilkadziesiąt minut otrzymuje się losową kartę, która zostaje umieszczona w ekwipunku Steam. Liczba kart do zdobycia w jednej grze jest ograniczona. Każdy użytkownik może wydropić połowę kart przypisanych do danego tytułu. Drugą połowę można uzyskać, wymieniając się z innymi lub dokonując zakupu na Rynku Steam. Ilość pozostałych do zdobycia kart w danej grze można zobaczyć na podstronie Odznaki.
Po zdobyciu wszystkich losowych kart dla danej gry pojawia się możliwość zdobycia pakietu zawierającego 3 losowe karty kolekcjonerskie. Pakiety rozdawane są aktywnym użytkownikom Steam, w momencie wytwarzania przez innych graczy odznak Steam. Szansa na przyznanie pakietu kart zależy od poziomu konta.
Co jakiś czas mamy także możliwość zdobycia kart sezonowych. Pojawiają się one przy okazji większych wyprzedaży Steam i można je otrzymać za zakupy i wykonywanie zadań. Karty tego typu są najczęściej dość dużo warte, dlatego też dobrze jest je zbierać.
UWAGA!
Nie każdy gracz może dropić karty. By funkcja ta stała się aktywna, należy wydać w sklepie Steam równowartość 5 dolarów.
Idle Master Extended – automatyczny drop kart
O ile mając kilka gier, ogramy je zapewne bez problemów, tak w przypadku większej ich ilości, może okazać się to niemożliwe. Na szczęście z pomocą przychodzi Idle Master Extended.
UWAGA!
Z Idle Master Extended korzystacie na własną odpowiedzialność. Nie słychać historii o blokadach kont za korzystanie z tego typu programów, warto mieć jednak świadomość tego, że istnieje pewne ryzyko wystąpienia problemów.
Program pobieramy z tego miejsca, wypakowujemy i uruchamiamy. Naszym oczom ukazuje się okienko, takie jak na screenie. Łączymy konta, klikając „zaloguj” i czekamy, aż program zbierze wszystkie potrzebne informacje. Domyślne ustawienia są w porządku, dlatego warto pozostawić je bez zmian.

Korzystając z Idle Master Extended należy pamiętać o tym, że w trakcie dropienia kart Steam musi być przez cały czas uruchomiony. Na czas pracy programu warto ustawić status na niewidoczny, by nie męczyć znajomych wyskakującymi powiadomieniami z gier, w które „gramy” 😉
Jak zarabiać na sprzedaży kart Steam?
Przechodzimy teraz do kluczowego etapu naszego poradnika nt. tego jak zarabiać na Steam.
Karty kolekcjonerskie Steam mogą być kupowane i sprzedawane na Rynku Społeczności Steam. Każda z kart ma swoją wartość, zależną od popytu i podaży. Zazwyczaj najwięcej kosztują karty z growych nowości oraz tytułów popularnych. Sporą estymą cieszą się także te, które po przerobieniu w odznakę, mogą dać użytkownikowi bardzo atrakcyjne i rzadkie tło profilu.
Sprzedając karty na Steam, warto pamiętać o tym, że od każdej transakcji pobierany jest drobny podatek, dlatego wszelkie próby kupowania taniej i sprzedawania drożej muszą być dokładnie przemyślane.
Wystawianie kart na Rynku Społeczności Steam
W celu wystawienia kart na Rynku Społeczności Steam należy przejść pod ten link lub otworzyć rynek w kliencie Steam. W prawym górnym rogu znajduje się zielony przycisk z napisem”Sprzedaj przedmiot”
Po kliknięciu otworzy się nowe okienko z ekwipunkiem. Możemy z niego wybrać kartę, którą chcemy sprzedać. Klikamy ją, informacje na jej temat wyświetlą się w prawej części ekranu, po czym naciskamy zielony przycisk „Sprzedaj”. Naszym oczom ukaże się ekran z historią ceny karty, oraz pola, w które możemy wpisać kwotę, którą chcemy zarobić na sprzedaży. Po wpisaniu odpowiedniej wartości i zaznaczeniu checkboxa przy „Zgadzam się na warunki…” klikamy przycisk „OK, wystaw na sprzedaż”.

Brawo, karta została wystawiona. Jeśli nasza oferta jest atrakcyjna, niebawem otrzymamy na konto pierwsze grosiki.
Ile można zarobić na sprzedaży kart na Steamie?
Przeciętnie, na jednej karcie można zarobić ok. 10 groszy. Posiadając kilkaset gier na koncie, bez problemu uda się zdobyć środki potrzebne na zakup nowego tytułu w premierowej cenie. Jak widać, nie jest tak ciężko zarobić na Steam, zwłaszcza że dużą część gier posiadających karty można obecnie zakupić za grosze.