Jak zainstalować mody do Minecraft?

Fenomen Minecrafta cały czas przybiera na sile, pomimo upływu kolejnych lat. Produkcja od studia Mojang często pełni rolę furtki do naszej branży dla nowych pokoleń graczy. Ale co ze „starymi wyjadaczami”? Przecież nie można grać od dekady w kółko w tę samą grę! Na ratunek przychodzą fanowskie modyfikacje, które urozmaicając dobrze znaną rozgrywkę zupełnie nową zawartością. Zapraszamy do lektury, jeśli jeszcze nie wiesz jak zainstalować mody do Minecraft.

Instalowanie modów do Minecraft na PC. Poradnik krok po kroku

Korzystając ze specjalnego programu Minecraft Forge możesz zautomatyzować proces instalacji modów. Forge działa wyłącznie na pecetowej wersji Java Edition i jest tak prosty w obsłudze, że po chwili każdy sobie z nim poradzi. Postępuj zgodnie z poniższą instrukacją, która przedstawia jak zainstalować mody do Minecraft.

Krok 1. Przeprowadź pierwszą konfigurację Minecraft Java Edition na swoim komputerze

Najważniejszym krokiem, bez którego zainstalowanie modów do Minecraft nie będzie możliwe, jest pierwsze włączenie na swoim komputerze Minecraft Java Edition. Przy pierwszym wejściu do świata, na twoim PC zostaną utworzone wymagane pliki, z którymi będziemy pracowali przy kolejnym kroku.

Łowco, jeśli jeszcze nie posiadasz gry w swojej kolekcji, poniżej znajdziecie wszystkie najlepsze promocje na Minecraft Java Edition.

Krok 2. Zainstaluj Minecraft Forge

Do używania modów w Minecraft wymagany jest Minecraft Forge, obsługujący wszystkie modyfikacje. Przed próbą modowania gry należy zainstalować Forge na komputerze. Możliwe, że instalator programu zażąda najnowszej wersji Java for Windows. W tym wypadku odpowiednie pliki znajdziecie na stronie Java.com.

Najnowszą wersję Minecraft Forge najlepiej zainstalować w domyślnym folderze (C:/[Użytkownik]/AppData/Roaming/.minecraft). Po całym zabiegu zostanie nam jedynie ściągnąć najbardziej interesujące modyfikacje.

Ważne! Upewnij się w Launcherze zwykłej gry, że wersja Minecrafta zgadza się zainstalowaną wersją Minecraft Forge. W innym przypadku modyfikacje mogą nie zadziałać.

Krok 3. Pobierz mody i ciesz się ogromem możliwości Minecrafta

Teraz jedyne co zostało, to wybranie odpowiednich modów i przekopiowanie ich do odpowiedniego folderu. Modyfikacje Minecrafta możesz ściągnąć używając CurseForge albo bezpośrednio z takich stron jak PlanetMinecraft.com i 9minecraft.net.

Pobrane pliki (typu .zip lub .jar) należy skopiować do folderu C:/[Użytkownik]/AppData/Roaming/.minecraft/mods, po czym uruchomić launcher Minecraft Forge, z poziomu którego aktywuje się wszystkie modyfikacje.