Jak usunąć grę z biblioteki Steam?

Zastanawialiście się kiedyś, jak usunąć grę z biblioteki Steam? Choć niemal każdy stara się powiększyć swoją kolekcję, czasem pojawia się sytuacja, w której poświęcenie danego tytułu może przynieść korzyści.

Łowcy, prawdopodobnie każdy z nas posiada na swoim koncie Steam gry, których z jakiegoś powodu wcale nie chce mieć w bibliotece. Czy to przypadkiem dodany asset flip, bądź crap przypisany do konta w ramach darmowego rozdawnictwa lub (co zdarza się bardzo rzadko) tytuł uniemożliwiający zakup zestawu w promocyjnej cenie. Wszystkich takich pozycji możecie się w łatwy sposób pozbyć ze swojej biblioteki. Nie mówimy tu jednak o ich odinstalowaniu, a o permanentnym usunięciu gry z konta 🙂

Poniżej znajdziecie szczegółową instrukcję, opisującą jak krok po kroku jak usunąć grę z biblioteki Steam!

Jak usunąć grę ze Steam?

Krok 1. Upewnij się, że wybrana pozycja została odinstalowana (PPM na wybraną grę –> Zarządzaj –> Odinstaluj). Po usunięciu gry z konta Steam automatyczna dezinstalacja tytułu przestanie być możliwa, a wszystkie pliki będą musiały zostać usunięte ręcznie.

Jak usunąć grę ze Steam?

Krok 2. Na górnym pasku w kliencie Steam wybierz opcję „Pomoc”, a następnie kliknij pozycję „Pomoc techniczna Steam”:

Jak usunąć grę ze Steam?

Krok 3. Na stronie pomocy technicznej Steam wybierz pierwszą dostępną zakładkę „Gry, programy itp.” i wyszukaj grę, która ma zostać usunięta. Następnie kliknij jej tytuł, który pojawi się nieco niżej:

Jak usunąć grę ze Steam?
Jak usunąć grę ze Steam?

Krok 4. Po przejściu na stronę konkretnej gry, możesz przejrzeć wszystkie związane z nią informacje. W celu usunięcia tytułu z konta wybierz ostatnią z dostępnych opcji „Chcę na stałe usunąć tę grę z mojego konta”:

Jak usunąć grę ze Steam?

Krok 5. W tym miejscu pojawi się ostrzeżenie, informujące, że proces ten jest nieodwracalny. Upewnij się, że zalogowałeś się na właściwe konto i wybrałeś odpowiednią grę, a następnie kliknij „Tak, usuń wymienione gry na stałe z mojego konta”:

Jak usunąć grę ze Steam?

Uwaga! W przypadku gier zakupionych w ramach zestawu nie da się usunąć pojedynczych jego pozycji. W takiej sytuacji z konta zniknie cała zawartość paczki.

Krok 6. Gotowe! Na ekranie wyświetli się komunikat potwierdzający ukończenie procesu usuwania gry z konta Steam:

Jak usunąć grę ze Steam?

Pamiętaj! Wszystkie statystyki, a także czas rozgrywki i osiągnięcia, dotyczące usuniętej gry pozostaną widoczne na Twoim profilu Steam. Nie zostaną one zrestartowane, nawet jeśli zdecydujesz się na ponowny zakup tego tytułu w przyszłości 🙂

Skoro wiecie, już jak usunąć grę ze Steam, nie musicie obawiać się o to, że przypadkowo wpisany klucz zmusi Was do ukrywania biblioteki przed znajomymi. Możecie aktywować gierki bez obaw!