Jak udostępnić subskrypcję PC Game Pass na kilku kontach?

Łowcy, często pytacie nas jak udostępnić subskrypcję PC Game Pass na kilku kontach. Zastanawiacie się, czy można zastosować podobny sposób jak z konsolą domową na Xbox One i Xbox Series X|S. Postanowiliśmy więc przygotować dla Was wpis, dzięki któremu będziecie mogli podzielić się korzyściami z XGPU z członkami rodziny oraz przyjaciółmi na jednym pececie.

W dalszej części wpisu znajdziecie poradnik, opisujący szczegółowo jak dzielić subskrypcję Xbox Game Pass!

Dzielenie subskrypcji Xbox Game Pass z innymi kontami na PC

Poniższy poradnik jest zgodny z oficjalnym wpisem pomocy technicznej firmy Microsoft, który wyjaśnia jak udostępniać zakupy i licencje w aplikacji Xbox na PC. Oznacza to, że skorzystanie z tego sposobu nie grozi żadnymi negatywnymi konsekwencjami!

Krok 1. Upewniamy się, że posiadamy obie aplikacje niezbędne do korzystania z PC Game Pass. Na komputerach z systemami Windows 10 i Windows 11 należy zainstalować sklep Microsoft Store oraz aplikację Xbox.

Dzielenie PC Game Pass

Krok 2. Uruchamiamy aplikację Xbox i logujemy się danymi do konta, które wykorzystamy do grania w gry z PC Game Pass. Może to być dowolny profil nieposiadający subskrypcji XGPU. Następnie klikamy na nazwę swojego konta i wybieramy opcję Ustawienia:

Dzielenie PC Game Pass

Krok 3. W nowym okienku możemy zauważyć, że nasze konto nie posiada wykupionej subskrypcji PC Game Pass. Naszym następnym krokiem jest wybranie opcji Zmień moje konto w sklepie Microsoft Store.

Dzielenie PC Game Pass

Krok 4. Automatycznie zostaniemy przeniesieni do aplikacji Microsoft Store. W okienku Konto klikamy na ikonę plusa z napisem Dodaj konto i logujemy się danymi do profilu posiadającego subskrypcję PC Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate.

Dzielenie PC Game Pass

Krok 5. Po udanym logowaniu do konta z subskrypcją PCGP otrzymamy komunikat z potwierdzeniem. Wystarczy, że zastosujemy się do jego treści i klikniemy niebieski przycisk Zamknij sklep Microsoft Store.

Dzielenie PC Game Pass

Krok 6. Gotowe! Teraz możemy powrócić do aplikacji Xbox. W ustawieniach można zauważyć, że licencja na abonament PC Game Pass pochodzi z konta zalogowanego do sklepu Microsoft Store. Nie pozostaje już nic innego, jak pobrać wybrane gry i cieszyć się korzyściami subskrypcji PCGP 🙂

Dzielenie PC Game Pass

Łowcy, wiecie już jak udostępnić subskrypcję PC Game Pass na kilku kontach. Od teraz możecie kontynuować rozgrywkę na swoim głównym koncie, mimo wygaśnięcia subskrypcji XGP. Wystarczy, że będziecie posiadać dowolne inne konto (nawet nowe, korzystające ze wciąż aktualnej oferty na 1 miesiąc Xbox Game Pass Ultimate za 4 zł) z aktywnym abonamentem, zalogowane do sklepu Microsoft Store. Miłego grania 🙂

Ograniczenia dzielonego konta

Osoby korzystające z dzielonego konta, muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Dostęp do EA Play oraz działu Korzyści, w którym znaleźć można dodatkowe bonusy do wybranych tytułów, posiada wyłącznie konto, na którym zakupiono abonament. Oznacza to, że