Jak przenieść grę Steam na inny dysk?

W dobie coraz większej popularności dysków SSD o dużej pojemności oraz szybkiego łącza internetowego, problem z brakującym miejscem na gry zdaje się być coraz mniej istotny. Załóżmy jednak, że chcecie przenieść grę Steam na inny dysk. Z pozoru prosta czynność do niedawna wymagała albo ponownego pobrania całej produkcji (ważącej nieraz nawet kilkadziesiąt gigabajtów), albo dość żmudnego ręcznego przenoszenia zawartości. Na szczęście firma Valve nie była obojętna na prośby graczy i znacznie uprościła ten proces, szczególnie w ostatnich aktualizacjach biblioteki. Od niedawna możecie przenosić gry Steam na inny dysk z poziomu klienta w mniej niż kilka kliknięć 🙂

Poniżej znajdziecie szczegółowy poradnik, opisujący jak krok po kroku jak przenieść grę Steam na inny dysk!

Przenoszenie gier Steam na inny dysk

Krok 1. Sprawdzamy, czy wybrana gra jest zainstalowana i gotowa do uruchomienia. Następnie w górnym pasku w kliencie wybieramy opcję „Steam”, a następnie klikamy pozycję „Ustawienia”:

Jak przenieść grę Steam na inny dysk

Krok 2. W okienku „Ustawienia” przechodzimy do zakładki „Pobieranie” i klikamy na przycisk „Foldery Biblioteki Steam”:

Jak przenieść grę Steam na inny dysk

Krok 3. W okienku „Menedżer pamięci” należy utworzyć folder dla biblioteki Steam na wybranym przez nas dysku, na który chcemy przenieść grę Steam. W tym celu klikamy ikonkę plusika. Następnie wybieramy interesującą nas partycję i klikamy przycisk „Nowy Folder”:

Krok 4. Teraz należy odnaleźć wybraną przez nas grę zainstalowaną na domyślnym dysku (ten oznaczony złotą gwiazdką) i zaznaczyć ją poprzez kliknięcie pustego kwadracika obok. Następnie należy wcisnąć przycisk „Przenieś”:

Jak przenieść grę Steam na inny dysk5

Krok 5. W nowym okienku wybieramy dysk, na który chcemy przenieść naszą grę Steam. Potwierdzamy operację, klikając niebieski przycisk „Przenieś” i cierpliwie czekamy na zakończenie procesu:

Jak przenieść grę Steam na inny dysk

Krok 6. Gotowe! Na ekranie wyświetli się komunikat potwierdzający ukończenie procesu przenoszenia gry na inny dysk:

Łowcy, wiecie już jak przenieść grę Steam na inny dysk. Od teraz nie musicie już usuwać ulubionych tytułów, aby zyskać trochę wolnego miejsca. Wystarczy chomikować je bez obaw na innym dysku! 🙂