Jak odblokować rynek Steam?

Valve jest jedną z nielicznych firm w naszej branży, które pozwalają użytkownikom swojego sklepu na zarabianie przez sprzedaż cyfrowego dobra. Poprzez rynek możesz wystawić kolekcjonerskie karty lub skórki do broni. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na zakup gier, a nawet i Steam Decka! Jednak żeby móc z tego skorzystać, trzeba najpierw otrzymać dostęp do tej funkcjonalności. Z naszego poradnika dowiesz się jak odblokować rynek Steam.

Czym jest rynek Steam i dlaczego warto z niego korzystać

Rynek Społeczności Steam umożliwia każdemu użytkownikowi sklepu sprzedawanie zawartości swojego ekwipunku. Valve za pośredniczenie w transakcjach bierze prowizję w wysokości 5% wartości transakcji (np. sprzedając przedmiot o wartości 100 zł, na nasze konto powędruje 95 zł).

Na rynku możesz między innymi zarabiać na sprzedaży kart Steam lub skinów do Counter-Strike Global Offensive i Team Fortress 2. Przedmiotów na sprzedaż jest mnóstwo i nie starczyłoby nam dnia, żeby je wszystkie wylistować. Najlepiej skoczyć do swojego ekwipunku i zobaczyć na własne oczy, ile są warte chomikowane od lat skrzynki, karty i skiny.

Jak odblokować rynek Steam na swoim koncie

Aby odblokować rynek społecnzości Steam trzeba spełnić kilka wymagań. Pierwszym z nich jest aktywowanie mobilnego tokenu uwierzytelniającego Steam Guard. Jeśli korzystasz już ze Steam Guarda, nie musisz się niczym martwić. Konta, które dopiero aktywują token, otrzymają aż dwa tygodnie blokady na rynek Steam.

Drugim i ostatnim warunkiem do spełnienia jest dokonanie dowolnej transakcji bezpośrednio na platformie Steam. Może to być kupno jakiejkolwiek gry albo doładowanie portfela Steam kilkoma złotówkami. Po 7 dniach od transakcji rynek Steam zostanie odblokowany.

Dostęp do rynku Steam może zostać odebrany w momencie, kiedy na swoim koncie nie przeprowadziliśmy żadnej transakcji na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. W takim wypadku należy ponownie doładować portfel Steam lub kupić dowolną grę, aby dostęp został przywrócony po 7 dniach.