Jak aktywować klucz Steam?

Kupując gry w cyfrowych sklepach, w większości przypadków na skrzynkę dostępną na stronie, bądź w wiadomości e-mail przyjdzie do Was specjalny kod złożony z cyfr i liter, który należy wpisać w odpowiednie miejsce na Steam. Aktywacja klucza jest możliwa na dwa sposoby – poprzez przeglądarkę www oraz w kliencie. Do wpisania kodu konieczne jest założenie konta. Można je utworzyć bezpośrednio na stronie Steam lub z poziomu klienta. Aktywacja klucza Steam na telefonie możliwa jest poprzez stronę www. Aplikacja na razie na to nie pozwala.

Jak wygląda klucz Steam?

Zazwyczaj klucz Steam składa się z 15 znaków podzielonych na trzy segmenty po 5 znaków, oddzielone pauzami. Przykład: 67GHJ-UH8JI-TH54K. Inne formaty stosowane są niezwykle rzadko i zapewne się z nimi nie spotkacie.

Aktywacja klucza Steam poprzez przeglądarkę WWW

Klucze Steam możecie aktywować w przeglądarce, bez potrzeby uruchamiania klienta Steam. Opcja ta sprawdza się także w przypadku korzystania z urządzeń mobilnych.

  • Przejdźcie pod adres: aktywuj klucz Steam.
  • Wpiszcie klucz Steam w pole tekstowe, zaznaczcie checkbox, zgadzając się na warunki Umowy użytkownika Steam i kliknijcie Kontynuuj.
Aktywacja klucza Steam
  • Jeśli ciąg znaków będzie poprawny, Waszym oczom ukaże się okno z potwierdzeniem, że klucz Steam został pomyślnie aktywowany. W innym przypadku wyświetli się komunikat informujący o tym, że kod jest niepoprawny lub został już wykorzystany.
Steam aktywacja klucz
  • Aktywacja klucza Steam może być wykonana w przeglądarce, ale do pobrania i uruchomienia gry potrzebny będzie klient Steam, który możecie pobrać z oficjalnej strony Steam.

Aktywacja klucza Steam poprzez klient Steam

Klucze Steam możecie wpisywać także w kliencie Steam. Aktywacja klucza w tym miejscu jest rozwiązaniem lepszym z tego względu, że od razu po niej będzie można przejść do pobierania gry.

  • Przejdźcie na oficjalną stronę Steam i kliknijcie przycisk Zainstaluj Steam.
  • Zainstalujcie program na swoim komputerze i zalogujcie na swoje konto Steam,
  • W lewym dolnym rogu okna klienta Steam kliknijcie „+ Dodaj grę”, po czym z opcji menu wybierzcie „Aktywuj produkt na Steam…”,
Aktywacja klucza Steam
  • Postępujcie zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami, klikając „Dalej” i „Zgadzam się” aż zobaczycie okno, w którym można wpisać posiadany klucz Steam.
Steam aktywacja klucza
  • Po wprowadzeniu klucza kliknijcie przycisk „Dalej”. Steam zapyta Was, czy chcecie zainstalować grę. Możecie zgodzić się lub anulować instalację.
  • Niezależnie od dokonanego wyboru gra została przypisana do konta Steam i możecie pobrać ją w dogodnym dla siebie momencie.