Jak aktywować klucz na Epic Games Store?

Epic Games Store to platforma podobna do Steam, należąca do firmy Epic Games. Aktywacja klucza jest możliwa na dwa sposoby – poprzez przeglądarkę www oraz w kliencie. Aby móc wpisać kod niezbędne będzie założenie konta. Najłatwiej zrobić to na oficjalnej stronie Epic Games. Można także zarejestrować nowy profil z poziomu klienta.

Jak wyglądają klucze do Epic Games?

Klucze Epic Games składają się z 20 znaków podzielonych na cztery segmenty po 5 znaków, oddzielonych pauzami. Przykład: 26HN2-GH7JA-WHDMB-678AJ.

Aktywacja klucza Epic Games poprzez przeglądarkę

Klucze do Epic Games możecie aktywować w przeglądarce, bez potrzeby pobierania klienta.

  • Zalogujcie się na swoje konto na oficjalnej stronie Epic Games.
  • Najedźcie myszką na swoją nazwę użytkownika znajdującą się w prawym górnym rogu witryny. Rozwinie się menu, w którym kliknijcie „Wykorzystaj kod”.
Klucze do Epic Games
  • W nowym oknie możecie wpisywać swoje klucze do Epic Games Store. Jeśli wpisany kod będzie poprawny, po lewej stronie wyświetli się okładka gry do aktywacji, a przycisk „Odbierz” podświetli się. Po jego kliknięciu produkt zostanie dopisany do konta.

Aktywacja klucza Epic Games w kliencie Epic Games Store

Klucze Epic Games możecie aktywować także w kliencie Epic Games Store.

  • Pobierzcie klienta z oficjalnej strony Epic Games. Przycisk znajduje się w prawym górnym rogu przeglądarki.
  • Zainstalujcie klienta, uruchomcie go i zalogujcie się na swoje konto.
  • Po zalogowaniu, w lewym dolnym rogu ekranu kliknijcie swoją nazwę użytkownika i z rozwijanego menu wybierzcie „Zrealizuj Kod”
  • Wyświetli się nowe okno, w którym możecie wpisać swój klucz. Jeśli będzie on poprawny, z boku wyświetli się okładka gry, a przycisk „Odbierz” podświetli się. Wystarczy go kliknąć, a gra zostanie dopisana do konta.