Jak używać Paypala?

Co to jest Paypal?

Paypal to swego rodzaju cyfrowy portfel, którego możesz używać do dokonywania płatności w internecie.

Po co miałbym go używać?

Paypal to sposób płatności akceptowany przez wiele sklepów, takich jak: Steam, Greenmangaming, Gamersgate, GOG.com, czy Epic Games Store. Płacenie za jego pośrednictwem jest niezwykle łatwe, trzeba tylko pamiętać swój login i hasło. Po jednorazowym dodaniu swojego konta bankowego lub/oraz karty kredytowej trzymasz wszystko w jednym miejscu i nie musisz nawet wyciągać karty kredytowej celem dokonania zakupu. Przy zakupie w obcej walucie Paypal automatycznie dokona konwersji, najczęściej po kursie atrakcyjniejszym niż ten oferowany w polskich bankach

Paypal jest także bardzo bezpieczną metodą płatności – nikomu nie udostępniasz danych swojej karty, ba – nie musisz ich podawać nawet w Paypalu, bo konto możesz sobie uprzednio doładować! Niestety zdarza się czasem, że wykonanie transakcji bez podpiętej karty nie będzie możliwe, ale jest to rzadka sytuacja.

Jak założyć konto Paypal?

Rejestracja jest darmowa i nie zajmie ci więcej niż 5 minut. Wystarczy, że podasz swoje dane osobowe, numer telefonu oraz adres E-mail i voilà! W późniejszym etapie będziesz mógł rozszerzyć funkcje swojego konta, łącząc je z kontem bankowym, kartą kredytową i dokonując weryfikacji adresu, jedna nie jest to koniecznego do początkowego korzystania z Paypala.

Czy muszę posiadać konto w banku lub/oraz kartę kredytową?

Konto Paypal można założyć bez posiadania konta bankowego, jednakże nie da się wtedy doładować salda. Jest to możliwe tylko z rachunku bankowego zarejestrowanego na te same dane co konto Paypal.

Jakie kursy oferuje Paypal?

Niestety nie są to najbardziej atrakcyjne kursy konwersji walut. Ustępują one znacznie m.in. kartom walutowym. Niemniej jednak różnica nie będzie znacząco odczuwalna, a w dodatku istnieje kilka plusów płacenia przy pomocy Paypala. Przewagą PP nad płatnością kartą jest:

  • Pewność co do wysokości kwoty transakcji – przekonwertowana kwota będzie widoczna od razu (przy płatności kartą dowiesz się o tym dopiero po ściągnięciu środków z konta)
  • Brak dodatkowych opłat za płatność z cudzej walucie (duża część banków w dalszym ciągu pobiera za to prowizję) 

Jak korzystać z Paypala?

Płacenie za gry za pomocą Paypala jest niezwykle proste. Większość transakcji opiera się o kliknięcie odpowiedniego przycisku na stronie sklepu, zalogowaniu na konto Paypal w wyskakującym okienku oraz potwierdzenie transakcji. Po kilku sekundach pieniądze trafiają do odbiorcy, a my wchodzimy w posiadanie zakupionego klucza do gry.

Jak doładować konto Paypal?

W celu doładowania konta Paypal należy wcisnąć przycisk „Przelej pieniądze” znajdujący się poniżej informacjo o stanie salda. Konto można doładować za pomocą przelewu bankowego (dane konta muszą być wtedy dokładnie takie same, jak te podane w Paypal) lub szybkim przelewem Trustly.

Jak przelewać pieniądze między dwoma kontami Paypal?

Przelewanie środków między dwoma kontami jest bardzo proste i zupełnie darmowe przy transferach lokalnych. W przypadku transferu pieniężnego do osób znajdujących się w innym rejonie może zostać doliczona niewielka opłata za płatność. Sam przelew jednakże nie powinien nikomu sprawić problemów. Jedyne co należy posiadać to adres e-mail, na jaki zostało założone konto odbiorcy.

W celu wykonania przelewu należy, po zalogowaniu, w prawej górnej części ekranu wyszukać przycisku „Wyślij”, kliknąć go, uzupełnić kwotę oraz adres odbiorcy i… zwrócić uwagę na bardzo ważny punkt programu!

Jak uniknąć prowizji za transakcję?

Niezmiernie ważne, aby pamiętać o dwóch rzeczach:

  • Jako rodzaj przelewu należy wybrać „Wysyłam pieniądze do znajomego„! Należy wystrzegać się jak ognia „opłaty za towar”, gdyż spowoduje to naliczenie dodatkowej opłaty za transakcję.
  • Przy przelewaniu na konto Paypal w innym kraju należy posiadać uprzednio załadowane własne konto. Nie wolno wysyłać wszystkiego co na tym koncie się znajduje, gdyż do przelewanej kwoty dojdzie jeszcze drobna prowizja. Nie jest to co prawda duża opłata, ale jeżeli wymagana kwota nie będzie dostępna na koncie, Paypal będzie dobierał środki z karty, a to wiąże się z nieporównywalnie wyższymi kosztami!