Promocje na Steam Deck

Zapowiedź Steam Deck okazała się niemałym zaskoczeniem dla wszystkich graczy. Handheld Steam został zaprezentowany w momencie, gdy nikt się tego nie spodziewał i praktycznie od razu otwarte zostały pre-ordery. Pierwsze przenośne PC od Valve trafią na rynek w grudniu 2021 roku.

Czytaj więcej »

Premiera Steam Deck opóźniona. Valve przeprasza graczy

Firma Valve poinformowała dziś, że premiera Steam Deck zostanie opóźniona. Handheld od twórców Steam, określany przez niektórych graczy jako Nintendo Switch Pro dla gier PC, pojawi się na rynku dwa miesiące później niż pierwotnie zakładano. Przypominamy, że cena Steam Deck zaczyna się od 1899 zł w podstawowej wersji. Wciąż możliwa jest również rezerwacja pre-orderu konsoli Steam za 18 zł z odpowiednio odległą datą realizacji zamówienia:

Źródło: Steam News

Steam Deck
  Polecamy

Najlepsze gry ekskluzywne na PC, które uruchomicie na Steam Deck

Zapowiedź Steam Deck była niemałym szokiem. W sieci co prawda od kilku miesięcy pojawiały się już przecieki, mówiące o tym, że coś jest na rzeczy, ale mało kto dawał im wiarę. A jednak! Przenośna konsola Valve (o której nieco więcej napisaliśmy w tym artykule) już w grudniu trafi w ręce pierwszych graczy. Firma twierdzi, że Steam Deck pozwoli nam uruchomić każdą dostępną na platformie Gabe’a Newella grę. Urządzenie obsłuży nawet te najbardziej wymagające tytuły. No, z paroma wyjątkami, gdyż na razie nie pogramy za jego pomocą w wybrane produkcje multiplayer. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na końcu wpisu.

Łowcy, przed Wami artykuł, w którym znajdziecie świetne gry ekskluzywne dedykowane pecetom. Oczywiście, wszystkie z nich będzie można odpalić też na Steam Deck!

Wystartował pre-order Steam Deck - konsola przenośna Valve w przedsprzedaży od 1899 zł

Na platformie Valve można już złożyć pre-order Steam Deck. Konsola Steam dostępna jest w trzech wariantach, różniących się od siebie pojemnością i szybkością wbudowanych dysków oraz dodatkami – najdroższy zestaw oferuje m.in. szkło antyodblaskowe na wyświetlaczu. Cena Steam Deck zaczyna się już od 1899 zł:

Pre-ordery Steam Deck będą rozsyłane do graczy już w grudniu 2021 roku.

Urządzenie jest odpowiedzią Valve na deficyt sprzętu w segmencie handheldów. Steam Deck pozwoli na ogrywanie biblioteki Steam w trybie przenośnym. Konsola Steam pod względem użytkowania przypomina Nintendo Switch. Steam Deck będziemy mogli podłączyć do monitora lub telewizora, tym samym tworząc sobie przenośny mini-PC. Deck wspiera obsługę klawiatur i myszek. Więcej informacji, razem ze szczegółową specyfikacją podzespołów, znajdziecie w artykule poświęconym Steam Deck.

Steam Deck

Steam Deck zapowiedziany - Nintendo Switch Pro od Valve!

Łowcy, czekaliście na Nintendo Switch Pro? Powitajcie Steam Deck od Valve! Handheld Steama został właśnie zapowiedziany i pojawi się na rynku w grudniu 2021 r. Urządzenie pozwoli graczom uruchomić gry znajdujące się w ich bibliotece Steam. Sprzęt sprzedawany będzie w trzech wersjach, z których najtańsza kosztuje 1899 zł. Możliwość rezerwacji zostanie udostępniona już jutro – pre-order Steam Deck będzie można dokonać w sklepie Steam.

Konsola z pecetowymi grami otrzyma 7-calowy dotykowy ekran 60 Hz i baterię pozwalającą nawet na 7 godzin ciągłej gry. W trybie handheld sterować będziemy mogli dzięki wbudowanemu kontrolerowi, niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby do urządzenia podłączyć także klawiaturę i myszkę. Z Nintendo Switch Pro od Valve korzystać będzie można w trybie przenośnym i stacjonarnym (dock sprzedawany osobno).

W rozwinięciu wpisu znajdziecie więcej informacji na temat konsoli Valve, a także pierwszy gameplay nagrany przez dziennikarzy IGN.

Konsola Steam — co to jest?

Steam Deck to pecetowa odpowiedź na Nintendo Switcha. Valve zaproponowało graczom przenośne urządzenie, pozwalające cieszyć się grami w każdym miejscu i czasie. Handheld Steam nie jest jednak bezpośrednią konkurencją dla popularnego „Pstryczka”. Przenośny komputer nie zaoferuje bowiem żadnych gier na wyłączność, czym zaskarbił sobie serca graczy japoński producent, a jedynie umożliwi uruchamianie pecetowych produkcji w podróży czy łóżku, bez konieczności sięgania po laptopa.

Oparte na, bazującym na Linuxie, systemie SteamOS 3 urządzenie nie będzie ograniczone do używania go w trybie przenośnym. Bez problemu można bowiem podłączyć do niego klawiaturę i myszkę oraz zewnętrzne wyświetlacze.

Wersje i cena Steam Deck

Aktualnie konsola przenośna Valve dostępna jest w trzech wersjach, różniących się pojemnością, szybkością dysku oraz dodatkowymi gadżetami, jak np. ekskluzywny futerał. Ceny urządzenia w oficjalnej dystrybucji rozpoczynają się już od 1899 złotych.

  • Steam Deck z 64 GB eMMC (PCIe Gen 2 x1) – 1899 złotych
  • Konsola Steam z 256 GB NVMe SSD (PCIe Gen 3 x4) – 2499 złotych
  • Konsola Valve z 512 GB high-speed NVMe SSD (PCIe Gen 3 x4) – 3099 złotych

Niezależnie od wybranej opcji, każda konsola Steam wyposażona będzie w 7-calowy dotykowy ekran 60 Hz o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Urządzenie napędzane będzie przez niestandardowy 4-rdzeniowy procesor AMD i grafikę opartą na architekturze 8 RDNA. Całość dopełniać będzie 16 GB pamięci RAM. Bateria ma pozwolić na zabawę trwającą od 2 do 8 godzin, w zależności od ogrywanego tytułu. 


Gry PC na konsoli — w co zagramy na Steam Deck?

Handheld Steam pozwoli uruchomić niemalże wszystkie gry znajdujące się w bibliotece Steam. Zgodnie z zapowiedziami każda produkcja działać będzie co najmniej w 30 klatkach na sekundę. Gry PC na konsoli Valve nie będą też ograniczały się do jednego klienta. Na urządzeniu będzie można też zainstalować GOG, Epic Games Store, Ubisoft Connect czy też inne programy i cieszyć się dostępnymi tam grami. Nic nie będzie też stało na przeszkodzie, by zainstalować Windowsa. 

Jedynym wyjątkiem są gry VR. Te, ze względu na swoje spore wymagania, nie będą możliwe do uruchomienia na Steam Deck. Na razie niepewna pozostaje również sytuacja z tytułami multiplayer. Wszystko za sprawą niekompatybilnych, z opartymi na Linuksie systemach, antycheatach. Valve poinformowało jednak, że są świadomi sytuacji i współpracują z dostawcami najpopularniejszych programów, celem rozwiązania problemu. Istnieje więc duża szansa, że również i te gry Steam na konsoli będą uruchamiać się bez zastrzeżeń.