Polecamy

Święta z Curve - 50 złotych i 1% cashbacku dla nowych klientów, odświeżony cashback dla dotychczasowych klientów

🎄 Popularna promocja wraca z okazji Świąt Bożego Narodzenia! 🎄

Dla nowych klientów:

 • Do zgarnięcia 50 złotych bonusu na zakupy świąteczne za założenie wielowalutowej karty Curve (czyt. “Kerw”). Dodajmy, bardzo łatwe 50 złotych, bo Curve nie weryfikuje dowodu osobistego, nie prosi o selfie i nie sprawdza zdolności kredytowej. Dodatkowo, otrzymujecie 1% cashbacku na 3 wybrane przez siebie sklepy (np. Amazon/Apple/Netflix), bardzo korzystne kursy przewalutowania i… możliwość cofania czasu :O 

Dla dotychczasowych klientów:

 • Osoby, które już wcześniej zarejestrowały się z naszym kodem BLACK otrzymały z okazji świąt dodatkowe 90 dni cashbacku oraz możliwość ponownego wybrania 3 ulubionych sklepów! Prezent otrzymacie po zaktualizowaniu aplikacji.

Więcej o Curve przeczytacie w dalszej części wpisu.

Czym jest Curve?

Curve to rewelacyjne narzędzie dla osób, które korzystają z więcej niż jednej karty płatniczej. Jest to fizyczna karta debetowa, pod którą, za pośrednictwem aplikacji mobilnej, podpinacie wszystkie inne karty, z których na co dzień korzystacie. Koncept identyczny jak w GOG Galaxy 2.0 – po co sięgać po wiele różnych kart/launcherów skoro lepiej i bezpieczniej mieć wszystko w jednym miejscu? 🙂

Owszem, trzymanie “mobilnego portfela” jest już możliwe dzięki aplikacjom takim jak Google Pay, czy Apple Pay. Niemniej w tym wypadku mówimy o fizycznej karcie, którą możecie włożyć do terminala w dowolnym sklepie lub płacić w każdym miejscu w internecie. Samą kartę Curve możecie też podpiąć pod Google Pay, obsługa Apple Pay jest w drodze 🙂

Jest jeszcze wiele innych powodów, dlaczego warto założyć kartę Curve:

50 złotych bonusu na start

Odebranie bonusu jest bardzo proste – wystarczy, że pobierzecie aplikację z naszego linka (musicie otworzyć go na telefonie) i użyjecie kodu BLACK.

50 złotych otrzymacie tuż po opłaceniu pierwszej transakcji kartą Curve.

Jeśli pobraliście aplikację bezpośrednio z Google Play/Apple Store, to promka powinna zadziałać, pod warunkiem, że manualnie wklepiecie kod BLACK przy rejestracji.

Transakcja może być na dowolną kwotę, a pod Curve podpięta może być dowolna inna karta płatnicza (nawet Revolut).

Zerowy wysiłek i bezpieczeństwo

Podczas zakładania karty Curve zostaniecie poproszeni jedynie o podanie imienia, nazwiska i adresu (celem wysyłki karty). Cały proces od pobrania aplikacji do zamówienia karty zajmie wam ledwie parę minut. W czasie rejestracji Curve nie pyta was o dowód osobisty, ani o zdolność kredytową. Dlaczego? 

Curve w przeciwieństwie do Twisto i Revoluta nie daje Wam żadnego lokalnego konta, na którym przechowujecie pieniądze. To jedynie karta-agregator dla innych kart płatniczych podpiętych pod aplikację. Jako że Curve nie gromadzi Waszych środków, nie podpada pod regulacje, które obejmują Revoluta/Twisto i nie musi weryfikować Waszego dowodu tożsamości.

Weryfikacji poddawane są jedynie karty płatnicze, które podepniecie pod aplikacje. Po przyłączeniu karty, Curve pobierze obciąży ją drobną kwotą i w opisie transakcji poda Wam kod weryfikacyjny. Wystarczy przepisać ten kod w aplikacji i możecie zacząć zakupy 🙂 Niewielka kwota pobrana celem weryfikacji zostanie Wam szybko zwrócona.

Warto wspomnieć, że numery kart, które podepniecie pod Curve nie są przechowywane w aplikacji, a wszystkie dane są szyfrowane. Oprócz ochrony przed oszustwami, Curve oferuje też standardową ochronę klienta Curve nawet do £100 000, jako dodatkowe zabezpieczenie. Wszystko to sprawia, że korzystanie z Curve jest dużo bezpieczniejsze, niż noszenie ze sobą wszystkich kart w portfelu.

1% Cashbacku

Jeśli trzymanie wszystkich kart w jednym miejscu oraz 50 złotych nie jest dla Was wystarczającymi argumentami, to być może przekona Was funkcja “Curve cash”. Ze standardową kartą możecie liczyć na 1% cashback od trzech wybranych (przez Was) partnerów. Zamawiając darmową kartę „Curve Blue”, możecie liczyć na cashback przez pierwszych 90 dni. Powitalne 50 złotych oraz kwoty zebrane z cashbacku dostępne będą bez limitu.

Graczy i geeków najbardziej zainteresują zapewne cashbacki oferowane przez Amazon, Netflix, Spotify, Apple, czy Mediamarkt 😉 Oczywiście Curve Cash można nabijać również od zupełnie niezwiązanych z grami podmiotów (Tesco, Ikea, Uber, Starbucks itd). Wybór należy do Was.

Co ciekawe, cashback od Curve łączy się z dowolnymi innymi cashbackami, które zazwyczaj otrzymujecie na swoje zakupy (np. od dostawcy karty kredytowej).

No dobrze, a co z prowizjami?

 • Darmowa karta “Curve Blue” (standardowa karta)
 • Darmowa wysyłka karty
 • Brak prowizji za użytkowanie karty i aplikacji Curve
 • Brak prowizji za transakcje bezgotówkowe w walucie karty
 • Darmowe powiadomienia na temat transakcji niezależnie od tego z jakiego banku mamy kartę.
 • Darmowe pierwszych 10 wypłat z bankomatu miesięcznie (do równowartości £200)
 • Płatności zagraniczne (do równowartości £500) po najkorzystniejszych kursach międzybankowych

Na czym Curve zarabia? Prowizje pojawiają się dopiero w momencie gdy przekroczycie podane wyżej limity dla wypłat w bankomatach i płatności w obcych walutach. W weekendy, podobnie jak u konkurencji, pojawiają się marże przy przewalutowaniach (0.5% przy transakcjach w GBP, USD, EUR i 1.5% dla innych walut). Istnieje też płatna subskrypcja “Curve Black”, która jednak nie oferuje za dużo użytkownikom w Polsce.

Status karty debetowej i korzystne przewalutowanie

Do konwersji walut używam Revoluta. Po co mi jeszcze Curve?

Curve – podobnie jak Revolut i Twisto, oferuje wielowalutową kartę z bardzo korzystnymi kursami konwersji. Limit dla przewalutowań po kursach międzybankowych (500 funtów) jest dużo niższy niż w przypadku Revoluta. Curve ma jednak nad konkurencją przewagę w dwóch bardzo ważnych aspektach:

1. Automatyczna konwersja walut

Zapomnijcie o konwertowaniu środków przed dokonaniem transakcji w aplikacji. Curve ogarnie przewalutowanie za was w momencie dokonania transakcji. Karta bankowa, którą macie podpiętą do Curve będzie automatycznie obciążona w swojej domyślnej walucie po najlepszym możliwym kursie.

2. Status karty debetowej

Curve ma status karty debetowej, w przeciwieństwie do Revoluta, który jest kartą prepaid. W praktyce oznacza to, że wszędzie tam gdzie karta prepaid nie jest akceptowana (Humble Monthly? Netflix? Różnego rodzaju inne subskrypcje?), karta Curve nie powinna stwarzać problemów! Ba! Możecie podpiąć pod Curve swojego Revoluta i w ten sposób ominąć nakładane z góry ograniczenia!

Funkcja “podróży w czasie”

Zupełnie jak w Back To The Future, będziecie mogli… Dobra, żarty na bok 😉 

Jeśli pomylicie się i skorzystacie z nie tej karty co trzeba albo po prostu zmienicie zdanie, możecie w ciągu 14 dni skorzystać z funkcji “Go Back In Time” i w łatwy sposób przenieść transakcję z jednej karty na drugą. Wystarczy parę kliknięć, a Curve wykona całą czarną robotę za Was – otrzymacie zwrot środków na pierwotnej karcie, a płatność przejdzie na drugą kartę Waszego wyboru. Maksymalna kwota, do której działa “cofanie się w czasie” to 1000 funtów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

 • Podobnie jak Twisto i Revolut – za Curve nie stoi żaden bank. Jest to tzw. FinTech, czyli przedsiębiorstwo wprowadzające innowacyjne rozwiązania dla sektora finansowego.
 • Curve nie jest żadnym nowicjuszem – istnieje na rynku już od kilku lat, a wartość firmy wyceniana jest na 250 milionów dolarów. Ilość użytkowników Curve powoli dobija do miliona, a partnerem fitechu są m.in. Santander. Więcej o Curve poczytać możecie w tym artykule na TechCrunch
 • W sieci krążą różne kody polecające zwykłych użytkowników oferujące 5 funtów (25 złotych na start). Z kodem BLACK uzyskacie aż 50 złotych. Zarówno Wam, jak i Waszym znajomym lepiej opłaci się korzystanie z naszego kodu, niż z systemu poleceń zwykłych użytkowników.
 • 50 złotych bonusu otrzymacie na swoje konto cashback (Curve Cash). Tak jak pisaliśmy wyżej – Curve nie oferuje żadnego zwykłego konta, którego można by używać do transferów przychodzących i wychodzących. Jest tylko stale rosnące konto cashback. 🙂 „Curve cash” możecie wykorzystać do zakupów w sklepie, tak długo jeśli kwota zamówienia nie przekracza dostępnych środków (czyli na start możecie kupić coś do 50 złotych).
 • Promocja została przygotowana specjalnie dla Łowców Gier z okazji Bożego Narodzenia. Zachęcamy Was, aby skorzystać z niej jeszcze jak najszybciej, tak aby karta dotarła do Was przed świętami. Tradycyjnie spodziewamy się wtedy wysypu rewelacyjnych promek na gry i konsole i 50 złotych bonusu wraz z 1% cashback po prostu się Wam przydadzą.

>> Black Friday z Curve – link do promocji <<

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.