«

»

[Aktualizacja] Przedsprzedażowe zestawy Wielkiej Księgi Gier z dodatkowymi grami po 69 zł

Aktualizacja: Na stronie pojawiły się nowe zestawy, m.in. z Thimbleweed Park i Frostpunkiem.

Obecnie dostępne zestawy:
Wielka Księga Gier z grą Seven: The Days Long Gone gratis – 69 zł
Wielka Księga Gier z grą Observer gratis – 69 zł
Wielka Księga Gier z grami Tormentum, Play with Me oraz Serial Cleaner gratis – 69 zł
Wielka Księga Gier z grami The Way, Mad Age & This Guy oraz My Brother Rabbit gratis – 69 zł 

Wszystkie gratisowe gry są dostępne jako klucze Steam.
Promocja do wyczerpania zapasów

 • Może za pół roku gdy cena spadnie i nie będą dołączać niepotrzebnych rzeczy na siłę do książki.

  • Cena raczej nie spadnie, oficjalna okładkowa ma wynosić 79pln. Chyba że kupisz z drugiej ręki to może będzie taniej. To obecne 69 to dobra oferta bo dodatkowo jakiś bonus dostaniesz. Ja zamówiłem z grą Observer, którą i tak miałem zamiar kupić więc za 69 dostanę dobrą grę i wartościową książkę. Czy to drogo? Dla łowców pewnie tak, dla mnie niekoniecznie.

   • Zed

    Ceny książek potrafią szybko spaść. Spójrz na Krew, ot i pixele. W miesiącu wydania już można było kupi za 50% ceny okładkowej bez problemu.
    Ale fakt, tu bym na to nie liczył. Tego typu wydania trzymają cenę, mają ograniczony nakład, może cena zejdzie w empiku itp do owych 69zł max 65.
    Tu forma wydania akurat jest warta ceny i nie powinno to dziwić.

  • Cassiel

   Pomyliłeś branże. Ceny książek tak prędko nie spadają. A już szczególnie te, które mają ,,800 kolorowych fotografii” 😉 Podejrzewam że właśnie te fotografie to przyczyna takiej, a nie innej ceny.

   Prędzej bym obstawiał, że jak to bywa z takimi książkami, nakład się wyczerpie i nikt nie będzie go wznawiał, niż że za pół roku cena ci spadnie.

 • „Tagi: Darmowe, Steam”

  To ja poproszę tylko te „darmowe” klucze do Observera itp, a Pixel może sobie książki zachować ;P
  A na serio: ile jeszcze można przymykać oczy na to kantowanie na VAT naliczając 5% i udając że sprzedaje się książkę, a nie grę czy film do których „książka” jest tylko dodatkiem.

  • Ale tutaj naprawdę gra jest tylko dodatkiem…
   W tym przypadku nie widzę kantowania na VAT

   • Fakt, wygląda to lepiej niż kilkustronicowe broszurki o filmie dołączane do czasopism i udające książkę, ale i tak IMHO obwieszczanie że gra jest darmowa, to nadal nadużycie.

    • Zed

     To poczekaj na regularną sprzedaż i pokaż mi wówczas kantowanie na VAT i tą broszurkę do gier.
     Bonusy są, wszystkie w sumie chyba od polskich twórców gier.
     Ot fajna rzecz jako nagroda za zakup w przedsprzedaży (a bonusy w takim przypadku w wielu ofertach są, tak gier, sprzętu czy książek właśnie).
     Chcą zachęcić, chcą sprzedać jakąś pulę minimalną co by mieć zagwarantowany zysk. Dla twórców gier to też forma promocji.
     Sam mam np Cyfrowe Marzenia tego autora. Książka bardzo fajna, wydana oszczędnie. Sam Micz ma spore doświadczenie w tematyce gier i pisaniu o nich więc ja się o treść nie martwię.
     Sam koszt wydania solidnej cegły, na papierze kredowym, z kolorowym drukiem i twardą oprawa jest wysoki.
     Sprawa prosta – nie podoba się – nie kupuj. Kup sobie jakiś romans za 3zł z kosza w markecie np 😛 ot górnolotna proza nie oszukująca na VAT

  • Z tymi tagami to jest jakiś dziwny skrypt, który sam to ustawia – zobaczył w tekście „Steam” i „Gratis” i sam dołączył takie tagi.

 • kanthall

  Teraz xD ? To już połowa pakietów się poszła kochać… niezła szybkość reakcji 😛

  • Nie wszystko jest zawsze czarno-białe, potrzebna była zgoda na publikację i stąd obsuwa kilku godzin. Poza tym obecne pakiety wciąż są fajne – 7 Days, Observer, Tormentum, My Brother Rabbitd. Ja dla przykładu wziąłem pakiet z Tormentum, bo czaję się na gierkę już dobre kilka lat. Kupujesz książkę z grami gratis a nie gry z książką gratis. Dodatkowo w pakietach przedsprzedażowych możesz mieć egzemplarz z autografem.

  • Jakie były wcześniej pakiety?

 • Ale jak to tak bez wiedźmina o.0?

 • Kolejne overpriced wodolejstwo jadące na naiwności nieletnich i słabo wykształconych fanów gier? 😀

  • Ta jasne. Może niektórzy lubią gry i lubią nie tylko w nie grać ale wiedzieć coś więcej.

   • XD To niech sobie kupią monografię naukową albo za darmo w sieci poczytają artykuły naukowe. Akurat powstaję takowe po polsku. A tu mamy książkę, która już przed premierą musi serwować „dodatki” by napędzać sprzedaż.

    • o ja p, jak smutne masz życie

    • Dodatki są tylko nagrodą dla tych, którzy robią pre-order. W normalnym wydaniu tego nie będzie. Poza tym za darmo to najwyżej w mordę można dostać.

    • Przecież te pakiety z dodatkami są limitowane po 100 sztuk. Serio myślisz, że kilkaset promocyjnych egzemplarzy to jest napędzanie sprzedaży? Wiesz ile autor z takiego jednego egzemplarza ma zysku? Wiesz ile musi sprzedać by realnie coś zarobić? Nie? No właśnie.

    • Ale tendencyjne pytania możesz sobie darować. Akurat biorąc pod uwagę, że to selfpub w Novae Res śmiem sądzić, że redakcja będzie wołała o pomstę do nieba i stąd najpewniej wynika też bardzo wysoka cena książki.
     I tak to jest napędzanie sprzedaży. Czysty marketing.

    • Ja bym powiedział, że to jest sprzedaż po kosztach określonej puli książek. A raczej przedsprzedaż z autografem. Ale właściwie wyzwanie to sprzedaż nie kilkuset sztuk, ale minimum kilku tysięcy po cenie detalicznej.
     Wysoka cen wynika z jakości wydania – kolorowe grafiki, kredowy papier, twarda oprawa oraz z objętości – prawie 700 stron. Spróbuj zgłosić się do drukarni, że chcesz coś takiego wydać w 10000 egzemplarzach i podziel się z nami wyceną.

    • Niemal 700 stron na kredowym papierze, setki kolorowych fotografii zrobionych specjalnie na potrzeby książki, autor z ponad 30 letnim doświadczeniem w branży gier i cena 69 z dodatkową grą to bardzo wysoka cena? Teraz za byle książkę o niczym napisaną przez gwiazdeczką z telewizji trzeba zapłacić z 4 dyszki. Nie wiem co brałeś ale bierz pól.

    • Nie masz pojęcia o czym piszesz.

    • Ty za to masz. Czytaj więcej darmowych rzeczy z internetu to ci się intelekt jeszcze bardziej poprawi.

    • Nevon ma raczej na myśli to, że Mańkowski słabo pisze. Przeczytałem Cyfrowe marzenia 2.0 (niestety mimo usilnych prób wersji 3 na stronie Piksela nie znalazłem, teraz już wiem dlaczego) i mam mieszane uczucia. Trzy czwarte książki wydawało mi się znakomite: historia gier od zarania dziejów do końca lat 90. ubiegłego wieku to dla mnie, mimo ponad dwudziestoletniego „stażu”, nieznany ląd i te rozdziały przeczytałem z prawdziwą satysfakcją. Nawet nie przeszkadzał mi dość ogólnikowy charakter podanych informacji.
     Gdy jednak doszedłem do czasów, które sam doskonale znam i pamiętam wyszło na jaw, że Mańkowski nie ma czasem bladego pojęcia o czym pisze i najwyraźniej nie rozumie już branży bo w rozwoju zatrzymał się ponad dekadę temu. Całą książkę skupia się praktycznie wyłącznie na ewolucji graficznej, po macoszemu traktując lub całkowicie wręcz pomijając aspekty mechaniki, przez co można wywnioskować, że gry to tylko kilka gatunków praktycznie niezmiennych od samego początku. Poświęca całe rozdziały tytułom pokroju Second Life, a o cyfrowej dystrybucji i Steamie pisze może ze dwa zdania. Zachwyca się pięknym światem w Gothiku 3 a zaraz potem sam sobie przeczy narzekając, że gry to tylko grafika i ogólnie „Kurła, kiedyś to było”.
     Jeśli tak wygląda kronika czasów, które są najlepiej udokumentowane a zarazem łatwo mi zweryfikować wątpliwą poprawność informacji podanych w książce, to może z poprzednimi dekadami jest podobnie, tylko sam z braku wiedzy nie potrafię tego dostrzec. A to już każe mi podejść z rezerwą do kolejnego tworu autora, zwłaszcza, że ta publikacja to tak naprawdę ta sama książka z poprawkami. 70 złotych to o wiele za dużo za tę pozycję, nawet mimo bardzo ładnego wydania, bo nie wierzę, że Mańkowskiemu chciało się przepisać od nowa ostatnie dwieście stron farmazonów.

    • Dowiem się z tego np. o jakichś mniej znanych perełkach, czy raczej przejechał się po najpopularniejszych rzeczach?

     Co do tych pakietów to widzę, że najciekawsze już dawno poszły.

    • Perełki były wymieniane głównie w trzech pierwszych częściach. Końcówkę lat 90. i dwutysięczne tak ogólnikowo przeleciał, że ktoś nieobeznany z branżą mógłby pomyśleć, iż rocznie wychodzi góra może 10 gier. Oczywiście niemożliwe jest szczegółowe opisanie wszystkiego bo branża rozrosła się do niesamowicie, ale Mańkowski poszedł w drugą skrajność i skupił się na sprzęcie i gadżetach ale w dalszym ciągu bez jakichkolwiek szczegółów.

    • Micz (Mańkowski) właśnie w taki sposób pisze, dla niego czas zatrzymał się w połowie jak 90., a wszystko co potem jest niewarte uwagi. Doskonale widac to na grupie z PIXELA, której jest adminem (i którą miejscami zarządza jakby dalej były lata 90.) – wrzuca bardzo dużo rzeczy z lat 80.-90. całkowicie pomijając nowe, a takie np. Uncharted 4 jest dla niego niesamowicie nudne (nie wyszedł poza dachy na początku). Bardzo dobrze zna początki gamingu, szczególnie lata 70. i 80., ale całkowicie olewa konsole i czasy współczesne. Ja po przeczytaniu spisu treści i rozkładu tematów odpuściłem sobie kupno, bo znając Micza miałem podejrzenia że będzie tak jak piszecie – widać nie myliłem się.

    • Dobrze wiedzieć. Fajne by były jakieś tabelki i opisy ze specyfikacjami sprzętów np. z lat 90 czy początku lat 2000, dalej można takie rzeczy znaleźć w sieci albo samemu się jeszcze gdzieś ma, ale pewne szczegóły mogą zacząć ginąć.

  • Ja tam sobie bardzo chwalę tematyczne Tipsomaniaki z CDAction, np. o horrorach, najbardziej przełomowych grach itd. sprzed kilku lat. Tutaj mamy ładne wydanie w twardej oprawie, na kredowym papierze, liczące 700 stron. Co kto lubi, ja dam szansę i zaryzykuję.

 • 69zł za książkę? Meh, poczekam tydzień aż będzie na chomikuj 🙂

  • Szewczyk

   jak czytam takie komentarze, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera.

   • Niestety, taka już kolej rzeczy 🙂 Szczególnie w przypadku książek czy innych niewielkich rozmiarem plików.

    • Szewczyk

     jeśli na coś Ciebie nie stać, to zwyczajnie tego nie kupuj, a nie kradnij.

    • Złodziej sprawia, że osoba okradana doznaje szkody. Pirat robiąc kopię sprawia, że danego dobra ich więcej 🙂 Dobra, nie kupię ale czy dzięki temu zapoznam się z tym tytułem? Kto powiedział, że mnie nie stać? Po prostu nie mam frajdy z posiadania na półce książek.

    • Czyli gdyby ktoś na przykład ukradł ci żonę / narzeczoną to byś doznał szkody a gdyby ją tylko zgwałcił to by było więcej przyjemności dla wszystkich , prawda?

    • Hmmm. Warte zastanowienia XDDD

    • Po dłuższym rozmyślaniu stwierdzam, że ta sytuacja ma się nijak do przedstawionego przykładu. No chyba, żeby „ZŁODZIEJ” skopiował/sklonował moją dziewczynę i sobie poużywał na swojej „kopii”.

    • Hmmm a kto powiedział że kobieta może mieć tylko jednego faceta? Przecież jeśli sypia z dwoma to wystarczy jej dla obu ale żaden nie ma jej na własność 🙂

    • No tu już mówimy o kobietach rozwiązłych. Ja z takimi się nie wiążę i nikomu nie radzę 🙂

    • Szewczyk

     dla rodziców takich osób, powinna być dostępna opcja eutanazji, tudzież aborcji. ZŁODZIEJ ZAWSZE = ZŁODZIEJ. Ja nie mam frajdy z patrzenia i czytania wypocin takiego intelektualnego dna. Idę zapoznać się z Twoim portfelem, kto powiedział, że mnie nie stać? Po prostu mam frajdę z wydawania czyiś pieniędzy 😀

    • „Ja nie mam frajdy z patrzenia i czytania wypocin takiego intelektualnego dna” Ja jednak zamierzam zapoznać się z wyżej omawianą lekturą. 😀

  • Trixie B Lulamoon

   mowili ze nie maja zamiaru robic pdfa. chociaz dziwne bo pare stron jest w pdf

  • Z tego co wiem na tym poczciwym gryzoniu takie materiały jak książki i PDFy nie trzymają długo. I dobrze.

   • Trixie B Lulamoon

    lol milosnik prawa

    • ale osochosi?
     Napisałem że takie pliki są kasowane błyskawicznie, i dobrze.
     „Chciwą korporacją / wydawcą” nie usprawiedliwisz piractwa w tym przypadku.
     Sam kupuję książki polskie o grach mimo że poza 2? pozycjami jest to albo bełkot (Wybuchające Beczki) albo jak rozprawka z polskiego, choć nadal da się czytać.

    • Trixie B Lulamoon

     inni tez kupuja ale na gryzoniu :p

 • Seq

  Wielka Księga Gier… Ale górnolotnie, jak Skarbnica Narodowa, tyle, że nie dają medalu dla każdego Polaka 🙂

 • Bili

  Graficznie wygląda bardzo biednie porównując do chociażby wielu specjalnych wydań zwykłych gazet zagranicznych. Przepraszam ale tak to wygląda.

 • Adam Głowacki

  Klucze dostaje się od razu czy trzeba czekać?

 • Shirq

  Za pół roku będzie na wyprzedaży -50% lub więcej na gildii czy w świecie książki, polecam poczekać.

 • mrvalgard

  co wgl jest w tej książce? jest dostępna jakaś recenzja/zapowiedź/fragmenty?

  • Masz na stronie fragment rozdziału do pobrania.
   Jak pisałem magisterkę to w bibliotece UW znalazłem kilka książek o genezie gier PC, ich rozwoju itp. i było całkiem interesująco to wszystko opisane. Ten fragment rozdziału jakiś taki nijaki: była se gra, przyjęła się, powstała inna, bla bla. Taki mega shortcut

   • Darmowy rozdział dotyczy studia Psygnosis, ale ani słowa w nim o niewątpliwej perełce jaka było Destruction Derby

 • mrvalgard

  dzięki za ostrzeżenie

 • Maru Dobcio

  Nie zgodzę się, książka Mańkowskiego idealna nie jest ale czyta się ją lekko i przyjemnie. Dużo lepiej niż inną popularną książkę dla graczy „Nie tylko Wiedźmin” która momentami przypomina publikację polityczną.

  • Nie wiem, nie czytałem Nie Tylko Wiedźmin, więc nie mam porównania. Książkę Mańkowskiego być może tobie czytało się lekko ze względu na styl autora, w końcu łatwo się „wciąga” notki na blogach, a tak właśnie były napisane Cyfrowe Marzenia.

  • Co znaczy „publikację polityczną”? Co tam takiego znalazłeś że użyłeś takiego zwrotu? Jak dla mnie to jedna z najlepszych polskich książek o grach w ogóle, Kosowski zna branżę jak mało kto, a warsztatowo i językowo jest bardzo dobrze.

 • nakład wyczerpany , nakład wyczerpany – co kliknę to jest taki komunikat….

  • John Blue

   Dalego środki z mojego portfela niedostępne. Zastanawia mnie po co robić promocję np. z 10 sztuk, przecież to bardziej antyreklama.

 • Trixie B Lulamoon

  Zdazylem kupic. Ciekawe czy dostane przed 17 listopada

 • John Blue

  Przykro ale zestaw smutny kiedy robi się promocję na kilka sztuk. Chciałem kupić, ale podziękuję za taką formę marnowania mi czasu.

 • 85 zlotych za wysylke od EU. Tylko 20 mniej niz do USA.

 • Mariusz Włodarczyk

  Ja ma WKG za darmo, czyli wszystkie nieograne gry w bibliotece steam 😉

 • Jak pisałem magisterkę to w bibliotece UW znalazłem kilka książek o
  genezie gier PC, ich rozwoju itp. i było całkiem interesująco to
  wszystko opisane. Ten fragment rozdziału jakiś taki nijaki: była se gra,
  przyjęła się, powstała inna, bla bla. Taki mega shortcut

 • z ciekawości zobaczylem udostepniony rozdzial odnosnie psygnosis, niestety ze świecą w nim szukać perełki jaka niewatpliwie bylo Destruction Derby

 • Ludzie, na boga, nauczcie się że piractwo to przestępstwo ale nie kradzież. Nie wiem skąd się to upowszechniło…