Allegro Smart

Czym jest Allegro Smart! i jak zaoszczędzić jeszcze więcej dzięki usłudze

Darmowa dostawa z Allegro Smart! całkowicie zmieniła zakupowe przyzwyczajenia wielu osób, przyciągając do polskiej platformy e-commerce wielu nowych klientów. Mimo pojawienia się na polskim rynku wielkiego gracza, jakim jest Amazon, mnóstwo kupujących wciąż sięga po oferty wystawione na rodzimym serwisie aukcyjnym. Sporą rolę odgrywa tu właśnie wspomniana już usługa. Jako że cena Allegro Smart! nie należy do zbyt wygórowanych, jego zakup zwraca się już po kilku pierwszych zamówieniach.

W niniejszym wpisie przyjrzymy się nieco bliżej benefitom płynącym z posiadania Smarta, a także rzucimy okiem na to jak i czy w ogóle da się jeszcze troszkę więcej zaoszczędzić 🙂

Co daje Allegro Smart! i ile kosztuje roczny abonament

Allegro Smart! to usługa dla osób robiących zakupy w ramach serwisu aukcyjnego Allegro. Stworzona została z myślą o klientach, którzy często korzystają z ofert sklepów wystawiających towary na jednej z największych platform sprzedażowych w Polsce i chcą przy tym nieco zaoszczędzić.

Po uiszczeniu opłaty, posiadacze Smart Allegro uzyskują dostęp do:

 • nielimitowanej liczby darmowych dostaw kurierem lub do tysięcy automatów paczkowych i punktów odbioru na terenie całej Polski
 • bezpłatnych zwrotów przesyłek Allegro Smart! (jednorazowo dla każdego zamówienia)
 • Smart! okazji, czyli specjalnych ofert przeznaczonych dla subskrybentów usługi
 • priorytetowej obsługi

Aby przystąpić do programu, wystarczy wykupić abonament. Dla wszystkich użytkowników serwisu dostępne są dwa warianty. Cena Allegro Smart! różni się w zależności od okresu, na który decydujemy się zakupić usługę na:

Promocyjna cena Allegro Smart!

W momencie publikacji artykułu roczny dostęp do Allegro Smart! można zakupić już za 49,90 zł! Promocja trwa do 21 maja.

Osoby, które dotychczas nie miały żadnej styczności z usługą, mogą skorzystać z programu Allegro Smart! na Start. Jest on bezpłatny i oferuje 5 darmowych przesyłek przez okres trzech miesięcy. Wyróżnić możemy także program Allegro Smart! Student, jednak o nim więcej opowiemy w dalszej części wpisu.

Cena Allegro Smart

Darmowa wysyłka z Allegro Smart!. Od jakiej kwoty obowiązują bezpłatne dostawy?

Darmowa dostawa z Allegro Smart! to główny benefit płynący z posiadania subskrypcji. Wystarczy bowiem dokonać zakupu raptem kilku przedmiotów, by wydane 59 złotych się zwróciło. Niestety obowiązują przy tym pewne ograniczenia. Raz, że nie każdy sprzedawca oferuje możliwość skorzystania z opcji bezpłatnej wysyłki, dwa, opcja dostępna jest dopiero po złożeniu zamówienia na określoną kwotę.

Minimalna wartość koszyka uprawniająca do skorzystania z oferty:

 • dostawa do automatów paczkowych i punktów odbioru – 45 zł
 • przesyłki kurierskie – 65 zł

Warto zaznaczyć, że nie musi być to jeden przedmiot. Liczy się kwota. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by kupić więcej produktów od jednego sprzedawcy.

Metody dostawy Allegro Smart!

Jak zaoszczędzić z Allegro Smart! Student

Allegro przygotowało specjalną ofertę dla studentów. Maja oni możliwość przez 6 miesięcy korzystać z usługi całkowicie za darmo, po czym, jeśli zdecydują się używać jej dalej, mogą zakupić roczną subskrypcję za 49,90 zł, czyli 10 złotych mniej niż wynosi obecnie standardowa cena Allegro Smart!

Jeśli nie chcecie, choć przez chwilę, przejmować się tym, ile kosztuje Allegro Smart! , musicie posiadać status studenta i ważną legitymację, bądź adres e-mail w domenie uczelni. Podczas rejestracji (w tym celu należy skorzystać ze specjalnej podstrony) wystarczy jedynie przesłać skan dokumentu, bądź podać mail kończący się na edu.pl. Po spełnieniu tych formalności i pozytywnym przejściu weryfikacji można już bez żadnych przeszkód korzystać z usługi.

Wersja dedykowana studentom pozwala na dokładnie to samo co jej odpowiednik przeznaczony dla osób, które już dawno zakończyły swoją edukację. Dodatkowo, uczniowie otrzymują też kody na:

 • Darmowy e-book z Legimi
 • 30% zniżki na e-booki i audiobooki w Legimi
 • 25% zniżki na bilety w Multikino
 • 25% zniżki na ofertę w barze Multikino
 • 15% zniżki na bilety autobusowe Flixbus
 • 3 x 7 zł na przejazdy z FreeNow
 • 7 GB internetu gratis w T-Mobile
 • 7 GB internetu gratis w Heyah

W każdym miesiącu pojawia się nowa pula kodów do wykorzystania. Promocja na Allegro Smart! dla studentów ważna jest do odwołania, dlatego jeśli wciąż uczęszczacie na wykłady, warto sięgnąć po nią, zanim Allegro zdecyduje się zamknąć projekt.

Promocje na Allegro Smart!

Jeśli mimo wszystko przeraża Was to, ile kosztuje Allegro Smart!, dobrym pomysłem może być wstrzymanie się z zakupem usługi do momentu pojawienia się promocji. Te dotychczas pojawiały się dość regularnie, co kilka miesięcy, pozwalając wtedy zaoszczędzić dodatkowo kilkanaście, a czasem nawet i więcej, złotych.

Promocje na Allegro Smart! mogą przybierać dowolne formy. W przeszłości zdarzało się nawet, że darmowe kody aktywujące usługę dało się zdobyć w konkursach organizowanych przy różnych okazjach. Obecnie częściej mamy do czynienia z ofertami polegającymi na zaoferowaniu pewnego bonusu przy zakupie (np. 15 monet, które można później wymienić na kupon o wartości 15 zł), bądź po prostu zwykłej obniżce. Cena Allegro Smart! jest wtedy przez 2-3 tygodnie niższa o kilkanaście złotych.

Oferty tego typu pojawiają się średnio co parę miesięcy, nie częściej niż 2-3 razy w roku, dlatego też jeśli poprzednia promocja dopiero co się zakończyła, istnieje spore prawdopodobieństwo, że przez najbliższe kilkanaście tygodni usługa sprzedawana będzie w pełnej cenie.


Jako że roczny koszt usługi to równowartość ok. 5-6 dostarczonych paczek, zastanówcie się sami czy darmowa dostawa z Allegro Smart! jest dla Was opłacalna. W wielu przypadkach, zwłaszcza gdy kupujecie dużo pudełkowych wydań gier i sprzętu, inwestycja może się bardzo szybko zwrócić.

Łowcy, korzystacie z Allegro Smart!? Jak oceniacie usługę w porównaniu do propozycji największego konkurenta, czyli Amazon Prime?

Sklepy: Tagi:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.