Gdzie kupić najtaniej Dead Space? Premiera, cena na PC, PS5 i Xbox Series oraz wymagania sprzętowe (akt.)

Premiera Dead Space na PC, PlayStation i konsolach Xbox zbliża się wielkimi krokami. Na pokład USG Ishimura powrócimy już 27 stycznia 2023 roku. Zważywszy na duże zainteresowanie odświeżonym wydaniem jednej z najlepszych gier 2008 roku, przygotowaliśmy dla Was specjalny artykuł zawierający najistotniejsze informacje o tym remake’u. We wpisie znajdziecie również aktualne promocje na Dead Space (2023 r.) oraz wymagania sprzętowe na PC. Zapraszamy do lektury 🙂

Aktualizacja 7

Pojawiły się pierwsze recenzje Dead Space Remake. Z tego względu dodaliśmy stosowny akapit oraz zaktualizowaliśmy wszystkie ceny w artykule.

Co wiemy o remake’u Dead Space?

Wydane pierwotnie w 2008 roku Dead Space doczekało się kompleksowego odświeżenia. Remake tytułu zaoferuje stworzoną od podstaw grafikę, w pełni wykorzystującą moc konsol nowej generacji. Poprawie ulegnie również udźwiękowienie, a także sama rozgrywka. Twórcy zapowiadają jednak, że zmiany wprowadzone w gameplay’u w żaden sposób nie wpłyną na klimat produkcji. Ten ma być jak najbliższy oryginałowi, więc nowa wersja gry pozostanie klasycznym survival horrorem w kosmosie.

W Dead Space Remake gracze ponownie wcielą się w postać Isaaca Clarke’a – inżyniera wysłanego na pokład USG Ishimura w celu jego naprawy. Nic jednak nie idzie zgodnie z planem, a nowym celem bohatera jest przetrwanie. W przeciwieństwie do oryginału, nasz protagonista nie będzie niemy i zyska tym samym więcej osobowości. Zgodnie z kartą produktu na Steam, Dead Space będzie posiadać pełną polską wersję językową.

Recenzje Dead Space Remake

Łowcy, opublikowano już pierwsze recenzje remake’u Dead Space. W serwisie Metacritic odnowiona wersja klasyka z 2008 roku zdobyła imponujące 89/100 punktów Metascore. Wynik ten stanowi średnią wyciągniętą z ponad 50 opinii recenzentów. Identyczny rezultat pojawił się także na portalu Opencritic, gdzie tytuł rekomenduje 95% oceniających.

Gdzie kupić pre-order Dead Space (2023 r.) najtaniej?

Łowcy, poniżej znajdziecie przygotowane przez nas zestawienie, które pozwoli Wam zakupić Dead Space (remake) tanio. Tytuł dostępny jest w przedsprzedaży w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Serise X|S. Cena Dead Space (PC) w postaci klucza na platformę EA App zaczyna się już od 184,73 zł. W ofercie dostępne jest też rozbudowane wydanie Dead Space: Cyfrowa Edycja Specjalna, w skład którego wchodzą:

 • podstawową wersję gry Dead Space
 • 3 unikatowe kombinezony
 • 2 tekstury kombinezonu

Przypominamy, że premiera Dead Space (remake) już 27 stycznia 2023 roku.

Cena Dead Space na PlayStation 5

W poniższym zestawieniu znajdziecie najlepsze oferty na pre-order wyczekiwanego remake’u. Cena Dead Space (2023 r.) na PS5 wynosi w przedsprzedaży 249,99 zł:

Pre-ordery Dead Space na Xbox Series X|S

Cena Dead Space na konsolę Xbox Series X jest identyczna jak w przypadku PS5. Za pudełkowe wydanie tytuły przyjdzie nam zapłacić 269 zł:

Cena Dead Space na PC

Jeśli chcielibyście zakupić Dead Space tanio, to warto rozważyć wersję na PC. Cyfrowe wydanie gry na EA App dostępne jest już od 185,94 zł:

Tytuł dostępny jest również w wersji pudełkowej, którego cena na PC zaczyna się od 217 zł:

Zagraj w Dead Space Remake taniej dzięki abonamentowi EA Play Pro

Przypominamy, że posiadacze abonamentu EA Play Pro, który dostępny jest wyłącznie na PC, mogą zagrać w Dead Space za darmo od dnia premiery. Subskrypcja obejmuje całą zawartość Edycji Deluxe oraz dodatkowo kombinezon anodowany. Aby otrzymać nieograniczony dostęp do biblioteki gier EA możecie skorzystać z poniższych ofert na usługę EA Play Pro:

Nie jest pewne, czy w ramach zwykłego EA Play na PC, konsolach PlayStation i Xbox pojawi się wersja testowa Dead Space Remake.

Wymagania sprzętowe remake’u Dead Space na PC

Na platformie Steam możemy już znaleźć wymagania sprzętowe Dead Space. Ze względu na fakt, że tytuł powstał wyłącznie na konsole nowej generacji, to są one adekwatne do poziomu prezentowanego przez oprawę graficzną.

Wymagania minimalne:

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Procesor: AMD Ryzen 5 2600x / Intel Core i5 8600
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 / NVIDIA GeForce GTX 1070
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 50 GB
 • Dodatkowe uwagi: 50 GB SATA SSD

Wymagania zalecane:

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Procesor: AMD Ryzen 5 5600X / Intel Core i5 11600K
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 6700 XT / NVIDIA GeForce GTX 2070
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 50 GB
 • Dodatkowe uwagi:  50 GB SSD PCIe Compatible

Porównanie remake’u z oryginalnym Dead Space

Odpowiednie kanały YouTube już zajęły się analizą porównawczą obu odsłon pierwszego Dead Space. Remake gry zaoferuje nie tylko zupełnie nową jakość oprawy audiowizualnej. Zmiany sięgają znacznie głębiej, według zapewnień twórców historia zostanie rozbudowana o dodatkowe wątki i nowe misje poboczne, a oręż Isaaca Clarke’a będzie jeszcze bardziej mięsiście pacyfikował Nekromorfy. Warto wspomnieć, że na komfort gry pozytywnie wpłynie także brak ekranów ładowania.

Najważniejsze różnice graficzne między wydaniem Dead Space z 2008 roku i nadchodzącym remakiem zobaczycie w materiale poniżej:

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.