Gry za grosze

Łowcy, wiemy, jak bardzo interesują Was gry PC za grosze. Zdajemy sobie też sprawę, że z przyjemnością spoglądacie na wpisy zawierające tanie gry na PS4, PS5, czy też konsole Xbox. Nie zawsze bowiem trzeba od razu sięgać po premierowe tytuły, by dobrze się bawić. Niezależnie od tego, na jakim urządzeniu gracie, w tym miejscu zawsze znajdziecie coś dla siebie. Pora zapolować na tanie gry PC i konsolowe.

Czytaj więcej »

Łowcy, przygotowaliśmy dla Was kolejne zestawienie najciekawszych promocji na gry PC, które możecie znaleźć w cyfrowym sklepie Instant Gaming. Tym razem wybraliśmy oferty na tanie symulatory na Steam, wśród których znajdziecie takie produkcje jak Graveyard Keeper za 9,29 zł, Prison Architect za 4,51 zł czy Two Point Hospital za jedyne 28,63 zł.

Czytaj więcej

Gdzie kupić gry za grosze na PlayStation, Xbox, Switch oraz tanie gry Steam?

W sieci czeka na Was wiele miejsc, które pozwolą Wam kupić gry za grosze. Zanim jednak rozpoczniecie polowanie, musicie odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie. Obecnie konsolowe produkcje dystrybuowane są na dwa sposoby – cyfrowo oraz w pudełkach. Zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje plusy i minusy, więc jeśli interesują Was tanie gry na PS5, warto zastanowić się, czy chcecie pudło, które możecie położyć sobie na półce, bądź odsprzedać po ukończeniu kampanii, czy też wystarczy Wam licencja przypisana do konta. 

Zupełnie inaczej wygląda rynek pecetowy. Tu dystrybucja fizycznych wydań niemalże całkowicie umarła, a nawet jeśli już mamy do czynienia z pudełkiem, zazwyczaj w środku i tak nie znajdziemy płyty. Ratunkiem są więc tanie klucze Steam. Na szczęście, nie ma problemu, by złapać dobrą ofertę. W sieci działa wiele rozmaitych sklepów, które umożliwiają dorwanie gry Steam za 1 zł (nie żartujemy) a niekiedy nawet taniej. Nieco gorzej mają miłośnicy Epic Games Store, GOGa, czy innych platform, ale i w ich przypadkach da się niekiedy dostać gry PC za grosze. Innym sposobem, pozwalającym zagrać w tanie gry PC jest skorzystanie z licznych subskrypcji i abonamentów, nie będziemy jednak zajmowali się tym zagadnieniem w niniejszej kategorii. Możecie za to liczyć, że zasypiemy Was ofertami na tanie klucze Steam.

Tanie gry PlayStation, Xbox i Nintendo Switch w polskich sklepach

Tanie gry PC odłóżmy na razie na bok i zacznijmy od konsolowego rynku wydań fizycznych. W Polsce znajdziecie mnóstwo sklepów, które umożliwią Wam dokonanie zakupu wymarzonego tytułu po kosztach. Oczywiście tanie gry na PS5 nie będą dostępne od razu po ich premierze, jeśli jednak zdecydujecie się chwilę poczekać, z pewnością pojawią się pierwsze okazje. Roczne i dwuletnie tytuły potrafią już chodzić w naprawdę atrakcyjnych cenach. Oczywiście nie przez cały czas, trzeba tylko poczekać na przeceny. Ze względu na to, że na naszym rynku operuje wiele elektromarketów, a do tego Allegro czy też Amazon, zazwyczaj nie trzeba wykazywać się zbytnią cierpliwością. 

Jeśli interesują Was tanie gry na PS4, jeszcze lepiej! Tytuły wydawane na konsole poprzedniej generacji są coraz tańsze. Powodem takiego stanu rzeczy jest takt, iż spora część graczy przesiada się na PS5, w efekcie czego pudła dedykowane starszym urządzeniom sprzedają się coraz gorzej. Jak wiadomo, przestrzeń magazynowa nie jest z gumy, dlatego też sklepom coraz bardziej zależeć będzie na tym, by pozbyć się problemu, zanim rynek całkowicie zniknie. A jak wiadomo, nie ma lepszego sposobu niż obniżyć ceny, co pozwala zdobyć gry PS4 za grosze. Podobnie zresztą wygląda sytuacja w przypadku fizycznych wydań gier na Xboksa.

Osoby polujące na tanie gry na Nintendo Switch mogą mieć niestety nie lada orzech do zgryzienia. Zwłaszcza jeśli interesują ich tytuły ekskluzywne dla japońskiego handhelda. Niestety produkcje te mocno trzymają cenę, przez co po kilku latach od wydania wybrane tytuły wciąż dostępne są w premierowej cenie… lub nawet drożej. Nie oznacza to jednak, że nie da się kupić taniej, wymaga to jednak nieco większej cierpliwości, niż w przypadku, gdy naszym celem są np. gry PS5 za grosze.

Nintendo eShop, a tanie gry na Nintendo Switch

Dobrym źródłem, które pozwoli Wam zdobyć tanie gry na Nintendo Switch, jest oficjalny sklep, czyli Nintendo eShop. Niemalże każdego dnia pojawiają się nowe oferty. Nie wszystkie tytuły są jednak tak samo przeceniane. Sporo zależy od tego, kto jest wydawcą danej pozycji. 

Produkcje od zewnętrznych deweloperów nierzadko dostają obniżki nawet rzędu -90%, dzięki czemu mamy możliwość zdobyć naprawdę świetne gry za grosze. Niestety tak dobrze nie ma w przypadku tytułów ekskluzywnych, które to przeceniane są maksymalnie raz, dwa razy do roku, a do tego można liczyć na ceny niższe raptem o 30%.  

Jeśli chcecie zaoszczędzić dodatkowe kilkadziesiąt złotych, trzeba zastosować trik podobny do tego, który pozwala zdobyć tanie gry na PS4. Doładowując swoje konto przy pomocy giftcardów, które można kupić za mniejszą kwotę, niż wynosi ich nominalna wartość, możemy zbić ceny gier o kolejne parę %. Może się zdarzyć, że wybrane produkcje na Pstryczka, okażą się wtedy równie atrakcyjne cenowo, co gry Steam za 1 zł.

Tanie gry na PS4 i PS5 w PlayStation Store. Czy to możliwe?

Co prawda w przypadku konsol Sony nie możemy liczyć na takie okazje, jakie mają pecetowcy i nie znajdziemy tu odpowiednika dla gry Steam za 1 zł, nie oznacza to jednak wcale, że kupując w PlayStation Store, nie można zaoszczędzić. Tanie gry na PS4 to nie mrzonka. No dobrze, ale jak wejść w ich posiadanie?

Jeśli polujecie na gry PS5 za grosze, musicie uzbroić się w cierpliwość. To ona jest kluczowa w całym procesie zakupowym. Sporo nie zależy bowiem od nas, gdyż to wydawca decyduje, kiedy jego tytuł trafi na promocję. Nie jest to więc tak łatwe, jak w przypadku choćby polowania na gry PC za grosze. Nowe oferty w PlayStation Store pojawiają się w środy, do tego możemy również liczyć na kilka wielkich wyprzedaży przy okazji świąt, lub ważnych wydarzeń jak np. Days of Play.

Wyśmienitym sposobem na rozbudowanie swojej biblioteki niskim kosztem jest zakup doładowań PlayStation Network. Te można zgarnąć nawet 15-20% taniej względem ich nominalnej wartości, co pozwala na naprawdę solidne oszczędności. 

Jak kupować tanie gry Xbox w Microsoft Store?

Podczas gdy jedni gracze czekają z niecierpliwością na to, aż pojawią się oferty na gry PS4 za grosze, inni wypatrują za promocjami w MS Store. Podobnie jak w przypadku konsol Sony, najlepszą opcją jest czekanie na kolejne wyprzedaże. Te zazwyczaj startują co wtorek. Dodatkowo kilka razy w ciągu roku, zazwyczaj przy okazji świąt lub ważnych okazji, przeceniany jest prawie cały asortyment sklepu. Niestety terminy takich akcji nie są ujawniane wcześniej.

Aby móc zgarnąć tanie gry Xbox warto dodatkowo zapoznać się z małym trickiem. A jest nim zakup giftcardów po niższych cenach. Pozwoli to zaoszczędzić dodatkowe złotówki. Jeśli akurat sytuacja na rynku kart doładowujących będzie korzystna, możecie być pewni, że damy Wam znać. Co prawda nie pozwoli to zbić kosztów aż tak, jak na PC, gdzie można zgarnąć gry Steam za 1 zł, ale uwierzcie, nie będziecie musieli wydawać dużo więcej!

Pamiętajcie, że ceny gier mogą się różnić w zależności od regionu i czasu, dlatego zawsze warto porównywać oferty przed dokonaniem zakupu. Istnieje wiele wersji sklepu, jak np. brazylijska czy islandzka, w której niektóre tytuły można zdobyć znacznie taniej i w prosty sposób, bez konieczności stosowania skomplikowanych tricków. Część rejonów pozwala płacić polską kartą, inne wymagają uprzedniego doładowania konta przy pomocy giftcardów. Bez obaw, wszystkiego Was nauczymy. Wiemy jednak, że wyszukiwanie najlepszych promek to czasochłonne zajęcie, dlatego też w niniejszej kategorii czekają na Was gotowe zestawienia na tanie gry Xbox i nie tylko. Wystarczy tylko kupić, pobrać i grać!

Na koniec warto też wspomnieć o osobach posiadających konsole Microsoftu, których interesują także tanie gry na PC. Sporo tytułów dostępnych w MS Store oferuje funkcję Play Anywhere, co oznacza, że wystarczy kupić je raz, by móc cieszyć się rozgrywką zarówno na pececie, jak i Xboksach.

Zamiast zastanawiać się jak ściągać gry z torrentów, sięgnij po tanie klucze Steam

Zamiast zastanawiać się, jak ściągać gry z torrentów, warto rozważyć alternatyw, jaką są tanie klucze Steam. O ile sam program do torrentów nie jest tu problemem, gdyż korzystanie z niego jest legalne, tak większość treści, które możemy za jego pomocą pobrać, narusza prawa autorskie. Co więcej, istnieje też spore ryzyko zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem. 

Czas poświęcony na to, by znaleźć dobry program do torrentów, lepiej wykorzystać na przeglądnięcie niniejszej kategorii. Znajdziecie tu tanie gry Steam, za które zapłacicie niewiele, w zamian za to otrzymując pewny i w pełni legalny produkt. Co więcej, gry z torrentów nie otrzymują żadnego wsparcia od twórców. Oznacza to, że nie będziecie mogli cieszyć się ewentualnymi aktualizacjami, poprawkami błędów czy dodatkowymi treściami, które oferowane są przez legalne źródła, nawet jeśli celujemy wyłącznie w tanie gry Steam.

Ściągnięcie gry z torrentów jest także niemoralne z biznesowego punktu widzenia. Twórcy mają prawo do uczciwej zapłaty za włożony wysiłek. Wykorzystywanie ich pracy bez zapłaty jest niesprawiedliwe i może prowadzić do osłabienia branży gier jako całości. Zanim więc sięgniecie po program do torrentów, zastanówcie się, czy na pewno chcecie tak postępować i czy nie lepiej i prościej, po prostu, kupić gry PC za grosze. 

A jest to naprawdę proste! O ile, aby zdobyć gry PS4 za grosze, trzeba się nieco naczekać, tak dobre oferty na tanie klucze Steam dostępne są niemalże od ręki. W sieci znajdziemy mnóstwo oficjalnych sklepów oraz tzw. keyshopów, które wręcz prześcigają się w tym, kto zaoferuje lepszą cenę. Każdego dnia podrzucamy Wam co najmniej kilkadziesiąt wartych uwagi ofert, dlatego też odwiedzajcie nas często!